Jedna z najrozšírenejších zoznamovacích stránok pre dospelých v SR - erotická zoznamka flirtkontakt.sk

Čím to je, že túžite po sexe viac a viac?

1.apríl 2020
Čím to je, že túžite po sexe viac a viac?

V živote môžu nastať dve veľmi odlišné obdobia. To, v ktorom nemáte na sex chuť vôbec a dokážete si ho odoprieť na dlhú dobu, a to, v ktorom túžite po sexe v podstate nonstop a nič vás nedokáže dostatočne uspokojiť. Dnes sa budeme venovať prevažne tomu druhému prípadu. Čím to je spôsobené a je to vôbec normálne?

Hneď na začiatku vás ukľudníme - áno, obe tieto varianty sú úplne normálne a väčšinou sú zapríčinené dôvodmi, ktoré ani veľmi neovplyvníme. Príde nám, že sa to deje samo od seba, niekedy vôbec nepoznáme spúšťač, inokedy je nám síce známy, ale aj tak tomu poriadne nerozumieme. Pretože aj keď chceme opak, nejde to.

Chuť na sex väčšinou mizne s neblahým psychickým stavom. Na ten má vplyv tak veľa faktorov, že ich tu ani nemožno všetky vypísať, navyše sa u každého líšia. Čo jedného vyvedie z miery, druhého necháva pokojným. Všeobecne ale môžeme viniť akýkoľvek stres z práce, hádky vo vzťahu, nízke sebavedomie, problémy s deťmi, ale aj urazené ego. Ďalej to môžu byť fyzické problémy, problémy s erekciou či bolestivosťou sexu. Toto a mnoho ďalších dôvodov môžu zapríčiniť, že si chceme dať od sexu pauzu alebo naň ani nemyslíme, keď máme hlavu plnú iných záležitostí.

Ale aké sú dôvody toho, že po sexe neskutočne túžime a nikdy nemáme dosť? Že naša nadržanosť neberie konca? To už je téma, ktorú si človek väčšinou nevysvetlí sám. Občas sú aj ľudia celkom zúfalí a nevedia, či sa jedná o normálna vec, či napríklad nemájú nejakú sexuálnu úchylku alebo odchýlku. Povedzme si o tom viac.

Každý takú túžbu po sexe zažil/zažije

Otázka: Som jediná, kto prechádza fázou absťák po penise? Nechajte ma to vysvetliť. Keď dlhú dobu nemám sex a potom si s niekým užijem, stane sa vždy to isté: Moje vnútorné zviera je ako odtrhnuté z reťaze a vďaka tomu potom túžim po sexe v podstate nonstop po dobu jedného alebo dvoch týždňov. Prosím, povedzte mi, že nie som jediná, kto čelí takému problému?

Odpoveď experta: Nie, nie ste. "Kombinácia neurochemikálii uvoľnených počas sexu spolu s emóciami, ktoré sú spojené so zbližovaním sa, vytváraním putá a intimitou, môže určite viesť k pocitu abstinenčných príznakov," potvrdzuje Kiana Reeves, somatická učiteľka sexu v spoločnosti Foria Wellness. Takže, áno, sex môže byť niečo ako závislosť. Akonáhle budete mať sex (prvýkrát alebo prvýkrát po dlhej dobe), pravdepodobne to budete chcieť znova... a znova... a znova.

Každý občas pocítí zvýšenou touhu po sexu

Možno, že si pamätáte na obdobie vášho "prvýkrát". Doba väčšinou medzi 15 a 18 rokmi, kedy sa veľa vecí točilo okolo sexu a takmer všetci z vášho okolia svoje prvýkrát tiež prežívali. A možno si pamätáte aj to, že ste v okolí mali slečnu alebo chlapca, ktorí boli považovaní za osoby, ktoré si to rozdajú s každým, striedajú ich ako ponožky a tak ďalej. A možno ste tou osobou boli práve vy. Tak dnes uvidíte, že to ani tak nebola ich vina, skrátka sa týmto abstinenčným príznakom nedokázali ubrániť. V puberte také veci človek nevie a nechápe, a tak sú takí ľudia označovaní rôznymi hanlivými výrazmi. Ale teraz už viete, že je to všetko trochu inak...

A nenechajte sa zmýliť! Tieto obdobia prežívajú nielen ženy, ale samozrejme aj muži. To, že úvodný dotaz bol od ženy, neznamená, že by sa to týkalo len ich. Takže či ste muž a máte podobný problém, prečítajte si ďalej, čím je to spôsobené, nech tomu (a sebe) trochu lepšie porozumiete.

Čím sú spôsobené abstinenčné príznaky po sexe?

Vaše hormóny sú rozbehnuté naplno

"Sex je zvýšená fyzická a emocionálna záležitosť. Keď vaše telo zažije niečo, čo ho hlboko uspokojilo, vyšle signály, aby povzbudilo toto správanie ešte viac," vysvetľuje Reeves. Naše mozgy a telá sú "kúpanie" v neurotransmiterov, ako je dopamín (ten je úzko spojený s potešením, odmenou a závislosťou) a oxytocín (alias hormón lásky, vytváranie putá). Keď si užijeme, pijeme v podstate tento chemický koktail, ktorý nás donúti túžiť po ďalšej runde.

Takže nech už dávate prednosť akémukoľvek koktejlu, tomuto chemickému sa skrátka nevyhnete, keď si chcete dopriať sex. Niektorí jedinci sú oveľa citlivejší, a tak môžu tiahnuť práve k tej "závislosti" a túžbe po ďalšom chemickom kokteily. Má to veľkú spojitosť s ďalším bodom.

Je orgasmus každodenní součástí vašeho života?

Vďaka sexu sa cítite dobre

Celé to má totiž aj psychologickú stránku. "Dobrý sexuálny zážitok často pomáha prehĺbiť naše pocity ohľadom vzťahu," hovorí Carol Queen, PhD, poradkyňa v sexuologickej poradni. "Ak ste s niekým vo vzťahu a súčasťou tohto vzťahu je aj láska a pocit spojenia a spolupatričnosti, pravdepodobne to zapáli (metaforický) plameň, ktorý osvetlí vaše sexuálne ja." Úžasný sex môže viesť k tomu, že sa cítime slobodní, oceňovaní, sexy, atraktívny. Sú to všetky tie nádherné pocity, ktoré sú priamo spojené s naším sebavedomím, presvedčeniami, túžbami a tým, ako vidíme sami seba.

Mnoho z nás iste môže potvrdiť, že keď si užijeme naozaj horúci sex, ktorý je plný vášne, cítime sa úplne skvele. Sme zrazu kráľovia sveta, neporaziteľní a nič nás nemôže rozhodiť. Občas majú však tieto pocity veľmi rýchly prepad a niektorí sa veľmi rýchlo z úplného vrcholu môžu dostať takmer až na samé dno. Za to tiež môžu chemické reakcie, naše citlivé telo a prípadne aj niektoré naše negatívne myšlienky, ktoré nám zahlcujú mozog.

V poslednom sexe ste nedosiahli orgazmu a teraz túžite po úľave

"Je úplne pravdepodobné, že vzrušený človek, ktorý nedosiahol pri sexe orgazmus, bude aj naďalej túžiť po ďalšom sexe, pretože ešte neskončil a chcel by to dokončiť," hovorí Queen. Ak je toto váš prípad, po prvé musíme povedať, že nám je ľúto, že sa o vás váš partner nepostaral. Po druhé ale poďme urobiť niečo užitočné, a to zhodnotiť celú situáciu. Ak máte sex s niekým, kto vás odloží, akonáhle sám dosiahne to, čoho chcel, stálo by zváženie, či je vôbec vzťah s takou osobou pre vás niečím prínosný (v sexuálnej rovine). Je rok 2020 a všetci máme právo na to, aby sme odkopli sebeckých sexuálnych partnerov, ktorí myslia len na seba a nikdy na nás.

Situácia ale môže byť úplne iná. Môže sa totiž stať aj to, že váš partner sa síce snaží, aby ste dosiahli orgazmus, ale nedarí sa mu to, nevie, ako na to. A to je veľký rozdiel, oproti tomu prvému prípadu. V tejto chvíli nezostáva nič iné, než sa zamerať na správnu komunikáciu. Povedzte otvorene svojmu partnerovi, pri čom sa cítite dobre alebo čo na vás funguje. Tak sa môže aspoň snažiť správnym spôsobom a nebude mať tak strastiplnú cestu k vášmu úspešnému orgazmu. Ono ani pre neho to nie je práve príjemné, keď sa niekoľko (desiatok) minút snaží a nemá to žiadnu odozvu.

Zvýšená chuť na sex může mít mnoho příčin

Ďalšou vecou, ktorú možno robíte zle, je, že zaspávate pri predohre alebo jej nevenujete dostatočnú pozornosť. Je tu na to, aby vás poriadne nažhavil a zvýšil tak šancu na orgazmus. Predohra nemusí nutne byť pred sexom, rovnako ako orgazmus nemusí prísť pred alebo pri sexe. Oboje sa môže odohrávať až po samotnom akte a nie je na tom vôbec nič zlé, pokiaľ tým dosiahnete to, čoho ste chceli.

Následný účinok sexu je veľmi silný

Už sme sa ľahko zmienili o depresívnom pocite, ktorý môže prísť, keď odznie príjemný zážitok. Môže sa to stať samo od seba, ale môže to mať svoje dôvody, je to ako keď zjete niečo veľmi dobrého, ale zároveň je to veľmi tučné a vy ste práve porušili svoju diétu, alebo keď máte skvelé rande a on/a vám potom okamžite neodpíše na sms. Tento prepad značí, že vaše telo by si prialo byť znovu radostným.

Podobne ako u iných závislostí ale platí, že akonáhle to začne negatívne ovplyvňovať váš bežný život, mali by ste sa nad tým pozastaviť a začať sa na to pozerať vážne. Navyše by ste mali zhodnotiť návštevu terapeuta, ktorý vám bude môcť lepšie pomôcť, pretože vy sami od seba si pravdepodobne pomôcť nedokážete.

Ak si ale veríte natoľko, že si myslíte, že sa vaše zvýšené libido nachádza v zdravých medziach, môžete urobiť jednu vec, aby ste sa uspokojili, a tou je masturbácia. Máte súkromie, aby ste preskúmali všetky svoje fantázie a mali ste možnosť lepšie porozumieť svojmu vlastnému telu - plus emocionálne a fyzické výhody prijatia všetkého potešenia. Navyše nemusíte hľadať nikoho na sex bez záväzkov, ktorý so sebou nesie ďalšie riziká. Ak ste vo vzťahu, tak dajte svojmu partnerovi vedieť, že sa vaša chuť na sex zvýšila a dúfajte, že z toho bude nadšený, alebo pre to bude mať aspoň pochopenie.

Prekračuje vaša túžba po sexe nejakú zdravú hranicu a je konštantná? Alebo sa objavuje skôr po dlhej dobe bez sexu? Odhadnite, aká je vaša situácia a podľa toho ju riešte, alebo nechajte byť. Ak si chcete ale užiť sex a nemáte v súčasnej dobe s kým, môžete si nájsť partnera alebo partnerku na sex na online erotickej zoznamke. Tam sa vďaka tisícom zaregistrovaným užívateľom môžete zoznámiť s mnohými ľuďmi, ktorí hľadajú to isté, čo vy. Registrácia je jednoduchá, zdarma a nezaberie vám viac ako 5 minút. Tak hurá do toho, čo môžete urobiť teraz, neodkladajte na zajtra.

[Lil]

Varovanie: Tieto stránky obsahujú erotický chat, videá, fotky a iné sexuálne explicitné materiály. Pre vstup musíte byť starší 18 rokov alebo 21 rokov, pokial to vyžaduje zákon. Všetky modelky a modelovia sú starší než 18 rokov. Moderátorské profily sú označené červenou bodkou.