Jedna z najrozšírenejších zoznamovacích stránok pre dospelých v SR - erotická zoznamka flirtkontakt.sk

Ako používať jednotlivé druhy vibrátorov?

26.august 2021
Ako používať jednotlivé druhy vibrátorov?

Vzhľadom k tomu, koľko rôznych typov vibrátorov existuje (klitorálny, vnútorný, sací, análny, bradavkový atď.), je pochopiteľné, ak ste trochu v rozpakoch kvôli tomu, že neviete, kde máte vôbec začať. Aký si vybrať? Aký druh pre vás bude najvhodnejší? Ale hlavne ako ho používať?

Dobrá správa: v podstate neexistuje žiadny zlý spôsob používania vibrátora, ak je bezpečný (z pochopiteľných dôvodov neberte káblovú Magic Wand do vane) a je vám príjemný.

Používanie vibrátorov je veľmi jednoduché

Koniec koncov, o to predsa u vibrátorov ide: poskytovať potešenie. Akonáhle si osvojíte jednu hračku, budete v podstate vedieť, ako používať všetky. Často platí, že podržaním najväčšieho tlačidla napájania po dobu dvoch alebo viacerých sekúnd obvykle uvediete hračku do prevádzky. Navyše návody na použitie sú vaším priateľom! Nenechajte sa nimi zastrašiť - aj keď sú to niekedy veci veľkosti brožúry, pravdepodobne zistíte, že ide v skutočnosti len o dve stránky, na ktorých je uvedené, ktoré tlačidlá čo robia z hľadiska intenzity a režimu, jedna stránka bezpečnostných pokynov a ďalších 99% návodu je to isté v iných jazykoch.

Ak sa vám nechce návod ani otvárať, pravdepodobne na fungovanie prídete pomocou pokusu a omylu. Mnoho návrhárov vytvára jednoduché a ľahko pochopiteľné modely, ktoré návod ani nepotrebujú. Ale aj keď ste si istí, že fungovanie odhadnete intuitívne, v návode si vždy prečítajte bezpečnostné pokyny. Musíte vedieť, či si hračku môžete brať do vane (či vám nehrozí nebezpečenstvo alebo či je hračka vodotesná a vydrží pod vodou vo vani, alebo len vodeodolná a nepoškodí ju, keď na ňu kvapne pár kvapiek vody).

A aj keď vibrátory môžu mať odporúčaný spôsob použitia, môžete byť vždy v používaní kreatívne. Marketingový text na krabici nie je regulačný a môžete experimentovať. S trochou vynaliezavosti a s pomocou niekoľkých vankúšov môžete z Wand vibrátora urobiť hračku, na ktorej sa dá "rajtovať". Alebo premeňte akýkoľvek vibrátor, ktorý neumožňuje použitie aplikácie, na vibrátor vhodný na diaľku, stačí si naplánovať a dohovoriť sa s partnerom cez správu alebo FaceTime.

Možnosti sú v podstate nekonečné. Ako už bolo povedané, ak hľadáte základný, všeobecný návod, ako používať konkrétne druhy vibrátorov, môžete si prečítať nasledujúce rady odborníkov z odboru. Tí vám presne vysvetlia, ako, prečo a na čo sa môžete tešiť u niektorých najbežnejších designov erotických hračiek, ktoré môžete na trhu nájsť.

Tipy vibrátorov a ako ich používať

Wand Massager/Magic Wand

Magic Wand je niečo ako originálny erotická hračka a pravdepodobne už ju poznáte, bola súčasťou rôznych filmov, seriálov alebo porna. A aj keď jej zovňajšok môže vyzerať trochu hrozivo, verte, že táto erotická hračka je obľúbená z určitého dôvodu. "Wand Massager je klasická, unisex hračka, ktorá slúži ako masážny prístroj na telo a prostriedok pre vlastné potešenie," hovorí certifikovaná sexuologička a sexuálna trénerka Tyomi Morgan. "Táto hračka je ergonomicky navrhnutá tak, aby sa obtáčala okolo tela, a je buď dobíjacia, alebo funguje na napájaní zo zásuvky."

Ako ich používať

"Môžete si vybrať, či si ľahnete s kolenami v polohe motýľa, alebo na všetkých štyroch a natiahnete sa dozadu smerom ku klitorisu," navrhuje Morgan. "Možno ich použiť k masáži genitálií a ich okolie pre vzrušenie, ale ak chcete do masáže zakomponovať aj nejakú predohru, možno ich použiť aj na uvoľnenie svalov akejkoľvek časti tela od napätých ramien po boľavé chodidlá," dodáva.

Viete, ako správne používať vibrátory?

Tip od profesionála

Tieto masážne hračky by sa mali používať s lubrikantom na vodnej báze (áno, je dôležité používať lubrikant - dokonca aj pri masturbácii!), Aby bol chránený ich silikónový materiál. "Len nezabudnite každých 15 minút dať prístrojmi oddýchnuť, aby ste zabránili vyhorenia," radí Morgan.

Vibrátory na diaľkové ovládanie

Tieto pomôcky sú v podstate presne to, ako znejú: diaľkovo ovládané vibrátory. Variácie pulzov, vibrácií a rýchlosťou sa ovládajú zvyčajne prostredníctvom mobilnej aplikácie v telefóne alebo šikovnom zariadení - a v niektorých prípadoch aj diaľkovými ovládačmi. Tie môžu pomôcť párom hrať sa spolu na diaľku a nie sú pritom určené len pre páry, ktoré majú vzťah na diaľku. Do tejto kategórie spadajú aj vibračné nohavičky.

Ako ich používať

"Hrubší koniec sa zasunie do vagíny, zatiaľ čo krčok sa umiestni medzi pysky, ktoré objímajú zariadenie na mieste, ktoré končí pri špičke klitorisu," hovorí Morgan. Možno ich nosiť, či už doma pri varení večere, alebo ak chcete byť diskrétny, tak si ich spárujete do spodnej bielizne, keď idete na večeru.

Tip od profesionála

"Ak máte slabosť pre BDSM, skúste tieto vibrátory použiť pri zvrhlej hre na dominantného a podriadeného. Dom má v rukách ovládanie a sub nosí prístroj a čaká, až dom bude kontrolovať jeho vzrušenie a vrchol orgazmu," navrhuje Morgan.

Vibračné análne kolíky

Keď si predstavíte vibrátory, možno si ich automaticky spojíte s klitorisom (alebo jeho okolím), pretože práve tam zvyčajne väčšina žien dosahuje rozkoše. Ale v poslednom desaťročí boli análne hry prijaté ako príjemný sexuálny zážitok pre viac a viac heterosexuálnych žien. Pokiaľ ide o vibrácie, zadoček rozhodne nie je mimo hry.

Ako ich používať

Rozšírenú základňu jemne zasuňte pomocou lubrikantu na vodnej báze alebo silikónového lubrikantu (ten nie u hračiek zo silikónu!). Ak je tlak príliš veľký, začnite prstami a postupne začnite zapájať hračku. "Rozšírená základňa zaisťuje, že zostane kolík pohodlne na mieste, a špirály po jeho obvode uľahčujú vybratie po dlhších hrátkach," potvrdzuje Morgan. Vyskúšajte ho v akejkoľvek polohe, ktorá je vám najpohodlnejšia: na všetkých štyroch, na chrbte, v sprche atď.

Tip od profesionála

"Po hraní použite antibakteriálny čistiaci prostriedok na hračky alebo mydlo," hovorí Morgan. A nezabudnite: Nikdy nezasúvajte použitý análny kolík do vagíny! To, čo sa dostane do análnej oblasti, by sa nemalo vkladať nikam do vagíny, inak by ste sa mohli vystaviť riziku infekcie močových ciest alebo iných nepríjemných vaginálnych bolestí, ako sú kvasinkové infekcie a bakteriálna vaginóza.

Existuje veľa druhov vibrátorov

Bullet vibrátory

Predstavujeme: Klasický vibrátor pre začiatočníkov. Je malý a v tvare guľky (bullet) a zmestí sa takmer kamkoľvek, takže je veľmi diskrétny. "Bullet vibrátory poskytujú sústredené vibrácie do jednej konkrétnej oblasti, takže si rozmyslite, kde chcete tento pocit prežiť," odporúča sexuálna pedagogička Elise Schuster, zakladateľka bezplatnej aplikácie Okayso, ktorá spojí každého, kto má otázky ohľadom sexu, s odborníkmi.

Ako ich používať

Rukou umiestnite bullet vibrátor niekam na vonkajšiu stranu tela - na klitoris, bradavky alebo análny otvor, navrhuje Schusterová. "Začnite ľahkým tlakom a načúvajte svojmu telu. Ak budete mať pocit, že potrebujete väčší tlak, zvýšte ho." Nikdy ale bullet vibrátor nezasúvajte, či už do vagíny alebo do análu, mohol by byť problém s jeho vybratím.

Tip od profesionála

Ak žijete v páre, môžete ho používať aj s partnerom. "Niektoré môžete pri sexe s partnerom pripevniť ku krúžkom na penis, aby počas penetrácie stimulovali klitoris a vulvy," hovorí trénerka sexuality Jennifer Doan.

Sacie vibrátory/vibrátory s podtlakom

Tieto vibrátory simulujú pocit ťahania a sania - podobne ako to môže byť, keď si užívate orálny sex. "So sacími vibrátormi môže byť naozaj zábava, ale veľa záleží na tom, aby ste ich nastavili do správnej polohy," hovorí Schuster. "Možno si s ním budete musieť trochu pohrať, než nájdete to správne miesto."

Ako ich používať

"Umiestnite otvor priamo nad klitoris," hovorí Doan. Sací otvor stimuluje oblasť na klitorise a v jeho okolí, takže hračka nevyžaduje veľký tlak. Keď si s ňou budete ďalej hrať, nastavte si úroveň a intenzitu vibrácií podľa svojich predstáv. "Možno zistíte, že na dosiahnutie požadovaného účinku stačí hračku na mieste len nakloniť," hovorí Doan.

Tip od profesionála

Používajte režim autopilota. "Môžete si užívať ešte väčšie potešenie vďaka nepredvídateľnosti, ale tiež nemusíte myslieť na ručné nastavenie. Používa tiež inteligentnú technológiu, takže vzduch rozkoše začne pôsobiť až po pritlačení na koži," hovorí Jess O'Reilly, PhD, sexuologička spoločnosti Astroglide.

Máte doma vibrátor? Naučte sa ho správne používať!

Duálne masážne vibrátory/králik vibrátory

Duálny vibrátor čiže vibrátor v štýle "králička" (rabbit) má dva konce: jeden, ktorý sa vkladá do vagíny, a druhý, ktorý sa prikladá zvonka na klitoris. "Zvyčajne kratší koniec zostáva mimo tela a dlhší koniec je zasunutý vnútri," hovorí Doan.

Ako ich používať

Všeobecne platí, že tieto hračky fungujú samy o sebe. "Akonáhle umiestnite jednotlivé časti (dlhší koniec dovnútra, kratší koniec na klitoris alebo vulvu), nastavte rýchlosť a intenzitu, ktorá vám vyhovuje, a potom držte vibrátor v ruke alebo s ním skúste pohupovať a otáčať," hovorí Schuster.

Tip od profesionála

Lubrikant môže tento zážitok vylepšiť (a vylepší!) - rovnako ako pri bežnom sexe. "Ak vám však tlak pripadá moc veľký, držte sa len jedného typu použitia, takže nevoľte externé a interné naraz," hovorí O'Reilly.

Vnútorné vibrátory

"Na prednej stene pošvy je zvláštne, hubovitá, vrúbkovaná oblasť. Dotyk v tejto oblasti vám môže byť naozaj príjemný a vnútorný vibrátor bol vytvorený špeciálne pre stimuláciu tejto oblasti," hovorí Doan. Hovorí sa jej bod G. Tieto hračky sú zvyčajne zahnuté, majú dlhú rukoväť a vibrujú na špičke, nie na základni.

Ako ich používať

Zasuňte vibrátor dovnútra a uistite sa, že je zahnutá časť naklonená smerom k pupku. "Môžete s ním pohupovať, otáčať, zasúvať a vysúvať alebo čokoľvek, čo vám bude príjemné," hovorí Schuster.

Tip od profesionála

"Tento druh stimulácie môžete pociťovať ako veľký tlak, ktorý vo vás narastá, a naliehá na potrebu močiť. Ak sa v týchto pocitoch uvoľníte, je možný ako orgazmus, tak aj squirting," hovorí Doan.

Už sa nemôžete dočkať, až si jeden z týchto vibrátorov vyskúšate? Nakúpte erotické pomôcky online!

[Lil]

Varovanie: Tieto stránky obsahujú erotický chat, videá, fotky a iné sexuálne explicitné materiály. Pre vstup musíte byť starší 18 rokov alebo 21 rokov, pokial to vyžaduje zákon. Všetky modelky a modelovia sú starší než 18 rokov. Moderátorské profily sú označené červenou bodkou.