Jedna z najrozšírenejších zoznamovacích stránok pre dospelých v SR - erotická zoznamka flirtkontakt.sk

Všetko, čo potrebujete vedieť o cuffing season

18.november 2021
Všetko, čo potrebujete vedieť o cuffing season

Chodníky sú plné lístia, tekvicové latté je na každom jedálnom lístku a temná obloha nás prekvapí o 14 hodine (dobre, možno je to prehnané, ale rozhodne to tak pôsobí). Áno, jeseň je oficiálne tu. A pokiaľ ide o vzťahy, môže to znamenať len jedno: je tu cuffing season!

"Spútanie" (cuffing) neznie práve ako najromantickejší spôsob, ale po zábavnom lete bez partnera sa zdá, že v tomto období sa ľudia rozhodujú pre zamilovaný vzťah. Ak ste o tom ešte nepočuli, tak v tomto období, ktorému sa hovorí cuffing season (čiže po slovensky obdobie spútania) sa ľudia začínajú púšťať do vážnejších vzťahov a v podstate hľadajú niekoho, kto by bol ochotný sa viazať. Predstaviť si teda môžeme putá, ale nie tie sexy.

Po dvoch rokoch, ktoré sme tu teraz mali, dáva posun od hľadania okamžitej rozkoše na hľadanie niečoho hlbšieho dokonalý zmysel. K "spútaniu", teda k nadviazaniu exkluzívneho alebo oficiálneho vzťahu, môže dôjsť kedykoľvek počas roka, ale na jeseň a v zime je to ešte častejšie. Pokiaľ ste si teda užívali voľného a slobodného leta a s blížiacou sa zimou zrazu pociťujete túžbu nadviazať vzťah, môže za všetky tieto zmätky „cuffing season“. Po ghostingu, benchingu, breadcrumbingu, negovaniu a dokonca aj zombieingu je to ďalší z dlhého radu trendov v randení, o ktorých by ste mali vedieť.

Čo je cuffing season?

"Sezóna cuffingu prebieha počas jesenných a zimných mesiacov, kedy majú jedinci silnú túžbu byť v monogamnom vzťahu," hovorí Dr. Lori Brotto, psychologička špecializujúca sa na sexualitu a prispievajúca odborníčka časopisu Coral. "Ľudia, ktorí sú normálne šťastní, že sú slobodní, môžu zrazu zistiť, že túžia po vzťahu," hovorí psychoterapeutka a odborníčka na sex a vzťahy Lucy Beresford.

Všeobecne sa má za to, že cuffing season začína v októbri a končí v marci (čo je kľúčové pre Valentín), pretože ľudia nadväzujú krátke vzťahy (alebo ich chcú nadviazať) na chladné zimné mesiace, než sa na leto stanú opäť single. Podľa nového prieskumu nás tento rok čaká intenzívny cuffing season, pretože neuveriteľných 51 percent nezadaných z generácie Z hľadá v zime vzťah. Celkovo 68 percent užívateľov online zoznamiek uviedlo, že vidí zoznámenie s novými ľuďmi túto jeseň optimisticky.

Prečo chcú byť ľudia v zime vo vzťahu viac?

"Či už je to dlhšími nocami, vianočnými a novoročnými večierkami alebo chladným počasím, zima v nás môže vyvolať pocit osamelosti, nudy alebo opustenosti, privádza nás na myšlienky, ako z niekoho, s kým sme cez leto blbli, urobiť skutočného, ​​však viete, 'partnera'," hovorí Lucy.

Ľudia nechcú byť sami počas jesenného a zimného obdobia, preto si na tieto obdobia cuffing season hľadajú partnerov

"Navyše, keď vás sychravé počasie donúti zostať doma, je príjemné vedieť, že máte spoľahlivého partnera, s ktorým môžete uvariť chutnú večeru, uvelebiť sa na pohovke alebo si užiť skvelý sex," pokračuje. Dr. Brotto dodáva, že cuffing season môže byť tiež dôsledkom toho, že sa nechcete objaviť sami na mnohých sviatočných oslavách, ktoré vás čakajú. "Je to skôr o estetike mať niekoho po ruke ako o skutočnom ocenení tohto vzťahu."

Skrýva sa za cuffing season nejaká veda?

"Pretože sú zimné dni na severnej pologuli kratšie a chladnejšie, sme často menej fyzicky aktívni, a preto sme náchylnejší na nepokoj. To nás môže prinútiť k väčšej aktivite hľadania romantického partnera alebo k tomu, aby sme z flirtu urobili niečo trvalejšie (na nejakú dobu)," hovorí Lucy.

"Možno to má evolučný dôvod daný tým, že v zimných mesiacoch bol nedostatok potravy a ľudia museli spolupracovať, aby prežili, takže tí, ktorí boli s ostatnými, mali výhodu v prežití," špekuluje doktorka Brotto. A dodáva: "Vieme tiež, že nálada a depresia môžu mať sezónny charakter, takže je možné, že vyšší výskyt depresií a pocit osamelosti u ľudí vyvoláva túžbu po vzťahu."

Ako spoznáte, či s vami chce byť niekto iba na cuffing season, alebo či skutočne chce dlhodobý vzťah? Lucy hovorí, že poznávacím znamením, že niekto túži len po "zimnom" vzťahu, môže byť to, že sa objavil z ničoho nič a už sa veci vyvíjajú extrémne rýchlo, alebo ste sa trochu spoznali, a teraz sa zrazu zdá, že ste za neho "ten pravý/tá pravá". Dodáva, že vás môže takáto osoba brať na množstvo večierkov, ale nikdy sa tam s vami nestýka, radšej sa rozpráva s ostatnými, ale potom sa s vami cestou domov bozkáva. Alebo s vami môže plánovať budúcnosť – ale nie dlhšie ako na Valentína.

Ako môžete predísť akýmkoľvek nejasnostiam/ujasniť si, čo obaja chcete?

Lucy odporúča, aby ste sa do tretieho rande porozprávali o tom, čo obaja od svojho vzťahu chcete. "Opýtajte sa sami seba, či sa vám ten človek naozaj, ale naozaj páči - alebo ste aj vy vinní tým, že ste sa dali dohromady len preto, aby ste mali koho pozvať domov na Vianoce a zbavili sa tak rodičov."

"V tomto období sú potrebné rovnaké komunikačné schopnosti, ktoré sa uplatňujú aj v iných obdobiach roka, aby bolo možné určiť, či sú niečie úmysly úprimné," hovorí doktorka Brotto. "Komunikácia je kľúčová, ale aj činy niekedy hovoria hlasnejšie ako slová. Ako sa daná osoba správa, keď nie je s vami? Ako o vás hovorí so svojimi priateľmi?" dodáva.

Čo od vzťahu očakávate? Vyjasnite si to už na treťom rande

Príbehy zo života o cuffing season

"Vždy sa pristihnem, že s príchodom zimy túžim po priateľovi viac. Možno je to tým, že v lete si užívam a som na množstve dovoleniek s kamarátkami, a potom ma v zime nudí byť sama a chcem len niekoho stáleho, s kým by som sa mohla vídať po skončení práce. Kto by mal čas chodiť na mnohé rande, keď je vonku teplota ako pri Balte?" - Francesca, 23 rokov

"Kedysi som hovorila, že v zime chcem iba vzťah, pretože sledovanie filmov, varenie, chodenie na ohňostroj, vianočné večierky atď. môžu byť osamelé a pripadajú mi ako romantické veci. Ale potom som si uvedomila, že keď máte dobrú partiu priateľov, môžete všetky tie veci robiť s nimi! Tiež nemusíte prežívať nepríjemný rozchod, keď skončí zima a vy si chcete v lete užívať. Stačí stráviť leto alebo zimu s niekoľkými dobrými kamarátkami a to je podľa mňa všetko, čo potrebujete." - Phoebe, 20 rokov

"Pre mňa nie je cuffing season obmedzené len na zimu. Urobila som to naopak, pretože som chcela letného priateľa! S jedným chlapcom som chodila na začiatku júna a dala mu kopačky, akonáhle odbilo 31. októbra. Bolo to napoly vedomé - vedela som, že sa s ním rozídem skôr ako v novembri." - Plum Lea, 22 rokov

"Nemôžem povedať, že by som sa niekedy aktívne rozhodla nájsť si priateľa v zime, ale oba moje vzťahy začali v októbri. Myslím, že je to možno najprirodzenejšia doba na nadviazanie vzťahu." - Melissa, 21 rokov

Tipy na cuffing season: Úspech vás neminie

Pokiaľ aj vy dúfate, že budete mať niekoho, s kým sa budete môcť držať za ruky pred vianočným stromčekom, alebo niekoho, s kým budete môcť popíjať varené víno na sviatočných trhoch, je práve teraz čas vylepšiť svoje zoznamovanie. Takmer polovica ľudí registrovaných na všetkých druhoch online zoznamiek teraz hľadá vážny vzťah. Predpovedá sa teda, že v tomto roku bude cuffing ešte populárnejší. Najväčší nárast aktívnych konverzácií na zoznamkách býva v nedeľu medzi 20. a 22. hodinou. Takže pre tých, ktorí chcú zapáliť novú iskru, je to najlepší čas urobiť krok a využiť boom cuffing season, ktorý práve prebieha.

Aj keď by bolo skvelé, keby si nás láska našla sama, niekedy sa o to musíme snažiť. Dobrou správou je, že toho nemusíte urobiť veľa, aby ste sa do toho dostali a upútali niečiu pozornosť. Podelíme sa o naše najlepšie tipy, ako sa „oprášiť“ a vrátiť sa do sveta vážnejšieho zoznamovania.

Osviežte svoj profil

Aktualizujte ho a ukážte, že ste na platforme aktívna. Cuffing season bude tento rok veľká. Teraz je ideálny čas zintenzívniť hru a vylepšiť svoj profil. Vyskúšajte nové fotky, uistite sa, že sú vaše fotografie jasné a ukazujú vaše skutočné ja. To teda znamená žiadne obrovské skupinové fotky, na ktorých ste vzadu, fotky so slnečnými okuliarmi alebo fotky iba vášho psa.

Máte chuť niekoho spoznať? Aktualizujte alebo si riadne vyplňte profil pri jeho vytvorení na zoznamke ešte pred zoznámením

Vyplňte prázdne miesta

Pokiaľ chcete niekoho naozaj zaujať a rozprúdiť konverzáciu, dajte vo svojom profile priechod svojej osobnosti. Pri tvorbe infa o sebe dajte ľuďom niečo, s čím môžu pracovať, napríklad akú hudbu máte radi alebo akú novú reštauráciu ste túžili vyskúšať. Úvodnú vetu napíšte jednoducho, aby ste sa nezasekli v nudnej konverzácii.

Využite šancu

Nebojte sa urobiť prvý krok. Pozrite sa aj mimo svojho „štandardného typu“ – o koho prichádzate, keď nevyužívate šancu? Ak si chcete čo najlepšie užiť cuffing season, je kľúčové byť otvorený tomu, koho môžete stretnúť.

Správne si to načasujte

Ak niekomu napíšete správu len cez víkend o jednej ráno, bude z toho vyplývať určitý podtext. Dajte najavo svoj záujem tým, že budete písať v menej sexuálnu a opileckú nabitú dennú dobu. Nedeľa sa ukázala ako najlepší deň na dojednanie rande, kedy je väčšina nezadaných v aplikácii aktívna a zapisuje si termíny do diára na nasledujúci týždeň. Ak chcete zvýšiť svoje šance, najlepší čas pre vstup na online zoznamku je medzi 20. a 22. hodinou. Piatkové večery sa naopak ukázali ako najhoršie, pretože väčšina ľudí je vonku a snaží sa zoznámiť s ľuďmi v reálnom živote.

Odložte telefón

Pokiaľ ste si s niekým padli do oka cez správy, nenechávajte to príliš dlho visieť, než navrhnete osobnú schôdzku. Práve na schôdzke sa odohráva to pravé kúzlo, takže je dobré nenechať konverzáciu utíchnuť bez toho, aby ste využili šancu na schôdzku.

Či už sa vás cuffing season týka, alebo nie, vždy sa môžete zaregistrovať na našu online sexy zoznamku.

[Lil]

Varovanie: Tieto stránky obsahujú erotický chat, videá, fotky a iné sexuálne explicitné materiály. Pre vstup musíte byť starší 18 rokov alebo 21 rokov, pokial to vyžaduje zákon. Všetky modelky a modelovia sú starší než 18 rokov. Moderátorské profily sú označené červenou bodkou.