Jedna z najrozšírenejších zoznamovacích stránok pre dospelých v SR - erotická zoznamka flirtkontakt.sk

Viete, ako používať análne guličky? Dáme vám tipy

2.september 2019
Viete, ako používať análne guličky? Dáme vám tipy

Erotické hračky môžu a nemusia byť súčasťou vášho života. Prečo by ste sa ale mali ochudobňovať o krásne chvíle plné slasti, ktoré vďaka nim môžete zažiť? Nie je to škoda? Trebárs také análne guličky, viete vôbec, na čo slúžia a ako presne sa používajú? Ak nie, dnes sa to dozviete, keď si prečítate náš článok.

Dospelí ľudia sa delia na pár skupín. Po prvé tí, ktorí žiadnu erotickú hračku nikdy neskúšali a nikdy ani vyskúšať nechcú. Sú to takí odporcovia erotických hračiek, ale niekedy nielen ich, ale napríklad aj kondómov alebo lubrikačných gélov. Nepotrebujú v sexe s ničím "pomôcť" a vždy si na všetko vystačia sami, resp. s partnerom. Po druhé tu máme tých, ktorí síce erotickú pomôcku ešte nevyskúšali, ale majú o to záujem, či tých, ktorí už nejakú vyskúšali, ale sami doma žiadnu nevlastnia. Tretiu skupinu tvoria ľudia, ktorí majú doma jednu alebo dve erotické pomôcky - väčšinou sa jedná o vibrátori alebo dildá. Nič zaujímavé, žiadne novinky, skrátka klasika, ktorá nesklame. Ale štvrtá skupina sa toho nebojí.

Nemusí mať pomôcok sto, ale radi vyskúšajú čo najviac druhov, ktoré sa ponúkajú, aby skrátka vedeli, či sa im to bude páčiť. Nemajú radi nudu a stereotyp, naopak majú radi vzrušenie a poznávanie nového. Čo takto sa zaradiť do tejto skupiny? Vyskúšajte tiež niečo iné, než klasické dildá alebo vibrátori, poobzerajte sa po análnych guľôčkach!

Ako vyzerajú análne guličky a na čo slúžia?

Ako análne guličky spoznáte na prvý pohľad?

Nebude asi žiadnym prekvapením, že análne guličky budú vo forme guličiek. Tieto guľôčky sú spojené buď "povrázkom", často sú ale spojené rovnakým materiálom, z akého sú vyrobené guľôčky (napr. silikón), takže tvoria jeden celok. Tieto guľôčky sú, na rozdiel od venušiných guličiek, zakončené základňou. Základňa znamená akúkoľvek zábranu proti zapadnutiu celých guľôčok do análneho otvoru, ktoré by ste potom nemali ako vytiahnuť von.

Vzhľadom k tomu, že rozhodne nechcete, aby sa vám toto stalo, vždy si kupujte iba guličky s takou základňou. Tá môže vyzerať rôzne, väčšinou sa zároveň jedná o úchytku, ktorá túto erotickú pomôcku pohodlne vytiahnete von.

Tvar tejto hračky môže byť rôzny, väčšinou sa jedná o naozajstné guličky, niekedy ale môžu byť aj pretiahnuté alebo oválne. Môžu tam byť len dve, ale môže ich byť pokojne aj 5 alebo viac. Ich veľkosť môže ísť od najmenšej po najväčšiu (vhodné pre začiatočníkov), ale môžu mať aj všetky rovnakú veľkosť.

Ujistěte se, že mají vaše anální kuličky základnu a poutko

Na čo presne slúžia?

Ako vám iste už došlo z predchádzajúcich viet, prípadne z názvu, tieto guličky sa zasúvajú do análneho otvoru. Ale nesmiete sa zhroziť, aj keď to znie dosť zvláštne mať guľôčky v zadku, nie je to nič úchylného, ani divného. Naopak je to veľmi zanedbávaná hračka, ktorej by ste mali venovať svoju pozornosť. Análne guličky vám prinesú úplne iný typ potešenia, než máte z análneho penetrativného sexu.

Okolo ritného otvoru sa nachádzajú tisíce citlivých nervových zakončení. Aj keď ich zvyčajne vnútri necítite, análne guličky stimulujú svaly análneho zvierača, keď sú vložené alebo odstránené. Čo znamená, že sa jedná skôr o jemné dráždenie, ktoré vás vzrušuje, ako pocit plnosti, ktorý pocítite napríklad s análnym kolíkom alebo s penisom.

Páči sa vám táto predstava? Chcete si vyskúšať, aké by to bolo? Mali by ste ale najprv vedieť pár vecí, s ktorými vás vzápätí zoznámime.

Čo by ste mali vedieť pred použitím a kúpi análnych guľôčok?

Mali by ste sa najprv porozhliadnuť po sete pre začiatočníkov

Aj keď si myslíte, že vy sami najlepšie odhadnete, čo by sa vám mohlo páčiť a čo by ste mohli zvládnuť a myslíte si, že môžete začať od guľôčok väčšej veľkosti, aj tak zvoľte radšej menšiu veľkosť. Môžete si vybrať z dvoch možností. Buď si zaobstaráte guličky, ktorých veľkosť sa postupne zväčšuje a najmenšia jedna alebo dve guličky sú naozaj malé - ale budete sa musieť zmieriť s tým, že budete zasúvať zo začiatku iba tú jednu alebo dve. Alebo si kúpte menšie guľôčky, ktoré sa môžu tiež postupne zväčšovať, ale nie tak razantným spôsobom a aj posledná guľôčka bude len o kúsok väčšia ako prvá.

Ak stále váhate a neviete si rady, kúpte si celý set pre začiatočníkov. Väčšinou obsahuje dve alebo tri sady análnych guličiek, ktoré sú od najmenších až po veľké. Vďaka tomu môžete zistiť, že ste sa precenili a hneď to môžete napraviť menšími a nemusíte čakať, až si kúpite ďalšie. A až si na malé zvyknete a budete sa chcieť posunúť ďalej, už budete vybavení. Navyše tieto sety bývajú aj cenovo zvýhodnené.

Ak vás lákajú vibrácie, môžete si zaobstarať aj vibračné análne guličky. Vibrácie budú ešte viac stimulovať nervové zakončenia, takže pôžitok môže byť intenzívnejší.

Anální kuličky mohou být z různých materiálů

Musíte používať lubrikačný gél

Análny otvor sa nemôže sám lubrikovať, takže mu musíte pomôcť. Je to podmienka, bez ktorej splnenia by ste si mohli ublížiť. Vždy sa uistite, že je vám to príjemné, a ak uspokojujete svojho partnera, tak sa ho spýtajte, prípadne sa vopred dohodnite, že sa ozve, keď sa mu nebude niečo páčiť.

Poobzerajte sa po lubrikačnom géle na vodnej báze, ktorý je priamo určený na análne hry. Možno, že takýto nenájdete v supermarkete, ale v sex shope, či už kamennom alebo na internete, na neho určite narazíte. Ten nemusíte aplikovať tak často ako iné lubrikanty na vodnej báze, pretože je hustejší. Taký lubrikačný gél je navyše kompatibilný s erotickými hračkami, ktoré sú vyrobené zo silikónu, a to análne guličky často sú. Dávajte pozor na lubrikanty na silikónovej báze, ktoré silikónové hračky poškodzujú.

Nebude z nich hlavné predstavenie večera

Keď ich budete skúšať prvýkrát, možno sa zameriate len na ne, aby ste si to nacvičili. Tiež aby ste vedeli, ako koľko guličiek zvládnete a ako rýchlo alebo pomaly sa vám páči ich vyberanie. Ale inak je lepšie, keď análne guličky plnia funkciu vylepšenia sexuálnych hrátok alebo predohry. Obzvlášť skvelé je, keď ich na začiatku zasuniete, a keď už bude orgazmus na spadnutie, tak ich začnete pomaly vyberať. Je to také príjemné vylepšenie orgazmu, ktorým nikto nepohrdne. Vyťahovať si guličky môžete sami, alebo sa o to postará partner.

Najprv zasúvajte iba pár guličiek

Keď budete skúšať guľôčky prvýkrát, nesnažte sa zasunúť všetky guľôčky naraz. Väčšinou si ľudia vystačia maximálne s prvými dvoma až troma guľôčkami. Pri prvom skúšaní sa tiež zamerajte na to, či sa vám viac páči zasúvanie alebo vyťahovanie, každý to má inak. Neskôr, až na to budete pripravení, môžete zasúvať aj celé análne guličky. Väčšinou majú dĺžku okolo 40 až 45 cm a aj keď sa vám to môže zdať veľa a že to nebude bezpečné ich zasúvať celé, nemusíte sa báť. Len sa vždy uistite, že vám na konci nechýba pútko pre jednoduché vybratie.

Anální kuličky pro začátečníky by měly být na začátku menších rozměrů

Po každom použití ich umyte

Keď si uvedomíte, kam sa análne guličky zasúvajú, pravdepodobne vás napadne aj to, že po vybratí nebudú najčistejšie a mali by sa umyť. To ale väčšinou nestačí len horúcou vodou a mydlom, lepšie je ich vyvariť. Určite si doma hrniec, ktorý budete používať iba na vyváranie erotických pomôcok, a máte po probléme. Rovnako tak sa uistite, že je hračka čistá, ešte než ju použijete.

Už pri robení by ste mali dbať na to, aby ste si nekúpili guličky z pórovitého materiálu, tým je napríklad guma, polyuretán alebo latex. Naopak najlepšími materiálmi sú silikón, ušľachtilá oceľ alebo ABS plasty. V návode na použitie by malo byť napísané, ako najlepšie a najefektívnejšie materiál vyčistiť, aby ste si mohli užívať sexuálnych hrátok bez následkov.

Nechajte si ich iba pre seba

Je najlepšie, keď máte análne hračky len pre seba. Je síce lákavé ich používať s partnerom spoločne, ale môže to mať nepekné následky, pretože baktérie v tele každého z nás sa máličko líšia. Môžete ich medzi použitím vyvariť, ako sme spomínali v predchádzajúcom odseku, ale ak ich budete chcieť používať hneď po sebe, pochybujeme, že si budete chcieť dať pauzu na vyvarenie hračky. Ak sa vám obom páčia hrátky s análnymi guličkami, radšej si kúpte dvoje.

Análne guličky sú skvelým spestrením pre vaše intímne chvíľky. Dokážu vaše orgazmy zintenzivniť a bez problémov ich môžu používať muži aj ženy.

Tieto erotické hračky môžete nakúpiť ako cez internet, tak v kamenných sex shopoch. Oba varianty majú svoje výhody, ale ak si stále nie ste istí, poraďte sa s personálom v obchode. Tie ostatné nájdete po celej Slovenskej republike - od Bratislavy až po Prešov.

[Lil]

Varovanie: Tieto stránky obsahujú erotický chat, videá, fotky a iné sexuálne explicitné materiály. Pre vstup musíte byť starší 18 rokov alebo 21 rokov, pokial to vyžaduje zákon. Všetky modelky a modelovia sú starší než 18 rokov. Moderátorské profily sú označené červenou bodkou.