Jedna z najrozšírenejších zoznamovacích stránok pre dospelých v SR - erotická zoznamka flirtkontakt.sk

Vianočný sex v histórii a dnes

21.december 2021
Vianočný sex v histórii a dnes

Čudovali by ste sa, že Vianoce boli v dávnej histórii príležitostí pre sexuálne hrátky... než to teda bolo všade zakázané. My to dnes ale zakázané nemáme, tak prečo si neužiť? No možno preto, že keď to budete skúšať na návšteve, môže vás čakať pekný trapas...

História vianočného sexu

Zima a sex idú k sebe ako pečivo a vaječný likér. Počas tých dlhých, temných a chladných nocí na severnej pologuli sme museli nájsť niečo, čo by nás zahrialo a zabavilo. Sexuálny antropológ dáva nečakaný rozmer vianočných svetrov a slávnostných večerí.

Zdivočelí Rimania

Pre Rimanov bol jeden týždeň na konci decembra vyhradený veseliu. Od 17. do 23. decembra sa každoročne konal festival Saturnálie, ktorý oslavoval boha Saturna. Medzi Saturnáliami a Vianocami je mnoho podobností, vrátane používania vetvičiek cezmíny ako výzdoby, rozdávanie darčekov a hodovania. Rovnako ako vianočný firemný večierok bolo treba osláviť koniec produktívneho roku vo vhodnom štýle. Prísne rozdelenie do tried a stres z pobytu v centre antického sveta boli únavné. Hromadila sa frustrácia.

Saturnálie boli ideálnou príležitosťou, ako upustiť paru

Na konci roka sa v Ríme poriadne oslavovalo. Spoločenské normy išli bokom, pretože mesto získalo karnevalovú atmosféru. Nadmerné pitie, hodovanie, prezliekanie a orgie boli na dennom poriadku. Rímsky básnik Martial publikoval počas Saturnálií, pretože cítil, že liberálny duch spôsobený sviatkom umožňuje roztopašnosť mnohých jeho epigramov. Počas jedného týždňa nosili otroci špicaté klobúky, ktoré označovali, že sa nedávno stali slobodnými, a mohli sa zúčastniť rovnakého oplzlého správania ako ich páni.

Žiadne špicaté klobúky ani nič iné však nepresvedčili kresťanského rímskeho cisára Theodosia I., aby nechal slávnosti Saturnálií pokračovať. V rokoch 389 až 391 n. l. vydal „Theodosiánske dekréty“, ktorými zakázal všetky pohanské aktivity. Kresťanský monoteizmus a monogamia tu zostali.

Sex vo vianočnom období z dávnej histórie sa veľmi líši od sexu dnešnej doby

Santa a Mikuláš

Sex nie je v príbehu o narodení Ježiška na programe dňa. Symbolikou je predsa panna, ktorá rodí. Katolicizmus myšlienku sexu naozaj neznáša. Sviatok, ktorý nahradil opulentné hostiny a orgie Saturnálií, je veľmi priateľský k deťom. A kto by mohol byť priateľskejší k deťom a viac proti sexu ako Otec Vianoc?

Santa Claus alebo Otec Vianoc je spojením rôznych osobností a ľudových povestí, ale jeho príbeh začína u svätého Mikuláša. Svätý Mikuláš, grécky kresťan z tureckej Myry, sa narodil 280 rokov po narodení Krista. Bol sirota, ktorému rodičia odkázali obrovské dedičstvo. Svoje blahorečenia si zaslúžil vďaka celoživotnej službe chudobným a vďaka svojej vzdorovitej povahe pri obrane kresťanského učenia v dobe veľkého prenasledovania, keď kresťania mali na výber, či sa zrieknu svojej viery, alebo budú popravení.

Hoci mu viera strpčovala život, jeho dobročinnosť bola nekonečná a jeho najznámejším darom bol dar chudobnému farníkovi. Pretože nebol schopný zaplatiť veno svojim trom dcéram, musel uvažovať o ich predaji na prostitúciu. Mikuláš chcel svoju pomoc udržať v tajnosti, a tak svojmu farníkovi hodil do okna tri vrecia zlata, jeden na veno každej dcéry. Otec bol pri svojom dobrom skutku pristihnutý až tretiu noc. Varianty príbehu uvádzajú, že Mikuláš hodil posledné vrece do komína alebo do pančuchy jednej z dcér po tom, čo ich otec pomoc odmietol. Či tak alebo onak, svätý Mikuláš je paradoxne patrónom prostitútok, hoci sa nimi jeho zásluhou tri ženy nestali.

Takže ani tu sa žiadny sex nekoná. Niekto ale predsa musel mať ten správny nápad, ako spojiť Vianoce so sexom.

Inuiti robia viac než len to, že si utierajú nosy...

Keby ste boli v dobe pred kresťanstvom v strednej Arktíde počas zimného slnovratu, pripravovali by ste sa na lovenie Sedny, bohyne mora, pomocou harpúny. Privábili by ste ju kúzelnou piesňou a harpúnou by ste ju prebodli, len aby vám zakaždým unikla a vrátila sa do podsvetia. Keď ste ukázali zakrvavenú harpúnu svojej komunite, mohli ste sa pripravovať na preťahovanie lanom, prezliekanie sa za druhé pohlavie, hodovanie a výmenu manželiek. Franz Boas, otec americkej antropológie, popísal vo svojom článku z roku 1888 dve obrovské postavy v maskách potetovaných tuleňov a ťažkých topánkach, ktoré zoradili mužov a ženy a dali ich dohromady. Pary sa potom vrátili do domu ženy, kde zostali mužom a ženou po celý nasledujúci deň a noc.

Vedeli ste, že Mikuláš je paradoxne patrónom prostitútok?

Pohlavný styk je iba naznačený, ale pre Inuity mal veľký význam, pretože uprednostňoval lov zveri. Dobrý sex znamenal dobrý úlovok mäsa. Zdá sa, že táto výmena žien bola opakovaným rysom zimných slávností v oblasti Severného Baffinu, ktorý rýchlo vzbudil záujem a zdesenie kresťanských misionárov. Postupne, ako obracali Inuity na kresťanstvo, sa zimné hostiny začali podobať na Vianoce, pričom výmena žien sa odstránila ako prvá.

Pokiaľ vaše Vianoce začínajú vyzerať rovnako sucho ako tá morkacia večera, nechajte betlehem deťom a vdýchnite život niekoľkým opusteným zimným tradíciám s nie tak úplne "pannou" Máriou. Možno vám to v novom roku vylepší úlovok mäsa.

Keď sex na Vianoce, tak kde?!

Výmeny darčekov zrejme nie sú jedinou vecou, ​​ktorá sa na Vianoce deje: Podľa nového prieskumu si veľa ľudí užíva sex aj priamo na Ježišove narodeniny. Sexuálny prieskum spoločnosti SKYN Condoms sa na prelome tisícročia opýtal viac ako 5 000 mužov a žien a zistil, že takmer polovica z nich si na Štedrý deň užíva. To majú šťastie!

Vianoce sú časom dávania a prijímania, takže to dáva zmysel. Navyše všetka tá hrejivá a príjemná hudba môže byť celkom vzrušujúca, nie?

Aj keď je to fascinujúce, stále máme veľa otázok: Hovoríme o rýchlovkách v aute cestou k babičke, alebo sa to deje, keď si ľudia "zdriemnu" u rodičov, aby načerpali sily na vianočné popoludnie? A ako sa im podarí vykĺznuť (a vkĺznuť do seba) bez toho, aby si to niekto z rodiny všimol? Je veľmi pravdepodobné, že si to rozdávajú, zatiaľ čo sa „chystajú“ na večeru: Prieskum tiež zistil, že 74 percent mileniálov má rado sex v sprche. Mohli by sa tiež vypraviť do garáže, pretože 64 percent z nich súhlasí s tým, aby to robili v aute.

Ako môže sex na Vianoce dopadnúť?

Teoreticky viete, že keď ste pozvaní k rodičom svojho partnera na Vianoce, mali by ste sa správať ohľaduplne a rozumne a päť minút sa od seba držať ďalej a neosahávať sa.

"Nerob to. Je to nevhodné. Je to zlé. Je to... počkaj, prečo sme teraz obaja takí vzrušení?" honí sa vám ale namiesto toho v hlave.

Niečo v kombinácii zakázaného ovocia, stresu a úprimne povedané možno aj nerozumného množstva cherry alebo iného sladkého alkoholu, ktorý vás neustále nabádajú piť. A povedie to k jedinému. Hanba.

Ak sa chcete oddať vášnivým radovánkam, majte na pamäti, že to nemusí dopadnúť, ako by ste si priali

Takto to dopadne, keď sa počas Vianoc na návšteve u rodiny pokúsite o sex:

 1. Nafukovacia posteľ.
 2. Pristihne vás jeho matka, ako sa „snažíte nájsť kúpeľňu“ a rozhodne sa nesnažíte vplížiť do jeho izby potom, čo už šli všetci spať. Nemôžete sa jej pri raňajkách pozrieť do očí.
 3. Uvedomíte si, že sýte jedlo ani klíčky neboli to najlepšie, čo by sa dalo zjesť pred sexi chvíľkou, ale musíte to skúsiť teraz, alebo nikdy.
 4. Uvedomíte si, že sex v jednolôžkovej posteli je skvelý spôsob, ako získať nevysvetliteľné modriny, pretože sa v jednej chvíli udriete rukou o stenu a/alebo spadnete.
 5. Vždy ste si mysleli, že toto "skúšanie sexu v tichosti" má byť horúce, ale tlačiť spotenú ruku na partnerove ústa a mať jeho na tých svojich čoskoro omrzí.
 6. Ste úprimne prekvapení, koľko hluku chcete naraz vydávať, keď nemôžete.
 7. Keď máte smolu, v polovici cesty na uspokojenie k vám príde rodinný maznáčik.
 8. Ak máte naozaj smolu, v polovici cesty na uspokojenie vojde jeho šesťročná sestra. Presvedčíte ju, že ste stavali pevnosť. Druhý deň o tom všetkom rozpráva pri obede. Dobrá práca, pravdepodobne ste ju poznamenali na celý život.
 9. Ak máte šťastie a nezatúla sa k vám žiadne domáce zviera ani členovia rodiny, v určitej chvíli si uvedomíte, že jeho mama vysypáva kôš a buď zabalíte použitý kondóm do polovice roličky toaletného papiera (tým nikoho neoblafnete), alebo si ho skutočne odnesiete domov (vy nechutná ľudská bytosti!).
 10. Nastane trápny okamih, keď počas vášho upratovania po sexe uvidíte jeho staršiu sestru vychádzať zo záchodu.
 11. Zaspíte natlačení v jeho náručí a zabudnete sa odplížiť späť do nafukovacej postele.
 12. Nezabudnete sa preplížiť späť do nafukovacej postele, ale na druhý deň sa sotva hýbete, pretože ste spali na nafukovacej posteli.
 13. Ste paranoidný a premýšľate, či si rodina myslí, že existuje nejaký iný dôvod, prečo sa sotva hýbete.
 14. Nie ste si isté, či je úplne správne, že mu s výberom bielizne, ktorú ste dostali ako darček pod stromček, pomáhala jeho mama.
 15. Ste zdrvené, keď sa dozviete, že na neho jeho otec žmurkol a/alebo povedal "choď na to, synku" počas jeho včerajšieho po-sexuálneho úteku na záchod.
 16. Naozaj, ale naozaj nefandíte rodinnej tradícii vstávania o siedmej ráno, kedy sa pije šampanské a spievajú koledy pri klavíri.

Holt sex na Vianoce môže byť super, alebo nie. Verte ale, že vo finále sa vždy všetkému nakoniec budete len smiať, tak to berte s nadhľadom a nestresujte sa zbytočne! Ak ste sami, môžete si na sex nájsť nejakú novú známosť na našej sex zoznamke.

[Lil]

Varovanie: Tieto stránky obsahujú erotický chat, videá, fotky a iné sexuálne explicitné materiály. Pre vstup musíte byť starší 18 rokov alebo 21 rokov, pokial to vyžaduje zákon. Všetky modelky a modelovia sú starší než 18 rokov. Moderátorské profily sú označené červenou bodkou.