Jedna z najrozšírenejších zoznamovacích stránok pre dospelých v SR - erotická zoznamka flirtkontakt.sk

Nudný sex? Už nikdy!

28.november 2017
Nudný sex? Už nikdy!

Dlhšie vzťahy majú okrem množstva výhod tiež jednu nevýhodu. Sex časom začne byť nudný, stereotypný a nezáživný. Teda iba v prípade, že s tým nebudete niečo robiť! A ako nato? To vám dnes povieme.

Pre oživenie sexuálneho života môžete vyskúšať napríklad pole dance. Ten je totiž skvelým spôsobom, ako si vzťah oživiť po sexuálnej stránke. Ale nie len vďaka nemu môžete dosiahnuť zlepšenie vo vašom sexuálnom živote. Dnes vám dáme niekoľko praktických rád "do života", ktoré vám pomôžu dostať sa v sexe na ďalší level. Neveríte? Skúste to!

Najprv si ale musíte uvedomiť, že svoj spoločný sexuálny život naozaj chcete niekam posunúť a predovšetkým ako konkrétne. Musíte totiž partnerovi ponúknuť nejaký návrh vašich túžob, snov alebo fantázii. Najprv by ste sa mali teda zamyslieť nad tým, čo by mohlo váš sexuálny život zlepšiť.

Rozhovor s partnerom

Hovorenie partnerovi, že chcete vyskúšať niečo nové v sexe, môže byť stresujúce bez ohľadu na to, ako je váš vzťah fantastický. Dokonca i keď už máte skvelú komunikáciu a otvorenosť ohľadom sexu, môže to vyvolať strach z úsudku a trápnej situácie. Pokiaľ vo svojom vzťahu o sexe nehovoríte, váš náhly záujem môže vo vašom partnerovi vyvolať otázky, ktoré mu možno budú vŕtať v hlave. Bude premýšľať nad tým, odkiaľ prichádzajú tieto vaše "nové" myšlienky.

Páry, ktoré udržujú svoj sexuálny život v priebehu času vzrušujúcim, vedia, aká je hodnota toho, keď necháte partnerovi čas a priestor na otázky a odpovede ohľadom sexuálnych tém, túžob a snov, ktoré sa neustále menia. Berú túto konverzáciu ako príležitosť sa partnerovi otvoriť, spoločne skúmať a baviť sa.

Pokiaľ uvažujete o prvom rozhovore, existuje možnosť, že sa to môže stretnúť nie len s nadšením a záujmom, ale možno aj s váhaním, neochotou alebo dokonca s odhodlaným odmietaním konverzácie a diskusie o novej sexuálnej túžbe. Pokiaľ sa stretnete s menej nadšenou reakciou, netlačte na riešenie problému. Nezabudnite, že je to pravo vášho partnera spracovávať svoje pocity, a to i vtedy, keď máte pocit, že by ste si nový sexuálny objav vyskúšali čo najskôr. Než vašemu partnerovi vyznáte vaše najintímnejšie sexuálne túžby, premýšľajte o tom, ako mu môžete túto vec predstaviť tak, aby sa váš partner cítil bezpečne a neohrozene. Premýšľajte o veciach, ktoré môžete povedať, aby ste ho povzbudili, aby vás počul, a požiadajte ho, aby odložil kúsok úsudku a reakciu, dokiaľ nedosiahnete konečného vysvetlenia sexuálne túžby a toho, prečo je to pre vás dôležité.

Ponúknite mu chválu za dobré veci

Len preto, že by ste radi s partnerom vyskúšali nové veci, neznamená to, že by vás pred tým neuspokojoval. Znamená to jednoducho len to, že chcete vaše sexuálne hrátky posunúť na ďalšiu úroveň potešenia zlepšením toho, čo už robíte. Chváľte váš sexuálny život, aby ste sa uistili, že váš partner rozumie, že to je zlepšenie, o ktorom hovoríte, nie nutne jeho napravenie.

Vyhnite sa negatívnej spätnej väzby behom sexu

Nič nemôže skaziť náladu viac, ako povedať vašemu partnerovi, čo sa vám nepáči, keď on akurát robí niečo, čím sa vás snaží uspokojiť. Nie len, že to skazí náladu, donúti ho to zastaviť sa, ale môže to dokonca skončiť až ublížením jeho citov, v najhoršom prípade by ste mohli zostať sami. Ani po sexe nemôžeme túto tému ku konverzácii odporučiť, pretože po sexe a predovšetkým po orgazme má človek vychýlené hormóny a môže byť precitlivený. Porozprávajte sa o tom v pokoji, nie pri sexe, ale pri konverzácii o nových túžbach. Alebo o tom nehovorte vôbec a nahraďte to tak niečím, čo sa vám bude páčiť - zlepšite to!

Vyberte uvoľnené prostredie

Pre túto konverzáciu si nevyberajte spálňu. Spálňa je útočisko, miesto pokoja, relaxácie a spánku, nie hlbokých rozhovorov. Zvážte rozhovor nad príjemnou večerou alebo prechádzkou v parku, ktorý je pre vás obidvoch neutrálny a pohodlný. Niekde v domácnosti tiež môžete, ale nezabudnite, že je pre vašeho partnera ľahšie sa stiahnuť do ulity, keď je kam utiecť.

Aj takto spokojne môže vyzerať spokojný sexuálny život. 

Pripomeňte partnerovi, že ste zraniteľní

Pamätajte si, že vzťahy sú o dôvere, zdieľaní a budovaní dôverného puta. Mali by ste byť schopný zdieľať svoje túžby so svojím partnerom a cítiť pri tom iba to, že ste milovaní a podporovaní. Možno vašemu partnerovi pomôže si uvedomiť, že sa cítite zraniteľní, vďaka týmto najhlbším túžbam. Zamerajte sa na jeho reakciu.

Zapojte multimédia

Ľudia sa boja neznámeho alebo toho, čomu úplne nerozumejú. Vizuálna pomôcka vám pomôže komunikovať a pomáhať uvoľniť strach vašeho partnera. Pokiaľ bude môcť skutočne vidieť, o čom hovoríte, môže to pomôcť maximalizovať jeho zvedavosť a vzrušenie. Sledujte spoločne film alebo prečítajte si scénu z erotického románu, ktorý ilustruje vašu túžbu a použijú ju ako východzý bod pre diskusiu.

Zdôraznite zábavu pri skúšaní nových vecí v posteli

Pozitívne presvedčte svojho partnera tým, že mu poviete, akú zábavu vo dvojici si užijete vďaka skúmaniu a skúšania niečoho nového. Všetci máme radi nové veci. Premýšľajte o vašom sexuálnom skúmaní ako o love. Cenou je konečný orgazmus.

Vysvetlite, aký to bude mať prínos pre váš vzťah

Vždy, keď robíme niečo, čo si naozaj vychutnávame, rozpumpuje sa dopamín, ktorý prúdi po celom našom tele. Keď je uvoľnený, vyvoláva pocit potešenia a uspokojenia. Potom sa spojí s oxytocínom, ktorý je známy tiež ako hormón lásky a ktorý sa tiež produkuje behom sexu. Ten vytvára pocit dôvery, citovej intimity, relaxácie, pripútanosti a spokojnosti medzi ľuďmi. Uspokojuje ducha a dvíha náladu, čím sa znižuje strach a úzkosť.

Užívajte alkohol a drogy s rozvahou

Nechcete skončiť tak, že poviete niečo, čoho budete ľutovať, iba preto, že ste si dali pár pohárikov tequily. Kokteily znižujú naše zábrany, ale môžu tiež zmeniť dôležité a zmysluplne milujúcu konverzáciu na niečo úplne iné. Možno by to nakoniec dopadlo zahodením všetkého, o čo ste sa dlho snažili, nezáujmom celej veci alebo ešte horšie, mohli by ste povedať niektorú s týchto viet alebo im podobné: "Ty si bol/a vždycky zlý milenec (milenka), nikdy si ma neuspokojil/a!" alebo "Aj tak som to celú dobu len hral/a!" Nie, toto naozaj nechcete, aby sa stalo. Tak opatrne s týmito látkami.

Komunikujte láskavo

Buďte podporujúci a nie arogantný. Neklaďte partnerovi nič za vinu a netlačte na neho. Nedávajte partnerovi nič za vinu a nevyvíjajte na neho tlak, pretože ten spôsobí väčší stres a napätie, čo nakoniec zhorší situáciu. Myslite na to, že toto všetko sa nedostalo do tohto bodu cez noc, a preto sa to ani cez noc nemôže zlepšiť k lepšiemu. Je to proces, ktorý bude chvíľu trvať, ale ten výsledok za to stojí.

Zdieľanie vašich sexuálnych túžob vám môže nielen posilniť vďaka novej nájdenej dôvere ako v spálni, tak aj mimo nej, ale môže tiež vytvoriť bezkonkurenčnú úroveň intimity medzi vami a vašim partnerom. Vaša ochota preskúmať spoločne vaše sexuálne túžby vás môžu vziať do vzrušujúceho nového mieste, vzdialeného od vašeho starého, nudného sexuálneho scenára. Či už ste žena alebo muž, rozhodne by ste sa mali pokúsiť sa nudného scenára zbaviť a skúsiť nejaký nový a lepší. Časom potom ani ten starý nebude tak nudný, keď to nebude stále iba o ňom.

[Lil]

Varovanie: Tieto stránky obsahujú erotický chat, videá, fotky a iné sexuálne explicitné materiály. Pre vstup musíte byť starší 18 rokov alebo 21 rokov, pokial to vyžaduje zákon. Všetky modelky a modelovia sú starší než 18 rokov. Moderátorské profily sú označené červenou bodkou.