Jedna z najrozšírenejších zoznamovacích stránok pre dospelých v SR - erotická zoznamka flirtkontakt.sk

Prečo tak milujeme orgazmy?

25.marec 2021
Prečo tak milujeme orgazmy?

Pretože nám robia dobre! Mohla by znieť jednoduchá odpoveď na túto otázku. Všetko má ale samozrejme hlbšie dôvody a aj túžba dosiahnuť orgazmus je poháňaná našimi vnútornými procesmi. Ak chcete vedieť, čo za tým je, pokračujte smelo ďalej v čítaní.

Či už je pre vás dosiahnutie orgazmu jednoduché alebo zložité, dozvedieť sa, čo sa s vaším telom deje pred, v priebehu a po orgazme vám môže pomôcť porozumieť lepšie vášmu telu a sexualite. Každý by si mal byť vedomý toho, že čím viac toho bude v tejto oblasti poznať, tým väčšie bude potešenie a uspokojenie.

Orgazmy sú výsledkom diania v obojom - vašom tele aj mysli. Keď jedno z toho nebude fungovať správne, k orgazmu sa nedostanete. Nenechajte sa mýliť, nemusí byť vždy ohromné ​​a búrlivé, ako sú často popisované na internete alebo ukazované v porne. Môžu byť aj omnoho decentnejšie, ale vo finále rovnako tak uspokojivé. Vždy nás nejako fyzicky ovplyvnia. Ale predovšetkým sa budete cítiť skvele. Prečo sa to vôbec deje? Prezradíme vám 6 vecí, ktoré sa s vaším telom dejú v priebehu orgazmu, a ktoré spôsobia, že chcete prežívať ďalšie a ďalšie.

Čo sa deje v tele vášho partnera (ale aj v tom vašom) pri orgazme?

Svaly panvového dna sa sťahujú

Panvové dno sa skladá z niekoľkých svalov, ktoré zaberajú priestor medzi lonovou kosťou ku koncu chrbtice. Tieto svaly sú veľmi dôležité, pretože pomáhajú zabraňovať nepekným veciam, ako sú inkontinencia a prepad panvového dna. Okrem toho sú ale tiež veľmi zapojené do procesu orgazmu.

Keď dosiahnete orgazmus, vaše svaly panvového dna sa začnú rytmicky sťahovať. Pohyb týchto svalov je mimovoľný (nemôžeme ho ovládať mysľou) a čím sú tieto sťahy silnejšie a dlhšie, tým je silnejší a dlhší aj váš orgazmus. A ako to urobiť, aby vaše svaly boli čo najsilnejšie a váš orgazmus teda čo najkrajší? Precvičujte tieto svaly Kegelovými cvikmi! Čoskoro uvidíte a ucítite výsledky. Je tiež skvelé, že vďaka týmto cvikom môžete zabrániť alebo zmenšiť riziko inkontinencie v starobe.

Bolesť ustúpi

Keď vás niečo bolí, pravdepodobne sa vám do sexu úplne chcieť nebude. Možno aj preto niektoré ženy bežne používajú výhovorku, že ich bolí hlava. Pretože keď niekoho naozaj bolí hlava, nie sú potom rozhodne myšlienky na intímnosti. Je to spôsob, akým môžete vyjadriť "nie", bez toho aby ste "nie" povedali. Nie je ale asi žiadnym prekvapením, že bolesť alebo ďalšie zdravotné problémy sú jedným z najčastejších dôvodov nízkeho libida ako u žien, tak aj u mužov.

Keď sa ale cítite len trochu "nič moc", či už kvôli bolesti hlavy, chrbta alebo napríklad menštruačným bolestiam, sexuálne potešenie, najmä teda vyvrcholenie, vám môže pomôcť sa bolesti zbaviť, aj keď len dočasne. Orgazmus totiž pôsobí tak trochu ako liek proti bolesti. To v kombinácii so vzrušením, ktoré prirodzene zvyšuje vašu toleranciu bolesti, funguje ako kúzlo... Až nabudúce budete mať tendenciu si kvôli miernej bolesti odriecť sex alebo masturbáciu, najprv to skúste a potom robte závery.

Orgazmus milujú muži aj ženy, čo sa v našom tele pri ňom deje?

Telo je zaplavené oxytocínom

Keď máte počas sexu orgazmus, váš mozog uvoľňuje oxytocín. Ide o hormón, ktorý spôsobuje dobré pocity a dobrú náladu a okrem iného je tiež zodpovedný za zbližovanie s ostatnými a nadviazanie intímnejšieho vzťahu. A tiež je tak trochu odpoveďou na otázku, prečo tak milujeme orgazmy a prečo máme bližšie k osobe, s ktorou sme ho prežili.

Vzhľadom na to, že orgazmus sprevádza tieto príjemné pocity, "používajú" ho niektorí ľudia ako "zmierňovač stresu", nech už ho dosiahnu sexom alebo masturbáciou. Oxytocín vám umožňuje relaxovať a vďaka tomu vám orgazmus môže pomôcť si oddýchnuť po náročnom dni, a dokonca vám pomôže zaspať.

Zvýši sa vám krvný tlak

Orgazmy sú často popisované ako úplný vrchol sexuálneho zážitku, a to ako z pohľadu potešenia, tak časovo - pre mnoho ľudí je vyvrcholenie signálom, že sex je na konci. Ale je to skôr vaše telo, ktoré sa v tej chvíli nachádza na vrchole. Keď dôjde k tejto výbušnej slasti, vaše srdce začne pracovať naplno. To znamená, že váš krvný tlak stúpa a dýcha sa vám ťažšie. Zvyšuje sa teda nielen vaše potešenie, ale aj reaktivita vášho tela na túto situáciu.

Vaše logické uvažovanie si dá pauzu

To, čo sa stane s vaším telom, keď máte sex a dosiahnete pri ňom orgazmus, sa môže občas zdať skoro ako sci-fi. Napríklad časť vášho mozgu, ktorá riadi logiku, laterálna orbitofrontálna kôra, je dočasne postavená "mimo prevádzky". To vysvetľuje, prečo niektorí z nás môžu pri sexe robiť odvážnejšie rozhodnutia, než by robili za bežných okolností. Aj vaša inak úzkostná povaha sa môže zmeniť v sebavedomie a chuť riskovať. Alebo môžete mať pocit, že by ste radi vyskúšali veci, ktoré vás inokedy nelákajú. Bez úzkosti a strachu sú sexuálne vzrušenie a orgazmus ľahšie.

Vyvrcholenie je poriadny nápor na celé naše telo

Ejakulácia môže, ale nemusí byť súčasťou

Aj keď sa to niekomu môže zdať nereálne, pravdou je, že ľudia všetkých pohlaví môžu dosiahnuť ejakuláciu, ak majú orgazmus. U mužov je tento prípad častejší a ľudia často vďaka tomu zamieňajú orgazmus a ejakuláciu, resp. ich považujú za jednu a tú istú vec, ale tak to nie je! Kým orgazmus je skutočný pocit blaha, ejakulácia je samostatná udalosť, ktorá môže byť sprevádzaná vyvrcholením, alebo nie.

To je dôvod, prečo muži nemusia byť so svojimi orgazmami spokojní na sto percent, aj keď ejakulácia prebehla, a zároveň sa môže stať, že muž prežije úžasný orgazmus, ale ejakulácia sa nedostaví. Hovorí sa tomu suchý orgazmus. To isté platí aj pre ženy. Nie každá žena v priebehu života dosiahne mokrého orgazmu, ale neznamená to, že by ho nebola schopná - je veľká pravdepodobnosť, že sa táto schopnosť niekde hlboko skrýva, len sa musí prebudiť správnymi technikami. Ženy hovoria, že samotné uspokojenie sa pri mokrom orgazme ešte zvyšuje a popisujú to ako veľmi intenzívny zážitok.

Takže čo sa všetko stane s vaším telom, keď prežívate orgazmus? Vaša srdcová frekvencia sa zvýši, rovnako ako prah bolesti. Môžete mať mokrý orgazmus, mozog bude zaplavený oxytocínom a vypne svoju logickú stránku a svaly panvového dna sa budú rytmicky sťahovať. Bez ohľadu na to, aký veľký orgazmus budete prežívať, je z toho dosť evidentné, že tento vrchol uspokojenia má na naše telá dosť zásadný vplyv.

Ako spoznať ženský orgazmus?

Premýšľali ste niekedy nad tým, či vaša partnerka naozaj prežíva orgazmus, alebo ho len predstiera? Môžete to celkom ľahko rozpoznať, len si stačí všímať určitých znamení, ktorá vám bude dávať.

Ak ženu, s ktorou máte sex, poznáte dobre, nie je žiadny problém sa jej opýtať, či orgazmus prežila. Je to na jednu stranu milá otázka, pretože vás žena a jej uspokojenie zaujíma, na druhú stranu ale kladiete na ženu veľký tlak. Ženy rady robia mužom radosť, a tak ich odpoveď je väčšinou áno. Dnes vám ale prezradíme, ako to môžete sami spoznať, bez toho aby ste sa jej museli pýtať.

Dokážete rozpoznať, že mala žena naozaj orgazmus?

Pri orgazme nejde len o pohlavné orgány. Žena (ale aj muž) ho tak môže prežiť, aj keď sa budete zameriavať na klitoris, bod G, celé telo, krk, anál, bradavky, myseľ, zmysly, srdce a energiu.

Zameriavajte sa na fyzické príznaky vzrušenia, pretože ostatné môže žena celkom jednoducho sfalšovať, ak je dobrá herečka. Nemusí prebehnúť všetky a u každej sa môžu objaviť iné: zatnutie prstov na nohách, zrýchlený dych, hlboké dýchanie, zrýchlený tlkot srdca, veľký výdych v jednej chvíli, strnulosť, alebo naopak zmietanie sa v rozkoši, ejakulácia (aj keď väčšinou sa jedná iba o pár kvapiek), začervenanie kože v tvári, bruchu, prsiach a genitáliách, zvýšená teplota tela, vaginálna kontrakcia, otváranie vagíny, tras, hrdelný zvuk alebo výkrik.

Ako podľa fyziológa naozaj zistiť, či mala žena (alebo aj muž) orgazmus? Jediný spôsob, ktorý naozaj vyvrcholenie značí, je 8-12 pravidelných kontrakcií, ku ktorým dochádza v panvovom svalstve, ktoré od seba delí približne 0,8 sekundy sa zvyšujúcou tendenciou až k ich úplnému ukončeniu. Tie môžete najľahšie detekovať vo vaginálnom alebo análnom otvore. Určite to neznamená, že by ste teraz mali začať počítať vaginálne kontrakcie svojej partnerky, prípadne partnera. Ale môžete si to začať viac všímať, pretože tieto svaly sú mimovoľné, teda ich žena naozaj nemôže ovládať vlastnou vôľou.

Úplne najlepším spôsobom ale stále zostáva otvorenosť medzi partnermi. Ženy by si mali uvedomiť, že nie je potreba mužom klamať, ale namiesto toho by mali byť úprimné a povedať, čo ich naozaj k orgazmu dovedie. Nielen, že sa prehĺbi intímny vzťah medzi partnermi, ale obaja budú šťastnejší. Muži by sa zase mali naozaj zaujímať aj o potreby svojej partnerky a nie len tie svoje. Stará klasika, keď muž párkrát zasunie, vystrieka sa a sex končí tak, že sa zvalí na posteľ a zaspí, už je snáď dávno preč.

Orgazmus môžete prežiť aj vďaka našej zoznamke! Neveríte? Zaregistrujte sa na nej jednoducho online a píšte si žhavé správy alebo príbehy s ľuďmi na druhej strane. Pokiaľ si budete rozumieť, môžete sa časom aj zísť a zažiť vyvrcholenie, ku ktorému vás dovedie niekto iný. No a ak si radšej užívate sami, môžete si prečítať napríklad jednu z erotických poviedok, ktoré nájdete v rovnomennej sekcii.

[Lil]

Varovanie: Tieto stránky obsahujú erotický chat, videá, fotky a iné sexuálne explicitné materiály. Pre vstup musíte byť starší 18 rokov alebo 21 rokov, pokial to vyžaduje zákon. Všetky modelky a modelovia sú starší než 18 rokov. Moderátorské profily sú označené červenou bodkou.