Jedna z najrozšírenejších zoznamovacích stránok pre dospelých v SR - erotická zoznamka flirtkontakt.sk

Ako úzkosť ovplyvňuje sexuálny život

23.máj 2018
Ako úzkosť ovplyvňuje sexuálny život

Úzkosť je vážny problém, ktorý vás môže ovplyvniť viac, než si uvedomujete. Čo všetko sa môže stať s vašim sexuálnym životom, keď sa stretávate s úzkosťou?

Úzkosť je silná sila, ktorá môže ako rozliaty pohár mlieka saturovať každú oblasť vášho života a trochu ho pokaziť. Možno si to ani neuvedomujete, ale ak žijete s úzkosťou, s najväčšou pravdepodobnosťou to ovplyvňuje aj váš sexuálny život. To je dôvod, prečo musíte prevziať kontrolu nad vašou úzkosťou a predísť tomu, aby vás ovládla. Ak to neurobíte, môže to zničiť vaše vzťahy a sexuálny život. Ak úzkosť hrá úlohu v súkromí vašej spálne a tiež v tom, ako vidíte svoje telo, môžete spolupracovať so svojím partnerom a mozgom, aby ste sa pokúsili zvládať svoje obavy a strach skôr, než vás úplne pohltí.

Tu je sedem spôsobov, ako úzkosť môže spôsobiť katastrofu vo vašom sexuálnom živote.

Keď vaša predstava o vašom tele pokazí okamih

Pokiaľ máte kvôli úzkosti zlý pocit zo svojho tela, či už sa jedná o vašu váhu alebo vlastnosť, ktorú absolútne neznášate, je to takmer ako keby ste s partnerom mali v spálni ďalšieho partnera. Tieto zlé domnienky o vašom tele môžu mať vplyv na všetko, čo sa deje v spálni, od polôh až po osvetlenie a frekvenciu pohlavného styku.

V mnohých ohľadoch môže skutočnosť, ako vnímate svoje telo, doslova diktovať, ako váš intímny vzťah s partnerom, čo nie je vôbec dobré ani pre jedného z vás, ani pre váš vzťah. Skutočnosť, ako vidíte svoje telo, sa vo vašom sexuálnom živote prejaví viac ako váš partner. Nenechajte to zájsť príliš ďaleko a riešte to.

Keď úzkosť spôsobí to, že na chvíľu vypnete

Poznáte ten pocit strachu alebo paniky, ktorý vás systematicky ochromí emocionálne a niekedy aj fyzicky? Úzkosť vám môže brániť v komunikácii, čo môže byť pre vášho partnera naozaj bolestivé. Nie je pre neho práve jednoduché sedieť na druhej strane vašej emocionálnej bariéry, ktorá vám bráni v skvelom plnohodnotnom sexuálnom živote.

Úzkosť vám bráni byť fyzicky vzrušení

Ak sa cítite úzkostlivo o čomkoľvek, či už ide o veľkosť vašich stehien, váš sexuálny výkon, práci alebo čokoľvek iné, môže vám to brániť vo vzrušení. Ženy sa môžu stretávať s vaginálnou suchosťou, vďaka ktorej je sex a predohra nemožná. Muži môžu mať naopak problém s erekciou. Faktom je, že úzkosť zabraňuje tomu, aby ste v okamihu boli neprítomní nielen emocionálne, ale aj fyzicky.

Cítite sa úzkostlivo, môže vám tento pocit brániť vo vzrušení.

Keď ste tak blízko a predsa tak ďaleko orgazmu

Skúste si robiť starosti s čímkoľvek a zároveň mať orgazmus. Môžeme vám zaručiť, že sa to nestane. A zatiaľ čo sa vám sexulní život nezrúti, keď raz alebo dvakrát nedosiahnete orgazmus, opakované nedosiahnutie orgazmu môže spôsobiť, že si budete sami sebou neistí, budete premýšľať nad tým, čo je s vami zle, a obávať sa, že váš partner sa cíti neistý alebo urazený. Vaše obavy tak spustia ďalší reťazec obáv, ktorý váš život skomplikuje ešte viac. Úzkosť sa však dá riešiť. Môžete samozrejme vyhľadať profesionálnu pomoc, ak je to veľmi vážne, alebo sa môžete pokúsiť nájsť vlastný spôsob, ako zahudiť svoje obavy, ktorý bude skutočne fungovať.

Nemôžete sa otvoriť a hovoriť o svojich sexuálnych potrebách

Ak pociťujete vinu, hanbu alebo akýkoľvek druh obáv týkajúcich sa vašich sexuálnych túžob alebo predošlých sexuálnych zážitkov, môže byť pre vás ťažké sa svojmu partnerovi otvoriť, čo mu znemožňuje mať k vám intímny prístup. To môže spôsobiť, že budete uzavretí sexuálnym zážitkom, ktoré naozaj chcete zažiť, a tiež to môže spôsobiť, že nebudete schopní hovoriť o sexuálnych zážitkoch, ktoré nechcete.

Ak sa myšlienkami zaoberáte svojimi obavami, nie ste prítomní v okamihu

Romantika a intimita vyžadujú, aby boli dve strany spojené a pozorné. Ale keď máte obavy a strach, dokážete sa sústrediť na čokoľvek iné okrem svojich obáv? Ste v okamihu so svojim partnerom, tešíte sa a zažívate všetko, čo vám môže ponúknuť? Nie, nie ste v tom okamihu s ním a to je zle.

Strach vás núti sa stiahnuť

Možno sa pristihnete, ako utekáte od záväzkov, skutočnej intimity a lásky. To môže ublížiť nielen vám, ale aj vášmu partnerovi. Nenechajte to zájsť takto ďaleko a nedovoľte, aby vás vaše obavy úplne pohltili. Každý má právo žiť plnohodnotný sexuálny život, ktorý by mu nemal byť odmietnutý.

Či už pochádzate z Bratislavy, Prešova alebo Nitry, vyhľadajte vo svojom okolí profesionálnu pomoc, ak sa stretávate s úzkosťou.

[rox]

Varovanie: Tieto stránky obsahujú erotický chat, videá, fotky a iné sexuálne explicitné materiály. Pre vstup musíte byť starší 18 rokov alebo 21 rokov, pokial to vyžaduje zákon. Všetky modelky a modelovia sú starší než 18 rokov. Moderátorské profily sú označené červenou bodkou.