Jedna z najrozšírenejších zoznamovacích stránok pre dospelých v SR - erotická zoznamka flirtkontakt.sk

Pomoc! Znížila sa mi citlivosť penisu! Čo s tým?

27.máj 2021
Pomoc! Znížila sa mi citlivosť penisu! Čo s tým?

Znížená citlivosť penisu potrápi aspoň raz za život každého muža. Má mnoho príčin, podľa ktorých sa odvíja následné riešenie tohto problému. A pretože tento problém dokáže byť pekne frustrujúci, rozhodli sme sa vám ho priblížiť.

V priebehu rokov ste si možno všimli, že máte penis menej citlivý, než býval. Nehovoríme teraz o tom, že by sa jeho citlivosť úplne vytratila, to je iný príbeh, len je o niečo menej vnímavý k stimulácii. To môže byť celkom otravné, pretože zatiaľ čo niektoré sexuálnej rozkoše sú psychologické, väčšina z nich pochádza z fyzickej stimulácie. To znamená, že je možné, že si so zníženou citlivosťou penisu sex toľko neužívate.

Dokonca sa môže stať, že sa budete márne snažiť dosiahnuť orgazmus alebo s tým budete mať ťažkosti, čo je nielen pre mužov mimoriadne frustrujúce. V takom prípade pravdepodobne budete hľadať čo najrýchlejšie spôsoby, ako citlivosť penisu zvýšiť.

Tento problém je u mužov podľa odborníkov celkom bežný. "Na našej klinike pre sexuálne zdravie vidíme mnohých mužov, ktorí sa sťažujú na zníženú citlivosť penisu," hovorí Michael Ingber, MD, urológ a urogynekológa z Garden State Urology. Aj keď to najprv nemusí znieť ako dobrá správa, musíte si uvedomiť, že to tiež znamená, že urológovia sú zbehlí v liečbe ľudí, ktorí majú zníženú citlivosť. Poznajú bežné príčiny a môžu poskytnúť riešenie.

Ako funguje citlivosť mužských intímnych partií?

Ale ešte skôr, než sa rozhodnete tento stav dať zase do poriadku, je dobré a aj pomerne dôležité zistiť, ako citlivosť penisu vôbec funguje. "Penis je inervovaný (pretkaný nervami) nervom zvaným pudendálny nerv," hovorí Ingber. Pudendálný nerv neposkytuje citlivosť len koži penisu, ale aj perineálnej oblasti (hrádzy), miešku a konečníka.

"Koža na penise je rovnaká ako na zvyšku vášho tela. V závislosti na hrúbke koži a prítomnosti nervových vlákien môžete cítiť rôznymi spôsobmi," hovorí Jamin Brahmbhatt, MD, urológ a odborník na sexuálny wellness zo spoločnosti Orlando Health. Koža na penise je menej silná ako, povedzme, koža na chodidlách, a preto je penis citlivejší.

Dobre, teraz, keď lepšie rozumiete pokožke na penise a nervom, ktoré stimuláciu spôsobujú, poďme sa zaoberať tým, prečo sa pokles citlivosti objavuje a čo s tým môžete robiť.

Príčiny zníženia citlivosti penisu a ich riešenie

Príliš veľa trenia

"Vaše telo prirodzene zníži citlivosť penisu, ak počas krátkej doby dochádza k neustálemu mechanickému treniu," hovorí Brahmbhatt. Dokonca existuje slovo, ktoré označuje znižujúcu sa fyziologickú odozvu na často opakujúci sa podnet: habituácia. Habituácia sa môže objaviť, keď budete príliš masturbovať alebo keď budete sexovať celú noc.

Príčin zníženia citlivosti penisu existuje hneď niekoľko

Ako to vyriešiť?

Musíte zmeniť svoje masturbačné návyky. Ak masturbujete veľmi agresívne a/alebo veľkým tlakom (často potom vidíte biele kĺby), musíte toto zovretie uvoľniť. Ak ste na tento typ masturbácie zvyknutí, možno vám nebude naraz pripadať tak príjemná alebo uspokojujúca, ale postupom času sa vaše telo opäť prispôsobí a citlivosť sa znovu vráti.

Ďalším spôsobom, ako v tomto prípade navrátiť penisu citlivosť, je masturbovať s nižšou frekvenciou. Ak sa uspokojujete niekoľko hodín denne alebo napríklad 3-krát až 4-krát denne (alebo aj viackrát), dajte si trochu pauzu - raz denne na pár minút vám bude časom stačiť, uvidíte!

Nakoniec ešte môžeme odporučiť zmenu polohy pri masturbácii, ale aj v sexe. Opäť ide o reakciu na zvyk, kedy robíme rovnakú vec stále dookola. Takže či si ho honíte stále v rovnakej polohe, rovnakým spôsobom, vaše telo si na to zvykne. Keď budete sexovať stále len na koníčka, vaše telo si na to zvykne. Skrátka zmeňte veci tak, aby si váš penis užil tiež niekedy niečo iné a nebol stále v nudnom stereotype.

Častá jazda na bicykli

"Jazda na bicykli, najmä na bicykli s úzkym sedlom, môže časom obmedziť prietok krvi, a to až o 60%," hovorí Ingber. "Je to preto, že tepna, ktorá dodáva krv do penisu, je pri sedení stlačená."

Ako to vyriešiť?

Je asi zrejmé, že by pomohlo jazdiť menej na bicykli, ale to samozrejme vášnivým cyklistom navrhovať nebudeme. Môžete do svojho zdravia ale investovať nákupom špeciálneho druhu sediel, ktoré sa špecializujú na to, aby mal muž pri jazde čo najväčšie pohodlie.

Dlhé sedenie

Je to podobné ako u jazdy na bicykli. "Práca z domova môže na perineum a prostatu vyvíjať tlak. Takže presne na miesta, kde nervy a krvné cievy vstupujú do penisu," hovorí Brahmbhatt. To môže ovplyvniť citlivosť, ale dokonca aj kvalitu erekcie. S príchodom pandémie a veľkej časti populácie, ktorá začala pracovať na home office, sa tento problém stal viditeľnejším.

Znížená citlivosť penisu môže byť frustrujúca nielen pre mužov

Ako to vyriešiť?

Nájdite spôsoby, ako stráviť čo najmenej času sedením. Ak musíte pracovať z domova a sedíte pri počítači, skúste si stôl prispôsobiť tak, aby ste mohli občas aj stáť. Nastavte si pripomenutie na telefóne, aby ste sa zdvihli od stola a trochu sa pretiahli alebo sa šli prejsť, a to minimálne každú hodinu. Ak budete telefonovať, chodievajte pri tom. A v neposlednom rade nezabudnite tráviť svoj voľný čas inak ako sedením. Mnoho ľudí v dnešnej dobe dopracuje a zvyšok dňa strávia aj naďalej pri počítači na sociálnych sieťach, alebo pri televízii. Nájdite si aktívnejší koníček, ktorý vám pomôže nielen s tým, aby ste nepriberali kilá, ale aj so zníženou citlivosťou vašich intímnych partií.

Nízky testosterón

Citlivosť je všeobecne veľmi zložitý proces a svoju úlohu môžu zohrávať aj hormóny. "Nízka hladina testosterónu môže spôsobiť znížené libido, ktoré sa môže premietnuť aj do toho, ako sa cítite pri sexuálnej aktivite, a to vrátane vášho penisu," hovorí Brahmbhatt.

Ako to vyriešiť?

Nechajte si skontrolovať hladinu testosterónu. "Ak je nízka, môže váš lekár odporučiť podávanie substitučnej liečby testosterónom," hovorí Brahmbhatt. Existuje niekoľko spôsobov podania. Väčšinu ľudí hneď napadnú injekcie a bojí sa toho, ale existujú aj kožné náplasti, gély a tablety, ktoré sa rozpúšťajú v ústach. Takže možností je naozaj veľa, vôbec sa nemáte čoho báť. Väčšina ľudí si všimne úľavy od príznakov počas 4-6 týždňov od začiatku liečby.

Alkohol

Keď sa veľmi opijete, pravdepodobne vás nečaká uspokojujúci sexuálny zážitok, a to napríklad aj preto, že penis nebude taký citlivý ako bežne. "Alkohol je sedatívum a môže spôsobiť, že sa objaví znížená citlivosť, rovnako ako celá rada ďalších vecí, najmä keď ho vypije až príliš," hovorí Brahmbhatt.

Je váš penis menej citlivý pri stimulácii? Zistite prečo!

Ako to vyriešiť?

Neexistuje žiadne konkrétne číslo, ktoré by udalo, koľko toho ešte môžete vypiť, aby ste nemali s citlivosťou problémami (alebo iné problémy v sexe). Ak je pre vás dôležité udržať si citlivosť v niektorý konkrétny deň, vo ktorý viete, že budete konzumovať alkohol, držte sa. Dve poháre budú určite stačiť. A ak to aj tak preženiete, nemusíte panikáriť - citlivosť bude späť, akonáhle vytriezvete a vaše telo sa zase vráti do normálu. Vedzte ale, že chronická konzumácia alkoholu môže viesť k dlhodobým chronickým dysfunkciám, ktoré zotrvávajú aj v stave triezvosti. V takom prípade budete musieť vyhľadať odbornú pomoc, aby ste alkohol zo svojho života vyradili.

Lieky

"Existuje niekoľko druhov liekov, ktoré znižujú schopnosť vnímať bolesť, jedným z nich sú opioidy," hovorí Brahmbhatt. Mnoho liekov, ktoré znižujú bolesť, znižujú tiež všeobecne citlivosť, čo môže byť dôvod, prečo tam dole necítite tak ako kedysi. Aj antidepresíva môžu spôsobovať, a to obzvlášť na začiatku liečby, podobné problémy s intímnymi oblasťami.

Ako to vyriešiť?

Dajte svojmu lekárovi vedieť, že citlivosť penisu sa zmenšila. Opýtajte sa, či to nemôže mať niečo spoločné s vašimi súčasnými liekmi, prípadne zistite, či by sa nedali nahradiť inými bez týchto vedľajších účinkov.

Čo keď ste neprišli na žiadnu príčinu zníženej citlivosti penisu?

Ak nenájdete tú správnu príčinu, bude pravdepodobne dosť ťažké vyriešiť tento problém. Než ale hodíte flintu do žita, môžete skúsiť ešte niekoľko ďalších vecí. "Mal som pacientov, ktorí praktizovali tantru, meditáciu a boli schopní zlepšiť svoju citlivosť len na základe tohto. Ale máme aj niekoľko inovatívnych terapií, ktoré fungujú skvele, aj keď zatiaľ na malej vzorke mužov," hovorí Ingber. Je pravda, že meditácii, tantre a podobným "východnom" praktikám, prisudzujú niektorí ľudia až magické účinky, a týchto ľudí nie je málo. Možno na tom naozaj niečo bude. Skúste upokojiť svoju myseľ pomocou týchto techník a uvidíte, či sa ako vedľajší efekt neobjaví aj stratená citlivosť.

Jednou z terapeutických možností je plazma bohatá na doštičky čiže PRP. "Táto terapia zahŕňa odber vlastnej krvi a izoláciu kmeňových buniek. Tieto bunky sú potom znovu vstrekované do vášho penisu na niekoľkých rôznych miestach," hovorí Ingber. Pre mnoho mužov je nepredstaviteľné, že by im niekto pichal injekcie do penisu, preto táto metóda asi nebude tou prvou, ktorú si zvolíte, ale v núdzi sa možno bude hodiť.

U niektorých ľudí funguje oveľa menej invazívna možnosť, a to krém špeciálne navrhnutý na zvýšenie citlivosti penisu. Existuje ich niekoľko druhov od rôznych firiem a nájdete ich väčšinou v sex shopoch. S týmito produktmi však nesľubujeme žiadne zázraky, pretože ako sa podľa recenzií zdá, niekomu fungujú skvele, iný nepociťuje žiadnu zmenu. Keď vám ale nič iné nepomôže, tak prečo to neskúsiť, že?

Nakupovať bežne môžete vo väčších mestách, ako sú Košice, BratislavaPrešov alebo Žilina, ale v súčasnej dobe sa nákupy presunuli na internet.

[Lil]

Varovanie: Tieto stránky obsahujú erotický chat, videá, fotky a iné sexuálne explicitné materiály. Pre vstup musíte byť starší 18 rokov alebo 21 rokov, pokial to vyžaduje zákon. Všetky modelky a modelovia sú starší než 18 rokov. Moderátorské profily sú označené červenou bodkou.