Jedna z najrozšírenejších zoznamovacích stránok pre dospelých v SR - erotická zoznamka flirtkontakt.sk

Nemôžem dosiahnuť orgazmus! Problém, alebo výhra?

8.február 2022
Nemôžem dosiahnuť orgazmus! Problém, alebo výhra?

Čo keď začnú chvíľky toho najintenzívnejšieho sexuálneho vzrušenia miznúť? Nebojte, dá sa nájsť príčina a nebude to ťažké. Ale čo keď tieto chvíľky zo svojho života odvádzate dobrovoľne? Aj o tom bude dnešný článok.

Orgazmy nie sú univerzálne. To, čo funguje u jednej ženy, nebude fungovať u všetkých a to, čo fungovalo u jedného partnera, nemusí fungovať u iného. Sexuologička Carole Altman, autorka knihy You Can Be Your Own Sex Therapist (Môžete byť svojim vlastným sexuálnym terapeutom), hovorí: "Musíte si svoj orgazmus privlastniť - nemôžete sa spoliehať len na muža, že to zvládne."

Prvý krok pri problémoch s orgazmom? Vyhľadanie možných okolností, ktoré vás môžu brzdiť

Nedostatok predohry

Scenár je nasledujúci. Váš partner extrémne túži po sexe. A vy možno tiež, ale existuje veľmi dobrý dôvod, prečo by ste aj v tomto prípade nikdy nemali šetriť predohrou:

"Väčšina žien potrebuje asi 20 minút vzrušenia, aby dosiahla 'orgazmickej platformy', kedy je klitoris najcitlivejší a telo je pripravené na stimuláciu," hovorí sexuologička Yvonne K. Fulbright, autorka knihy Hot Guide to Safer Sex (Žeravý sprievodca k bezpečnejšiemu sexu). "Vynechanie celého cyklu sexuálnej reakcie sťažuje dosiahnutie orgazmu." Dvadsať minút sa môže zdať ako dlhá doba, ale verte, že partner, ktorý vám nedokáže venovať iba pár minút, aby ste sa cítili dobre, nestojí za váš čas.

Pre mnohých je to vzrušujúce. "Bolo pre mňa naozaj ťažké dosiahnuť orgazmus, takže som svojmu priateľovi hovorila: 'To je v poriadku, nerob si s tým starosti'," hovorí 29-ročná Melissa. "Raz v noci mi povedal, aby som si ľahla a nechala ho, nech mi robí, čo chce. Nakoniec som dosiahla orgazmus a on očividne miloval každú minútu, ktorú strávil tým, že ma vzrušoval." A bonus na dosiahnutie vrcholu pred súložou? "Orgazmus počas predohry zvyšuje šance ženy na vyvrcholenie počas pohlavného styku," hovorí Altman.

Možno sa mentálne vylaďujete

Počas sexu je ľahké sa rozptýliť. Všetko od "Zaujímalo by ma, ako vyzerajú moje prsia z tohto uhla?" až po "Páni, mal by si nechať skontrolovať to znamienko na hrudi" vás môže pripraviť o sústredenie. A akonáhle sa to stane, váš orgazmus je na spadnutie. "Váš mozog je dôležitou súčasťou sexuálneho zážitku, registruje vnemy a uvoľňuje do tela chemické látky, ktoré zlepšujú vaše pocity," hovorí sexuologička z Georgie Gloria G. Brame, PhD. "Akékoľvek duševné rozptýlenie môže v mozgu vyvolať protichodné, nesexuálne impulzy a znížiť vašu rozkoš."

Stáva sa vám, že vám pri sexe myšlienky putujú inam a odvádzajú pozornosť? Nalaďte sa späť a zostaňte v momente

Takže čo robiť, keď sa pristihnete, že si uprostred aktu robíte v hlave nákupný zoznam? Najprv znova napojte svoju myseľ a zapojte telo. „Sústreďte sa na to, ako sa vo vás váš partner cíti a ako vaše telo reaguje,“ hovorí Brame. "Tiež sa dotýkajte sami seba alebo napríklad zmeňte polohu, aby ste sa vrátili k sexu aj fyzicky."

Ďalší trik na naladenie: dýchajte pomaly a zhlboka do brucha. "Jogínsky dych vás nielen udrží v stredu, ale aj zlepší sex," upozorňuje Fulbright. "Kruhové dýchanie, kedy sa snažíte synchronizovať svoje nádychy s nádychmi partnera, zase môže vrátiť vašu pozornosť späť na telo a pomôcť vám znova sa spojiť."

Nedostatočná stimulácia klitorisu

Klitoris je najdôležitejšou oblasťou tela, ktorej sa pri sexe dotýkate. "Je tam viac nervových zakončení ako vo vnútri vagíny," hovorí Fulbright. "Takže je zriedkavé, aby ženy dosiahli orgazmus bez nejakej stimulácie klitorisu."

Ak chcete počas súlože stimulovať klitoris, zvoľte polohu, kedy ste hore (napríklad poloha kovbojky - cowgirl), prehnite svoje telo smerom k partnerovi a trite svoj bod rozkoše o jeho panvu. Pokiaľ ste v misionárskej polohe, uistite sa, že máte nohy pevne pritlačené k sebe a zároveň krúživými pohybmi pohybujete bokmi. "Keď sa pod týmto uhlom pohybujete dovnútra a von, stimuluje to klitoris," hovorí Altman. "Môže tiež dôjsť k treniu medzi pyskami a klitorisom, čo môže zvýšiť zážitok." Fulbright tiež navrhuje stimuláciu rúk, keď ste v polohe kovbojky alebo na psíka.

Zabúdate si najskôr dôjsť na toaletu

V zápale boja je ľahké prehliadnuť maličkosti, ako je napríklad plný močový mechúr. Ak sa vám chce na záchod, penis vo vašej pošve - stimulujúca zadnú stenu - vás môže prinútiť k zovretiu. Výsledok? Neuvoľníte sa, tým pádom nevyvrcholíte.

Našťastie existuje jednoduché riešenie: Tesne pred sexom si dôjdete na záchod. "Pretože viete, že nemusíte na záchod, keď budete na pokraji orgazmu, budete sa môcť poddať pocitom a uvoľniť sa," hovorí Brame.

Zbytočne časté zmeny polohy

Bláznivé polohy, o ktorých ste ani nevedeli, že by ich vaše telo mohlo zvládnuť, sú vždy skvelým spôsobom, ako udržať iskru v sexuálnom živote. Ale časté striedanie polôh tiež sťažuje dosiahnutie orgazmu. "Kľúčom k uspokojeniu je stála stimulácia v polohe, ktorá zasiahne tie správne body rozkoše," upozorňuje Brame.

Venujete dostatočnú pozornosť klitorisu? Ak áno, existuje veľa iných dôvodov, prečo nemôžete dosiahnuť orgazmus

Pokiaľ sa vám v nejakej polohe vyvrcholiť nepodarí, nepanikárte. Jednoducho sa vráťte do overenej polohy a pokračujte v druhom kole.

Možno máte anorgasmiu

Čo je v podstate len neschopnosť dosiahnuť orgazmus. V štúdii o sexuálnej dysfunkcii žien uviedlo 24 percent zúčastnených žien poruchu orgazmu. To nie je malé číslo! Príčiny sú naozaj rôzne: vyvolať ju môže čokoľvek od úzkosti až po niektoré lieky. Najdôležitejšie je si uvedomiť, že ak vás to trápi, mali by ste sa vždy porozprávať so svojim praktickým lekárom alebo gynekológom.

Poznáte zničený orgazmus?

Nemožnosť dosiahnuť orgazmus môžete prevrátiť aj do pozitívnej roviny. Väčšina ľudí berie ako automatiku, že sa prevádzkuje sex a potom sa dosiahne vyvrcholenie. Možnosti sú dnes ale také široké, že už sa nám otvára aj nová, opačná kategória, ktorej súčasťou je zničený orgazmus.

"Zničený orgazmus všeobecne označuje orgazmus, ktorý nie je nijako zvlášť príjemný," upozorňuje doktorka Jess O'Reilly, sexuologička a ambasádorka značiek We-Vibe, Womanizer a Arcwave zameraných na sexuálny wellness a sexuálne hračky. To však podľa nej neznamená, že skazený orgazmus nemožno erotizovať. "Zničený orgazmus môže účastníkom napríklad umožniť hrať sa s dynamikou moci a (stratou) kontroly. To súvisí s erotizáciou emócií, ako je poníženie, ktoré môže byť prvkom BDSM a ďalších sexuálnych rolí," hovorí O'Reilly. "Alebo, aj keď sa BDSM nevenujete, môže zaujímať každého, kto sa rád venuje role play (hraniu rolí) alebo témam zahŕňajúcim podriadenie a dominanciu," hovorí doktorka Janet Brito, klinická psychologička a sexuologička z Honolulu.

Ste pripravení dozvedieť sa viac a možno ho aj vyskúšať?

Čo presne je zničený orgazmus?

"Zničený orgazmus je taký, ktorý sa opiera o zastavenie a spustenie stimulácie a dráždenia, a v prípade BDSM praktík môže zahŕňať sexuálny akt, keď dominantný partner poskytuje dostatočnú stimuláciu, aby submisívny partner dosiahol orgazmus, ale potom prestane," hovorí Brito. Zničený orgazmus môže tiež zahŕňať prerušovaný orgazmus.

O'Reilly s tým súhlasí a ponúka nasledujúci scenár: "Ak sa napríklad obvykle hladíte tesne pred orgazmom alebo počas neho, aby ste zintenzívnili rozkoš, môžete prestať (alebo vám niekto povie, aby ste prestali) o niekoľko sekúnd skôr, takže zažijete svalové kontrakcie (a možno aj ejakuláciu), ktoré obvykle orgazmus sprevádzajú, ale nie vrcholnú rozkoš."

Stretli ste sa už so zničeným orgazmom? Súvisí s sexuálnymi praktikami zahŕňajúce dominanciu a podriadenie

Brito zdôrazňuje, že zničený orgazmus alebo akýkoľvek power play vyžaduje súhlas a to, aby si obaja partneri vytvorili pokyny, stanovili hranice a dohodli sa na podrobnostiach, než začnú experimentovať.

Pripomína vám to edging?

Áno, trochu vám to tak môže pripadať, ale nie je to rovnaké. Edging zahŕňa to, že ste takto blízko k tomu, aby ste získali vec, ktorú chcete (v tomto prípade orgazmus), a opakovane si ju odopierate práve vo chvíli, keď sa chystáte vyvrcholiť, kým nakoniec nedosiahnete orgazmus. Dôvodom je podľa odborníkov to, že výsledný orgazmus je v dôsledku spätného dráždenia oveľa intenzívnejší. Podľa sexuologičky O'Reilly to ale nie je zničený orgazmus.

Čo je to edging?

"Edging všeobecne znamená budovanie rozkoše prostredníctvom vrcholov a pádov rozkoše," poznamenáva. "Často je to súčasť budovania postupne silnejúcich vlnoviek k silnejšiemu príjemnému orgazmu, takže je to niečo úplne iné ako odvádzanie pozornosti od rozkoše z orgazmu, ako je to pri zničenom orgazme." Brito súhlasí a rozvádza to do jednoduchého porovnania: V prípade zničeného orgazmu je cieľom tejto techniky spomaliť orgazmus a obmedziť jeho príchod, zatiaľ čo pri edgingu ide o zvýšenie rozkoše jej predĺžením.

Podobá sa to vynútenému orgazmu?

Rovnako ako edging, ani vynútený orgazmus – keď človek nechce dosiahnuť orgazmus, ale partner ho stimuluje natoľko, že dosiahne orgazmus – nezahŕňa limit rozkoše ako v prípade skazeného orgazmu. Pri vynútenom orgazme stále nemáte kontrolu (partner vás môže zviazať a stimulovať, aj keď hovoríte, že to nechcete – samozrejme potom, čo ste s týmto typom sexu súhlasili), ale vynútený orgazmus skutočne končí orgazmom, zatiaľ čo zničené orgazmy obvykle nie.

"Vynútený orgazmus sa môže týkať vzťahu medzi dominantným a submisívnym partnerom, keď submisívny partner 'nechce' dosiahnuť orgazmus, ale dominantný partner pokračuje v stimulácii, aby k nemu došlo. Je to role play zahŕňajúca dynamiku moci," poznamenáva Brito.

Takže sa vôbec nedosiahne orgazmus?

No, to záleží na tom, ako definujete orgazmus, ktorý, ako O'Reilly zdôraznila skôr, je stereotypne chápaný ako jeden veľký orgazmus, pri ktorom sa vám krútia prsty na nohách. Podľa nej však neexistuje univerzálna terminológia pre to, čo zničený orgazmus obnáša.

Orgazmus nie je univerzálny, vyskúšajte nové praktiky a zistite, čo funguje na vaše telo

"Počula som ľudí hovoriť o zničenom orgazme ako o orgazme, ktorý sa nedostaví, ale aj zážitok orgazmu je subjektívny," poznamenáva O'Reilly. „Ak by sme orgazmus definovali príjemným uvoľnením napätia, ktoré je často sprevádzané svalovými kontrakciami, dalo by sa povedať, že skazený orgazmus nie je orgazmus, pretože neprežívate príjemné uvoľnenie. Na druhú stranu však môžete mať svalové kontrakcie (alebo ejakuláciu) a neprežívať potešenie. Tak či sa to počíta, je otázkou..."

Láka vás zničený orgazmus? Tak ho skúste!

Niektoré základy sme už prebrali, ale ak ste sa rozhodli zničený orgazmus vyskúšať, zopakujme si ich. Tento typ orgazmu obvykle zahŕňa techniku ​​štart-stop, či už v rukách partnera, alebo vašich vlastných. To znamená začatie stimulácie a následné zastavenie stimulácie. "Nepokračujete v poskytovaní stimulácie, čo bude mať za následok nedosiahnutie orgazmu," hovorí Brito. "Môžete tiež poskytovať prerušovanú stimuláciu, čo by mohlo mať za následok nič moc orgazmus. Ak sa chystáte s partnerom dosiahnuť zničený orgazmus, uistite sa, že to obaja robíte dobrovoľne, preberte vopred svoje podmienky a zvážte erotické pomôcky, ako sú vibrátory."

Okrem metódy štart-stop môžete podľa O'Reilly do „zničenia“ orgazmu zapojiť aj fyzické a emocionálne zložky BDSM (napr. môžete zažívať alebo sa hrať s pocitmi poníženia, frustrácie, straty kontroly, hnevu alebo rozpakov). "Partner môže napríklad pokračovať vo fyzickej stimulácii, ktorá vás privedie k orgazmu, ale potom povie niečo, čo vo vás vyvolá pocit poníženia alebo rozpaky, aby orgazmus zničil," hovorí.

"K zmareniu orgazmu môže dôjsť aj neúmyselne v dôsledku rozptýlenia alebo vtieravých myšlienok," pokračuje O'Reilly. "Možno k vám niekto príde práve vo chvíli, keď sa chystáte dosiahnuť orgazmus, a vaše telo bude naďalej reagovať, ale vy už nebudete vnímať pocity alebo reakciu ako príjemné."

Orgazmus je obrovská kapitola sexuálneho života. Čo tak ho rozobrať dôverne a do podrobností s niekým z online sex zoznamky?

[Lil]

Varovanie: Tieto stránky obsahujú erotický chat, videá, fotky a iné sexuálne explicitné materiály. Pre vstup musíte byť starší 18 rokov alebo 21 rokov, pokial to vyžaduje zákon. Všetky modelky a modelovia sú starší než 18 rokov. Moderátorské profily sú označené červenou bodkou.