Jedna z najrozšírenejších zoznamovacích stránok pre dospelých v SR - erotická zoznamka flirtkontakt.sk

Naozaj extendery na penis vaše prirodzenie zväčšia?

12.december 2019
Naozaj extendery na penis vaše prirodzenie zväčšia?

Dĺžka penisu predstavuje častý dôvod nedostatočného mužského sebavedomia. Tiež si myslíte, že by to "tam dole" mohlo byť lepšie a trápi vás to? Tak si prečítajte, čo s tým môžete urobiť. Je to úplne jednoduché, účinné a bude to zaujímavá skúsenosť ako pre vás, tak pre vašu partnerku.

Niekedy sa skrátka stane, že príroda mužom nenarobí toľko, čo ostatným. Je to tak aj u žien, niektoré majú veľkosť pŕs tak malú, že na to ani nie sú čísla, iné ženy sa naopak vôbec nemusia sťažovať. A aj keď sú muži tvrďáci a len tak im niečo sebavedomie nezrazí, tak to sexuálne môže kvôli nedostatočnej veľkosti penisu klesať.

Bohužiaľ mužská plastika penisu, ktorá funguje na podobnom princípe ako plastika pŕs u žien, nie je riešením, aspoň nie dostatočne bezpečným, finančne dostupným a ani výsledky nie sú tak uspokojujúce. Avšak neznamená to, že by ste boli úplne bez možností. Existujú aj ďalšie možnosti. Existujú doplnky stravy, naťahovače penisu, vákuové pumpy aj návleky na penis, ktoré síce penis predĺži "len ako", ale účinok to má pri sexe rovnaký a mnohokrát použitie tejto metódy má pre partnerku ďalšie výhody.

Dnes sa budeme zaoberať predovšetkým naťahovačmi čiže extendermi na penis. Čo to je, ako sa to používa a sú nejaké riziká? To vám zodpovedia lekári a odborníci na danú tematiku.

Čo potrebujete vedieť o extendery na penis

Naťahovače na penis a vákuové pumpy sú dve úplne odlišné veci

"Pumpa na penis je určená na použitie pri erektilnej dysfunkcii, ale spôsobí len dočasný efekt, kedy sa do penisu zahrnie krv a vďaka tomu vyzerá penis väčší," vysvetľuje urologička Anika Ackerman. Judson Brandeis následne hovorí, že naťahovač penisu je mechanické ťažné zariadenie, ktoré napína penis v ochabnutom stave, ktorého cieľom je napnúť penis, aby sa predĺžil. Zariadenie na naťahovanie penisu by ste mali nosiť po dobu štyroch až deviatich hodín denne po dobu až šiestich mesiacov, zatiaľ čo pumpa penisu by nemala byť používaná dlhšie ako 30 minút, pretože by mohlo viesť k zraneniu penisu. Toto je u vákuovej pumpy naozaj dôležité pravidlo, ktoré by ste mali mať vždy na pamäti.

Ak chcete naozaj dobrý extender na penis, najprv by ste mali navštíviť lekára

Kým vákuové pumpy môžete nájsť v kadejakom sexshope, naťahovače penisu sú zdravotnícke zariadenia, takže ich v nich nenájdete. "Ak naozaj chcete nejaké chirurgické riešenie tejto situácie, odporúčam zájsť za odborným lekárom, v tomto prípade urologickým chirurgom," dodáva Robert J. Cornell, urológ so sídlom v Houstone. Určite sa nehanbite takého lekára navštíviť, pretože vám dokáže veľmi poradiť ohľadom možností, ktoré sú v našej krajine dostupné.

Vakuové pumpy působí okamžitě, ale krátkodobě, zato extendery nosíte měsíce

Ich hlavnou funkciou nie je kozmetická úprava dĺžky penisu, ale naozaj zlepšiť Peyronieho chorobu

Ako vysvetľuje Dr. Ackerman, Peyronieho choroba je stav, ktorý spôsobuje zakrivenie penisu z neznámych dôvodov, zvyčajne v strednom veku. Táto choroba je však podľa slov Ackermana pomerne vzácna - odhaduje sa, že by ju mohlo mať asi 9 percent populácie. No neviem, ako vám, ale nám to príde ako celkom vysoké číslo.

Sú to poväčšinou plastové nástroje, ktoré sa nasadzujú pozdĺž penisu

Väčšinou majú tieto extendery dva krúžky, jeden sa umiestni na koreň ochabnutého penisu (bez erekcie) a druhý na jeho špičku. Pozdĺž penisu sa z oboch strán nachádza spojovacia časť oboch krúžkov. Muž, ktorý má toto zariadenie na sebe, nastavuje postupne pružiny, vďaka ktorým sa doslova naťahuje ochabnutý penis tak, aby sa zväčšila jeho dĺžka.

Sľubujú, že sa dĺžka vášho penisu zväčší, ale lekári na to majú rôzne názory

Extendery na penis, ako je napríklad Andropenis, sa predávajú ako lekárske "trakčné vylepšenia pre mužov", ktoré môže zväčšiť dĺžku a obvod penisu. Ich webové stránky tvrdia, že sa dĺžka predĺži o 1,6 palca (4 cm) a obvod o 0,4 palca (1 cm). Podľa jednej štúdie uverejnenej v British Journal of Urology je ich tvrdenie založené na pravde. Live Science uvádza, že štúdia sa zúčastnilo 15 mužov, ktorí používali extender penisu po dobu 6 mesiacov. Postupne zvyšovali ťažnú silu, ktorá naťahovala penis v priebehu týchto mesiacov. Začínalo sa na 0,59 kg a postupne sa táto hmotnosť zvýšila až na 1,18 kg.

Muži v štúdii údajne videli výsledky o 0,9 palca (2,2 cm) v ochabnutej dĺžke. Niektorí lekári však tvrdia, že je potrebný ďalší výskum. "Existuje len malé množstvo dôkazov, že tieto prístroje naozaj dokážu zväčšiť veľkosť penisu v malej miere do dĺžky a šírky. Nemôžete ale vôbec počítať s tým, že by sa váš penis dostal z 10 cm na 18 cm," vysvetľuje urologička Leslie Deane.

Opravdu se zvětší délka a šířka penisu díky extenderu?

Keď ich budete nosiť, bude vás to bolieť

Mnoho predlžovacích penisov je vyrobených s plastovým základným krúžkom, dvoma kovovými spojovníkmi s vnútornými pružinami a horným plastovým držiakom so silikónovým pásikom. Toto zariadenie by sa malo nosiť na penise takmer po celý deň, štyri až deväť hodín denne, v ochabnutom stave. Ak vám tento opis pripadá bolestivý, tak máte pravdu. "Môže to byť nepohodlné a navyše to musíte nosiť niekoľko hodín denne a mať tak penis neustále natiahnutý, hovoríme minimálne o 4 až 6 hodinách a to nie je práve krátka doba," hovorí Dr. Deane. Ian, 21-ročný muž zo Severnej Karolíny, je vlastníkom jedného extenderu populárnej značky a potvrdzuje, že je nepríjemné ho nosiť. Dodáva, že to skôr naťahuje jeho ochabnutý penis, než aby mu to nejako pridalo na erekcii.

Môžu narušovať váš bežný život

Ako naznačil Ian, takéto zariadenia môžu byť nielen nepohodlné, ale môžu tiež zasahovať do každodenného života. Webové stránky Andropenis, ale aj ďalších značiek, ako sú X4 Labs a SizeGenetic, tvrdia, že je možné pohodlne nosiť po celý deň ako súčasť vašej bežnej rutiny. A aj keď to môže byť pravda, pre každého to rozhodne neplatí. "Je to sotva znesiteľné, keď po dlhú dobu stojím," hovorí Ian." Ak sa s tým chystáte posadiť, musíte si dávať pozor, aby ste veľmi roztiahli nohy.

Je tiež takmer nemožné ich nosiť s čímkoľvek iným ako voľnými teplákmi. Nastupovanie a vystupovanie z automobilov je pravdepodobne to najhoršie, čo môžete s takým zariadením skúsiť, nieto potom riadenie." Tieto zariadenia sú obvykle vyrobené z plastu, ktorý sa neohne moc ľahko, takže sa pohodlne prispôsobí užívateľom len vo chvíli, keď stoja a zariadenie je tak schopné zostať v pokoji. Tvrdý plast sa s telom nie vždy pohybuje elegantne, pretože nie je pružný ako naše telo.

Naťahovače penisu môžu pomôcť s určitými ochoreniami

Dr. Deane hovorí, že existuje len málo dôkazov, že predlžovacie prípravky môžu byť užitočné pre ľudí, ktorí trpia chorobou zvanou Peyronieho choroba. Táto choroba spôsobuje zakrivenie penisu v dôsledku vývoja tvrdého povlaku na erektilnom tkanive. "Pokiaľ ide o natiahnutie tohto povlaku, môže to spôsobiť uvoľnenie rôznych faktorov v miestnej oblasti, ktoré pomáhajú zmäkčiť tento povlak a môžu znížiť niektoré zakrivenia a trochu zvýšiť funkciu dĺžky." Ale opäť sú k dispozícii len naozaj malé štúdie. V skutočnosti neukazujú žiadne presvedčivé dôkazy," hovorí Dr. Deane.

Natahovače na penis mohou penis zvětšit, ale zázraky nečekejte

Dodáva, že ďalším dôvodom, prečo muži môžu vyhľadávať extender penisu, je prekonaná rakovina prostaty. Tá môže spôsobiť poškodenie nervov pri operácii alebo ožarovaní. V takom prípade môže muž zvoliť tento prístroj, aby pridal dĺžku stratenú pri takých ošetreniach. Dr. Deane však dodáva, že neexistuje dostatok výskumov, ktoré by ukázali, že naťahovač penisu môže týmto ľuďom vždy pomôcť.

Zdraví muži si ich kupujú len preto, aby dosiahli väčšieho penisu

Asi je vám absolútne jasné, že väčšina mužov si nekupuje extender penisu kvôli Peyronieho chorobe alebo rakovine prostaty, ale skrátka preto, že chcú väčší penis. Dr. Deane hovorí, že muži, ktorí chcú znateľne zväčšiť svoju veľkosť, by nemali mať veľké nádeje. "Výsledky sú veľmi variabilné a nie sú široko aplikovateľné na všetkých mužov. Trebárs tí, ktorí majú menší a priemerný penis, a chcú sa pokúsiť získať navyše 5 alebo 8 cm. To sa jednoducho nestane," upozorňuje Dr. Deane.

Keď ich nebudete nosiť správne, môžu spôsobiť poškodenie

Keď ich budete nosiť správne podľa návodu výrobcu, môže byť ich nosenie síce nepríjemné, ale ak ich budete používať nesprávne, môže vás to dokonca ohroziť na zdraví. "Ak toto zariadenie budete nosiť nesprávnym spôsobom, môžete mať kožné problémy alebo bolesti," hovorí Dr. Deane. Agresívne použitie naťahovačov penisu môže spôsobiť poškodenie kože a krvných ciev alebo dokonca spôsobiť zlomeninu penisu (áno, k tomu môže skutočne dôjsť). "Myslím, že sa môžete úplne vyhnúť zraneniu za predpokladu, že počúvate svoje telo a jeho napätie veľmi starostlivo a okamžite zastavíte všetko, akonáhle vám niečo budete pripadať zle," radí Ian na základe svojej skúsenosti.

Rozhodne sa nedá povedať, že by boli odpoveďou na uspokojivejší sexuálny život

Tlak spoločnosti na mužov, aby mali obrie, tvrdé erekcie, je veľmi veľký. "Takýto problém je zložitý a možno ho ľahko vysledovať k základným problémom nízkej sebadôvery a pravdepodobne k nezdravej chuti porovnávať seba s ostatnými," pripúšťa Ian. Je ľahké kritizovať výrobky, ako sú naťahovače penisu, pretože môžu spôsobiť poškodenie, sú nepríjemné a nemusia priniesť očakávané výsledky, ale je dôležité si uvedomiť, prečo túžba po takýchto produktoch existuje. Ak ste vy alebo váš partner znepokojení veľkosťou penisu, najlepšími vecami, ktoré môžete urobiť, je zapamätať si, že sex je o oveľa viac než o veľkom, tvrdom penisu.

Neriešte toľko dĺžku penisu, ale skôr sa zamerajte na svoje schopnosti v sexe. Tie sa totiž rozhodne neodvíjajú od dĺžky prirodzenia. Zlepšite ich vďaka sex zoznamke.

[Lil]

Varovanie: Tieto stránky obsahujú erotický chat, videá, fotky a iné sexuálne explicitné materiály. Pre vstup musíte byť starší 18 rokov alebo 21 rokov, pokial to vyžaduje zákon. Všetky modelky a modelovia sú starší než 18 rokov. Moderátorské profily sú označené červenou bodkou.