Jedna z najrozšírenejších zoznamovacích stránok pre dospelých v SR - erotická zoznamka flirtkontakt.sk

Misionár už nikdy nebude nuda!

24.október 2023
Misionár už nikdy nebude nuda!

Misionár alebo aj misionárska poloha je úplná klasika, ktorú pozná asi každý dospelý a väčšina si túto sexuálnu polohu aj vyskúšala. Aj napriek tomu, že je veľmi obľúbená, neuškodí ju občas trochu pozmeniť. Ako?

V klasickej verzii misionárskej polohy leží pár čelom k sebe, pričom prenikajúci partner (muž) je hore a prijímajúci partner (žena) na chrbte. Iste, je to tradičná poloha – ale ak sa s partnerom chcete „milovať“, misionárska poloha môže vašu intimitu posunúť na ďalšiu úroveň.

"Mnoho ľudí miluje misionárov, pretože si užívajú vizuálnu stránku a očný kontakt," hovorí sexuálna pedagogička Luna Matatas. Misionár tiež umožňuje, aby ste sa pri prirážaní bozkávali, a prijímajúci partner môže oceniť, že má na sebe váhu svojho milenca - buď z hľadiska hry o moc... alebo, však viete, z hľadiska znižovania úzkosti, je ako taká "deka". Navyše misionár nie je práve najzložitejšia sexuálna poloha aj čo sa týka pohybovania, takže si pravdepodobne nenatiahnete svaly.

Misionárska poloha však neohromí každý pár. "Niektorí ľudia nemajú radi väčšiu intimitu, pretože im môže pripadať príliš intenzívna alebo rušivá," hovorí Matatas. "Uhol a hĺbka môžu byť pre konečník alebo vagínu nepríjemné a spôsobovať nechcenú bolesť a misionárska poloha niekedy pôsobí ako výzva pre postavy s objemnejším bruchom." V takom prípade možno stačia drobné úpravy, aby bol misionár príjemnejší.

Keď už hovoríme o úpravách, každá sexuálna poloha sa stane nudnou, ak ju robíte stále dookola, vrátane misionára – aj keď je to váš obľúbený spôsob, ako sa vzrušiť. Našťastie existuje mnoho úžasných polôh, pri ktorých je prenikajúci partner hore a prijímajúci partner na chrbte. Tu je 18 tých najlepších. A keď vyčerpáte možnosti z tohto zoznamu, môže prijímajúci partner vyliezť hore a môžete vyskúšať niektorú z týchto polôh opačne.

Ako vyzerá tradičná misionárska poloha?

Klasický misionár

Ako na to: V klasickej verzii misionára leží partnerka (prijímajúci partner) na chrbte. Horný partner (prenikajúci partner - muž) leží hore. Nohy spodného partnera sú položené vedľa holenia horného partnera.

Výhody a nevýhody: Pozri úvod.

Vylepšite misionárov!

Klasický misionár s vibračným krúžkom na penis

Ako na to: Je to rovnaké ako klasický misionár (pozri vyššie), ale muž má na sebe vibračný krúžok na penis, aby žene poskytol dodatočnú stimuláciu.

Výhody a nevýhody: Krúžky môžu nielen zvýšiť veľkosť a silu erekcie, ale vibrácie môžu byť príjemné aj na klitoris. „Pridanie vibračného erekčného krúžku môže byť skvelý pocit na vonkajších častiach klitorisu, zatiaľ čo vnútorné časti sú stimulované penetráciou,“ hovorí Matatas.

Ale ak chce muž skôr prirážať než sa trieť, žena nemusí mať z hračky tú správnu stimuláciu klitorisu (ale pokiaľ sa jej páči, že ju bude muž takto provokovať, potom je to výhra pre všetkých).

Horolezec

Ako na to: Je to ako obyčajný misionár, len je muž opretý o ruky v polohe dosky.

Výhody a nevýhody: V tejto polohe sa môže muž skutočne dobre zasunúť a vysunúť. Je skvelá pre tvrdý sex, ale musíte mať silné brucho a ramená. "Nie je to skvelá poloha pre mužov, ktorí nemajú výdrž," hovorí Matatas. "Pre ženu to tiež môže znamenať príliš nekoordinované silné prirážanie, navyše v tejto polohe je ťažšie vytvoriť dobrý uhol pre bod G."

Orol s roztiahnutými krídlami

Ako na to: V tejto erotickej polohe leží žena na chrbte, nohy má zdvihnuté a roztiahnuté do V. Prenikajúci partner si na ňu nasadne tak, že položí svoje ruky na obe strany jej ramien.

Výhody a nevýhody: Orol s roztiahnutými krídlami je skvelý pre páry, ktoré majú rady hlboký prienik. Navyše dobre funguje pri vaginálnej aj análnej penetrácii. "Pre boky a stehná môže byť táto poloha náročná na dlhodobé udržanie," hovorí Matatas, takže sa najskôr poriadne pretiahnite!

Spestrite si misionársku polohu

Otvorené kliešte

Ako na to: Táto poloha je podobná polohe Orol s roztiahnutými krídlami, len muž je viac vzpriamený (takže menej "nasadá"). Muž tiež drží partnerkine nohy v pozícii do V, aby mal stabilitu a udržal jej nohy roztiahnuté po celú dobu.

Výhody a nevýhody: Je to vlastne tantrická sexuálna poloha, ktorá umožňuje skvelý očný kontakt a hlboký vaginálny alebo análny prienik. Táto poloha nemusí byť pre mužov dlhodobo udržateľná, pretože môže byť náročná na kolená a vnútornú stranu stehien.

Zatvárací nôž

Ako na to: Z bežnej misionárskej polohy žena obtočí jednu nohu okolo chrbta muža.

Výhody a nevýhody: To umožňuje hlbší vaginálny alebo análny prienik a žena sa môže umiestniť tak, aby penis alebo dildo prenikajúceho partnera skutočne zasiahlo jej bod G. V tomto prípade sa môže partnerka nastaviť do takej polohy, aby penis alebo dildo skutočne zasiahlo tie správne miesta. Táto poloha má rovnaké nevýhody ako klasická misionárska poloha – hĺbka prieniku môže byť pre príjemcu príliš intenzívna a niektorým telám môže prekážať brucho.

Úplné zabalenie

Ako na to: Pri bežnej misionárskej polohe žena obtočí obe nohy okolo partnerového chrbta.

Výhody a nevýhody: Tento variant umožňuje ešte hlbšie preniknutie ako Zatvárací nôž (ale pokiaľ na to žena nie je, potom mu táto poloha nebude príjemná). Pokiaľ chce žena v tejto polohe extra hlboký prienik, skúste jej pod spodnú časť chrbta dať vankúš. Táto poloha je obzvlášť skvelá, pokiaľ partner nie je dobre obdarený.

Misionár na položených sedačkách

Ako na to: Na tohto misionára musíte byť v aute. Položte zadné sedadlá auta dole tak, aby boli položené naplocho. Odtiaľ máte priestor pre misionárov a v prípade potreby môžete vaše alebo partnerove nohy dať medzi sedadlá vodiča a spolujazdca.

Výhody a nevýhody: Sex v aute môže pridať prvok riskovania, že vás niekto uvidí, vďaka ktorému je sex vzrušujúci! Pokiaľ sa však chcete skutočne cítiť pohodlne a mať priestor na pohyb, nechajte si svoj sexuálny život do spálne alebo aspoň na gauč v obývacej izbe.

Donáška v stoji

Ako na to: V tomto misionárskom variante stojí muž prenikajúci do svojej partnerky vedľa postele. Dobrou správou je, že existujú ešte ďalšie varianty tejto polohy: žena si môže vybrať, či položí na partnerove ramená jednu alebo obe nohy, prípadne žiadnu.

Výhody a nevýhody: Táto poloha je skvelá na manuálnu stimuláciu klitorisu, pretože žena si môže na klitoris ľahko priložiť malý vibrátor pre väčšie potešenie. Pokiaľ je posteľ príliš nízka, bude musieť muž pokrčiť kolená, čo by mohlo túto polohu urobiť trochu nepohodlnú.

Polohovací misionár

Ako na to: Ak máte sex hojdačku, potom jednoducho musíte vyskúšať misionársku polohu na nej. Do tejto polohy sa dostanete tak, že sa žena položí na chrbát do hojdačky a chytí sa popruhov, aby mala oporu. Partner sa potom môže priblížiť k žene a preniknúť do nej. (Muž môže uchopiť popruhy pre ďalšiu oporu a stabilizáciu hojdačky, aby sa toľko nehýbala.)

Výhody a nevýhody: Po prvé, používate sex hojdačku, a to je jednoducho úžasné. Je to skvelá poloha na chytanie za zadok a muž môže žene ľahko stimulovať klitoris. Navyše niektorým párom pomáhajú byť kreatívne a zároveň zostať v pohodlí. "Hojdačky môžu ľuďom umožniť dostať sa do sexuálnych polôh, ktorých inak nie sú schopní," hovorí Matatas. Niektoré sexuálne hojdačky však nemôžu bezpečne alebo pohodlne udržať všetky druhy tiel, takže táto poloha môže byť pre niektoré páry príliš riskantná. Pokiaľ sa rozhodnete vyskúšať erotickú hojdačku, nezabudnite si urobiť prieskum, aby ste sa uistili, že máte pre vás tú najbezpečnejšiu.

Strieľanie na mesiac

Ako na to: Je to rovnaká poloha ako Donáška v stoji, len muž drží počas prieniku partnerkinej členky.

Výhody a nevýhody: Je to ďalšia veľmi pevná poloha pre hlboký prienik, takže je skvelá pre mužov, ktorí sú menšieho vzrastu. Táto poloha môže zaťažovať chrbát, krk a nohy ženy, takže pokiaľ nie je príliš ohybná alebo pokiaľ mala v minulosti zranenie chrbta či krku, tento variant vynechajte.

Inšpirujte sa našimi tipmi, ako vylepšiť misionárov

Na výstrel pripraviť!

Ako na to: Je to poloha podobná klasickému misionárovi, len majú obaja partneri nohy pri sebe a pritisnuté k sebe.

Výhody a nevýhody: Vďaka nohám pri sebe je táto poloha menej o prenikaní dovnútra a von a viac o tom, že žena krúti boky, zatiaľ čo muž zostáva vo vnútri. Všetko to hýbanie bokmi prirodzene stimuluje partnerkin klitoris.

Táto poloha vyžaduje, aby muž preniesol všetku svoju váhu na telo partnerky, čo môže byť pre niektoré (ale rozhodne nie pre všetky) ženy príjemné. „Žena sa v tejto polohe môže cítiť klaustrofobicky, a aj keď to môže byť zároveň príjemné, môže to odvádzať pozornosť od rozkoše,“ hovorí Matatas.

Odpaľovacia rampa

Ako na to: Pri klasickej misionárskej polohe si žena položí nohy na hrudník muža, zatiaľ čo muž kľačí pred ňou.

Výhody a nevýhody: Táto poloha umožňuje partnerke kontrolovať hĺbku prieniku. Pokiaľ sa muž dostane príliš hlboko, môže žena jednoducho pritlačiť nohy na hrudník svojho partnera. Tento variant vyžaduje určitú flexibilitu, takže pokiaľ nemá žena ohybné boky alebo pokiaľ muž nemôže pohodlne zostať na kolenách, nebude tento variant dlhodobo udržateľný.

Technika CAT (Coital Alignment Technique)

Ako na to: CAT (Coital Alignment Technique) môže vyzerať rovnako ako bežný misionár, ale v dôležitých veciach sa mierne líšia. Namiesto prirážania by sa mal horný partner viac sústrediť na utieranie svojho tela proti klitorisu partnerky.

Výhody a nevýhody: Priama stimulácia klitorisu zvýši pravdepodobnosť, že žena dosiahne orgazmus! Muži, ktorí chcú vyslovene prirážať, z toho veľmi mať nebudú, ale vo svete, ktorý často uprednostňuje potešenie prenikajúceho partnera, je trenie namiesto prirážania cennou obeťou.

Nohy na ramenách

Ako na to: Pri bežnom misionári sa žena zakloní a prehodí nohy cez ramená horného partnera.

Výhody a nevýhody: Pokiaľ však spodný partner nie je dostatočne ohybný, aby túto polohu pohodlne udržal, nebude to fungovať - preto sa obaja vopred poriadne pretiahnite!

Praclík

Ako na to: Partnerka leží na boku, zatiaľ čo muž nadvihne jej hornú nohu. Žena túto hornú nohu pokrčí a obtočí ju okolo pása svojho partnera.

Výhody a nevýhody: Je to zábava, pretože muž má prístup takmer ku všetkým častiam tela ženy. Môže ju chytiť za zadok, masírovať klitoris alebo perineum – na čo si spomeniete! Táto varianta stavia vaše telá do nepríjemných polôh, ktoré môže byť ťažké udržať - ale na druhú stranu, nie nadarmo sa jej hovorí "praclík".

Nadvihnutý misionár

Ako na to: Z klasickej misionárskej polohy si muž kľakne na kolená a zdvihne boky partnerky pomocou vankúša. Môžete sa rozhodnúť pre vankúš, ktorý je špeciálne navrhnutý pre sex – ako napríklad Wedge alebo Ramp od Liberatora – alebo môžete použiť pevný vankúš či gaučový vankúš.

Výhody a nevýhody: Tento variant je ideálny pre partnerov s väčším bruchom, pretože umožňuje mužovi ľahší prístup k vaginálnemu alebo análnemu prieniku. Možno budete musieť experimentovať s rôznymi výškami, aby ste zistili, ktorý uhol je pre oboch najlepší.

Vertikálny misionár

Ako na to: Ak chcete vyskúšať túto polohu, tak by ste mali obaja začať posilňovať. V stoji položí muž ruky pod stehná svojej partnerky, zdvihne ju do výšky pása a pritisne jej chrbát k stene. Žena potom obtočí nohy okolo jeho bokov.

Výhody a nevýhody: Táto poloha vyžaduje, aby muž podopieral väčšinu váhy tela partnerky, čo môže byť trochu vyčerpávajúce, ale vyzerá to sexy, takže to môže stáť za trochu tej námahy.

Pokojne všetky druhy misionárov môžete vyskúšať s partnerom z online sex zoznamky.

[Lil]

Varovanie: Tieto stránky obsahujú erotický chat, videá, fotky a iné sexuálne explicitné materiály. Pre vstup musíte byť starší 18 rokov alebo 21 rokov, pokial to vyžaduje zákon. Všetky modelky a modelovia sú starší než 18 rokov. Moderátorské profily sú označené červenou bodkou.