Jedna z najrozšírenejších zoznamovacích stránok pre dospelých v SR - erotická zoznamka flirtkontakt.sk

Kmeň v strednej Indii vás prekvapí pokrokovými sexuálnymi zvyklosťami

27.január 2022
Kmeň v strednej Indii vás prekvapí pokrokovými sexuálnymi zvyklosťami

Dnes sa pozrieme na druhú stranu zemegule do strednej Indie, kde žije kmeň so sexuálne pokrokovými praktikami, vďaka ktorým sa v ňom takmer nevyskytujú sexuálne zločiny. "Tu sa každý môže slobodne zamilovať alebo odmilovať. Manželstvá nie sú posvätné, pretože ľudia, ktorí túto inštitúciu vytvorili, sami nie sú posvätní."

Parth Varshney, dvadsaťsedemročný grafický dizajnér, ktorý žije v Bombaji, sa prvýkrát stretol s kmeňom Bison-Horn Maria v stredoindickom štáte Čhattísgarh, keď mal osem rokov. Odvtedy uplynulo už niekoľko desaťročí, ale on si tie dni dobre pamätá.

Kmeň Bison-Horn Maria poskytuje iný svet

"Môj otec bol vládny úradník, ktorý bol do tohto regiónu vyslaný," povedal pre VICE. "Pripadalo mi, že som vstúpil do úplne iného sveta. Ženy a muži s odhalenými prsiami sa pri rituálnom tanci navzájom sexuálne dráždili a nemali žiadne zábrany. Nikto si nebol ničoho vedomý a nepripadalo do úvahy, že by sa niekto urazil."

Obyvatelia kmeňa Bison-horn Maria už dlho obývajú nížiny južného Čhattísgarhu, kde majú ľahký prístup k miestnym obchodným cestám a dobytku. Sú súčasťou kmeňovej skupiny Gondov rozšírenej vo viacerých štátoch strednej a južnej časti strednej Indie.

Názov kmeňa je odvodený od charakteristickej pokrývky hlavy známej ako "tallagulla", ktorá mala byť pôvodne zdobená rohmi indického bizóna a pávími perami. Vzhľadom na dnešné zraniteľné postavenie bizóna sa kmeň teraz uchyľuje k alternatívam, ako sú rohy divokých býkov, dlhé zobáky vtákov čeľade zoborožcovití a príležitostne aj parohy axisov (čitalov, škvrnitých jeleňov).

"Všetci Gondovia zdieľajú vieru, že sú deťmi krajiny," hovorí Roohani Sawhney, výskumník tradičných zvykov rôznych kmeňov v Ladaku naprieč Indiou. "A to im diktuje všetko, čo robia, od sobášov až po ďalšie spoločenské zvyky."

Tradičné sexuálne zvyklosti kmeňa Bison-Horn Maria

V rámci svojho širšieho výskumného projektu zameraného na pochopenie a zachovanie tradičných zvyklostí kmeňových skupín navštívila Sawhney pred tromi rokmi rozsiahle oblasti stredoindického okresu Bastar, aby zdokumentovala sociálnu štruktúru kmeňa Bison-Horn Maria. S kmeňom komunikovala takmer mesiac.

Počas pobytu s nimi si všimla, že konzervatívne vnímanie všetkého, čo sa týka sexu, ktoré majú „civilizovaní“ cestovatelia z miest, sa začalo dotýkať aj členov kmeňa Bison-Horn Maria.

"Pokazili sme im to," povedala VICE. "Keby sme sa ich ako cudzinci opýtali na ich pokrokové zvyky týkajúce sa všetkého možného, ​​od predmanželského sexu až po neveru, a na slobodu, kedy môžu v pokoji opustiť svojho manžela, ak milujú niekoho iného, ​​spočiatku by všetko popreli zo strachu, že budú súdení podľa našich rigidných, zdvorilostne spoločenských predstáv o láske a sexe."

Kmeň Bison-Horn má svoje vlastné tradície a kultúru, ktoré sa vymykajú zvyklostiam modernej spoločnosti

Britský štátny úradník WV Grigson napísal o tomto kmeni knihu, ktorá vyšla už v roku 1938. Antropológovia považujú knihu The Maria Gonds of Bastar za jedno z najvýznamnejších diel o tomto kmeni a často sa vyučuje na univerzitách po celom svete. V jednej z najzaujímavejších častí knihy používajú príslušníci kmeňa prirovnanie k oslobodeným býkom, ktoré neobmedzia jarmo, aby zdôraznili význam toho, že ženy chcú byť nahé.

Podľa Grigsona členovia Bison-Horn Maria tiež neprikladajú žiadnu hodnotu predmanželskej cudnosti. Navyše predmanželský sex považujú dokonca za nevyhnutný na určenie zlučiteľnosti pred manželstvom. Ich flexibilné konvencie týkajúce sa manželstva, plodenia a sexu len odrážajú to isté. Podľa Sawhneyho sa tieto predstavy držia dodnes.

Grigson vo svojej knihe uvádza príklad manželstva, ktorého bol svedkom, kedy sa ženích i nevesta počas niekoľkotýždňových zásnubných obradov zamilovali do iných ľudí. Podrobne popísal, ako nakoniec mali so svojimi milencami sex, aby posúdili ich kompatibilitu, a akonáhle boli s výsledkami spokojní, nechali svoje manželstvo anulovať. Je celkom výrečné, že India dekriminalizovala zákon o cudzoložstve z koloniálnej éry len pred tromi rokmi, pričom považuje neprimerane sexistické ustanovenia zákona za "svojvoľné a nápadne absurdné". Aj vdovské sobáše, ktoré boli v Indii legalizované v roku 1856, praktizovali Máriovia, čo si pamätajú.

"V spoločnostiach, kde je žena považovaná za majetok, sa vdovskému sobášu vždy vyhýbajú, ale my, Máriovia, tak svoje ženy nikdy nevnímame," povedal pre VICE Renu, 38-ročný farmár z kmeňa. "V niektorých rodinách sa svokra snaží, aby vdova zohnala vhodného ženícha. To je tiež jeden z dôvodov, prečo sa nikdy nedočítate o prípade násilia na ženách, pretože neexistujú žiadne zábrany. Sex nie je v klietke. Pre nás je posvätná krajina, nie inštitúcie vytvorené človekom, ako je manželstvo." Renu si nepamätá, kedy naposledy počul o manželských nezhodách alebo domácom násilí v ich kmeni.

"Nemalo by nás prekvapovať, že v oblastiach obývaných Máriou neboli prípady sexuálnych trestných činov na ženách zaznamenané už od nepamäti," povedal. "Medzi mužmi nedochádza k žiadnej sexuálnej frustrácii. Každý sa tu môže slobodne zamilovať alebo odmilovať. Manželstvá nie sú posvätné, pretože ľudia, ktorí túto inštitúciu vytvorili, sami nie sú posvätní."

Za dôležitú považuje normalizáciu predmanželského sexu a vdovské sobáše v "modernom svete". "Všetky tieto pravidlá vytvoril človek," povedal. "Ak vašim telom prúdi vzrušenie, nemali by ste ho radšej prijať v nejakom bezpečnom prostredí, než aby ste ho v sebe držali kvôli zdvorilosti?" dodal.

Kmeň Bison-Horn Maria verí, že žena nie je majetkom muža

Aj u Mariov ale majú dané pravidlá

Členovia kmeňa Bison-Horn Maria však dodržiavajú určité konvencie a zároveň dávajú prednosť potešeniu. "Ako dieťa som si o tomto kmeni niečo prečítal, keď ma fascinoval, a zistil som, že u Bison-Horn Maria platí, že ak predmanželský sex vyústi v tehotenstvo ("pendul"), nemôže dôjsť k formálnemu sobášu. Ďalej existuje pravidlo, ktoré hovorí, že ovdovelá žena si nemôže vziať mladšieho brata svojho manžela, a ďalšie podobné konvencie, ktoré sa odovzdávajú po stáročia," povedal Varshney.

Ako však Sawhney aj Grigson tiež poznamenávajú, deti narodené z nemanželských zväzkov nie sú stigmatizované a majú rovnaké postavenie a práva ako deti z formálneho manželstva. Nepál ešte len v minulom roku vykonal zmeny vo svojich zákonoch, aby uznal práva detí narodených nezosobášeným rodičom, zatiaľ čo Čína nedávno začala proces priznávania práv nezosobášeným matkám. Moderná spoločnosť akoby zjavne stále doháňala zameškané...

Varshneyho dom je stále vyzdobený rôznymi totemami kmeňa a zarámovanými čiernobielymi fotografiami príslušníkov kmeňa v ich charakteristických pokrývkach hlavy, ktoré vyhotovil začiatkom 90. rokov jeho otec. Pretože sa nikdy nestihol naučiť ich jazyk, stále komunikuje so svojimi priateľmi z kmeňa pomocou ich totemov a okultných kresieb.

"Už ako dieťa som jednoducho žasol nad tým, ako ľahko dokážu komunikovať," hovorí. "Náš dom bol čo by kameňom dohodil od osady Bison-Horn Maria a ja som trávil hodiny tým, že som ich len obdivoval ako divák v úžase. O 'pokrokových' zvykoch, ako sú opätovné sobáše s vdovami, predmanželský sex a voľné združovanie žien a mužov, som sa prvýkrát dozvedel až od kmeňa Bison-Horn Maria, a nie z učebníc."

Kmeň Muria a rituál ghotul

Kmeň Muria, ktorý je súčasťou rovnakej skupiny Gondov, má tiež rituály, ktoré niektorí považujú za nepohodlné, a to nielen v koloniálnej minulosti, ale aj v súčasnej Indii. Najviac diskutovaným je rituál ghotul, mládežnícka nocľaháreň, kde sa po zotmení, ďaleko od rodičov, schádzajú slobodní dospievajúci chlapci a dievčatá, aby sa družili, spievali, tancovali a dokonca aj súložili. Orgie sú však zakázané.

Savyasaachi, profesor sociológie na univerzite Jamia Millia Islamia, navštívil jeden taký ghotul v 80. rokoch. "Ghotul je neoddeliteľnou súčasťou pracovného života a sociálnej štruktúry dediny Muriov," povedal pre VICE. "Je to tiež posvätné miesto, pretože verí, že v ňom sídli bohyňa Matka Zeme. Všetky činnosti sa odohrávajú pod jej dohľadom. Dokonca aj poľnohospodársky cyklus dediny začína po tom, čo deti z ghotulu rituálne obrobia prvý pozemok. Sú chrbticou spoločenského života."

V posledných rokoch bol kmeň ovplyvnený modernou spoločnosťou, muži aj ženy si teraz už zahaľujú svoje telá

Koniec slobodného oslavovania ľudských tiel?

Nasledujúce vlády a byrokracia však majú na ghotul iný názor. Hoci mnohé správy zdôrazňujú priamu súvislosť medzi nulovými sexuálnymi zločinmi a rituálmi ghotul, Sandžaj Varšnej, dodatočný riaditeľ ministerstva pre kmeňové záležitosti vlády štátu Madhjapradéš, sa domnieva, že tieto zvyky sa v priebehu rokov "morálne zhoršili" a že je spravodlivé, aby sa tieto kmene "asimilovali" do modernej spoločnosti.

"Keď sa pozriete na kmene Bizon-Horn Maria alebo Muria, môžete vidieť, že si teraz začali zakrývať prsia," povedal pre VICE. "Modernosti sa nedá uniknúť. Je to jednoducho jednoduchá evolúcia. Ako dlho budú ešte žiť vo vnútrozemí a jesť mdlú ryžu s tamaríndovou vodou?" dodal.

Za týmto účelom vláda agresívne presadzuje "moderné vzdelávanie" v kmeňovom pásme Čhattísgarhu. Domorodé kmene sa však oprávnene obávajú, že deti, ktoré budú študovať v týchto vládou poverených centrách, nakoniec stratia kontakt s podstatou svojho kmeňa.

"Nie sme proti tomu, aby sa z našich detí stali lekári a inžinieri," vysvetľuje Renu. "Ale prečo si musí vybrať jedno miesto druhého? Ak sa zajtra môj syn stane lekárom, čo mu bráni zúčastniť sa našich kmeňových tancov, nosiť pokrývku hlavy z bizónnych rohov, rešpektovať silu našich spoločných ľudových rozprávok a veriť, že ženy nepatria mužom?"

Aj výskumník Sawhney ľutuje postupné drvenie tradičných zvykov kmeňa. "Muži aj ženy si začali zahaľovať telo. Možno je to považované za spoločensky vhodnejšie, ale podľa môjho názoru to môže znamenať koniec éry, keď sa ženy necítili nesmelo a slobodne oslavovali svoje telá."

Keď sa spýtate Renu, bude vždy stáť za kmeňom. Veria, že ich kmeňová identita môže byť dočasne potlačená, ale nikdy úplne vymazaná. "Sme deti bohyne Zeme," zvoláva. "Všetky tie takzvané pokrokové zákony prišli do tejto krajiny oveľa neskôr. My sme pôvodní učitelia."

Na našej sex zoznamke sa nemusíte hanbiť zverejniť svoje nahé fotky! U nás ide stud bokom a dávame priechod rozkoši...

[Lil]

Zdroj: https://www.vice.com/

Zdroj obrázkov: Aman Chotani

Varovanie: Tieto stránky obsahujú erotický chat, videá, fotky a iné sexuálne explicitné materiály. Pre vstup musíte byť starší 18 rokov alebo 21 rokov, pokial to vyžaduje zákon. Všetky modelky a modelovia sú starší než 18 rokov. Moderátorské profily sú označené červenou bodkou.