Jedna z najrozšírenejších zoznamovacích stránok pre dospelých v SR - erotická zoznamka flirtkontakt.sk

Kedy mať sex v tehotenstve a po pôrode?

29.apríl 2019
Kedy mať sex v tehotenstve a po pôrode?

Tehotenstvo a následný pôrod predstavuje pre pár veľký zlom v ich životoch a samozrejme sa to týka aj toho sexuálneho. Je sex pri tehotenstve bezpečný? A kedy po pôrode sa môžete na intímnosti znovu vrhnúť? Vyjasnite si to, nech nemusíte tápať, alebo dokonca zbytočne riskovať.

Keď je žena tehotná, občas sa jej môže zdať, že už sa bude nepohodlne a nepríjemne cítiť až do konca svojho života. Často sa tiež stáva, že úplne zabudne na všetko, čo sa akokoľvek týka partnerskej intimity (a to nie len tej sexuálnej) a nechce pociťovať akúkoľvek blízkosť. Sú ale ženy, pri ktorých by toto tvrdenie nemohlo byť ďalej od pravdy. Niektoré ženy sa počas tehotenstva cítia nadržané alebo dokonca ešte viac nadržané ako obvykle, aj keď je pravda, že samotný sex trebárs nenesie zrovna najlepšie. Je to spôsobené väčším bruchom, vďaka ktorému ale zase môžete vyskúšať nové polohy a užiť si zábavu, ktorú inokedy nemôžete.

Je sex v tehotenstve bezpečný?

Pokiaľ žena túži po sexe v tehotenstve, môže do toho ísť, ale má to určité podmienky: "Ak žena nie je v rizikovom tehotenstve, môže si úplne bezpečne užívať sex," hovorí Dr. Sherry A. Ross, odborníčka na ochranu zdravia žien. "Nie každá žena na to má v tehotenstve náladu a niekedy sa stáva, že sa muž na to bojí so svojou partnerkou skočiť. Dobrou správou ale je, že vaginálny sex je bezpečný, pokiaľ žena nemá problémy, ktoré by sa týkali tehotenstva, alebo pokiaľ jej to z akéhokoľvek dôvodu jej lekár nezakázal," dodáva. Tiež sa zmieňuje o tom, že väčšina sexuálnych polôh je tiež bez rizika, jedinou výhodou, ktorá môže ženu obmedzovať je tá, že pre ňu niektoré z nich začínajú byť postupne nepohodlné, a tak sa musia voliť iné, pohodlnejšie polohy. Niektoré sexuálne praktiky je tiež vhodné vynechať, vzhľadom k tomu, že môžu byť drsnejšieho charakteru.

Čo spôsobuje chuť na sex v tehotenstve?

Pre niekoho to môže byť tabu, ale verte, že je to úplne prirodzené.

Hormóny

Keď je žena tehotná, v jej tele sa deje veľa hormonálnych zmien. S tým súvisí aj to, že môže žena pociťovať túžbu na sex. Pokiaľ sa to tak deje práve u vás a váš partner je na tom rovnako, tak sa nebojte do toho ísť. Možno to bude jedna z vašich mála možností, pretože tehotenstvo často tiež znamená únavu a nevoľnosť, takže budúci týždeň už túto chuť mať nemusíte.

Emočná blízkosť

Pri ženách je sexuálny apetít pomerne zložitý a je poháňaný oveľa viac než iba hormónmi. "Pokiaľ sa tehotná žena cíti sexuálne roztúžená, pravdepodobne to znamená, že je zamilovaná do svojho partnera, cíti sa v bezpečí a chce si overiť, že jej pocity sú vzájomné," hovorí Felice Gersh, M.D., ocenená pôrodná asistentka a gynekologyčka. "Možno ste niekedy počuli, že niektoré ženy sú v tehotenstve oveľa viac sexuálne roztúžené, ale to sa úplne nezhoduje s mojimi skúsenosťami. V skutočnosti sa teraz najčastejšie stretávam s tým, že žena nechce sex po celých deväť mesiacov a niekedy ešte neskôr," hovorí Dr. Ross. Pre väčšinu žien sa otázky ohľadne sexu a intimity môžu líšiť s každým novým trimestom. Ross hovorí: "Počas tehotenstva väčšina žien preferuje intimitu a blízkosť v podobe maznania a pozkávania so svojim partnerom viac než pohlavný styk. Rovnako ako pri každom sexuálnom styku musí byť prioritou dobrá komunikácia a rešpekt k emocionálnym a psychickým hraniciam ako u vás, tak u vášho partnera."

Zjistila jste, že jste těhotná? Co to znamená pro váš sexuální život?

Fyzické potreby

Pre ženy sú sexuálne pocity veľmi zmiešané s pocitmi lásky. Gersh k tomu hovorí toto: "Tehotná žena, ktorá túži po sexuálnom styku, hľadá fyzickú blízkosť, chce mať pocit, že je stále žiadúca a chcená, a chce vyjadriť svoju lásku a poskytnúť potešenie partnerovi ktorého zbožňuje, a získať späť pozitívne vibrácie!"

Kedy sa sexu v tehotenstve vyvarovať?

Ale aj keď je sex počas tehotenstva v poriadku, existuje niekoľko situácií, v ktorých by ste to nemali robiť a môžu zahrňovať konzultácie so svojim lekárom.

Tieto situácie zahrňujú krvácanie a komplikácie v tehotenstve a ďalšie veci: "Pokiaľ máte placentu praevia čiže vcestné lôžko (placentu pokrývajúci maternicový čapík), alebo ste mali závažné problémy s krvácaním a váš pôrodník povedal, aby ste sa vyhli pohlavnému styku. Pokiaľ beriete lieky proti predčasnému pôrodu, vyhnite sa nechránenému styku," varuje Dr. Mary Jane Minkin.

Kedy je sex v tehotenstve vhodný?

"Veľa pôrodníkov alebo pôrodných asistentiek odporučuje ženám, ktoré už prekročili plánovaný dátum pôrodu, aby si skúsili užiť so svojim partnerom intímnu chvíľku, ktorá bude zahrňovať sex. Ejakulácia, resp. spermia obsahuje látku zvanú prostaglandin, ktorá môže pomôcť stimulovať pôrod," hovorí Minkin.

Aké sú riziká sexuálneho styku pri tehotných ženách?

Jedným z najväčších rizík je prenos infekcie z muža na ženu. To sa môže stať v prípade, kedy partner trpí nejakým zápalom alebo dokonca pohlavne prenosnou chorobou. Je preto na mieste doporučiť skôr chránený sex. Ak sa po sexe pri ženách objavia nejaké neobvyklé príznaky, ako je napríklad špinenie, krvácanie alebo bolesti brucha, mala by si sex najmä v prvých troch mesiacoch odpustiť. To ale neznamená, že muž ženu nemôže uspokojovať v tehotenstve iným spôsobom, napríklad rukami alebo ústami. Aj v tomto prípade sa ale musí dbať na hygienu! Ruky by si partner mal vždy umyť a v ústach by nemal byť žiaden zápal. Aj v tomto prípade sa ale môžu objaviť komplikácie v podobe bolestí alebo kŕčoch brucha alebo dokonca krvácanie, a to kvôli orgazmu.

I v těhotenství může být žena sexy!

Prvý sex po pôrode

Ako začať so sexom po pôrode? Rozhodne neponáhľať. Vhodná doba prichádza až po šestonedelí, ktoré by ste rozhodne mali dodržať, to znamená 6 týždňov bez sexu. Ide o to, že žena je po pôrode veľmi náchylná na rôzne infekcie. Nechránený styk v šestonedelí sa totiž vôbec nedá doporučiť, ale ani ten chránený na tom nie je lepšie, pretože ženské intímne partie sú po pôrode boľavé a nebolo by to pre ňu ani príjemné. Ale ani nasledujúce dni a týždne po šestonedelí nemusí byť žena úplne schopná mať sex. Veľa žien neskôr trpí vaginálnou suchosťou, vďaka ktorej sa sex stáva bolestivým. Pomôcť v tom ale môžu rôzne preparáty, poraďte sa v takom prípade so svojim gynekológom.

A o tom, ako sa zmení nie len intímny vzťah dvoch osôb po pôrode dieťaťa si môžete prečítať ďalej v rozhovore s Joshuou a Judy, ktorí sa zverili spisovateľke Lizzy Francis.

Ako sa zmení sex po pôrode?

Ako ste na tom s intimitou po pôrode? Ako si na seba robíte čas a kedy ste začali znovu premýšľať nad sexom?

Judy: "Počas pôrodu som sa veľmi potrhala, trvalo mi to asi... 8 týždňov? Skrátka dlhú dobu, než som sa fyzicky uzdravila. Bolo nám povedané, aby sme so sexom počkali 6 týždňov. Po 6 týždňoch sme to skúsili a... nešlo to veľmi dobre. Bolo to bolestivé. Skúšali sme to ešte niekoľkokrát, ale stále ma to bolelo, tak sme boli trochu kreatívní a začali sme robiť veci, ktoré pre nás oboch boli stále zábavné. Počkali sme ešte niekoľko týždňov a potom sme to skúsili znovu, museli sme na to ísť ale veľmi pomaly. Začalo sa to ale zlepšovať. Nepovedala by som ale, že to pre mňa bolo ako predtým. To trvalo, bože, ako dlho zlato? 3 alebo 4 mesiace?"

Joshua: "Áno. Minimálne."

Judy: "A čas, ten máme, keď si ho urobíme. Záleží na týždni. Rozhodne to ale nerobíme tak často ako predtým. Snažíme sa to ale načasovať, aby nám to vychádzalo. Už v tom nie je skoro žiadna spontánnosť. Je to väčšinou nejak takto: 'Ok, skúsime dnes večer sex? Spí?' Idem do postele večer skôr, uistíme sa, že máme všetko na ďalšie ráno nachystané, vychutnáme si to a ideme spať. Ale niekedy, napríklad ako v predchádzajúcu noc, sme v polovice milovania a Wesley sa prebudí. Ale väčšinou to výjde tak, že ho znovu uspíme a môžeme pokračovať. Už to proste nie je také, aké to bývalo, keď ste tu boli len vy dvaja."

Tehotenstvo aj pôrod ovplyvní váš sexuálny život veľmi významným spôsobom. Je to niečo, na čo sa nemôžete nikdy dostatočne pripraviť, vždy sa nájde niečo, s čím nebudete počítať a čo vás prekvapí a predovšetkým čomu sa budete musieť prispôsobiť. Pre partnerov často predstavuje toto obdobie skúšku vzťahu a vernosti. Na druhú stranu ide o krásne a nezabudnuteľné obdobie. Chcete tiež niečo také prežívať? Zoznámenie so ženou alebo mužom online by vám v tom mohlo pomôcť.

[Lil]

Varovanie: Tieto stránky obsahujú erotický chat, videá, fotky a iné sexuálne explicitné materiály. Pre vstup musíte byť starší 18 rokov alebo 21 rokov, pokial to vyžaduje zákon. Všetky modelky a modelovia sú starší než 18 rokov. Moderátorské profily sú označené červenou bodkou.