Jedna z najrozšírenejších zoznamovacích stránok pre dospelých v SR - erotická zoznamka flirtkontakt.sk

Ako namasírovať partnera

5.august 2021
Ako namasírovať partnera

Partnerská masáž môže byť skvelým spôsobom, ako si utužiť vzťah, prehĺbiť intimitu, ale aj úžasnú predohrou. Ako to urobiť, aby vás masáž potešila a trebárs aj nažhavila oboch?

Nemáte nejako poslednou dobou náladu na intímnosti? Aj keď sa necítite zrovna sexi, môže vám pomôcť niekoľko jednoduchých vecí.

Hračky sú samozrejme obľúbenou možnosťou, rovnako ako obliekanie, ale v poslednej dobe sa veľmi podceňuje sila dotykov - a masáž môže byť príjemným spôsobom, ako sa uvoľniť a intímne sa (opäť) zblížiť so svojim partnerom. Možno ste takú masáž vždy chceli skúsiť, ale nevedeli ste, kde začať. Alebo ste to možno už skúšali a nedostalo sa vám od vašej druhej polovičky takej pochvaly, v akú ste dúfali...

Masérka a členka Therapy Directory Rosemary Tarrant sa podelia o to, ako vykonať dobrú (a bezpečnú) masáž doma, takže nebudete musieť chodiť za žiadnymi masérmi. Vysvetľuje, že menej je niekedy viac, obzvlášť v prípade masáže, ktorú vykonávate sami doma.

"Páry môžu pri masáži zažiť hlbšie spojenie a zdôrazňujem, že najlepšie je postupovať 'pomaly a iste'," hovorí Rosemary.

Tu sú jej tipy pre blahodarnú a bezpečnú masáž:

Stanovte si časový limit masáže

"Dôležité je dohodnúť sa na dĺžke trvania masáže. Masér nemusí byť zvyknutý masírovať, a pretože sa pri masáži používajú svaly paží, zápästia a prstov, je potrebné zabezpečiť, aby nedochádzalo k nadmernému zaťažovaniu," hovorí Rosemary.

Pre začiatok odporúča 15-20 minút. Potom sa môžete vymeniť.

Zaistite si správne prostredie

Stlmenie svetiel môže byť veľmi užitočné pre nastolenie tej správnej atmosféry. Ďalej je dôležité, aby bolo v miestnosti teplo, pretože pomáha uvoľniť svaly. Ďalšia vec, ktorú treba zvážiť, je priestor, kde sa masáž budete vykonávať, čo bude pravdepodobne na lôžku.

Rosemary hovorí: "Je dôležité, aby mal masírovaný hlavu rovno, keď leží tvárou dole, aby svaly zostali čo najviac uvoľnené, takže položenie vankúša pod hrudník a ďalšieho pod čelo mu môže umožniť dýchať."

Dávajte pozor na tlak a silu

"Tlak je naozaj dôležitý, nemá byť tak ľahký, aby pôsobil šteklivo, avšak ani príliš veľký, ten spôsobí stiahnutie svalov a nepomôže," dodáva Rosemary. Keď použijete len ľahký tlak, človeku síce neublížite, ale nebude to mať ten správny efekt. Veľkým tlakom však môžete partnerovi spôsobiť zranenie. "Prekročenie prahu bolesti nad sedem z desiatich nie je prospešné. Sledujte, čo váš partner hovorí alebo predvádza svojím telom a riaďte sa podľa toho. Zatínanie rúk v päsť, pohybujúce sa chodidlá alebo nohy môžu byť známkou nepohodlia, preto sa radšej partnera spýtajte."

Dejte pozor na tlak a sílu, kterými partnera masírujete, vždy se ujistěte, že se mu masáž líbí

Po celú dobu masáže spolu komunikujte

Rosemary dodáva, že ak príjemca dáva spätnú väzbu, že sa mu to, čo robíte, páči, potom tam jednoducho zostaňte.

Nemusíte namasírovať celé telo naraz, takže počúvajte, čo vám partner hovorí. Zároveň by ste rozhodne nemali na jednej časti tela tráviť dlhú dobu dôkladnou, hlbokou masážou s veľkým tlakom, pretože by mohlo dôjsť k zápalu tkaniva. Snažte sa preto pracovať na oboch stranách tela (ľavej aj pravej).

Použite olej

Olej vám pomôže, aby išla masáž ako po masle (teda po oleji). Pri jeho nanášaní si dajte trochu do dlane (zhruba o priemere 2,5 cm) a rozotrite ho do oboch rúk - na dlane aj chrbty. Tiež sa uistite, že ste si dali dole prstene alebo šperky, ktoré by sa mohli zachytiť alebo byť masírovanej osobe nepríjemné.

Naučte sa rôzne spôsoby masírovania

Ako prvý sú na rade tzv. "effleurage", čo sú podľa Rosemary dlhé, pomalé, kĺzavé ťahy, ktoré sa často používajú na nanášanie oleja na pokožku, ale sú tiež blahodarné, snové a navodzujú spánok - takže je dobré ich vykonávať nielen na začiatku, ale aj na konci.

Druhé sú známe ako "petrissage", čo sú podľa Rosemary hlbšie, vaľkacie ťahy, pri ktorých sa koža a svaly dvíhajú od kostí, čo je báječné pre oblasti, ako sú ramená, bočné strany paží, stehná alebo mäkké tkanivá pod rebrami a nad panvicou - v bedrovej oblasti. Zdôrazňuje však, že by ste nemali masírovať chrbticu alebo stavce, pretože masírovať chcete svalové tkanivo, nie kosti.

Do úvahy treba vziať tiež krúživé pohyby. Rosemary dodáva: "Ak to vaše držanie tela dovoľuje, potom používajte malé krúživé pohyby pod tylom (lebečná kosť v zadnej časti hlavy), po oboch stranách chrbtice a v mäkkých tkanivách. To uvoľní veľa napätia a vykonáva sa to pomaly a rytmicky - je to naozaj nádherné."

Zakončite správnym spôsobom

Masáž zakončite tými krásnymi dlhými ťahmi "effleurage" a potom nechajte ruky na niekoľko okamihov na tele upokojiť, než ich zdvihnete a prikryjete oblasť tela, na ktorej ste pracovali. Po masáži je vhodné vypiť väčšie množstvo vody, aby sa odplavili toxíny, ktoré sa pri nej dali do pohybu.

Partnera na úžasnú a zmyselnú masáž nájdete na našej online zoznamke, stačí sa zaregistrovať.

[Lil]

Varovanie: Tieto stránky obsahujú erotický chat, videá, fotky a iné sexuálne explicitné materiály. Pre vstup musíte byť starší 18 rokov alebo 21 rokov, pokial to vyžaduje zákon. Všetky modelky a modelovia sú starší než 18 rokov. Moderátorské profily sú označené červenou bodkou.