Jedna z najrozšírenejších zoznamovacích stránok pre dospelých v SR - erotická zoznamka flirtkontakt.sk

9 najčastejších zranení pri sexe

9.júl 2020
9 najčastejších zranení pri sexe

Sex je krásna činnosť, na tom sa asi zhodne každý. Rovnako ale ako pri každej inej činnosti, aj pri sexe sa vám môže stať nejaký úraz. Týmto nepríjemnostiam sa dá ale väčšinou veľmi ľahko predísť. Viete, aké sú tie najčastejšie hrozby?

Pravidlo sexu číslo jedna je to, že by sex nemal za žiadnych okolností bolieť. Väčšinou sa to uvádza pri penetrácii (či už do vagíny alebo konečníka), ktorá môže byť za mnohých okolností bolestivá. Bolieť ale môžu aj iné aktivity ako penetrácia samotná, resp. z nich môžu bolieť iné časti tela. Ľudia totiž robia pri sexe veľa chýb a nezáleží na tom, či im je 18 alebo 50. My vám dnes prezradíme, čo všetko sa vám pri sexe môže stať a ako sa tomu čo najlepšie vyhnúť. Nikto nechce mať na sex nepekné bolestivé spomienky. Tieto informácie by ste mali zdieľať so svojím partnerom, pretože by obaja z páru mali vedieť, čo robiť, čo nerobiť a ako sa zachovať, keď sa niečo také stane, alebo napríklad keď chcete skúšať niečo nové.

Vaginálne trhliny

Znie to príšerne, ale v podstate sa jedná o jedno z najčastejších zranení, ktoré vás môže pri sexe stretnúť. Ako to spoznáte? Žena začne z vagíny ľahko krvácať alebo ju veľmi bolí, krvácanie sa ale nemusí objaviť. Dôvod, prečo sa to celé stalo, bol ten, že žena nebola dostatočne lubrikovaná a aj napriek tomu prebiehala penetrácia. Tým sa naruší jemná sliznica vagíny a trhlinky sú na svete.

Náprava: Napraviť tento problém je úplne jednoduché, stačí dostatočná lubrikácia, a to ešte pred tým, než muž do ženy prvýkrát vstúpi. "Môže to znamenať pomalší sex alebo klasické použitie lubrikantu," hovorí Debby Herbenick, PhDr., Vedecká pracovníčka na Indiana University a autorka Sex Made Easy. Ak robíte ale obe tieto veci a rovnako sa vám toto zranenie stále opakuje, mali by ste navštíviť svojho gynekológa, ktorý vám možno predpíše určité antibiotiká a poradí vám, kde sa môže skrývať problém. Ak sa vám to stáva iba raz za čas a nie je to závažné, nemusíte to riešiť. Väčšina týchto trhliniek sa rýchlo zahojí sama. Pokiaľ ale je trhlinka väčšia, veľmi bolí alebo krváca, bolo by lepšie predsa len lekára navštíviť.

Spáleniny o koberec

Je skvelé, keď si užívate sex aj niekde inde ako v posteli. V takom prípade je riziko zranenia ale aj oveľa vyššie. Keď sa napríklad rozhodnete rozdávať si to na zemi a máte koberec, môžete sa celkom škaredo popáliť. Trenie v tomto prípade nie je vôbec váš kamarát.

Náprava: Sex na zemi nemusíte vynechávať. Stačí, keď si pod seba dáte napríklad prestieradlo, ktoré trenie o koberec zníži, vankúše alebo deku. Dajte si ale pozor, čo pod seba dávate, pretože v zápale vášne môžete rýchlo pochytiť napríklad svoju košeľu do práce a viete, ako to občas pri sexe dopadá... Môžete skúsiť aj inú miestnosť, kde nie je koberec, ale ani to vás nemusí zachrániť, aj tak sa vám môže stať, že sa poraníte. Ak už je neskoro a vy máte kolená alebo iné časti tela spálené, umyte si tieto miesta studenou vodou a antibakteriálnym mydlom. Ak je rana hlbšia a mohla by sa vám do nej zaniesť infekcia, naneste ešte antibakteriálnu masť a previažte obväzom.

Tento koberec vypadá pohodlně, na klasické si ale dejte pozor!

Cudzie predmety vo vagíne

Každý predmet vo vagíne je podstate cudzí, ale myslíme teraz tie nebezpečné a nie penisy a nie erotické hračky, ktorými sa bezpečne uspokojujete. Hoci aj penis sa môže vo vagíne zaseknúť (v takom prípade len chvíľku počkajte, než kontrakcia odznie) a aj hrátky s erotickou pomôckou sa môžu zvrtnúť (dôležité je vyberať také, ktoré nepocestujú ďalej, než sami chcete). Podľa gynekológov sú ale najčastejšími cudzími predmetmi, ktoré vo vagíne nachádzajú, zabudnuté tampóny a stratené kondómy.

Náprava: Ak sa vám niečo také práve stalo, tak nepanikárte, naopak sa zhlboka nadýchnite a upokojte sa. Stáva sa to a rozhodne tú vec dostanete zo seba preč. Najlepšie bude, keď počkáte približne 10-15 minút po tom, čo ste mali sex. To je väčšinou doba, kedy sa vagína dostane do normálne, nevzrušeného stavu a je oveľa jednoduchšie z nej potom tú stratenú vec dostať von. Musíte byť ale po celý čas v pokoji. Potom skúste zasunúť dva prsty a vec vybrať. Ak sa vám stále nedarí, lekárskemu ošetreniu sa pravdepodobne nevyhnete.

Cudzie predmety v konečníku

Viac prípadov sa síce zaznamenáva s cudzím telesom vo vagíne, ale to preto, že vaginálny "styk" (resp. zasúvanie predmetov do vagíny) má oveľa viac ľudí. Inak je riziko väčšie u análneho sexu, pretože vagína "končí" maternicou, zatiaľ čo z análu môže stratený predmet putovať až do čriev, pretože tam žiadna bariéra neexistuje. Preto tento predmet už často doma nezvládnete tak jednoducho vytiahnuť späť a musíte navštíviť lekára. Tí majú vďaka tomu veľa historiek o tom, čo "tam" ľuďom našli, ako napríklad ružovú softbalovú loptičku alebo obrí zemiak.

Náprava: Po prvé by ste nemali do análu zasúvať nič, z čoho by ste mohli chytiť infekciu, ako napríklad jedlo alebo predmety, ktoré nejdú riadne umyť. Po druhé by ste sa mali vyhnúť predmetom, ktoré nemajú základňu, čo znamená veľkú časť na konci predmetu, ktorá bráni zmiznutiu predmetu v nekonečných hlbinách análu. Najlepšou voľbou sú análne kolíky. No a ak sa vám tam podarí niečo "stratiť" aj cez tieto rady, potom si asi veľmi gratulovať nebudete. Môžete sa skúsiť uvoľniť a skúsiť trochu zatlačiť alebo nahmatať predmet rúk. Najlepšie ale bude, keď sa rovno zbalíte a pôjdete k lekárovi.

Zranenie chrbta

Niekedy vás môže zradiť poloha, inokedy napríklad posteľ, inokedy chrbát samotný, kedy sa prudko otočíte a je to tu. Čo robiť?

Náprava: Dajte si na postihnuté miesto chrbta ľad a chlaďte ho, aby ste zmiernili opuch. Potom, čo opuch ustúpi, použite hrejivú podložku alebo vankúšik, aby ste uvoľnili svaly. Vezmite si prášok proti bolesti a niekoľko hodín odpočívajte a hýbte sa minimálne. Ak sa ale nemôžete skoro pohnúť, je na čase navštíviť lekára.

Bolest zad může při sexu přijít znenadání

Podráždenie intímnych partií z jedla

Je sexy si na seba navzájom patlať šľahačku a potom ju zlízať. Niektoré jedlá, ako napríklad kokosový olej, môžu poslúžiť aj ako lubrikant. Ale väčšina všetkých jedál by sa intímnym partiám mala vyhnúť oblúkom. Nezriedka sa stáva aj to, že partner zje nejaké pálivé jedlo a potom vykonáva orálny sex svojmu partnerovi, ktorý môže skončiť až s drobnými popáleninami.

Náprava: Keď vám partner popáli intímne partie ako vo vyššie uvedenom prípade, choďte okamžite pod sprchu a miesto umyte mydlom (hoci inokedy sa mydlu skôr vyhnite, vy ale potrebujete dať preč agresívny kapsaicín) alebo ho potrite mliečnym, tučným produktom (tvaroh, jogurt, mlieko). Úplne najlepšie ale bude sa jedla u intímnych partií úplne vyvarovať a nevykonávať orálny ani manuálny sex po zjedení niečoho pálivého, či siahnutie na to.

Infekcie močových ciest

Infekciu močových ciest môžete získať, keď budete mať veľa sexu. A kto ju niekedy mal, vie, že je to poriadna bolesť.

Náprava: Žena by sa mala uistiť, že je vždy dostatočne lubrikovaná, ak nie, použiť lubrikačný gél. Už sme totiž opäť u trhliniek, cez ktoré infekcie vstúpia lepšie a pravdepodobnejšie vás teda postihne. Ak pocítite pálivý pocit pri močení alebo budete potrebovať na záchod často, navštívte čo najskôr lekára, aby diagnózu potvrdil a začali ste sa včas liečiť.

Kvasinková infekcia

Sex samotný kvasinkovú infekciu síce nespôsobuje, ale častejšie sa objavuje u ľudí, ktorí sú sexuálne aktívni. Väčšinou sa táto infekcia získa pri priamom orálnom sexe, alebo po orálnom sexe a následnom penetrativnom styku.

Náprava: Mali by ste začať predovšetkým tým, že by ste sa mali uistiť, že sú vaše genitálie pred sexom čisté. Aj ak by to znamenalo, že po predohre pôjdete do kúpeľne. Ak máte podozrenie na kvasinkovú infekciu, navštívte lekára, ktorý vám predpíše liek proti kvasinkám, ktorý budete užívať perorálne alebo vaginálne. Existuje aj mnoho prírodných spôsobov, ako kvasinky eliminovať. Pokiaľ sa ale stretávate s touto infekciou častejšie ako 4x ročne, potom ste k nej pravdepodobne náchylnejšie a bude to chcieť konzultáciu s gynekológom.

"Zlomený" penis

Ak čítate naše články častejšie, pravdepodobne viete, že zlomený je v úvodzovkách preto, že v penise nie je žiadna kosť, ktorá by sa mohla zlomiť. Aj tak je to ale veľmi nepríjemná situácia, ktorá síce nie je tak častá ako predchádzajúce, ale je dobré vedieť, že sa to môže stať. A ako to spoznať? Väčšinou budete počuť chrupnutie, ktoré je nasledované silnou bolesťou, pomliaždeninami a opuchom.

Náprava: Táto situácia sa často stáva pri veľmi tvrdom sexe alebo pri polohe obrátenej kovbojky. Nebudeme vám hovoriť, aby ste tieto veci zo svojho sexuálneho života vymazali, ale majte sa na pozore a buďte trochu opatrnejší. Ak už sa to stane, čo najrýchlejšie sa dostaňte na pohotovosť. Najlepšie liečbou je chirurgický zákrok na odstránenie krvných zrazenín a opravenie roztrhnutého tela penisu. A nikdy na neho nedávajte ľad a nestláčajte ho! To by mohlo viesť k zjazveniu a impotencii.

Už viete, na čo si dať pozor, teraz zostáva si len nejakého sexuálneho partnera nájsť. Čo to napríklad skúsiť na online erotickej zoznamke?

[Lil]

zdroj:

https://www.womenshealthmag.com

Varovanie: Tieto stránky obsahujú erotický chat, videá, fotky a iné sexuálne explicitné materiály. Pre vstup musíte byť starší 18 rokov alebo 21 rokov, pokial to vyžaduje zákon. Všetky modelky a modelovia sú starší než 18 rokov. Moderátorské profily sú označené červenou bodkou.