Jedna z najrozšírenejších zoznamovacích stránok pre dospelých v SR - erotická zoznamka flirtkontakt.sk

Aké chyby robia ľudia pri používaní erotických pomôcok?

12.február 2019
Aké chyby robia ľudia pri používaní erotických pomôcok?

K použití erotických pomôcok nieje potrebný žiaden návod, majú za úlohu človeka uspokojiť a priviesť k orgazmu, čo je možné jediným spôsobom, že? Nieje to celkom pravda. K správnemu používaniu erotických hračiek je potrebné dodržovať isté pokyny, čo veľa ľudí nerobí a nevedomky chybne používa pomôcky. Aké sú tieto chyby sa dozviete v dnešnom článku.

Druhov erotických pomôcok existuje nespočetné množstvo - vibrátori, dildá, análne kolíky, BDSM pomôcky, Venušine guličky, štipce na bradavky, a mnoho ďalších. S neustále vyvijajúcou sa technológiou prichádzajú aj nové, vylepšené pomôcky, pri ktorých niekto možno nevie, ako ich správne používať. Viacmenej ľudia často robia základné chyby aj pri klasických pomôckách a je jedno, či sú začiatočníci a pomôcky používajú prvýkrát, alebo pomôcku používajú po niekoľkýkrát. Tieto chyby môžu byť rizikom pre zdravie, preto vám následne povieme, o aké sa jedná a čo by ste mali robiť, aby ste sa im vyhli.

Používajú nesprávny lubrikačný gél

Keď zvolíte nesprávny lubrikačný gél, koledujete si o prúser. Zapamätajte si, že silikónový lubrikant nieje vhodný pre silikónové erotické pomôcky. Silikón síce nieje zdravotne závadný, keď ale zmiešate pevný a tekutý silikón, vaša pomôcka vám veľmi nepoďakuje, pretože ju kontakt so silikónovým lubrikačným gélom zdeformuje alebo sa dokonca začne rozpúšťať. Namiesto silikónového lubrikantu zvoľte skôr gél na vodnej báze, ten možno použiť na akýkoľvek materiál.

Pokiaľ sa vám náhodou stane, že sa na vašu silikónovú pomôcku dostane silikónový lubrikačný gél. okamžite ho zmyte pomocou mydla a vody. Ak radi používate lubrikačný gél a nedáte na ňho dopustiť (nieje sa čomu čudovať, pretože je hustejší a dlhšie vydrží), môžete na pomôcku nasadiť kondóm, aby ste ju ochránili, buďte však obozretní, lubrikantové kondómy často obsahujú silikónový lubrikant.

Pletú si vibrátor s dildom

Často sa stáva, že ľudia prídu do kamennéhoo obchodu, bez toho aby mali jasnú predstavu o tom, aký je rozdiel medzi vibrátorom a dildom, čo komplikuje popis toho, čo vlastne chcú. Názov vibrátor sám o sebe prezrádza, že hlavné funkcie tejto pomôcky sú vibrácie slúžiace k stimulácií. Niektoré sú určené iba k extrémnemu použitiu, ale existujú aj také, ktoré sa môžu používať externe aj interne, alebo dokonca duálne, ktoré stimulujú externé a interné zároveň. Dilda majú celkom inú funkciu a tou je penetracia. Niektoré dilda vibrujú, viacmenej ich vibračné súčiastky sú väčšinou odnímateľné a nie sú zďaleka tak silné ako motori zabudované v klasických vibrátoroch. Čo teda hľadáte? Pomôcku pre externú/internú stimuláciu alebo pre penetraciu? Ak sa ešte len chystáte kúpiť svoju prvú pomôcku, urobte si jasno v tom, čo chcete. Nebojte sa však experimentovať.

Nezisťujú si, z čoho bola pomôcka vyrobená

Erotické pomôcky nie sú regulované vládou. To znamená, že mnohé z nich môžu obsahovať veľké množstvo škodlivých chemikálií, ktoré sa nazývajú ftaláty. Tieto chemikálie môžu preniknúť do krvného obehu cez veľmi porézne oblasti, kam zvyčajne zasúvate erotické hračky. Aby ste sa ubezpečili, že vaša pomôcka vás nevystaví riziku výskytu rakoviny, buďte pri nakupovaní opatrní a vždy si zistite, z akého materiálu je pomôcka, ktorá sa vám páči, vyrobená.

Používajú nevhodné pomôcky pri análnom sexe

Používanie nevhodných pomôcok pri análnom sexe vám pomôže zaistiť cestu do nemocnice, pretože pomôcky, ktoré k tomu nie sú určené, sa môžu zaseknúť v konečníku. Narozdiel od vaginálneho kanálu, ktorý je zakončený cervixem čiže maternicovým hrdlom, análny kanál nemá koniec. Vo vnútri vagíny sa vám pomôcka "nestratí", keď ale zasuniete pomôcku hlbšie do zadku, môže sa stáť, že sa dostane oveľa ďalej, než by mala. Je to veľmi rizkantné a môže spôsobiť upchanie. Stratenú pomôcku je však možné dostať von, nez lekára sa však nezaobídete. Pokiaľ nemáte ako pomôcku uchopiť (ako napríklad análne guličky), vôbec ju nepoužívajte k análnemu sexu.

Při análním sexu používejte pomůcky k němu určené

Nesprávna starostlivosť o pomôcky

Teraz bude reč predovšetkým o telesných tekutinách. Správna starostlivosť a údržba pomôcky je dôležitá pre vaše zdravie a dlhú životnosť pomôcky. Nepotrebujete k tomu ani drahé čistiace prípravky pre erotické pomôcky. Bohato stačí, keď svoju hračku po použití umyjete mydlom a teplou vodou, prípadne pokiaľ máte pomôcku vyrobenú zo skla, borosilikonového skla, nerezovej oceli alebo čistého silikónu, môžete ju na pár minút dať do vriacej vody (iba v prípade, že nemá žiaden motor).

Nezabudnite, že porézne materiály nebudú nikdy úplne dezinfikované, napriek tomu pomôcku umývajte a pred použitím nasaďte kondóm, pokiaľ ju používate pri sexe s viacerými partnermi alebo v prípade, že s partnerom prevádzkujete nechránený sex.

Vyhýbajú sa kamenným obchodom

Pri prvej návšteve (alebo možno pri pár ďalších návštevách) kamenného obchodu sa môže cítiť trápne, ale je to najlepšia vec, čo môžete urobiť. V obchode narazíte na obchodníkov, ktorých poslanie je ukľudniť vás a nájsť vám pomôcku podľa vaších želaní. Online nakupovanie je síce praktické a pohodlné, sex shopy často tiež posielajú svoje výrobky v diskrétnom balení, vy sa teda nebudete cítiť trápne ako v kamennom obchode, ale nevýhodou nakupovania na internete je skutočnosť, že nemáte možnosť sa poradiť s obchodníkom. Keď nie ste presne istí, čo chcete, je najlepšie to brať tvárou v tvár. Týmto spôsobom môžete dokonca objaviť niečo, o čom ste netušili, že to vo svojom živote potrebujete mať.

Nedávajú svojej erotickej pomôcke šancu

Nie každá dobrá pomôcka vás hneď po prvýkrát uchváti. Niektoré vyžadujú prax. Pomôcky nie sú a nemusia byť pre každého, vo väčšine prípadoch sa však stáva, že sa ľudia rozhodnú, že to nieje nič pre nich a zavrhnú ju, bez toho aby venovali dostatok času preskúmania toho, čo pomôcka dokáže. Experimentujte, vôbec sa toho nebojte. Vyskúšajte všetko, čo ide. Keď ani jeden pokus nezmení váš názor, skúste inú pomôcku, možno vám len nesadol daný typ. Pamätajte ale na to, že sa možno budete musieť učiť, čo nasledujúca pomôcka vie a ako s ňou zachádzať.

Používajú svoju pomôcku iba o samote

Nikto nie je povinný predstaviť svoje pomôcky svojmu partnerovi. Ak však máte záujem pri sexe s partnerom pomôcky používať, oboznámte ho s tým, že by ste to chceli vyskúšať a spýtajte sa, čo si o tom myslí. A možno si spoločne užijete nové, vzrušujúce dobrodružstvo. Napríklad vibrátori tomu môžu pridať iskru a zintenzívniť váš sex. Určite neváhajte a experimentujte.

Máte doma nejaké pomôcky, ktoré by ste radi vyskúšali v páre alebo s viacerými partnermi? Mrknite na našu sex zoznamku, možno vám niekto padne do oka.

[rox]

Varovanie: Tieto stránky obsahujú erotický chat, videá, fotky a iné sexuálne explicitné materiály. Pre vstup musíte byť starší 18 rokov alebo 21 rokov, pokial to vyžaduje zákon. Všetky modelky a modelovia sú starší než 18 rokov. Moderátorské profily sú označené červenou bodkou.