Jedna z najrozšírenejších zoznamovacích stránok pre dospelých v SR - erotická zoznamka flirtkontakt.sk

Správna starostlivosť o sexuálne pomôcky

30.september 2016
Správna starostlivosť o sexuálne pomôcky

Prinášame vám sľúbený článok o erotických pomôckach, ktorý vám poradí, ako by ste o ne mali správne starať, aby nedošlo k poškodeniu materiálov alebo zanesenie infekcie do tela.

Keď si človek kúpi nejakého pomocníka pre zlepšenie alebo spestrenie si sexuálneho života, musí tiež počítať s tým, že by sa o neho mal náležite starať. Nie o každý materiál sa ale staráme rovnako. Čím aké materiály omývať a ako ich skladovať bude náplňou dnešného článku. Pomôcky si rozdelíme do rovnakých kategórií podľa materiálov ako v predchádzajúcom článku.

Skladovanie a údržba všeobecne

Ak ukladáte všetky svoje erotické pomôcky do jedného "šuplíka", dajte pozor, aby sa pomôcky navzájom nedotýkali. Pred prvým použitím pomôcku dokonale umyte. Rovnako tak je ale potrebné umyť aj pomôcku, ktorú ste práve použili a určite s tým nečakajte až do ďalšieho použitia! Pomôcku je tiež nutné starostlivo osušiť, pretože vlhké prostredie je živná pôda pre baktérie. Ak má výrobok batérie, po použití ich vyberte a skladujte bez nich.

Silikón

Že sa nesmú u silikónových pomôcok používať silikónové lubrikačné gély bolo už napísané v minulom článku. Vhodnou variantou je teda používanie lubrikačných gélov na báze vody. Vďaka tomu, že sa dá jednoducho vysterilizovať vo vriacej vode sa považuje za veľmi hygienický materiál. Nechajte ich chvíľku ponorené a potom nechajte vyschnúť. Ďalej môžete pomôcku čistiť jemnou mydlovou vodou alebo špeciálnym čističom, k dezinfikovaniu môžete použiť aj čistič s alkoholom. Tieto pomôcky skladujte na suchom mieste zabalené v obale.

Latex

Latex je pórovitý materiál, takže nie je ľahké ho udržať v dokonalej čistote. Hoci je známy ako veľmi odolný materiál, agresívne čistiace prostriedky alebo oleje ho môžu poškodiť. Vyhnite sa prostriedkom na báze alkoholu a ani horúca voda alebo vyváranie sa neodporúča. Postačí mydlová voda. Latexové hračky uchovávajte na suchom, tmavom a chladnom mieste, ideálne zabalené do handričky. Lubrikanty môžete použiť ako na báze silikónu, tak i vody. Použitie kondómu predlžuje životnosť latexových hračiek.

PVC

PVC je veľmi odolný materiál. U niektorých lacnejších výrobkov sa ale v dôledku ušetrenia na konštrukcii vytvárajú medzery a škáry, v ktorých sa môžu usadzovať a množiť baktérie. Výrobky z PVC neprevárajte a ani nečistite čističmi s obsahom alkoholu. Postačí mydlová voda, poprípade špeciálny čistič na erotické pomôcky. Skladujte zabalené v handričke na suchom, chladnom mieste. Môžete si vybrať, či použijete lubrikant na báze silikónu alebo vody.

Jelly, gél, Jel-Lee ™

Povrch jelly (čiže gélových) pomôcok je pórovitý, takže musíte naozaj dôsledne dbať na hygienu. Vyváranie nie je vhodné, lepšie je špeciálny dezinfekčný prostriedok bez obsahu alkoholu. Samozrejmosťou je umytie po každom použití. Okrem špeciálneho dezinfekčného prostriedku môžete omývať mydlovou vodou. Pre zachovanie väčšej čistoty použite kondóm. Hračky uschovajte na suchom tmavom mieste bez dotýkania s ostatnými predmetmi. Lubrihant možno použiť na báze vody i silikónový.

Polyuretán, PU, ​​PUR

Polyuretán má poréznu štruktúru, na ktorú sa môžu zachytávať a množiť baktérie, ktorými si pomocou hračky môžete infikovať svoje telo, kde sa začnú množiť. Preto dbajte na hygienu. Nečistite pomôcky agresívnymi čističmi alebo olejmi. Hračky z polyuretánu by sa mali najlepšie používať len s kondómom, vzhľadom na ich neľahkú údržbu.

péče o sexuální pomůcky

ABS

Tento materiál nemá na povrchu žiadne póry, na ktoré by sa mohli zachytávať nečistoty a baktérie, takže je oveľa hygienickejší než niektoré iné spomínané materiály. To ale neznamená, že sa o pomôcky z neho vyrobené nemusíte starať! Môžete čistiť horúcou vodou alebo liehovým prípravkom.

Sklo

Sklo je ďalším materiálom, ktorý sa môže pýšiť neporéznym povrchom, čo mu nahráva do kariet. Neuchytia sa žiadne baktérie a tak je čistenie hneď jednoduchšie. Navyše sa môže čistiť liehovými čističmi alebo horúcou vodou, niektoré druhy skla môžete pokojne aj vyvariť (o tom sa ale radšej uistite v príbalovom letáku). Tieto pomôcky skladujte zabalené v handričke, chráňte ich pred upadnutím alebo iným poškodením. Môžu byť aj na okrasu bytu, v tom prípade ich ale pred použitím dobre umyte. Rozumie si so silikónovými lubrikantami, aj s tými na báze vody alebo oleja.

Akryl

Akryl sa radí medzi ďalšie veľmi hygienické materiály. Je ale citlivý na poškriabanie, teda sa čistí len mydlovou vodou buď ručne alebo jemnou hubkou alebo handričkou.

Ušľachtilá oceľ

Pomôcky vyrobené z ušľachtilej ocele sa radia aj do tých lepšie udržiavateľných v čistote. Nemajú póry a môžu sa čistiť aj prípravkami s obsahom alkoholu. Lubrikanty možno použiť akékoľvek.

Hliník

Hliník je zaradený do kategórie neporéznych materiálov. Stačí ho umývať horúcou vodou a mydlom a potom dobre vysušiť. Môžete ho použiť so všetkými druhmi lubrikantov.

Guma, guma

Gumu nie je ľahké udržať čistú, je totiž pórovitá. Baktérie sa usadia v póroch a ani najlepším čistením ich nemusíte úplne odstrániť, pretože sa nesmie vyvárať a nesmiete používať alkohol, len mydlovú vodu. Preto by ste mali pomôcky z gumy používať s kondómom. Lubrikant vyberte silikónový alebo na báze vody.

Fosfor

Ďalším bezpórovitým mateiálom je fosfor. Omýva sa mydlovou vodou alebo špeciálnym čističom. Tento materiál priťahuje prach, takže ho pred každým použitím dôkladne opláchnite. Vhodné sú všetky druhy lubrikačných gélov.

Kameň

Kameň je veľmi odolný materiál a preto ho môžete umývať veľmi horúcou vodou, vyvárať alebo pomôcku umývať v umývačke. Rozumie si so všetkými druhmi lubrikantov.

Drevo

Drevo sa považuje za vcelku luxusný materiál pre výrobu pomôcok. Väčšinou sa povrch pomôcky lakuje zdravotne neškodnými lakmi, ktoré zaisťujú neporéznosť a hladký povrch. Dezinfikovať sa môže liehom, pre bežnú údržbu stačí antibakteriálne mydlo s horúcou vodou. Znesie všetky druhy lubrikačných gélov.

Vyberte si materiál presne podľa vašich požiadaviek a prianí a dbajte na správnu hygienu.

Vybrali ste si vhodný materiál pre vás? Možno si práve niekto opačného pohlavia vybral ten istý... To už je prvá vec spoločná, poďte sa zoznámiť na erotickú zoznamku.

[Lil]

Varovanie: Tieto stránky obsahujú erotický chat, videá, fotky a iné sexuálne explicitné materiály. Pre vstup musíte byť starší 18 rokov alebo 21 rokov, pokial to vyžaduje zákon. Všetky modelky a modelovia sú starší než 18 rokov. Moderátorské profily sú označené červenou bodkou.