Jedna z najrozšírenejších zoznamovacích stránok pre dospelých v SR - erotická zoznamka flirtkontakt.sk

Ženy, ste na mladších? Nevadí!

12.november 2020
Ženy, ste na mladších? Nevadí!

Nie všetky páry sú symetrické (tzn. vekovo vyvážené). Na asymetrické pary v podobe mladšia žena a starší muž sme zvyknutí, ale čo keď je to opačne? Znamená to nejaký problém? Aké sú skúsenosti slovenských žien a či sa máte čoho obávať, zistíte v dnešnom článku.

Všimli ste si už, že pribúda párov, kedy je žena staršia ako muž? Nehovoríme o dvoch troch rokoch, ale o desiatich, pätnástich,... Môžete sa na takýto vzťah pozerať rôzne - s predsudkami (tá ženská nemá rozum alebo ten chlap je divný), alebo bez nich (keď im to vyhovuje, prečo nie). Pohľadov s predsudkami je viac. Zatiaľ.

Ženy často majú v živote veľa možností skúsiť "zajačika", ale nemajú dosť odvahy. Vzdajú to vopred a niekedy toho môžu do budúcna aj ľutovať. Nemôžu si ale pomôcť, pretože majú strach z posmeškov, obavy, že ho prestanú baviť a v hlave si vymyslia ešte veľa ďalších dôvodov. To všetko ich potom od mladších mužov odradí. Potom si ale uvedomia, že sa nechali okradnúť o to najcennejšie - o guráž skúšať nové, možno aj trochu nebezpečné veci, ktoré však robia človeku dobre. Minimálne preto, že si potom oveľa viac veria, aj keď to nakoniec nedopadne.

Gény sú najčastejším dôvodom krachu

Psychológovia z univerzity v Južnej Karolíne zistili, že ženy, ktoré majú mladšieho partnera, sa boja rozchodu hlavne kvôli mladšej konkurencii - čo je celkom pochopiteľné. Odborníci v spolupráci s dvomi stovkami asymetrických párov došli k záveru, že to je jeden z najmenej podstatných dôvodov rozchodu v praxi. Ten ďaleko častejšie nastáva kvôli inému dôvodu. "Mladší muž jednoducho začne túžiť po vlastnom dieťati. Keď mu ho staršia partnerka už nemôže dať, často je to príčinou krachu inak kvalitného vzťahu, založeného na skutočných hlbokých citoch. Nakoniec ale zvíťazí príroda a potreba muža odovzdať svoje gény," vysvetľuje psychologička Simona Králová.

Fakty

Najväčší počet asymetrických vzťahov - mladší muž a staršia žena - je v Spojených štátoch. Na sto párov je ich približne 30%.

70% starších žien uvádza, že na ich mladšom partnerovi ich priťahuje jeho flexibilita, chuť do života a optimizmus. Sex je až na štvrtom mieste.

Na věkově nevyvážených párech není nic špatného

Otázka pre odborníka

Odpovedá sexuológ MUDr. Radim Uzel

Čo si myslíte o vzťahu staršia žena, mladší muž?

Každá žena oceňuje predovšetkým dve veci - zdravie a prístup k zdrojom. Mladší muži spĺňajú prvé kritérium, starší to druhé. Podľa toho žena primárne volí partnera. Tej staršej môže z mnohých dôvodov vyhovovať zdravie a elán. Niektoré volia kombináciu - žijú so starším, ktorý je zabezpečený, a svoje reprodukčné alebo sexuálne potreby si zabezpečujú s mladším kolegom. To sú známe prípady žien milionárov, ktoré majú za milenca bodyguarda alebo golfového trénera.

Spovede 3 žien a 1 zajačika

Nedostatok sebavedomia

"Od malička som bola princeznička, ktorú mali všetci radi, bola som proste dobré a pohľadné dievčatko. Keď som dospela, muži sa mi dvorili. Páčili sa mi skôr starší, tak o pätnásť rokov. Pripadali mi zrelší a múdrejší. V tridsiatich piatich si so mnou chcel začať veľmi pekný chlap. Strašne sa mi páčil, priťahoval ma. Bol ale o osem rokov mladší, a tak som ho bez pardónu odmietla. Do dneška toho ľutujem. Kamarátky mi hovorili, že som to mala aspoň skúsiť, že by mi ho každá prinajmenšom závidela. Lenže by som pre neho asi nebola princezná, skôr kráľovná matka. A mali pravdu. Keď si neveríte, nikdy nie ste za partnera, v horšom prípade za učiteľku, v tom lepšom za matku rodu. Chová sa k vám síce s úctou, vzhliada k vám, ale dlho mu to nevydrží. Nemá sa totiž s kým smiať a komu hovoriť hlúposti," Lucia

Mindráky zmenil partner

"V puberte nič moc. Koľkokrát som od svojej mamy počula, že mám až veľmi veľa pieh, príliš kučeravé hrdzavé vlasy, velikánske nohy,... Takže keď som dospela, mala som ako žena o to menšie ambície. A myslela na to, že si pokojne vezmem aj dedka, hlavne, že ma bude chcieť," hovorí Radka. Zo všetkých mindrákov ju vyliečil jej súčasný partner. Je o dvanásť rokov mladší a žijú spolu už šiestym rokom. "Hovorieva mi, že nikdy nevidel krajšiu ženskú. Vyhovujeme si v sexe, v pohľade na život, máme syna a hodláme spolu zostarnúť. Že to môže skončiť kvôli nejakej mladšej? Ale to predsa hrozí komukoľvek! Pomer veku v tom žiadnu rolu nehrá," hovorí Radka.

Vztah, ve kterém je mladší muž a starší žena, může fungovat!

Kde sa vzalo v zakomplexovanej pihovatej dievčine toľko odvahy? Napriek výchove sa naučila mať sa rada. Pomohlo jej v tom jednoduché pravidlo, ktorého sa riadi každý deň: "Všetko robím tak, ako to viem najlepšie. Keď to napriek tomu nestačí, púšťam to a idem ďalej." Znie to banálne, ale keď sa nad tým zamyslíte, zistíte, že je to ten najlepší recept na pohodu a zdravé sebavedomie. A čo iného robia ženy pre mladšie ročníky zaujímavé?

Len na sex?

Najčastejším odsúdením partnerstva medzi staršou ženou a mladším mužom na Slovensku je veta: "No jasné, tak ho má len na sex!" V hlave sa im rozvieti ako kontrolka automaticky vo chvíli, keď taký pár stretnú. "Ja nikomu tento pohľad na vec nevyhováram, pretože u mňa to tak naozaj bolo," pripúšťa Vlasta. "S Ondrejom som sa stretla, keď mi bolo štyridsať, jemu dvadsaťdeväť. Bol sexy a ja som sa mu páčila. Náš vzťah trval rok a bol vášnivý. Išlo naozaj hlavne o posteľ, ako sa hovorí. Potom to skončilo, on si našiel inú," rozpráva Vlasta. "Smutná som kvôli tomu nebola a nie som. Na dlhšiu dobu by ma takáto známosť rovnako nemohla uspokojiť. Ten spoločný rok bol ale ako vystrihnutý z romantického filmu. Toto prežijete len so zajačikom."

Okolie si muselo zvyknúť

"Milujem ju ako nikoho v živote. Je mi absolútne fuk, čo si o tom kto myslí. Opustil som kvôli nej priateľku, ktorej bolo dvadsaťosem. Klára síce občas rieši, že starne, že má niekde šedivý vlas alebo ďalšiu vrásku, ale mne sa páči rovnako. Prijal ma aj jej syn. Podvedome som vždy možno túžil po partnerke, ktorá by ma skôr upokojovala, než prudila, ale Klára dokáže oboje. Mladé dievčatá väčšinou len robia scény. Staršia žena si skôr rozmyslí či robiť do vzťahu zbytočné diery. Klára je mi oporou a radkyňou, ale aj skvelou milenkou a skrátka ženou môjho života. Kamaráti mi ju najskôr veľmi odhovárali, a otec mi vnucoval myšlienku, že v nej hľadám náhradu za mamu, ktorá mi umrela, keď som mal štyri. Po dvoch rokoch tieto rečičky prestali a dnes nás okolie berie ako stabilnú dvojicu. Sme šťastní a rozhodne by som Kláru neopustil kvôli nejakej mladej babe." Lukáš (38) a Klára (54) spolu žijú už štyri roky.

Ženy, bojíte sa, že mladšieho nebudete v sexe stíhať?

Pripravili sme si pre vás pár tipov, ako si udržať sexuálny vzťah stále svieži.

Udržujte sa v dobrej kondícii

Nielen preto, že budete mladšieho zajačika lepšie zvládať fyzicky a preto, aby ste lepšie vyzerali, ale aj preto, že ľudia, ktorí cvičia, majú oveľa vyššie libido. Môže za to aj hormón šťastia, ktorý sa viac vyplavuje pri akejkoľvek intenzívnej telesnej aktivite. To navodí psychickú pohodu a tým aj silnejšiu túžbu po láske fyzickej.

Jak to udělat, aby starší žena byla pro muže atraktivní i po letech vztahu?

Rovnako tak by ste mali mať v kondícii aj svoje intímne partie

Vekom sa svaly panvového dna, a to znamená intímnych partií, oslabujú. To muž pri styku môže pocítiť ako menší tlak na penis, a preto dosiahnutie orgazmu môže trvať dlhšie. Skúste ho prekvapiť tým, že budete pravidelne tieto svaly cvičiť Kegelovými cvikmi, aby ste ich posilnili. Ide o posilňovanie svalov okolo močového mechúra, pošvy a konečníka. Začať môžete úplne jednoducho tak, že budete prerušovať močenie.

Prežívajte sex aj mimo posteľ a nebráňte sa novým veciam

Akémukoľvek dlhodobému vzťahu neprospieva, keď je sex stále dookola rovnaký. Vymeňte posteľ za stôl, stoličku, gauč, vaňu alebo sprchovací kút, zadné sedadlá auta alebo hotel. Experimentovať odporúčame aj v nových polohách alebo technikách dosahovania orgazmu. Zabudnúť určite nesmieme ani na erotické hračky.

Nebojte sa používať lubrikant

Používanie lubrikantu nie je žiadne zlyhanie alebo náznak, že už ste staré. Používajú ho aj mladí ľudia, pretože pre mnoho žien je potom sex príjemnejšie a mužom sa tiež páči, keď to pekne kĺže. Existujú aj rôzne druhy, ktoré majú okrem podpory klzkosti ďalšie špecifické vlastnosti, napríklad podporujú krvný obeh, znecitlivie pokožku, krásne vonia (a niektoré aj dobre chutia) alebo chladia.

Majte radi svoje telo

Sebavedomie je u intímnych chvíľok podstatné. Nemožno si užiť sex, ak si neveríte. U starších žien to môže byť práve z dôvodu starnutia, kedy telo nevyzerá tak ako pred desiatimi alebo dvadsiatimi rokmi. Ale je to normálny kolobeh života, a základom je, že sa partnerovi páčite taká, aká ste. Nehanbite sa za nejakú tú vrásku, strie alebo ovisnutú kožu a doprajte si od vášho partnera erotickú masáž ako predohru.

Či hľadáte partnera mladšieho alebo staršieho, nie je problém ho nájsť vďaka online erotickej zoznamke. Tam si môžete svoje sexuálne túžby načrtnúť a v reále si ich potom užiť.

[Lil]

Varovanie: Tieto stránky obsahujú erotický chat, videá, fotky a iné sexuálne explicitné materiály. Pre vstup musíte byť starší 18 rokov alebo 21 rokov, pokial to vyžaduje zákon. Všetky modelky a modelovia sú starší než 18 rokov. Moderátorské profily sú označené červenou bodkou.