Jedna z najrozšírenejších zoznamovacích stránok pre dospelých v SR - erotická zoznamka flirtkontakt.sk

Zázrak zvaný lubrikačný gél: Na čo všetko sa dá použiť?

4.júl 2023
Zázrak zvaný lubrikačný gél: Na čo všetko sa dá použiť?

Pokiaľ ste to ešte nepočuli, lubrikačný gél robí všetko lepším - a tým "všetko" samozrejme myslíme sex (ale aj pár ďalších vecí). Vážne, ak ste ešte z akéhokoľvek dôvodu nezačali používať lubrikant, verte, že to je vec, ktorá úplne zmení váš sexuálny život.

Často sa u nás v magazíne môžete stretnúť s nasledujúcimi pravdivými tvrdeniami: „Rozhodne by ste mali používať lubrikant“ a „Ak už ho používate, mali by ste ho pravdepodobne používať ešte viac“. Za nimi si stojíme a v dnešnom článku vám vysvetlíme, prečo to tak je.

Lubrikačný gél je prospešný z mnohých dôvodov

Nielenže trocha (alebo veľa) lubrikantu výrazne zvyšuje potešenie a pohodlie pre všetkých zúčastnených, ale je prospešný aj z hľadiska bezpečnosti. "Kým pri pomyslení na bezpečný sex máme väčšinou na mysli bariérové metódy, ako sú kondómy a kofferdamové blany, lubrikant môže tiež pomôcť predchádzať infekciám," vysvetľuje doktorka Laurie Mintz, sexpertka spoločnosti Lelo a autorka kníh Becoming Cliterate a A Tired Woman's Guide to. "Pri nedostatočnej lubrikácii môže trenie penisu vo vagíne pri sexe spôsobiť trhliny, rany a podráždenie pošvovej steny, čo uľahčuje prienik baktérií a vírusov," hovorí Mintz. Takže áno, lubrikant je váš priateľ!

Lubrikant však nie je určený iba na penetračný sex. V podstate každá forma sexuálnych hier – či už partnerská alebo sólo, súlož medzi manželmi alebo sex na jednu noc, orálny alebo análny sex – môže mať prospech z dodatočnej lubrikácie. Čo sa týka kreatívnych spôsobov, ako zapojiť lubrikant do svojho sexuálneho života, sú možnosti skutočne neobmedzené a existuje takmer toľko rôznych druhov lubrikantov, koľko je spôsobov ich použitia.

Akonáhle si vyberiete svoj obľúbený lubrikant, je čas zistiť, kedy a ako ho použiť. Pokiaľ potrebujete trochu inšpirácie, tu je 25 – áno, 25 – rôznych mokrých a divokých spôsobov, ako používať lubrikant. Bavte sa a kĺzajte bez obáv.

Ako používať lubrikačný gél?

Vo vírivke a/alebo v sprche

Možno vás nenapadne brať si lubrikant so sebou do sprchy alebo vane, ale certifikovaná sexuálna terapeutka a sexuologička spoločnosti Adam & Eve, doktorka Jenni Skyler, to vrelo odporúča. Voda nie je prirodzený lubrikant (a v skutočnosti môže ešte zvyšovať trenie), preto je lubrikant v sprche zásadný.

Majte na pamäti, že pokiaľ používate kondóm, musíte použiť silikónový lubrikant, pretože sa nezmyje a zároveň kondóm neporuší. To sa totiž môže stať pri lubrikačnom géle na olejovej báze, ktorý je síce tiež vhodnou voľbou pre vodné sexuálne hrátky, ale narúša povrch latexových kondómov. A nebojte sa ho často nanášať znova, pretože prirodzený telesný lubrikant má tendenciu sa pri hrách vo vode vymývať. Lubrikant na vodnej báze do sprchy, vane a vírivky neodporúčame, pretože vydržia plniť svoju funkciu oveľa kratšiu dobu ako spomínané dva predchádzajúce.

S erotickými hračkami

Lubrikant nie je určený len na kontakt kože na koži, ale môže tiež veľmi vylepšiť vaše hrátky s hračkami. "Lubrikant na vodnej báze je najbezpečnejšou stávkou, pokiaľ ide o udržanie vašich obľúbených sexuálnych hračiek v perfektnej kondícii. So silikónovými erotickými hračkami sa radšej vyhnite používaniu lubrikantov na silikónovej báze, pretože môžu znehodnotiť vaše drahocenné (a často aj drahé!) vibrátory," hovorí sexuologička Lucy Rowett, sexuálna a intímna koučka.

"Pravidlom je, že lubrikant na vodnej báze je kompatibilný so všetkými druhmi erotických hračiek, takže odporúčam mať vždy nejaký po ruke," hovorí Rowett. "Tiež sa ľahko zmýva a nezanecháva zvyšky, takže žiadne postriekané obliečky alebo večnosť strávená v sprche pri drhnutí."

Používajte vstrekovač lubrikantu

Je to presne to, ako to znie: vstrekovač doslova vystrelí lubrikant vysoko do vagíny alebo análneho otvoru (na rozdiel od toho, keď si ho dáte na prsty). Taylor Sparks, erotická pedagogička a zakladateľka firmy Organic Loven, odporúča používať vstrekovač pred sexom.

Lubrikant pomaly pôsobí, takže v čase, keď sa chystáte na šantenie, už budete pripravení. Sparks dodáva, že vstrekovač lubrikantu je skvelý pre análny sex, pretože umožňuje použiť dostatočné množstvo lubrikantu, aby sa znížilo trenie a vstup bol hladší.

Urobte tú najlahodnejšiu fajku vo svojom živote

Povedané nesmrteľnými slovami Samanthy Jones: "Zlato, nehovorí sa tomu práca pre nič za nič." Hľadáte spôsob, ako dosiahnuť, aby fajčenie bolo menej prác a viac hrou? Doprajte si lahodný lubrikačný gél s príchuťou podľa vlastného výberu. (A v dnešnej dobe máte veľa možností. Čo napríklad lubrikant s príchuťou prosecca?)

"Začlenenie ochutených lubrikantov do vášho sexuálneho života môže byť ošemetné, pretože mnohé z nich (dokonca aj tie, ktoré tvrdia, že neobsahujú cukor a sú bezpečné pre telo) obsahujú zložky, ktoré môžu narušiť krehký ekosystém vagíny a spôsobiť problémy, ako je bakteriálny zápal a kvasinkové infekcie," vysvetľuje sexuologička Gigi Engle, sexpertka pre 3Fun. Na druhú stranu fajčenie je ideálnou príležitosťou, ako si dopriať ochutený lubrikant bez toho, aby ste riskovali nejaké neveselé infekcie. (Len buďte opatrní, ak plánujete po orálnom sexe penetračné hrátky.)

"Pred pohlavným stykom sa uistite, že ste po hraní použili vlhčený obrúsok bez vône alebo skočte do sprchy a rýchlo sa opláchnite," hovorí Engle. „Dobrým nápadom je tiež použitie kondómu po použití lubrikačného gélu s obsahom cukru, pretože poskytuje bariéru."

Pri cestovaní

Váš lubrikant by mal byť všade s vami, či už to znamená, že budete mať vždy náhradnú fľaštičku vo svojej smiešne priestrannej kozmetickej taštičke, alebo si ju vezmete na palubu lietadla, vlaku či automobilu. Na diskrétne cestovanie sa skvele hodí napríklad Good-to-Go Traveler od Überlube. Vďaka jeho geniálnemu (a naozaj veľmi diskrétnemu!) mini baleniu si ho môžete ľahko vziať na romantické cesty a využijete ho pri spontánnych sex chvíľkach všetkého druhu.

Zpžíjemněte si sex pomocí lubrikačního gelu, ať už jste kdekoli

Pri análnej penetrácii

Zatiaľ čo pri vaginálnom styku môžete naraziť na hranicu "áno, to už je veľa", pri análnom sexe bude táto hranica oveľa nižšia, pretože na rozdiel od vagíny si váš zadoček nevytvára vlastný lubrikant, aby všetko pekne kĺzalo. Práve preto nesmiete zabudnúť použiť lubrikant! Pokiaľ ide o akékoľvek veci týkajúce sa zadočku, platí, že lubrikantu a opatrnosti nie je nikdy dosť.

Pri akomkoľvek type análnych hrátok (či už s penetráciou, alebo bez nej)

"Lubrikant je z pochopiteľných dôvodov pri pokusoch o akýkoľvek druh análnej penetrácie v podstate nutnosťou, ale mal by sa používať aj pri análnych hrách všeobecne, myslím tým prstovanie, masírovanie konečníka/perinea a tak ďalej," odporúča Krysta Monet, sexpertka a zakladateľka firmy The Feminine Truth. "Keď pridáte trochu lubrikantu na svoj obľúbený análny kolík pre seba alebo svojho partnera, bude vkĺznutie oveľa jednoduchšie," hovorí.

Používajte lubrikačný gél s CBD

Pokiaľ chcete svoj sex posunúť do nových výšin, kúpte si lubrikačný gél CBD. CBD pôsobí ako vazodilatátor, čo znamená, že otvára cievy a privádza do oblasti viac krvi, čím zvyšuje vzrušenie a znižuje nepríjemné pocity.

Používajte ohrievací dávkovač lubrikantu

Novinka v sekcii Veci, o ktorých ste nevedeli, že ich potrebujete: Ohrievací dávkovač lubrikantu od spoločnosti Pulse je dokonalý prístroj na nočný stolík. Keď ste vo vare, posledná vec, ktorú chcete robiť, je šmátrať po (pravdepodobne klzkej) fľaštičke s lubrikantom. Preto je tu tento šikovný dávkovač lubrikantu, ktorý ho navyše ohrieva. Iste, môžete si lubrikant ohriať postarom (tj. si ho rozotrieť medzi dlaňami, než sa dotknete genitálií), ale ak by váš sexuálny život potreboval trochu viac luxusu (a úprimne povedané, či nie?), kúpte si dávkovač lubrikantu!

Zaraďte ho do svojich hier s rukami a pri prstení

Pokiaľ vám predstava trenia suchých dlaní o partnerov penis – prípadne pľuvanie do dlaní každých pár minút – pripadá nič moc, máme pre vás novinku! S veľkorysou dávkou lubrikantu bude aj ten najneschopnejší poskytovateľ honenia vyzerať ako skutočný expert na ručné práce. Namažte partnerov penis aj svoje ruky, aby sa pri každom pohybe cítil ako v raji, a získate väčší priestor na experimentovanie s novými technikami.

To isté platí pre prstenie. Existuje niečo horšie ako dychtivý prst, ktorý sa vám tam dole štiepa, keď nie ste vlhké? Nie. Uľahčite si prácu ako pre mužov, tak pre ženu tým, že použijete trochu lubrikantu ako na vulvu a klitoris, tak na končeky prstov, aby ste dosiahli maximálny pocit bez nepríjemného trenia.

Pri cunnilingu

Pozrite, sucho v ústach sa stáva aj tým najlepším z nás. Či už užívate určité lieky, alebo ste jednoducho len dehydrovaní, lízať jazykom, ktorý je ako šmirgľový papier, je nepríjemný zážitok pre všetkých zúčastnených. Pridajte trochu neochuteného lubrikantu na vulvu, ešte než sa do toho pustíte, a všetci budú o niečo spokojnejší.

Pred dry-humpingom

Použitie lubrikantu počas aktu zvaného dry humping (trenie tiel, predovšetkým intímnych častí, cez oblečenie) sa môže zdať kontraintuitívne, ale vydržte. Pokiaľ sa môžete ospravedlniť a na chvíľku sa vytratiť do kúpeľne, skúste si pred začatím dry humpingu naniesť trochu lubrikantu na vulvu a klitoris.

"Vagína reaguje skôr na tlak ako na trenie," vysvetľuje sexuálna terapeutka Cyndi Darnell. To je len jeden z dôvodov, prečo niektorí považujú dry humping za lepší ako sex. Keď sa namažete, máte väčší priestor na zosilnenie tlaku vyvolávajúceho rozkoš bez toho, aby mohlo dôjsť k popáleniu od spodnej bielizne.

Urobte to ešte predtým, než dôjde k penetračnému sexu

Lubrikačný gél má povesť niečoho, čo vytiahnete z nočného stolíka počas penetračného sexu, keď partnerka horšie udržuje vlastnú lubrikáciu, a to je úplný nezmysel. Pomôžte toto tabu prelomiť tým, že svojho nového klzkého priateľa vytiahnete počas predohry.

Na zahrievaciu masáž

Prvým pravidlom používania hrejivého lubrikantu (zahrieva sa pri akomkoľvek kontakte tela s telom alebo trením) je, že by ste ho nikdy nemali používať bez toho, aby ste o tom najskôr povedali partnerovi. Rozhodne tiež najskôr vykonajte kožný test. Inak naozaj neexistujú žiadne pravidlá - pustite sa do toho a rozpáľte sa! Chcete návrh? Použite niekoľko kvapiek na partnerove (alebo svoje vlastné) bradavky, aby ste dosiahli stimuláciu bradaviek, ktorá je doslova horúcejšia ako inokedy.

Použite lubrikačný gél na zosilnenie svojich orgazmov

Na zosilnenie orgazmov

Počas sexu s partnerom mu nakvapkajte pár kvapiek lubrikantu na perineum – teda na mimoriadne citlivé miesto medzi mieškom a konečníkom. Tesne predtým, než dosiahne orgazmus, zľahka poklepte prstom na namazané miesto. "Lubrikant navyše môže dodať príjemný pocit, ak semenníky stimulujete alebo hladíte," hovorí sexuálna pedagogička Tanya Bass.

Pri rimmingu

Trocha lubrikácie navyše nie je nikdy, nikdy na závadu, najmä keď ide o čokoľvek, čo sa týka análu. Lubrikant je super jednoduchý spôsob, ako vylepšiť zážitok z lízania análu alebo rimmingu pre všetkých zúčastnených. Bonusové body si zaslúžia, ak je s príchuťou...

Na svoju kožu

Verte nám, že tieto veci dokážu s pokožkou úžasné veci. Aj keď neodporúčame vymeniť svoju rozsiahlu starostlivosť o pleť za fľašu lubrikantu, niektoré intímne produkty skutočne môžu slúžiť ako kozmetické prípravky. Pre porovnanie sa pozrite na intímne sérum Selfmade Self Disclosure, ktoré robí zázraky aj so suchou pokožkou a kožičkou okolo nechtov.

Pri masturbácii

Áno, aj sex so sebou samým môžete vylepšiť pomocou lubrikantu. Pokiaľ máte suché ruky, nemusíte používať hydratačný krém, ktorý by mohol obsahovať nežiaduce chemikálie, najmä preto, že tieto zložky nechcete mať na/vo svojich intímnych partiách. "Stačí, keď pred dotykom so sebou nanesiete na prst pár kvapiek lubrikantu, aby ste cítili hladší pocit," odporúča Bass.

Pri menštruácii

Áno, lubrikant zlepšuje sex, ale môže tiež zlepšiť zážitok z takmer čohokoľvek, čo príde do kontaktu s vašou vagínou – vrátane tampónov.

"Niekedy, najmä v posledných dňoch menštruácie, je tam dole naozaj sucho a zavádzanie tampónu môže bolieť," hovorí gynekologička Shayma Mathews, lekárska poradkyňa spoločnosti Playground. "Na špičku aplikátora tampónu naneste trochu lubrikantu, aby sa hladko zasunul."

Na zosilnenie všetkých pocitov

Vitajte v odvážnom svete gélov a sér na vzrušenie - teda produktov určených na zvýšenie citlivosti, a tým aj vzrušenie pri sexe. Tieto produkty fungujú tak, že zvyšujú prísun kyslíka a prietok krvi do genitálií, vďaka čomu ste citlivejší a zvyšuje sa tak aj prirodzená lubrikácia vášho tela.

Ako povedala doktorka Tamika K. Crossová: "Tieto produkty zosilňujú to, čo už cítite, takže keď sa vzrušíte alebo prežívate orgazmus, len to umocňuje tento prirodzený, úžasný pocit."

Pri vaginálnom styku

Neexistuje takmer žiadny zlý spôsob používania lubrikantu počas pohlavného styku. Môžete ho naniesť priamo na svoje telo, na telo partnera, na erotickú hračku alebo na samotný kondóm. Naša rada? Začnite s kvapôčkou veľkosti desetníka a postupujte ďalej. Iste, môžete naraziť na okamih, kedy už je to veľa (nadmerne kvapká na prestieradlo atď.), ale to sa dá ľahko napraviť uterákom. Nechcete predsa znížiť všetko trenie, ale táto hranica je pre každého osobná a spoznáte ju, keď ju ucítite.

Pridajte ho do vnútrajška kondómu

Ak váš partner hľadá ďalšie spôsoby, ako zvýšiť cit pri používaní ochrany, Eric Garrison, sexuológ a autor knihy Mastering Multiple-Position Sex, má návrh: „Mnoho mužov sa sťažuje, že kondóm znižuje zážitok. Pridaním trochy lubrikantu zvýšite citlivosť, ktorú cítite vo vnútri latexu." Pokiaľ si do gumy pred jej rozvinutím dáte kvapku alebo dve, môže to odomknúť svet pocitov. Dávajte ale pozor, aby z penisu vo vnútri vagíny neskĺzol!

K sexi masáži

Prečo nevyskúšať lubrikant bezpečný pre telo počas nesexuálnej predohry? Pár striekancov môže zmeniť masáž chrbta z relaxačnej na "sakra, tvoj dotyk je elektrizujúci, môžeme mať prosím hneď sex?". V skutočnosti je lubrikant skvelým doplnkom pri skúmaní erotogénnych zón.

Použite ho na... nie na sex

Áno, lubrikant je skvelý na sex, ale v skutočnosti je dobrý aj na bežné, nesexuálne veci. "Dobrý lubrikant na silikónovej báze je možné použiť na skrotenie kučeravých vlasov a na prevenciu odierania stehien," hovorí sex expertka spoločnosti Velvet Co. Julieta Chiara. "Ak cestujete niekam, kde je vlhko, majte pri sebe trochu silikónového lubrikantu, ktorý si môžete votrieť medzi stehná, alebo medzi dlane, ktorým si môžete prehrabať vlasy, aby sa leskli a boli hodvábne." Na stehná alebo intímne partie sa hodí pre mužov aj ženy na dlhé treky. Ako by ste potrebovali ďalší dôvod, prečo si do príručnej batožiny pribaliť lubrikant.

Použite ho na to, aby ste muža oklamali a prinútili ho myslieť si, že ste úplná sexuálna bohyňa.

Proste nám verte.

A tiež nám verte, že po registrácii na erotickej zoznamke budete lubrikantu potrebovať veľké množstvo!

[Lil]

Varovanie: Tieto stránky obsahujú erotický chat, videá, fotky a iné sexuálne explicitné materiály. Pre vstup musíte byť starší 18 rokov alebo 21 rokov, pokial to vyžaduje zákon. Všetky modelky a modelovia sú starší než 18 rokov. Moderátorské profily sú označené červenou bodkou.