Jedna z najrozšírenejších zoznamovacích stránok pre dospelých v SR - erotická zoznamka flirtkontakt.sk

Vyberajte bezpečné erotické hračky

30.marec 2017
Vyberajte bezpečné erotické hračky

Človek by mal za každých príležitostí myslieť na svoje zdravie, pretože to máme len jedno. Zabúdať by sme naň nemali ani pri svojich sexuálnych hrách. Dnes sa ale nebudeme baviť o pohlavne prenosných ochoreniach, ale o erotických hračkách a ich bezpečnosti, a to nielen tej zdravotnej.

Zdravotnú bezpečnosť sexuálnych pomôcok môžeme rozdeliť na dva aspekty, aj keď podstata oboch tkvie v materiáli. Po prvé ide o to, aby zloženie materiálu ako takého nebolo zdravotne závadné a po druhé o to, aby sa o pomôcku z určitého materiálu človek nemohol poraniť. O materiáloch erotických hračiek sme vydali obsiahly článok "Materiály erotických pomôcok". A na čo by ste si mali ďalej okrem materiálu dávať pozor? Dozviete sa ďalej a možno budete prekvapení ...

Nová štúdia

Vo Švédsku bola v roku 2016 vykonaná zaujímavá štúdia. Švédi zisťovali bezpečnosť erotických hračiek. V roku 2015 prebehla štúdia skúmajúca bezpečnosť hračiek pre deti. V závere boli obe tieto štúdie porovnané. Výsledky sú znepokojujúce pre matky s deťmi, ale celkom uspokojujúce pre ľudí užívajúci si rozkoš s erotickými hračkami. Podľa Swedish Chemicals Agency iba 2% zo 44 erotických hračiek obsahovali zakázané chemikálie. U hračiek pre deti bolo percento podstatne vyššie - celých 15% zo 112 testovaných hračiek obsahovalo rôzne škodlivé substancie, vrátane olova.

"Bolo to trochu prekvapivé zistenie," hovorí Frida Ramstrom, inšpektorka Swedish Chemicals Agency (ďalej len SCA). "Je to prvýkrát, čo sme takú štúdiu urobili."

Zo 44 erotických hračiek iba jedno dildo obsahovalo zakázanú látku - chlórované parafíny, u ktorých je podozrenie na karcinogénne účinky. Navyše prenikajú do tela a hromadia sa v ňom. Nie je presne jasné, prečo sa škodlivé látky objavovali skôr u detských hračiek, ale výskumníci majú jednu teóriu. "Zatiaľ čo sexuálne hračky sú väčšinou importované veľkými spoločnosťami, na ktoré je vyvíjaný veľký nátlak ohľadom škodlivých látok, hračky pre deti boli väčšinou importované malými spoločnosťami, ktoré spravidla nenaložia také úsilie, aby tieto požiadavky spĺňali," hovorí Björn Malmström, hovorkyňa SCA.

Ďalšie 3 erotické hračky, ktoré boli vyrobené z umelej kože a pásky na bandáž, obsahovali niektoré druhy ftalátov (tie najrizikovejšie sú zakázané používať u vecí určeným deťom a v kozmetike). Problém je, že boli nad hranicou 0,1% a teda mala byť táto skutočnosť uvedená na obale. Každopádne aj tak sú v Európskej únii na zozname veľmi nebezpečných látok a naozaj si s nimi neradno zahrávať. Prečítajte si ďalej, čo vám ftaláty môžu spôsobiť.

Ftaláty

Ftaláty sa používajú ako zmäkčovadlá umelých hmôt. Ako už bolo spomenuté, pre erotické hračky nie sú zakázané, aj keď sú veľmi nebezpečné. Môžu sa do nášho tela dostať sliznicou, vdychovaním alebo potravou. U erotických pomôcok sa jedná hlavne o gélové pomôcky (dildá, vibrátory) a pomôcok z iných mäkčených plastov alebo umelej kože. U vibrátorov a dild sa ftaláty do tela dostanú predovšetkým cez sliznice a odtiaľ rovno do krvi. Môžu sa potom dostať aj do materského mlieka. Štúdie dokonca tvrdia, že za poslednú dekádu sa vo vyspelých krajinách zvýšili hodnoty ftalátov práve v materskom mlieku...

Ftalátom by ste sa naozaj mali radšej vyhnúť, majú na náš organizmus veľmi neblahý vplyv. U detí aj dospelých ohrozujú funkciu pečene a obličiek, zvyšujú riziko vzniku alergií a astmy. Varovným účinkom je aj znižovanie spermií a mužského hormónu - testosterónu. Navyše u dospievajúcich chlapcov narušujú rast pohlavných orgánov a tým spôsobujú neplodnosť.

Pár vybraných pomôcok, v ktorých v čase testovania boli prítomné ftaláty - You2Toys Sex Talent Double Dong, You2Toys Dolphin Duo Dong - dvojitý delfínik, You2Toys Candy Double Lover 30 cm, Crystal Duo, erotické fetish prádlo a pláštenky, vibrátory Olda Polda a ďalšie. Nie sú tu ale uvedené všetky, takže starostlivo zvážte výber vašej novej erotickej pomôcky. Najlepšie nahraďte lacné PVC a gél za lekársky silikón, vďaka ktorému ale budete musieť tiež siahnuť hlbšie do vrecka. Investícia sa však rozhodne oplatí.

Dildá z gélu nie sú vhodnou hračkou kvôli prítomnosti ftalátov

Materiály

Ak opomenieme umelé hmoty a ich riziko nebezpečných prímesí, sú tu aj iné materiály, vďaka ktorým si môžete so svojím zdravím pekne zahrávať. Hoci by napríklad sklenené dildá mali byť vyrobené z nerozbitného bezpečného skla, aj tu sa môže "votrieť chybička", ktorá môže vo výsledku napáchať fatálne škody. Rovnako ako drevené pomôcky, ktoré by mali byť ošetrené tak, aby sa nerobili triesky. Asi nikto nechce mať triesky vo svojich intímnych partiách. Na druhú stranu zase môže výrobca použiť lak na potretie s nevyhovujúcimi prísadami a sme zase tam, kde sme boli... Vyberajte preto v tomto prípade len firmy s vhodnými metódami spracovania určitých materiálov, čo by väčšinou mali spĺňať firmy väčšie, globálne.

Hygiena

Hygiena erotických pomôcok má určité špecifiká, a to predovšetkým podľa materiálov, z ktorých sú vyrobené. Konkrétne sme sa touto témou zaoberali v článku "Správna starostlivosť o sexuálne pomôcky". Všetkým materiálom nesedia rovnaké čistiace prostriedky, a preto si dajte veľký pozor, čím budete svoje pomôcky zbavovať baktérií a nečistôt. Niektoré neznesú vriacu vodu, iné agresívne čistiace prostriedky, iné alkohol. Na niektoré je najlepšie zakúpiť spoločne s hračkou aj špeciálne čističe. Pri použití nevhodných prostriedkov sa potom môžu stať tieto sexuálne hračky nebezpečnými pre vaše zdravie. Môžu sa začať drobiť, odlamovať, rozpadať alebo uvoľňovať nebezpečné látky.

Hackeri

Dnešná moderná doba sa podpísala aj na erotických pomôckach, ktoré je teraz možné ovládať mobilom, tabletom alebo počítačom. Dáva to ľuďom do vzťahov určitý nový pocit vzrušenia, pretože ich partner môže dráždiť na diaľku, aj keď bude práve... v práci. Firmy ich tiež hojne propagujú ako pomocníkov pri vzťahoch na ďiaľku. Ale všetky takéto vymoženosti majú jedno úskalie - hackeri, ktorí sa zariadenia zmocnia. V roku 2016 sa uskutočnil veľtrh elektroniky CeBIT a na ňom tlačová konferencia spoločnosti TrendMicro, ktorej zamestnanci ukázali, že môžu vibrátor "hacknúť" a spustiť ho na diaľku! Jednalo sa o chytré vibrátory od spoločnosti Lovense, ktoré fungujú cez aplikácie v telefónoch a počítačoch a ľudia si jej pomocou môžu chatovať, telefonovať alebo aj nahrávať video. Toto všetko môžu hakceři vidieť a ovládať. Výrobca ihneď prisľúbil nápravu...

Sledovanie spoločnosťou

Ďalší škandál sa nedávno udial ohľadom veľmi slávnej pomôcky We Vibe. Ku koncu roka 2016 sa začali užívateľky sťažovať, že ich súkromné ​​informácie - kedy, kde a ako vibrátor použili a navyše aj iné informácie, napr. emailová adresa a informácie o uživateľke - sú odosielané na internetové servery firmy. Navyše sa zasielajú na server aj emaily, ktoré dostane partner pre prístup do aplikácie danej ženy, takže ktokoľvek z firmy sa im do aplikácie môže nabúrať. Udávajú, že pred tým neboli dostatočne varované a nie sú s takýmto postupom spokojné, keďže ide o spravovanie ich údajov bez ich vedomia a súhlasu. Spoločnosť Standard Innovation, ktorá je výrobcom We Vibe, sa k celej situácii odmietla najprv vyjadriť. Kauza ale zaujala orgány tak v USA, ako aj v Kanade. Nakoniec zástupcovia firmy povedali: "Áno, naozaj sme zhromažďovali 'určité obmedzené údaje'." Spoločnosť sa zaviazala k tomu, že údaj o tejto skutočnosti urobí pre užívateľov jasnejší.

Globálny trh s erotickými pomôckami sa odhaduje podľa britskej spoločnosti prieskumu trhu Technavio približne na 20 miliárd dolárov ročne a to je pekne veľké číslo. Predpokladá sa, že ale ešte porastie zhruba o 7% ročne medzi rokmi 2016 až 2020. Je to veľký biznis, na trhu existuje nepreberné množstvo výrobkov. Vyberajte starostlivo a venujte tomu svoj čas, pretože sa vám to oplatí (nielen po zdravotnej stránke).

Ak cítite chtíč a sexuálne pomôcky doma už vám nestačia, zaregistrujte sa na sex zoznamke a rozbehnite to s naozajstným náprotivkom.

[Lil]

Varovanie: Tieto stránky obsahujú erotický chat, videá, fotky a iné sexuálne explicitné materiály. Pre vstup musíte byť starší 18 rokov alebo 21 rokov, pokial to vyžaduje zákon. Všetky modelky a modelovia sú starší než 18 rokov. Moderátorské profily sú označené červenou bodkou.