Jedna z najrozšírenejších zoznamovacích stránok pre dospelých v SR - erotická zoznamka flirtkontakt.sk

Sex pred zrkadlom: Vzrušujúci pohľad, ktorý toho veľa prezradí

6.december 2022
Sex pred zrkadlom: Vzrušujúci pohľad, ktorý toho veľa prezradí

Špičkové vibrátory a prepracovaná sexy spodná bielizeň sú skvelé, ale existuje ešte niečo, čo by mohlo oživiť váš sexuálny život - a pravdepodobne už jeden taký "vibrátor" vo svojej spálni máte. Zrkadlo. Obyčajné zrkadlo.

Zrkadlá ponúkajú nepreberné množstvo možností, ako preskúmať rozkoš, a môžu byť aj skvelým spôsobom, ako si vybudovať sexuálne sebavedomie. Sex pred zrkadlom, alebo dalo by sa povedať aj „zrkadlový sex“ je v podstate presne to, ako to znie – zahŕňa vzrušenie pri sexuálnych aktivitách pred zrkadlom. A skutočne to existuje. V sedemdesiatych rokoch boli sex motely v USA známe tým, že na strope nad posteľami boli umiestnené zrkadlá. V poslednej dobe sa ľudia o svoju záľubu v zrkadlovom sexe delia na TikToku.

Od praktických sexuálnych polôh až po riešenie telesného sebavedomia - odborníci vám priblížia všetko, čo potrebujete vedieť o sexe pred zrkadlom. Či už ste zvedaví, chcete to vyskúšať, alebo hľadáte nové spôsoby, ako so zrkadlami v spálni experimentovať, náš sprievodca vám poradí.

Čo je zrkadlový sex?

Podľa odborníčky na sex a vzťahy Rhian Kivits zahŕňa zrkadlový sex použitie zrkadla ako nástroja na zvýšenie rozkoše a vytvorenie rozmanitosti a dobrodružstva v spálni.

Čo je však na tom, že pri sexe vidíte svoj odraz, tak príťažlivého? Doktorka Lori Beth Bisbey, registrovaná psychologička a akreditovaná terapeutka, hovorí, že vizuálna stimulácia je jedným z našich biologických vzruchov: máme ju dokonca pevne zakorenenú. "Niektorých ľudí vizuálna stimulácia príliš nevzrušuje a dávajú prednosť iným zmyslom, ale veľa ľudí áno," hovorí Bisbey.

Výhody sexu pred zrkadlom

Jedným z dôvodov, prečo nás sex pred zrkadlom môže tak vzrušovať, je, že môže ukojiť nášho vnútorného exhibicionistu. Je to ako sledovať vlastné živé sex video, a navyše vám to prináša erotické obrazy, o ktorých môžete neskôr premýšľať a vybavovať si ich.

"Je to povolenie uvoľniť našu zmyselnú stránku a predviesť sa," hovorí Kivits. "Ako voyeur vlastného sexuálneho zážitku môžete získať iný pohľad, a to môže byť nesmierne erotické." Sex pred zrkadlom môže pôsobiť trochu ako prizvanie ďalšej osoby do spálne. "Môžete sa pozrieť do zrkadla, vidieť tú nádhernú, sexy scénu a zabudnúť, že ste to vy." Kivits hovorí, že takýto scenár často zvyšuje naše vzrušenie a vzrušivosť.

Sex odrážaný v zrkadle môže tiež zvýšiť intimitu s partnerom. "Zrkadlo môže pomôcť ukázať, že po vás partner naozaj túži," hovorí Kivits. "Vidíte, akú rozkoš prežíva a ako sa stráca vo vášni, čo vám môže dodať pocit bezpečia a zlepšiť komunikáciu v spálni." Podľa Kivits by to malo mať pozitívny vplyv aj na komunikáciu v iných oblastiach vášho vzťahu.

Obávate sa, že sex pred zrkadlom znie trochu narcisticky? Je čas prehodnotiť, ako sa vidíte (doslova). "Učíme ľudí, aby nemali potešenie zo svojho tela a aby sa nepovažovali za atraktívnych - najmä ženy," hovorí Bisbey. "Ale robiť niečo také ako sex pred zrkadlom a uvedomovať si, aké je vaše telo krásne a sexy, je pozitívna vec. Čím väčšie máte sexuálne sebavedomie, tým ste pre ostatných atraktívnejší. Nie je na tom nič narcistické."

Vyskúšajte zrkadlový sex v sprche

Zrkadlový sex a sebavedomie

Niekedy môže byť ťažké pozrieť sa do zrkadla oblečený, nieto ešte nahý, s inou osobou a v nepríjemnej pozícii. Pokiaľ bojujete so sebavedomím, môže vám vyskúšanie sexu pred zrkadlom pripadať skľučujúca.

„Uvidíte sa z rôznych uhlov a nie vždy sa vám bude páčiť, čo vidíte,“ hovorí Kivits. "Možno sa na chvíľu, alebo aj dlhšie, pristihnete, že sa fixujete na nejakú časť tela, čo samozrejme nie je žiadna vada. Je to jednoducho súčasť toho, kým ste."

Ale tu je tá skvelá vec. Sex pred zrkadlom môže skutočne pomôcť zlepšiť sebavedomie. Zamyslite sa nad tým: je to ako vyjsť von a vidieť sa z pohľadu partnera. "Vidíte svojho partnera a to, ako veľmi si užíva to, čo sa deje," hovorí Kivits. "Môže vám to veľmi zdvihnúť sebavedomie a možno sa budete cítiť povzbudení k tomu, aby ste sa odviazali a užili si to tiež."

Dvadsaťštyriročná Lara z Londýna sa k zrkadlovému sexu dostala náhodou. Jej bývalý mal malú spálňu so zrkadlom oproti dverám a ona si ho čoskoro obľúbila. Experimentovanie so sexom v zrkadle pomohlo Lare získať pozitívnejší vzťah k svojmu telu v intímnej sfére. "V minulosti som mala veľa problémov s telom a bojovala som s poruchami príjmu potravy," hovorí. "Keď som sa pozerala, ako si sex užívam, a keď som videla, ako sa pri ňom vzrušuje niekto iný, rozhodne to zvýšilo moju dôveru vo vlastné telo, sex a potešenie. Človek vidí všetky tie hopsajúce časti tela a pot - ale vidieť, aké to je, je to skoro ešte viac sexi."

Experimentovanie so sexom pred zrkadlom

Pred všetkým ostatným je nevyhnutný súhlas. "Obaja ľudia musia byť s vyskúšaním zrkadlového sexu spokojní, takže vždy hovorím, že je potrebné to prebrať a hovoriť si to," hovorí Kivits.

Dobrý zrkadlový sex je predovšetkým o experimentovaní – a záleží aj na tom, čo máte po ruke. Pokiaľ to skúšate prvýkrát, asi nebudete hneď pribíjať na strop super veľké zrkadlo. Ale ak máte voľne stojace, ručné alebo oddelené nástenné zrkadlo, ktoré nie je príliš ťažké, môžete vyskúšať rôzne umiestnenie po miestnosti a zistiť, čo vám obom najlepšie vyhovuje.

Chcete mať výhľad, ktorý sa triafajú priamo do deja? Alebo snáď dávate prednosť malému, sugestívnemu pohľadu? Možno máte v kúpeľni veľké zrkadlo, ktoré by bolo dobrou rekvizitou pre začiatok horúceho sexu v sprche? Nech už máte chuť na čokoľvek, nezabudnite dbať na bezpečnosť: zrkadlá sú ľahko rozbitné, najmä keď ste uprostred (dúfajme) vášnivého sexu.

Užite si pred zrkadlom sex s partnerom alebo masturbácii

Čo sa týka polôh, Kivits hovorí, že je dobré ich striedať. Postavte sa zrkadlu čelom na psíka alebo obrátenú kovbojku pre intímny vzájomný pohľad, alebo ho umiestnite po dĺžke postele pre sexy záber z boku. "Milujem sex zozadu, ale obvykle je ťažké nadviazať očný kontakt - takže sex pred zrkadlom v tomto funguje naozaj dobre," hovorí Lara. "Očný kontakt nemusí byť vždy superintenzívny, môže byť aj hravý."

Príležitostí je nekonečne veľa. Prevádzkujte sex v stoji s rukami na oboch stranách zrkadla, aby ste sa podopreli, alebo si zrkadlo umiestnite na bok, keď budete sedieť na zemi, zatiaľ čo vám partner bude dopriavať orálny sex. "Môžete si tiež urobiť extra detailné zábery pomocou menších zrkadiel," odporúča Bisbey. "Napríklad môže byť horúce sledovať samotnú penetráciu, pretože tu veľmi často neuvidíte." Vyskúšajte zrkadlo s dlhou rukoväťou alebo ručné kompaktné zrkadlo, aby ste dosiahli tie najlepšie uhly.

Rovnako ako pri všetkom v spálni je kľúčová komunikácia. "Je zrkadlo príjemné vám obom?" hovorí Kivits. "Chcete ho posunúť? Možno bude treba nejakých úprav alebo prediskutovať vhodné polohy."

Ako vyskúšať sex pred zrkadlom, ak sa cítite nesvoji ohľadom svojho tela

Experimentovanie so zrkadlovým sexom môže byť po prvýkrát ťažké - koniec koncov to znamená priznať si, ako skutočne vyzeráte. Existujú však spôsoby, ako ho postupne zaviesť do svojho sexuálneho života a pomôcť si tak vybudovať sebadôveru. "Začnite tým, že budete sledovať svoje vlastné výrazy, akonáhle sa vzrušíte, a nevenujte pozornosť svojmu telu," hovorí Bisbey. "Potom opatrne prejdite k pohľadu na svoje telo, ale nech je to pomalý proces."

Dôležité je aj nastavenie. Kľúčové je byť kreatívni: Kivits navrhuje zapáliť sviečky alebo rozsvietiť lampy. "Pri mäkšom svetle budú nedostatky, ktoré na svojom tele vnímate, menej osvetlené," hovorí. "Ak si rozmyslíte, ako svoje okolie pripravíte, môže byť sex v zrkadle menej konfrontačný, než si myslíte." A nezabudnite: ak sa na to necítite, môžete zavrieť oči alebo zmeniť nastavenia.

Aby ste si zvykli pozerať sa na seba z rôznych uhlov, odporúča Kivits tiež masturbovať pred zrkadlom, aby ste si mohli všimnúť niektoré jemné zmeny, ku ktorým dochádza, keď sa viac vzrušíte. "Obvykle sa na svoje vulvy z tohto uhla nepozeráme. Používaním zrkadla a posilňovaním vzťahu k sebe samej budete lepšie pripravené na vzťah s niekým iným: emocionálny, fyzický aj intímny."

V zrkadle si môžete urobiť aj nejakú sexy erotickú fotku, či už spoločne s partnerom, alebo osamote.

[Lil]

Varovanie: Tieto stránky obsahujú erotický chat, videá, fotky a iné sexuálne explicitné materiály. Pre vstup musíte byť starší 18 rokov alebo 21 rokov, pokial to vyžaduje zákon. Všetky modelky a modelovia sú starší než 18 rokov. Moderátorské profily sú označené červenou bodkou.