Jedna z najrozšírenejších zoznamovacích stránok pre dospelých v SR - erotická zoznamka flirtkontakt.sk

Pripravte sa na sex trendy na rok 2023

19.január 2023
Pripravte sa na sex trendy na rok 2023

Nový rok 2023 je tu as ním aj malá predpoveď toho, čo pekného a zaujímavého môžete v jeho priebehu očakávať v intímnom živote. Čo si budú ľudia viac vážiť a na aké nové erotické vychytávky sa môžete tešiť?

Sex je najstaršou zábavou človeka, ale sexuálna intimita sa neustále mení a vyvíja – a rok 2023 nebude výnimkou. Od sexu za účelom prežitia druhu cez sex medzi manželmi až po dobu prijatia „promiskuity“ a otvorených vzťahov – tento rok opäť dostane sex v našich životoch vyššiu prioritu. Od sexu vo virtuálnej realite až po znovuobjavenie takých aktov, ako je análny sex. Nový rok bude v oblasti sexu znamenať rok prvých a nových objavov.

Na programe dňa je rozhodne hlbšie preniknutie do témy sexu, pretože ľudia začnú odkrývať vrstvy toho, čo sexuálna intimita znamená a ako z nej urobiť ešte príjemnejší zážitok.

Preskočme teda predohru a ponorme sa do toho, aké budú podľa odborníkov z Lovehoney najväčšie trendy v sexe v roku 2023.

Na čo sa v sexe tešiť v roku 2023?

Sexuálna uvedomelosť

Vo svete, kde sme prilepení k obrazovkám svojich telefónov a počítačov, sme neustále bavení a prehnane stimulovaní. To môže viesť k tomu, že ľudia fungujú vo vysokej miere stresu a vyčerpania spôsobené ohromným množstvom možností a informácií – a ľudia sa snažia nájsť rovnováhu. Aplikácie, semináre a knihy o mindfulness zažívajú boom, pretože ľudia sa chcú sústrediť sami na seba a prežívať zmysluplné zážitky.

Podľa Lovehoney sa do centra pozornosti dostáva skôr cesta ako cieľ, či už ide o sólo sex alebo sex s partnerom. Sexuálna uvedomelosť znamená menej príležitostných schôdzok a sexu zameraného na výkon, ale viac interakcií zameraných na seba. V prípade sexu s partnerom ide o sústredenie sa na partnera a svoje telo, skutočné prežívanie okamihu bez tlaku na výkon alebo vyvrcholenie.

Otvorená intimita

V budúcom roku sa tabu dostanú do pozadia a do popredia nášho sexuálneho života sa dostanú otvorené rozhovory o menštruácii a ženskej sexualite. V žiadnom prípade sa nejedná o prirodzenú zmenu. Je to posun, za ktorým stoja ženy a členovia komunity LGBTQI+, ktorí hlasno vystupujú proti predsudkom a stigmatizácii, a tiež ľahší prístup k informáciám.

Celosvetový prieskum spoločnosti Lovehoney ukázal, že pri získavaní informácií o masturbácii hrá pre mladých ľudí vo veku 18-24 rokov internet (39 %) rovnako dôležitú úlohu ako skúšanie (41 %). Pri položení rovnakej otázky ľuďom vo veku 35 rokov a starším sa väčšina z nich o masturbácii dozvedela až jej vyskúšaním (53 %), nasledovaným rozhovorom s priateľmi a rodinou ako zdrojom informácií (26 %).

Napriek prísnym pravidlám, čo je možné na Instagrame a TikToku zobrazovať, počet kanálov, ktoré hovoria o sexuálnej výchove, výrazne vzrástol.

Spoločnosť Lovehoney zistila, že sa na tieto kanály obracia najmä generácia Z, aby sa informovala a vzdelávala. Otvorená intimita vedie k lepšej komunikácii o našich potrebách a túžbach. Pokiaľ sa pozrieme mimo internetu, môžeme podobný trend pozorovať v supermarketoch a drogériách, či už sa jedná o módne výrobky pre menštruáciu alebo erotické hračky. Obaly a dizajn výrobkov sa zmenili tak, že sa z nich stali výrobky životného štýlu.

Chytré sexuálne technológie a metaverzie

Mali by ste sex so sexuálnym robotom? Ak áno, potom patríte medzi 36 % ľudí, ktorí by boli natoľko zvedaví, že by to vyskúšali. Zatiaľ čo počas pandémie získal popularitu kybersex a virtuálne zážitky, teraz ľudia opäť vyhľadávajú zážitky v reálnom svete. A namiesto úplnej virtuálnej sex skúsenosti chcú ľudia to najlepšie z oboch svetov.

Erotické hračky sú stále múdrejšie: niektoré ponúkajú pripojenie k aplikáciám, iné sú vybavené funkciou vyhrievania alebo dokážu automaticky prispôsobovať vibračné vzory hudbe. Viac ako polovica respondentov prieskumu spoločnosti Lovehoney uviedla, že by bola otvorená používaniu hračiek ovládaných aplikácií, pričom prevažná väčšina z nich uviedla, že by to bolo pre "spestrenie hrátok v spálni". Možné prekvapivé prekonanie vzdialenosti k partnerovi, ktorý je na inom mieste, uviedlo ako dôvod iba 26 % respondentov.

V roku 2023 sa môžete tešiť na nové technológie v oblasti sexu aj na zámerné randenie

Ďalšie technológie, ktoré spájajú digitálny a analógový svet, sú rozšírená realita (AR), zmiešaná realita (MR), virtuálna realita (VR) a umelá inteligencia (AI).

Tieto technológie v budúcnosti zmenia spôsob, akým nakupujeme online. Pokiaľ ide o niečo tak intímne, ako sú erotické hračky, pomôže rozšírená realita mnohým zákazníkom získať predstavu o veľkosti a tvare hračky z pohodlia domova a orientovať sa v stále sa rozširujúcej ponuke dild, vibrátorov a análnych kolíkov. Predovšetkým Metaverzia, sociálna platforma virtuálnej reality, bola v roku 2022 hojne diskutovaná a skúmaná a bude tomu tak pravdepodobne aj v nasledujúcich rokoch.

Spoločnosť Lovehoney sa pripojila k rade známych značiek a otvorila pop-up obchod v Decentralande, aby ponúkla anonymné miesto pre ľudí, ktorí chcú preskúmať produkty sexuálnej pohody a obsah týkajúci sa sexuality, a privítala zákazníkov z celého sveta.

Bryony Cole, globálna expertka spoločnosti Lovehoney, uviedla: "Kombinácia anonymity a intimity Metaverza umožňuje ľuďom ďalej sa zaoberať touto témou, čo im možno v reálnom živote nie je príjemné, a to umožňuje viac ľuďom sa vzdelávať."

Zámerné randenie a sexuálna fantázia

Po dvoch rokoch odstupu a izolácie otriasa kultúrou randenia obnovená túžba po intimite. Pandémia v nás naozaj zanechala stopy. Nezadaní sa preto viac zaujímajú o "pomalú lásku", ktorá na začiatku uprednostňuje emocionálne spojenie a zmysluplné rozhovory a zároveň zaisťuje sexuálnu kompatibilitu. Zbohom, príležitostné randenie...

Podľa spoločnosti Lovehoney sa 44 % žien vo Veľkej Británii a 37 % mužov ponorí do témy sexuálnych túžob a fantázií počas prvých troch mesiacov randenia. Nie je prekvapením, že najčastejšie fantázie sa u mužov a u žien značne líšia.

Medzi tri najčastejšie sexuálne fantázie mužov patrí "sex s niekým, kto nie je mojím partnerom", "orálny sex" a "sex s cudzím človekom", zatiaľ čo ženy fantazírujú o romantickom sexe, vášnivom alebo zmysluplnom sexe a intímnostiach na verejnom mieste. Spoločnosť Lovehoney uviedla: "Sexuálne fantázie samozrejme existujú tak dlho, ako dlho existujú ľudia, ale hovoriť o nich a konať podľa nich je súčasťou celkového trendu destigmatizácie sexuality."

Nové zoznamovacie platformy a aplikácie pomáhajú uľahčiť hlbšiu intimitu tým, že od začiatku spájajú ľudí s podobnými sexuálnymi preferenciami a fantáziami, ako napríklad naša sex zoznamka Flirtkontakt.sk, na ktorej si môžete nájsť sexuálneho partnera podľa svojich sexuálnych záľub a obľúbených praktík.

Znovuobjavovanie análnych hrátok

Pokiaľ ide o análny sex, stále existuje kultúra hanby a stigmatizácie, ktorá mnohým ľuďom bráni v jeho vyskúšaní. Ak však majú obe strany záujem a sú otvorené skúmanie, je čo objavovať a poriadne si to užiť.

Podľa Lovehoney je pri pohľade na mužské potešenie prostata erotogénnou zónou, ktorá je často prehliadaná.

Hovorkyňa uviedla: „Prostata je žľaza o veľkosti gaštanu, tvorená svalovým tkanivom a umiestnená pod močovým mechúrom v blízkosti erektilného tkaniva močovej trubice. Celosvetová štúdia priniesla zistenie, že štyria z piatich mužov nikdy nepočuli o prostate ako o erotogénnej zóne. Napriek tomu 34% mužov o nej vie, ale nikdy sa ju nepokúsilo stimulovať. Rovnaká štúdia však odhalila, že 35 % mužov análny sex vyskúšalo a páči sa im."

Z percenta mužov, ktorí odpovedali "áno", ich neuveriteľných 67 % uviedlo, že análny sex iba poskytujú, ale neprijímajú ho - a v dôsledku toho možno prichádzajú o poriadne potešenie. Lovehoney chce zdôrazniť, že análne hrátky sú objavnou záležitosťou a existujú spôsoby, ako ich vyskúšať bez toho, aby sa muselo ísť rovno do penetrácie.

'Nedávna štúdia Indiana University ukázala, že tri rôzne spôsoby stimulácie análneho otvoru môžu ženám priniesť potešenie: Anal Surfacing, Anal Shallowing a Anal Pairing,' vysvetľuje hovorca Lovehoney.

"Anal Surfacing, ktorý 40% zúčastnených žien považuje za príjemný, sú dotyky na ritnom otvore a v jeho okolí bez penetrácie. Anal Shallowing je dotyk tesne pri otvore, ale nie príliš hlboko, zatiaľ čo Anal Pairing je dotyk na ritnom otvore alebo vo vnútri neho súčasne s vaginálnou penetráciou alebo stimuláciou klitorisu. Celkovo možno povedať, že okolo análneho otvoru je toho veľa na preskúmanie a je možné objavovať nové zóny rozkoše."

Z ktorého sex trendu máte najväčšiu radosť a na ktorý sa najviac tešíte? Podeľte sa o to napríklad na svojom profile na našej erotickej zoznamke!

[Lil]

Varovanie: Tieto stránky obsahujú erotický chat, videá, fotky a iné sexuálne explicitné materiály. Pre vstup musíte byť starší 18 rokov alebo 21 rokov, pokial to vyžaduje zákon. Všetky modelky a modelovia sú starší než 18 rokov. Moderátorské profily sú označené červenou bodkou.