Jedna z najrozšírenejších zoznamovacích stránok pre dospelých v SR - erotická zoznamka flirtkontakt.sk

Pozitívne dopady sexu na vaše zdravie

26.september 2023
Pozitívne dopady sexu na vaše zdravie

Sex má prekvapivé zdravotné účinky, o ktorých možno ani neviete. Zaujíma vás, ktoré to sú?

Sex s niekým, koho milujete, je najlepším receptom na dobré zdravie. Udržuje vás mladých, udržuje vaše pohlavné orgány v dobrom stave a zvyšuje vaše sebavedomie. Nič iné nestimuluje všetky zmysly tak ako sex. Jednoducho vás rozžiari tak, ako žiadna iná činnosť.

Pravidelne sa vyskytujúci a častý sex prinesie nespočetné množstvo zdravotných výhod spojených nielen so sexuálnou aktivitou, ale aj celkovým zdravím.

Aké sú teda niektoré z odmien, ktoré si môžete užívať zakaždým, keď sa so svojim partnerom vyspíte?

14 zdravotných výhod sexu

Sex prospieva zdraviu vášho srdca

Trvalo aktívny sexuálny život môže byť priamo prospešný pre kardiovaskulárny systém, najmä pre mužov. Zvýšenie srdcovej frekvencie je priamo prospešné pre krvný obeh a môže znížiť pravdepodobnosť infarktu. V roku 1997 bol v časopise British Medical Journal publikovaný článok, ktorý uvádza, že muži, ktorí mali najväčší počet orgazmov, mali lepšiu kvalitu života a žili najdlhšie.

V roku 2010 potom v časopise American Journal of Cardiology vedci zistili, že "...sexuálna aktivita v niektorých formách obsahuje zložku fyzickej aktivity, ktorá môže priamo slúžiť na ochranu kardiovaskulárneho zdravia". Bolo tiež dokázané, že sex a orgazmus znižujú úmrtnosť mužov o 50 percent. To je celkom dostatočný dôvod si trochu užiť, že? Ale to ešte len začíname!

Sex napomáha prietoku krvi

Sexuálna aktivita môže tiež regulovať a precvičovať dýchacie orgány. Stručne povedané, to ťažké dýchanie, ktoré si pri milovaní objaví, je zdravé.

Sex prospieva krčným a chrbtovým svalom, čo zvyšuje prietok krvi do mozgu a môže zmierniť niektoré typy bolesti hlavy. Takže až vám nabudúce vaša partnerka povie: "Bolí ma hlava," môžete povedať: "Dobre, poďme sa pomilovať a zbaviť sa toho." Samozrejme nemôžeme zaručiť, že to bude vždy fungovať, pretože aj vedci sami upozorňujú, že sa jedná iba o niektoré typy bolestí hlavy (áno, je ich naozaj dosť), ale za pokus nič nedáte, no nie?

Sex vám môže pomôcť zaspať

Sex vám pomáha zaspať a viac spánku zvyšuje váš sexuálny apetít. Aspoň tak to tvrdia vedci. A keď tomu budete veriť, dostaneme sa do „začarovaného kruhu“, ktorý ale zrazu nebude negatívny. V postkoitálnej fáze sexu môže uvoľnenie svalov dokonca zmierniť nespavosť. Uvoľnenie napätia môže viesť k hlbšiemu a rýchlejšiemu spánku. Problémy so spánkom v populácii v posledných rokoch vzrastajú. Čo je hneď neriešiť prášky, ale skúsiť najskôr nejakú prírodnú cestu? Sex je jedna z tých najprírodnejších ciest.

Aký má sex vplyv na vaše zdravie?

Sex vám môže pomôcť v kúpeľni

Verte tomu alebo nie, ale sex môže fungovať ako preháňadlo. Vďaka sexu sa totiž vaše dolné brušné svaly tonizujú (napínajú) a dávajú do pohybu. Samozrejme to má vplyv aj na hlbšie vrsty v tele, napríklad na črevá. Zjednodušene to znamená menšiu námahu, keď musíte ísť na záchod, čo znamená celkovo menej času stráveného na toalete. A to zase vedie k zmierneniu šance vzniku hemoroidov. Kto by to bol povedal, aký sex môže mať presah...

Sex môže zmierniť bolesti a menštruačné kŕče.

Sex ako liek proti bolesti môže znieť pritiahnute za vlasy, ale zvážte to: Tesne pred bodom, odkiaľ niet návratu (alebo pred orgazmom), zaplaví telo vysoká hladina oxytocínu a uvoľnia sa endorfíny, ktoré zmierňujú bolesť. Sexuálna aktivita môže tiež pomôcť zmierniť menštruačné kŕče.

Sex posilňuje imunitný systém

Žiadna ďalšia chrípka alebo otravné prechladnutie! To znie ako dobrý dôvod, prečo mať sex aspoň raz alebo dvakrát týždenne, no nie? Tieto výsledky priniesol výskum na Wilkesovej univerzite v Pensylvánii. Zistil, že ľudia, ktorí mali pravidelný sex, mali o 30 percent vyššiu hladinu imunoglobulínu A, protilátky, ktorá posilňuje imunitný systém.

Sex je cvičenie a spaľuje kalórie

Neexistuje lepší spôsob chudnutia ako zvýšená sexuálna aktivita. Nielenže spaľuje kalórie, ale môže tiež pomôcť premeniť tuk na svaly rýchlejšie ako akákoľvek iná forma cvičenia. Treba ale dodať, že pri sexe síce spálite značné množstvo kalórií, ale prejedanie bude stále spôsobovať priberanie na váhe. Bolo by teda vhodné trochu upraviť aj stravu. Najdetailnejšie výskumy ukazujú, že pri pohlavnom styku sa spáli až 200 kalórií, čo sa rovná polhodinovému behu na bežeckom páse. Takže vlastne aj ušetríte - či už za bežecký pás, alebo posilňovňu.

Sex udržuje vaše orgány v dobrom stave

Sex vraj tiež udržuje vaše orgány zdravé. Rovnako ako cvičenie ostatných svalov vášho tela prispieva k vašej pohode, sexuálna aktivita prispieva k prietoku krvi vašimi orgánmi, najmä mozgom, srdcom a pohlavnými orgánmi, a pomáha udržiavať všetko v dobrom stave zhora nadol. A presne to chcete.

Sex znižuje stres a úzkosť

Existuje aj mnoho úžasných prínosov sexu pre duševné zdravie. Ako sme už spomínali, pri sexuálnej aktivite sa v mozgu uvoľňujú endorfíny – hormóny slasti. Tie zaplavujú telo a doslova ho zbavujú stresu.

Jedným z najdôležitejších psychologických prínosov aktívneho sexuálneho života je, že môže znižovať úzkosť. Sedatívny účinok sexuálnej aktivity prispieva k boju s následkami každodenného napätia. A verte, že toto napätie v tele máte, aj keď o tom vôbec nemusíte vedieť. Postupne sa strieda a má vplyv na celé vaše telo a jeho fungovanie. Ale emocionálne naplnenie, ktoré prináša intímny sexuálny zážitok, má za následok uvoľnenie svalov aj mozgu (a duše).

Takže v podstate sa zjednodušene dá povedať, že sex vás robí šťastnými.

Zlepšite svoje zdravie vďaka sexu!

Sex funguje ako účinné antidepresívum

Sex môže byť účinným antidepresívom, pretože z mozgu uvoľňuje neurotransmiter zvaný dopamín, ktorý vyvoláva dobrý pocit. Fyzické a emocionálne aspekty sexu môžu spoločne pôsobiť na zlepšenie sebavedomia a dodávajú pocit sebadôvery. Ak ale antidepresíva užívate, rozhodne by ste ich nemali nahrádzať sexom - ich vysádzanie je nutné prebrať s lekárom.

Môže pomôcť zvýšiť vašu kreativitu

Sex môže pomôcť rozprúdiť tvorivú myseľ. Vzhľadom na to, že sexuálne uspokojenie zapája aj váš mozog, môže zlepšiť množstvo duševných funkcií, vrátane vašej koncentrácie. Sex dokáže aktivovať myseľ a nápaditý prístup k sexu môže nielen okoreniť váš milostný život a navodiť ten úžasný pocit sexuálneho očakávania, ale navyše ho vďaka tomu budete trénovať a kreatívne činnosti potom pre vás budú jednoduchšie.

Sex zlepšuje váš čuch

Že sex zlepšuje čuch vám môže pripadať ako zvláštne tvrdenie. Ale verte vedcom, ktorí zistili, že po milovaní prúdi do mozgu hormón prolaktín, ktorý rozvíja nové neuróny v čuchovom bulbe, čo je mozgové centrum čuchu.

Pravidelný sex vedie k väčšej intimite

Jedinečný pocit intímneho spojenia s milovanou osobou nemožno zopakovať žiadnou inou činnosťou. Nič iné nestimuluje všetky zmysly tak ako sex. Pravidelný sex vedie k väčšiemu množstvu sexu, čo vás a vášho partnera zase zbližuje. Je to opäť taký pekný začarovaný kruh, ktorý bol spomínaný už vyššie.

Je prospešný pre všetky aspekty vášho zdravia

V oblasti psychológie bolo vykonané obrovské množstvo výskumov zameraných na vzťah medzi sexualitou a duševným zdravím. Nedávne lekárske objavy Americkej kardiologickej asociácie potvrdili fyzický prínos aktívneho sexuálneho života. Americká asociácia urológov a významné štúdie lekárskych fakúlt na Kalifornskej univerzite a v Indiane, aby sme vymenovali aspoň dve, dokumentujú štúdie o zdravotných aspektoch aktívneho sexuálneho života. Časopis Forbes priniesol na titulnej strane článok o tom, prečo je sex prospešný pre vaše zdravie, so štatistikami z významných univerzít a lekárskych časopisov.

Priznajme si, že sex je skutočne neoddeliteľnou súčasťou zdravého života a môže vám pomôcť po emocionálnej, psychickej i fyzickej stránke.

Asi sa teraz všetci zhodneme, že čím viac sexu, tým lepšie. Ale čo keď si ho nemáte s kým užívať? Ak aj vy chcete využiť všetky zdravotné benefity sexu, nájdite si partnera alebo partnerku na sex zoznamke.

[Lil]

Varovanie: Tieto stránky obsahujú erotický chat, videá, fotky a iné sexuálne explicitné materiály. Pre vstup musíte byť starší 18 rokov alebo 21 rokov, pokial to vyžaduje zákon. Všetky modelky a modelovia sú starší než 18 rokov. Moderátorské profily sú označené červenou bodkou.