Jedna z najrozšírenejších zoznamovacích stránok pre dospelých v SR - erotická zoznamka flirtkontakt.sk

Kto z vás je táraj v posteli?

12.január 2021
Kto z vás je táraj v posteli?

Ženy sú príliš závislé na slovách, ktoré ale muži vo svojich vyznaniach nepoužívajú. Pre pánov sú totiž oveľa dôležitejšie gestá a prežitky.

Darčeky, pohľady, dotyky či vášeň pri sexe sú tým, čo bez slov prezradí, či nás ten dotyčný má úplne na háku, alebo po nás túži. A funguje to ako vo vzťahu, tak v posteli. Pre mužov najvýznamnejšiu úlohu zohrávajú vizualita a predstavivosť. Samotné ženské telo v luxusnom prádle je pre nich vrcholom erotickosti. V niektorých prípadoch vedie tento aspekt až ku komickým situáciám, kedy vám napríklad partner zo služobných ciest dovezie odvážne čipkované prádlo, ktoré by patrilo skôr do nejakého pornofilmu. A čo ho k tomu inšpiruje? Jeho fantázia a túžba pred milovaním šteklivé negližé vyzliekať, čo však nič nemení na fakte, že sa mu tento sen nemusí splniť.

Ak netrafí správnu veľkosť alebo privezie model, do ktorého vážne neviete, ako sa obliecť, nieto ako by vám ho mohol vyzliecť nejakým normálnym spôsobom bez použitia nožníc alebo inej pomôcky, má smolu. A ona by to bola aj márna snaha. Sexuológovia rovnako zdôrazňujú, že nahota je niekedy oveľa zvodnejšia, pretože vyvoláva u mužov výraznejšie očakávania. Vzrušuje ich, keď sa na ženy môžu pozerať, ako sa samy seba dotýkajú, a ich iskry v očiach dobre prezradia, ako veľmi sa im to páči. Svoju túžbu neskôr dokazujú dlhými a vášnivými bozkami, ktoré sa ženám nikdy neomrzia. Pri samotnom sexe chcú experimentovať, a keď sa niečo nedarí, radšej sa s vami spoločne zasmejú.

Srší z toho dôvera, vďaka ktorej nie sú takéto situácie nijako vypäté alebo trápne. A po sexe? Možno sa nechcú maznať, ale letmé pohladenie či bozk do vlasov sú gestom, ktoré hovoria za všetko.

Nechajte hovoriť reč tela

Nezáleží na tom, či stojíte ešte len na začiatku vzťahu, alebo máte za sebou dvadsaťpäť rokov manželstva, pretože zviesť druhého bez slov možno kedykoľvek. Odborníci uvádzajú, že koža, najmä potom uši a krk, sú jednou z najvýraznejších erotogénnych zón. Preto odporúčajú začať muža zvádzať napríklad masážou krku a hlavy. Keď následne nastane ten správny okamih a začne fungovať erotické napätie, navrhujú ho pozvať do postele rečou tela. Pokojne rovnakým spôsobom ako hlavné hrdinky v erotických scénach hollywoodskych filmov - prejsť sa miestnosťou po špičkách, jemným pohybom hlavy pohodiť vlasmi a zvodným pohľadom cez rameno sa na neho pozrieť.

Mluvit, nebo nemluvit v posteli?

Potom už len stačí muža prstom privolať, aby vás odprevadil. A verte, že vám aj bez slov bude veľmi dobre rozumieť. Následne ho môžete vábiť svojim vyzliekaním a pri milovaní využívať také pozície, pri ktorých partner dostane to, čo sa mu páči, teda pohľad na vás. Jednou z možností je aj milovanie pred zrkadlom, a to, že nemáte žiadne v spálni, ale len jedno v chodbe, nemusí byť vôbec na škodu. Keď už ho necháte, aby sa pozeral, nezabudnite tiež na fakt, že muži zbožňujú orálny sex (a možno ešte viac, ako ste si mysleli...). Pri samotnom akte mu následne dajte jasne najavo, že sa vám sex s ním páči. Nemusíte hneď vykrikovať, že je boh, stačí len slastne vzdychnúť.

Nie je totiž nič horšie než byť v posteli s niekým, kto vyzerá, ako že ho to vôbec nebaví. Sama uvidíte, že vás za to náležite odmení.

Keď sú slová výhodou

Svoje tajné túžby a fantázie možno tiež komunikovať bez slov. Pri milostných hrách v spálni najčastejšie tým, že mu ukážete, čo sa vám páči, a povediete jeho ruku na miesta, kde je vám dotyk príjemný. Na druhej strane ale existujú aj také predstavy a priania, ktoré je niekedy lepšie vysloviť nahlas. Trebárs tie, ktoré sú spojené s nejakými rolami alebo miestom. Ženy túžia napríklad po nespútanom sexe s hasičom, ku ktorému je potrebný minimálne kostým uniformy, a muži zase oddávať sa slastiam v izbe s výhľadom na zasnežené vrcholky Álp. Ak si to však nepoviete, navždy budete spať iba s programátorom, ktorý nikdy nevystúpi zo svojej role, a do hôr budete jazdiť len lyžovať.

Niektoré túžby môžu byť samozrejme oveľa bláznivejšie a takmer neuskutočniteľné, ale už len to, že sa o nich budete rozprávať, vás môže rozpáliť. Chladnými vás nenechá ani príručková sexuálna technika zvaná pomenovanie intímnych partií oboch partnerov. V divadelnej hre Sex pre pokročilých od kanadskej autorky Michele Riml je manželskému páru doporučované, aby použili dostatočne univerzálny termíny, ktorý v rámci dvojzmyslov budú užívať aj v bežných situáciách. Ako príklad je im predstavené označenie ženskej vagíny podľa typu automobilu. Na verejnosti tak muž svoju partnerku môže provokovať slovami: "Rád by som sa dnes prešiel vo svojej novej Alfe romeo."

Kdy v posteli mluvit a kdy ne?

Keď už nič iné, aspoň sa u vymýšľaní výrazov veľmi pobavíte a spoločný smiech je tiež výrazom náklonnosti oboch partnerov. Je to vo vzťahu nepostrádateľný, možno ten najpodstatnejšie prvok.

3 dôvody, prečo muži nehovoria "milujem ťa"

  1. Strach z odmietnutia - chodíte spolu už niekoľko mesiacov a stále ste sa nedočkala tých dvoch slov, ktoré pre vás toľko znamenajú? Možno je to tým, že má strach z vašej reakcie, kedy jeho city nebudete opätovať. Preto ak cítite sympatie, nebojte sa vysloviť ich ako prvá.
  2. Obavy zo záväzku - Muži chcú mať kontrolu nad svojím životom, emóciami a osudom, pričom majú pocit, že vyslovením oných dvoch čarovných slov ju strácajú. Užívajte si preto ostatné prejavy lásky, ktoré slová nepotrebujú, a nenúťte ho, aby vám svoje city dával najavo dnes a denne.
  3. Pocit výnimočnosti - Verte, alebo nie, ale muži majú možno strach, že ich vyznanie príliš častým opakovaním zovšednie. Nechcú, aby sa ich slová stali prázdnou frázou, ktorú svojim partnerom oznamujú automaticky a pravidelne večer pred zaspaním.

Bleskovka pre pánov

Ženy dosahujú vzrušenie vďaka hormónu oxytocín, už pri predohre. Potrebujú preto dlhší čas na uspokojenie. Muži ale dlhý úvod mať nemusia. Ku slasti preplávajú vďaka dopamínu, ktorý sa uvoľňuje až počas sexu. A preto ocenia, keď im občas doprajete rýchlovku podľa ich gusta.

Ztrácí chuť na sex? Mluvte!

Keď muži nechcú, skúste napríklad hovoriť!

Keď sa dvaja stretnú a sú k sebe priťahovaní, stáva sa sex prirodzenou súčasťou ich života. Ak majú obaja rovnaký sexuálny apetít, je všetko ok - a či nemajú, na začiatku vzťahu sa väčšinou jeden druhému prispôsobí. Častejšie je erotickejší založený muž, a jeho partnerka, hoci nemá potrebu robiť "to" ráno, na obed aj večer, s ním drží krok. Práve preto, že ho miluje. O to viac je potom prekvapená, keď "to" jej chlap naraz nechce. A nielen trikrát denne, ale vôbec. Alebo - skoro vôbec.

Hlúpy mýtus

O mužoch sa traduje, že môžu kedykoľvek, kdekoľvek a - takmer s kýmkoľvek... Lenže nie vždy tomu tak je. Čísla udávajú, že až 20% mužov nemá opakovane chuť sa milovať, ale pravdepodobne ich bude oveľa viac. O jeden z dôvodov sa postarala sama príroda. Muž je najplodnejší a najposedlejší sexom ešte pred dvadsiatym rokom veku, jeho partnerka o desať aj viac rokov neskôr. Mužská vzrušivosť a orgazmus sú priamočiare, ženy sa väčšinou učia spoznávať svoje telo postupne, často k tomu potrebujú niekoľko sexuálnych partnerov, nehovoriac o tom, že vaginálneho či mokrého orgazmu dosahujú mnohokrát práve až po tridsiatke.

Ale to by ešte nebol ten najväčší problém. Závažnejšiu disproporciu pokiaľ ide o sexuálnu túžbu, môže spôsobiť nízka hladina testosterónu u muža či užívanie antidepresív, ktoré rozhodí chemickú rovnováhu v mozgu. V neposlednom rade má vplyv aj libido aj psychika.

Nadsamec?

Po mnoho storočí to bol práve muž, kto rozhodoval nielen o behu rodiny, ale aj o tom, či bude, alebo nebude sex, a uspokojenie svojej partnerky mnohokrát ani neriešil. Dnes sa o sexe píše všade a v článkoch sa rozoberá najmä ženský orgazmus. Ako si však milovanie môžu ženy užiť, keď ten ich nemá záujem? Môže to byť dané aj tým, že je na partnera naliehané a očakávajú sa od niekoho úžasné výkony.

Stratený prípad

Klasickým problémom v dlhodobejších vzťahoch je únava zo vzťahu. Keď vyjdeme z premisy, že muž môže "kedykoľvek", musíme uznať, že je do určitej miery pravdivá. Ak však má k dispozícii nové a nové objekty. Žena, ktorú má doma, ho môže po čase omrzieť a on sa už jednoducho nevzruší. Ak sa nesnaží byť stále žiaduca - na čo mnohé ženy vo chvíli, kedy majú toho svojho istého, rezignujú.

5 spôsobov ako na neho

Porozprávajte sa

na večeru alebo na prechádzke, ale inde ako doma!

Nevyčítajte

- nehľadajte vinníka, ale riešenie.

Prevezmite iniciatívu

- zmeňte všetko hneď, buďte trpezlivá.

Ponáhľajte pomaly

- nechcite všetko hneď, buďte trpezlivá.

Vyhľadajte pomoc

- ak všetko zlyhá, navštívte sexuológa.

Ak hľadáte sex partnera ale aj sex partnerku, môžete sa s týmito radami na pamäti zoznamovať na našej sex zoznamke.

[ivi]

Varovanie: Tieto stránky obsahujú erotický chat, videá, fotky a iné sexuálne explicitné materiály. Pre vstup musíte byť starší 18 rokov alebo 21 rokov, pokial to vyžaduje zákon. Všetky modelky a modelovia sú starší než 18 rokov. Moderátorské profily sú označené červenou bodkou.