Jedna z najrozšírenejších zoznamovacích stránok pre dospelých v SR - erotická zoznamka flirtkontakt.sk

Čo robiť a ako sa správať po BDSM sexe

6.apríl 2020
Čo robiť a ako sa správať po BDSM sexe

BDSM môže byť súčasťou sexu kohokoľvek. Už dávno nepatria tieto hrátky do nejakého podsvetia, kde by sa za to ľudia museli hanbiť. Užívať si ich môže ktokoľvek, koho to vzrušuje. Než ale začnete, mali by ste vedieť pár zásad, ako sa po týchto intímnych chvíľkach správať. Urobíte veľa pre zlepšenie vášho spoločného sexuálneho života.

Ešte než vám začneme dávať konkrétne rady, urobíme si malý a rýchly test. Predstavte si, že ste práve s partnerom skončili so žeravými BDSM hrami a teraz už obaja ležíte, lapáte po dychu (a tiež ste ako zodpovední ľudia boli na záchode, pretože chcete čo najviac zabrániť infekcii močových ciest) a užívate si tieto krásne chvíľky po orgazme. A teraz prichádza otázka: Kto je zodpovedný za následnú starostlivosť - za postaranie sa o partnera po intenzívnych hrátkach?

  1. Ten, kto bol "hore" alebo v dominantnej úlohe
  2. Ten, kto bol "dole" alebo v submisívnej úlohe
  3. Nikto
  4. Obaja, nezávisle od toho, kto bol dominantný a kto submisívny

Dúfame, že ste tipovali odpoveď D, pretože to je tá správna. Nikdy by sa to nemalo nechať iba na jednom partnerovi. Ste tím a vôbec nezáleží na tom, kto z vás hral dominantnú alebo a kto submisívnu úlohu. Niektorí ľudia si totiž myslia, že by sa submisívny aj naďalej (po skončení hrátok) mal starať o dominantného, alebo naopak že by to dominantný mal submisívnemu vynahradiť. Ale to je zle. Pretože je BDSM namáhavé aj po emočnej a fyzickej stránke, je nesmierne dôležité, aby ste zo svojich rolí po skončení vedeli odísť. Je dôležité, aby ste si obaja uvedomili, že sa o seba máte starať vzájomne, a to ako po klasickom sexe, tak po BDSM sexe (a po tom obzvlášť).

A čo taká starostlivosť "po" obnáša? Väčšinou maličkosti, ktoré ale majú v tomto prípade veľkú váhu. Môžete partnerovi priniesť pohárik vody, ošetriť mu rany, ktoré sa možno v priebehu drsnejších hrátok objavili (napríklad rozmasírovať plieskané miesta, aby sa nevytvorili tak veľké modriny), maznanie, hladenie, rozprávanie, objímanie, ale napríklad aj príprava jedla alebo odvoz domov.

Čo by sme mali dodržiavať, keď sa chceme po BDSM správne správať?

Rovnako ako starostlivosť "po" musíte venovať čas aj starostlivosť "pred"

Zaistenie plynulého procesu následnej starostlivosti je jednoduchšie, keď už vopred pre to niečo urobíte. Ide totiž o záležitosť, ktorú je potrebné plánovať dopredu, rovnako ako záchranné slovo alebo hranice, za ktoré už nechcete zájsť. Komunikujte navzájom o tom, čo potrebujete, či už je to objatie, voda, dvadsať minút na vychladnutie, než začnete s následnou starostlivosťou atď. "To vám umožní nastaviť vaše očakávania a uistiť sa, že fungujú pre vás oboch," vysvetľuje IM Jae, sexuálny kouč. Toto plánovanie dopredu vám tiež veľmi uľahčí situáciu, kedy ste po hrátkach veľmi unavení na to, aby ste niečo pracne zháňali (napríklad ten typ mäkkučkej deky, ktorý si váš partner praje). Môžete si všetko pripraviť k ruke a nemusíte strácať čas ani energiu.

Nezáleží na tom, jestli jste dominantní nebo submisivní...

Ak partnerovi neveríte, že je vám ochotný poskytnúť starostlivosť, nemali by ste s ním mať sex

"Je samozrejmé, že sa pravdepodobne nechcete zahadzovať s niekým, kto nie je pripravený vám poskytnúť následnú starostlivosť," hovorí Alexis Taylor, odborníčka na sex a vzťahy. Ak váš partner nechce byť obťažovaný tým, aby vám doniesol pohár vody alebo sa vás spýtal, ako sa cítite po tomto BDSM zážitku, ako mu budete môcť veriť, že sa o vás dobre postará, keď budete v tom najväčšom zápale?

Niekedy je lepšie urobiť si formálnu zmluvu

Možno, že vám to príde zvláštne, ak nemáte s BDSM veľa skúseností. Je ale celkom bežné, že niektoré pravidlá chcú mať ľudia "čierne na bielom", pretože nie je sranda, keď vás potom niekto žaluje za úmyselné ublíženie na zdraví. Je to ochrana pre obe strany, nad ktorou by ste sa nemali pozastavovať s pozdvihnutým obočím, alebo dokonca pohoršovať. "Niektorí ľudia formulujú následnú starostlivosť do svojich BDSM zmlúv formálne, zatiaľ čo iní o tom diskutujú. U niektorých následná starostlivosť prichádza prirodzene," dodáva Taylor.

Sčítané a podčiarknuté, najdôležitejšou vecou, ktorú by ste si mali pamätať, je to, že chcete zabezpečiť, aby ste vy aj váš partner boli na rovnakej úrovni, čo sa týka pochopenia toho, ako sa o seba najlepšie starať po obzvlášť intenzívnom sexuálnom zážitku.

Viac to je o pomoci psychickej než o tej fyzickej

Počas BDSM hier pravdepodobne zažijete trochu inú dynamiku, než vo vašom bežnom partnerskom živote. Ak chce váš partner byť submisívny a chce, aby ste ho počas sexu považovali za bezcenného, zatiaľ čo budete konať ako dominantný, je dôležité, aby ste mu po skončení opäť ukázali svoje skutočné pocity. To urobíte predovšetkým tak, že nezabudnete na následnú starostlivosť, takú, ktorú si on bude želať, ale aj takú, ktorú nevysloví nahlas, napríklad objímanie alebo iné nežné dotyky. Ak túto mentálnu následnú starostlivosť nebudete praktizovať, môže byť pre vás po nejakej dobe ťažké udržať si zdravý vzťah založený na tých správnych hodnotách.

Po hraní rolí se musíte vrátit zase do svých běžných životů

Dominantný partner by mal svojho submisivního partnera uistiť o tom, že to, čo hovorí počas BDSM hrátok, neznamená, čo k nemu cíti alebo ako ho vidí naozaj za bežných okolností. Spojte tieto slová uistenia s ľahkými dotykmi, ktoré neboli súčasťou sexuálneho zážitku. "Následná starostlivosť je o obnovení dynamiky, ktorá bola využitá počas sexu. Hranie s pravidlami vášho vzťahu je neoddeliteľnou súčasťou scény, ale potom je potrebné dať čas na to, aby sa veci vrátili do normálu. Fyzická aj duševná následná starostlivosť slúži na to, aby sa nikto necítil využitý alebo zneužitý - ak to teda sám nechce," hovorí Angela Watson, sexuálna teraputka a sociálna pracovníčka.

Nezabudnite, že aj dominantné osoby potrebujú následnú starostlivosť

Aj keď submisívny jedinec počas sexu zápasí s rôznymi slovnými aj neslovnými potupami a zhadzovaním a dominantná osoba je jasne nad tou submisívnou, neplatí to rovnako aj po dobu po sexe. Všetka následná starostlivosť by sa nemala týkať len submisivného partnera, ale mala by od neho aj prichádzať. Dominantný partner má zodpovednosť za plánovnie a uskutočnenie akýchkoľvek hrátok, musí byť veľmi ostražitý, robiť všetko v najlepšom záujme seba, ale aj druhého, a musí byť vždy pripravený sa vysporiadať s neočakávanými problémami.

K tomu pridajte ešte možný pozmenený stav vedomia, ktorý môže nastať pri hraní konkrétnej scénky (vžitie sa do úlohy). Akonáhle zábava skončí, môže ich postihnúť emočný prepad. Následná starostlivosť o dominantných partnerov je tiež dôležitá, aby im pomohol navrátiť sa do svojho pôvodného stavu mysle. Ak ste teda submisívny jedinec, nebuďte sebeckí a nezabúdajte na postsexuálnu starostlivosť o svojich partnerov.

Aj maznanie sa počíta

Nielen, že svojmu partnerovi donesiete pitie alebo deku, mali by ste ho podporiť aj emočne a citovo. To je dôležité nielen v prípade, že ste pár v dlhodobom vzťahu, ale aj keď si spolu len užívate žeravé BDSM chvíľky. Môže sa jednať o rôzne dotyky, hladenie, masáž, maznanie a všetko ďalšie, čo vás napadne.

Do péče po BDSM sexu patří i doteky, mazlení a objímání

Následná starostlivosť nemusí nasledovať rovno po sexe

Niekedy partner môže potrebovať následnú starostlivosť aj deň alebo niekoľko dní po hrátkach, takže je vždy dobré o pár dní neskôr partnera skontrolovať. Aj keď okamžitá následná starostlivosť po sexe je nutnosťou, môže to mať dopad aj na ďalší deň alebo aj na budúci týždeň. Všeobecne platí, že čím intenzívnejšie hrátky sú, tým je pravdepodobnejšia potreba rozšírenej následnej starostlivosti. Opýtajte sa svojho partnera deň potom a podľa potreby dotaz opakujte (ale nebuďte otravní).

Líši sa od človeka k človeku

Ak chce váš sexuálny partner zostať po sexe radšej sám a oznámil vám túto skutočnosť vopred, určite ho netrápte dekami alebo prehnanými dotykmi. Ako u všetkého sexu, aj tu platí, že čo sa páči jednému, sa nemusí páčiť druhému. V každom prípade by ste o tom vždy mali otvorene komunikovať, aby ste zistili, čo práve váš partner po takejto skúsenosti vyhľadáva a ako by následná starostlivosť mala vyzerať. Nikdy by ste nemali predpokladať, že viete najlepšie, čo váš partner chce alebo potrebuje. Rovnako ako by ste spolu mali rozoberať to, čo sa bude diať v priebehu samotného BDSM aktu, mali by ste venovať aj pozornosť tomu, čo sa bude diať potom.

Nemusí sa to týkať iba BDSM

Aj keď BDSM nepraktizujete, aj tak je dobré sa porozprávať so svojím partnerom o následnej starostlivosti po sexe. Umožní vám to zažiť naozaj pozitívne intímne prežitky. Často sa stáva ženám, že sex samotný sa im páči, ale po ňom by chceli ešte nejaké objatie alebo hladenie, ktoré od partnera ale samo od seba neprichádza. Keď spolu budete komunikovať o tom, čo by ste si po sexe priali robiť, budú vaše zážitky ešte lepšie a určite tým partnera neurazíte alebo nenaštvete.

Starajte sa o svojho sexuálneho partnera, či už medzi sebou máte pri sexe vzťah dominantne-submisívny, alebo nie. Zaslúži si to. Uvidíte, že to váš sexuálny život pozdvihne zase o kúsok vyššie. Nikdy nie je neskoro začať robiť to, čo ste doteraz nerobili. Zaberie vám to chvíľku a výsledky budú vidieť okamžite. A ak chcete taký zdravý sexuálny vzťah mať s niekým novým, zaregistrujte sa na sex zoznamku a nájdite si partnera na akýkoľvek sex len budete chcieť.

[Lil]

Varovanie: Tieto stránky obsahujú erotický chat, videá, fotky a iné sexuálne explicitné materiály. Pre vstup musíte byť starší 18 rokov alebo 21 rokov, pokial to vyžaduje zákon. Všetky modelky a modelovia sú starší než 18 rokov. Moderátorské profily sú označené červenou bodkou.