Jedna z najrozšírenejších zoznamovacích stránok pre dospelých v SR - erotická zoznamka flirtkontakt.sk

Čo je to figging a prečo ho skúsiť?

20.apríl 2023
Čo je to figging a prečo ho skúsiť?

Možno netušíte, čo to je figging. To nevadí, my vám ale detailne popíšeme, o čo ide a ako ho môžete bezpečne vyskúšať, ak si na to trúfnete. Zatiaľ vám dáme len jednu nápovedu: zázvor.

Radi by sme vás vopred upozornili, že neodporúčame zasúvanie čohokoľvek iného ako čisté, ideálne lubrikované erotické hračky a/alebo časti tela do vagíny (aj konečníka).

Ale niektorí ľudia si myslia, že by toto pravidlo malo mať svoju výnimku a táto výnimka sa nazýva figging – teda strkanie kúska zázvorového koreňa bez šupky do vagíny alebo konečníka. Áno, je to sexuálna záležitosť, a pokiaľ to znie, ako by to bolelo, tak o to tak nejako ide...

V čom tkvie princíp figgingu?

"Figging je sexuálna aktivita, ktorá spočíva v zasunutí koreňa zázvoru do konečníka alebo vagíny, aby sa vytvoril zámerný a intenzívny pocit pálenia," hovorí Julieta Chiara, inštruktorka perverzného sexu a odborníčka na sex. Malá chemická látka výstižne nazývaná gingerol "je zodpovedná za mravčenie, pálenie alebo hrejivý pocit, ktorým je táto úchylka známa," dodáva sexuologička a BDSM pedagogička Sunny Megatron, moderátorka amerického Sex Podcastu a šéfredaktorka časopisu Zipper.

Táto úchylka je často súčasťou BDSM hier, takže rovnako ako u iných zvrhlých sexuálnych praktík, ktoré možno poznáte lepšie – výprask, bičovanie atď. – aj tu je bolesť veľkou súčasťou hry.

"Pre niekoho je príťažlivosť figgingu sexuálnym potešením. Intenzívne brnenie v takto eroticky citlivej oblasti vyvoláva nadbytok pocitov, čo môže zosilniť vzrušenie a posilniť orgazmus," hovorí Megatron. "Mnohí však samotný pocit nepovažujú za príjemný. Robia to z iných dôvodov - napríklad ako súčasť dom/sub hry alebo pre sadomasochistický aspekt."

Ako na uspokojovanie pomocou zázvoru alebo figging?

Či už o tomto kreatívnom využití zázvoru počujete prvýkrát, alebo vás figging zaujíma už nejaký čas, mali by ste si uvedomiť niekoľko vecí, než ho vyskúšate. Tu je všetko, čo potrebujete vedieť, ako si, no, strčíte koreň tohto korenia do vagíny.

Korene (hehe) má v starom Grécku

Figging sa vraj u starých Grékov a Rimanov používal ako trest pre otrokyne, cudzoložných mužov a zvieratá. "Hovorí sa, že akt figgingu je inšpirovaný trestom pre kone, ktorý sa v tom čase používal na výcvik tvrdohlavých alebo reaktívnych koní," hovorí Emerson Karsh. "Hoci pochádza zo starovekého Grécka, figging bol formou trestu po celú históriu, vrátane rímskej a viktoriánskej doby."

Zatiaľ čo niektoré historické správy o figgingu spomínajú zázvor alebo reďkev, iné tento akt označujú ako "gingering" s použitím kúska cesnaku bez šupky. Mätúce, že? (pozn.: ginger = zázvor)

Možno ste o ňom počuli vďaka päťdesiatim odtieňom

Možno už ste o figgingu niekde počuli, ale nemôžete si vybaviť kde. Teraz vám to objasníme. Bolo to v trilógii Päťdesiat odtieňov a rovno prinášame ukážku:

„Vybaví sa mi predstava, ako je pripútaná k mojej lavici, do zadku jej strčím olúpaný zázvor, aby nemohla zovrieť zadok, a potom rozumne použijem opasok alebo remeň. Áno... To by ju naučilo nebyť taká nezodpovedná."

Pokiaľ máte alergiu na zázvor, nie je táto aktivita pre vás

Pokiaľ máte pri konzumácii zázvoru alergickú reakciu, vyhnite sa mu aj na rekreačné účely. "Zázvor môže niektorým ľuďom podráždiť kožu," hovorí doktorka Carol Queenová, personálna sexuologička spoločnosti Good Vibrations. Nie je to zábava!

V skutočnosti je bezpečnejší, než sa zdá

"Hoci strkanie skutočného koreňa do vašich najcitlivejších otvorov môže znieť ako naozaj zlý nápad, zdravotné riziká figgingu sú v skutočnosti pomerne minimálne," hovorí Megatron. Ako poznamenáva Chiara, koreň zázvoru sa už dlho používa pre svoje liečivé účinky, takže sú oveľa horšie veci, ktoré by ste si tam mohli strkať. Pokiaľ budete dodržiavať niekoľko zásadných bezpečnostných pokynov (viac o nich nižšie), mali by ste figging zvládnuť pomerne bezpečne.

Čo by ste mali vedieť o figging?

"Samozrejme ak ste náchylné na vaginálne infekcie, môže byť figovanie tak trochu 'hrou na vlastné nebezpečenstvo'," hovorí Megatron, pretože môže dôjsť k infekcii a podráždeniu. Pokiaľ sa pH vašej vagíny rozbúri, keď sa na ňu niekto zle pozrie, potom by ste si to možno mali odpustiť.

Treba zázvor olúpať

Tu je potenciál pre prípadné problémy. "Akákoľvek špinavá časť neolúpaného koreňa, ktorá sa do vás dostane, by mohla viesť k infekcii močového mechúra alebo pošvy," upozorňuje doktor Michael Ingber, certifikovaný urológ a lekár pre bolesti ženskej panvy.

Je tiež výhodou, ak sa vám podarí, aby bol čo najhladší. "Ak sa niekto chystá vykonávať figging, mal by sa uistiť, že je vložená časť hladká," dodáva Queen. Nechcete sa predsa poškriabať alebo dokonca porezať. Zázvor časom drevnatí, takže aj niektoré olúpané časti môžu byť tvrdé.

A ak skúšate figging do zadku, vyrežte si základňu alebo nejakú rukoväť, aby vám nevkĺzol celý zázvor do análneho otvoru. "Nezabudnite, že všetky erotické hračky bez rozšírenej základne sa môžu ľahko stratiť vo vnútri tela," hovorí Megatron. "S tým môže pomôcť výber väčšieho koreňa zázvoru v tvare písmena L, podobne ako pri hračke na prostatu."

Nie je pre začiatočníkov

"Ľudia reagujú na pocit zázvoru rôzne a rovnako ako pri každom inom skúmaní genitálnych pocitov bude ťažké pocit zastaviť, ak sa rozhodnete, že sa vám nepáči alebo je to na vás príliš," vysvetľuje Queen. Dodáva, že sa z toho nemôžete bezpečne vymaniť, takže na to pamätajte.

Figging má aj svoje alternatívy

Ak ste zvedaví na figging, ale nie ste si takí istí, že by ste si chceli užívať so skutočným kusom zázvoru, existujú aj iné, potenciálne bezpečnejšie spôsoby, ako sa tejto úchylke venovať.

"Teplotné hrátky s chladnými a teplými erotickými hračkami môžu vytvoriť podobný zmyslový efekt," hovorí Megatron. "Existujú aj lubrikanty s prísadami, ako je mentol a mätový olej, ktoré vytvárajú chladivý pocit, alebo škorica a kapsaicín, ktoré zahrievajú." Je však potrebné poznamenať, že niektorí ľudia môžu byť citliví aj na tieto zložky.

Nech už sa rozhodnete hrať sa akokoľvek, Megatron odporúča najskôr vykonať kontrolu na menšom, menej citlivom mieste, aby ste zistili, ako vaše telo reaguje. "Nielenže by ste mali vyskúšať, či nenastane alergická reakcia, ale je známe, že zázvor aj niektoré zložky lubrikantu môžu u niektorých ľudí spôsobiť podráždenie kože."

Môžete skúsiť zapojiť aj močovú trubicu, ale je to oveľa intenzívnejšie

Ako raz povedala Samantha Jones: "Máme tam dole tri otvory," a technicky vzaté, všetky sa dajú použiť na figging. Avšak figging močovej trubice je oveľa menej častý, oveľa pokročilejší a v konečnom dôsledku aj rizikovejšia technika.

"Toto rozhodne nie sú hrátky pre začiatočníkov!" hovorí Megatron. "Uretrálne hrátky so sebou nesú oveľa väčšie riziko vážnej infekcie a zdravotných následkov." Pokiaľ si myslíte, že by vás táto technika mohla zaujímať, Megatron dôrazne odporúča prihlásiť sa na niektorý z kurzov bezpečnosti uretrálnej techniky v miestnom dungeone alebo u poskytovateľa online vzdelávania v oblasti zvráteností, ako je Kink Academy.

Môže ísť o sólovú alebo partnerskú aktivitu

Partnerský figging podľa Queen často zahŕňa dynamiku medzi dominantným a submisívnym partnerom. Na druhú stranu sólové hrátky s figgingom by sa zamerali iba na váš pocit a spôsob, akým zvyšuje vaše erotické potešenie. Väčšinu BDSM vecí je obvykle dobré vyskúšať najskôr sólo, aby ste si mohli urobiť predstavu, a to platí aj pre figging.

"Sme svojimi najbezpečnejšími sexuálnymi partnermi a je dobré skúmať veci bez tlaku niekoho ďalšieho," hovorí Chiara. "Skúste si dať zázvor na vonkajšiu stranu análneho a vaginálneho otvoru a postupovať dovnútra, pokiaľ máte pocit, že to zvládnete."

Vyhraďte si na to nejaký čas

"Bude trvať niekoľko minút, kým pocit dosiahne maximum, a potom bude chvíľu trvať, než intenzita ustúpi," hovorí Queen. Všeobecne platí, že "trvá asi pol hodiny, kým pocit prejde z divokého do mierneho," dodáva, takže sa snažte udržať svoje figgingové hrátky v tomto časovom rámci.

Radi skúšate extrémne a netradičné sexuálne hrátky? Figging môže byť ďalšou métou. Hlavne bezpečne!

[Lil]

Varovanie: Tieto stránky obsahujú erotický chat, videá, fotky a iné sexuálne explicitné materiály. Pre vstup musíte byť starší 18 rokov alebo 21 rokov, pokial to vyžaduje zákon. Všetky modelky a modelovia sú starší než 18 rokov. Moderátorské profily sú označené červenou bodkou.