Jedna z najrozšírenejších zoznamovacích stránok pre dospelých v SR - erotická zoznamka flirtkontakt.sk

História orálneho sexu

16.august 2018
História orálneho sexu

Premýšľali ste niekedy nad tým, kedy ľudia medzi svoje sexuálne chúťky zahrnuli orálny sex? Poďme to spoločne zistiť.

Orálny sex tu bol už od samého začiatku. Mnohí sa domnievajú, že bol popularizovaný a stal sa súčasťou hlavného prúdu v 70. rokoch vďaka filmom Deep Throat a Kmotr, nie je to však úplne pravda. Orálny sex má dlhú a veľmi bohatú históriu, ktorá sa datuje až 1000 rokov späť. Ako to vyzeralo v minulosti? Existovala skôr nejaká sociálna stigmy alebo to sú problémy našej modernej doby?

Sexy Starovek

Umelecké diela od niekoľkých starovekých národov, ktorá zobrazujú sexuálne akty, sú staré tisíce rokov a bola nájdená po celom svete. Autor a učiteľ Thierry Leguay v roku 2000 vyhlásil: "Prvé skutočné stopy felácie pochádzajú zo starého Egypta ... Usir (grécky Osiris - boh posmrtného života, podsvetia a znovuzrodenie v starovekom egyptskom náboženstve) bol zabitý svojím bratom a rozbitý na kusy. Jeho sestra Iris tieto kusy dala opäť dokopy, avšak čírou náhodou chýbala jedna časť, ktorou bol penis. Nahradený bol umelým penisom, ktorý bol vyrobený z hliny, a Iris priviedla Usira späť k životu tým, že ho orálne uspokojila. Existujú explicitné obrazy tohto mýtu."

Ani Rimania nie sú výnimkou. V meste Pompeje, ktoré bolo pochované po výbuchu sopky Vezuv v roku 79 n. L., objavili archeológovia staroveké kúpele, ktoré boli ozdobené erotickými freskami. Na týchto freskách bol tiež zobrazený orálny sex. Antonio Varone, ktorý pomáhal viesť výkopy v kúpeľoch, prezradil, že fresky obsahujú vyobrazenie felácie a cunnilingu, ale aj skupinového sexu. Ďalšia starobylá budova, ktorá bola v Pompejach objavená, bol bordel nazvaný Lupanare, ktorý bol vyzdobený podobnými erotickými freskami a ceduľou propagujúce prostitučnú službu, ktorej špecialitou bol práve orálny sex.

Ďalším národom, ktorý zahrnul orálny sex do svojho umenia, boli Môcikovia, ktorí žili na severnom pobreží Peru v rokoch 560 až 650 n. L. Môcikovia sa venovali úžitkovej keramike, ktorá zároveň zobrazovala feláciu. Niektoré z týchto keramických výrobkov možno vidieť v peruánskom múzeu Museo Larco v Lime.

Teraz sa presunieme do severnej Indie, miesta, kde sa zrodil jeden z najznámejších erotických textov na svete - Kamasutra (pravdepodobne v 2. storočí). Originálny text zo sanskritu obsahuje popisy felácie v rôznych, niekedy aj komplikovaných polohách.

Stredoveký sex

Je jasné, že keď bol orálny sex praktizovaný po celom svete už vo Staroveku, určite nezanikol len preto, že sa rímska Ríša rozpadla. Avšak akýkoľvek typ sexu v stredovekej Európe prichádzal s veľkým množstvom pravidiel a komplikácií. Orálny sex spolu s nekonvenčnými polohami a akýmkoľvek sexuálnym aktom, ktorý bol príjemný, bol na zozname zakázaných činov.

Avšak len preto, že niečo nebolo povolené, neznamená, že to ľudia nerobili. Ľudia v stredovekej Európe bežne praktizovali feláciu aj cunnilingus. Mnoho dôkazov sa objavuje vo forme kňazskej literatúry, zameranej hlavne na mníchov, v ktorých sa píše o správnom pokáni za rôzne hriešne činy. Jeden stredoveký kňazský dokument, ktorý pochádza z Írska, odporučil štvorročné pokánie za bozkávanie, za feláciu však bolo pokánie na 5 rokov.

Pompejská erotická freska

Priemyselný vek

Kresťanské spojenie medzi sexuálnym potešením a hriechom, ktoré preniklo do stredovekej kultúry, trvalo niekoľko storočí (niektorí by mohli argumentovať, že stále ešte trvá). V 19. storočí bolo sexuálne potešenie a akýkoľvek sexuálny akt, ktorý neviedol priamo ku splodeniu potomka (dokonca ani v rámci štruktúry tradičného manželstva), považované za smrteľné hriechy. Orálny sex bol teda do istej miery tabu.

Avšak podľa Jonathon Greena, znalca historického slangu, ktorý vytvoril impozantnú interaktívnu časovú os slangových termínov pre orálny sex, sa v 19. storočí používalo mnoho anglických slangových termínov ako pre feláciu, tak i pre cunnilingus. Väčšina týchto termínov zahŕňala slovo "eat" (anglicky jesť), ktoré sa v anglickom slangu pre sex používa aj dnes.

20. storočie

Podľa Greenovej časovej osi došlo na prelome 20. storočia k obrovskému skoku vo slangových termínoch pre orálny sex. Medzi nimi sa nachádza aj dnes celosvetovo známy výraz blowjob. Podľa Greena sa prvýkrát objavil v 40. rokoch minulého storočia.

V priebehu 20. storočia sa orálny sex veľmi rýchlo stal súčasťou predohry, čo bol veľký sexuálny objav prvých desaťročí 20. storočia. Do konca storočia sa orálny sex stal základným prvkom sexuálneho repertoáru aj mierne dobrodružných heterosexuálov. Podľa výskumníkov došlo k normalizácii orálneho sexu čiastočne kvôli vzrastu záujmu o sexuálne uspokojenie žien a rastúcim významom kladeným na dosiahnutie vzájomného orgazmu.

Súčasnosť

V dnešnej dobe je to inak ako v minulosti. Stále sa kladie dôraz na vzájomné orálne uspokojenie aj sexuálne uspokojenie žien (lebo ženy lepšie dosiahnu orgazmus vďaka orálnemu sexu). V súčasnosti orálny sex nesprevádza toľko stigiem, ako pred pár storočiami. Stále nie sme úplne oslobodení od stigiem, ľudstvo však ušlo ďalekú cestu a v dnešnej dobe si dokáže uvedomiť, že orálny sex je niečo, čo ľudia praktizovali a užívali si tisíce rokov.

K orálnemu sexu sú potrebné aspoň dvoch ľudí (ak teda čírou náhodou nie ste veľmi ohybní, že by ste si ho mohli dopriať sami). Preto neotáľajte a nájdite si na sex zoznamke partnera!

[rox]

Varovanie: Tieto stránky obsahujú erotický chat, videá, fotky a iné sexuálne explicitné materiály. Pre vstup musíte byť starší 18 rokov alebo 21 rokov, pokial to vyžaduje zákon. Všetky modelky a modelovia sú starší než 18 rokov. Moderátorské profily sú označené červenou bodkou.