Jedna z najrozšírenejších zoznamovacích stránok pre dospelých v SR - erotická zoznamka flirtkontakt.sk

Čím si kazíme sex

13.marec 2018
Čím si kazíme sex

Máte pocit, že sa vám nedostáva toľko erotickej vášne, koľko by ste si predstavovala? Než začnete hľadať vinu u partnera, uvažujte, či si milostný život nesabotujete sama. Dámy, jeden článoček výhradne pre vás.

Skvelý sex je .... proste skvelá vec. Čo keď pri ňom ale nezažívate ten ohňostroj a chvenie zeme, skrátka pocity, ktoré by podľa vás mali nádherný sex sprevádzať? Samozrejme, že problémy sa môžu skrývať hocikde, však existuje istá pravdepodobnosť, že si milostný život sabotuje vy sama. Nechce sa vám tomu veriť? Pre istotu si prejdite nasledujúci zoznam, zistíte tak, či nie ste za upadajúcu vášeň zodpovedná práve vy.

Príliš veľa technológie

Jasne, občas proste chcete len padnúť do postele, chvíľu pozerať na televíziu, vypnúť mozog a zaspať. Alebo by ste sa rada dostala na ďalší level v počítačovej hre, prípadne potrebujete napísať niečo na Facebook. To je fuk. Elektronické prístroje pôsobia antieroticky a mali by ste ich zo spálne vykázať. Podľa nedávno uskutočnenej štúdie sa páry, ktoré majú v spálni televíziu, oddávajú sexu o polovicu menej často ako pary bez televízie. A to platí aj pre iné prístroje.

Nestačí telefón v spálni stíšiť. Nechajte ho spolu s počítačom napríklad v kuchyni. Nepotrebujete ho. A už vôbec sa nepozerajte v posteli na správy. Nič nezničí intímnu náladu tak rýchlo, ako letecká katastrofa alebo vojnové útoky.

Príliš veľa chémie

Väčšina ľudí vie, že antidepresíva znižujú libido. Ak je to váš prípad, preberte so svojím lekárom možnosť zmeniť prášky. Intímny život ale ohrozujú aj iné, oveľa bežnejšie lieky. Antihistaminiká, podávané proti alergiám, ale aj lieky na prechladnutie telo odvodňujú. To znamená, že sa znižuje zvlhčenie slizníc napríklad v nose a na ďalších dôležitých miestach, však viete kde. Ak lieky na alergiu naozaj musíte užívať, majte po ruke lubrikant, aby sex nebol bolestivý. A pokiaľ ho používať nemusíte, nerobte to.

Beriete nevhodnú antikoncepciu

Antikoncepčné tabletky majú na ženskú sexualitu rozhodne ohromný vplyv, a nie vždy sa jedná o vplyv pozitívny. Až štyridsať percent žien užívajúcich hormonálnu antikoncepciu sa sťažuje na určitý pokles libida. Mnohé ženy pociťujú pri styku silný nedostatok zvlhčenia krátko potom, čo nasadia novú antikoncepciu. Na vine môže byť obsah estrogénu v prípravku, ktorý je príliš nízky, než aby zabezpečil adektávne zvlhčenie, ale zároveň je natoľko vysoký, že potláča schopnosť tela tento hormón produkovať prirodzene. Telo si musí na nový druh antikoncepcie najprv zvyknúť.

Keď sa ale situácia pozvoľna normalizuje ani po troch mesiacoch, čo je doba, ktorá by telu mala k adaptácii stačiť, porozprávajte sa s gynekológom o zmene lieku. Prípadne zamyslite nad alternatívnymi formami antikoncepcie, s ktorými vám pokles libida ani bolestivý sex nebudú znepríjemňovať život.

Ste pohodlná

Po pravde povedané si v tejto veci môže siahnuť do svedomia každá z nás. Ak prevádzkujete sex len v posteli, a to vždy v utorok a v sobotu, v misionárskej polohe a v tme, začne to byť jednoducho nudné. A nudný sex vedie k strate záujmu na oboch stranách. Vneste do spálne nové taktiky a aktivitu, prípadne spálňu opustite, zmeňte miesto, deň i čas. Privstanete si o pol hodiny a skúste to robiť hneď ráno. Na druhej strane je pravda, že väčšina žien najlepšie sexuálne formy dosahuje v sobotu o jedenástej večer, aspoň to hovorí istá štúdia. Nebolo by teda od veci s tým tiež počítať.

Čo robiť v posteli lepšie?

Neurobíte si čas na spoločné chvíle

Všetci vieme, že nie je jednoduché nájsť si na seba čas, zvlášť keď obaja pracujete a navyše máte malé deti. Nedostatok spoločných chvíľ je jedným z hlavných dôvodov nedostatku sexu. Medzi pracovnými povinnosťami a zhonom okolo detí pripomínajú spoločné chvíľky skôr firemné schôdze ako intímne priateľský a milenecký rozhovor. V prostredí, kde nie sú emócie, nemôže existovať ani uspokojivý sex. Musíte si na seba urobiť čas, aj keby to znamenalo len raz týždenne spoločnú večeru v dobe, keď už sú deti v posteli.

Zakážte si v tejto spoločnej chvíľke všetky hovory o práci a deťoch. Uvidíte, že sa zlepší nielen váš sex, ale vzťah vôbec, takže na tom môžete len zarobiť.

Nedbáte o seba

Na tom, ako sa o seba staráte, záleží naozaj veľa, a nielen preto, aby ste boli pre partnera atraktívne. Vďaka cvičeniu budete vo forme, čo je plus aj pre váš intímny život, už len preto, že budete sama so sebou spokojnejšia a budete sa cítiť lepšie. Zdravé jedlo a dostatok spánku napomôžu k tomu, aby ste mali na vášnivej noci dosť energie. Dôležitá je i relaxácia. Ak vás práca stresuje natoľko, že sa večer doma rútite a na milovanie nemáte ani pomyslenie, skúste napríklad cvičiť jogu či meditovať, to by vás malo trochu upokojiť. Keď o seba budete dbať, budete fyzicky aj psychicky pripravená na kvalitný sex.

Čakáte toho príliš

Neustále nám niekto hovorí, ako má vyzerať správny sex, čo v nás budí isté očakávania. A tieto očakávania nám často podrývajú uspokojivý intímny život. Ak si napríklad myslíte, že každá súlož by mala byť zavŕšená nadpozemským orgazmom, potom sa zrejme dočkáte nevyhnutného sklamania. Naozaj každú noc nezobudíte krikom celý dom. Nemôžete ísť do vzťahu s hotovým scenárom v ruke. Mnohí sme plní ideálnych očakávaní a toľko sa k svojim fantáziám upíname, že nie sme schopní sa ich vzdať.

Je v poriadku vkladať do partnera určité nádeje, ale musí existovať reálna možnosť, že je skutočne možné naplniť. Určite sa postavte aktívne za svoje sexuálne potreby, ale nezabúdajte, že sex môže byť úžasný, pekný, alebo tiež len uchádzajúci a všetko medzi tým. Sex je vždy dobrý, ale nie je vždy skvelý. Počítajte s tým. Ale tiež na jeho zlepšení pracujte.

Ako situáciu vylepšiť

Nasledujúcich šesť vecí pomôže navodiť skvelý milostný život

  1. Zariadiť, aby spálňa bola miestom pokoja a odpočinku.
  2. Dobre spať.
  3. Venovať pozornosť svojmu telu, dbať na pravidelné návštevy u gynekológa a všímať si všetkých zmien "tam dole".
  4. Mať sa rada, byť spokojná s vlastným telom.
  5. Preberať v sexe aktívnu úlohu, zvádzať a nechať sa zvádzať, nadchnúť sa novými nápadmi.
  6. Dať si prácu s budovaním vzťahu vás dvoch, urobiť si na seba čas a komunikovať spolu.

Ako ste na tom vy?

Som sexy

Super telo sa nevyžaduje

Cítila by ste sa určite sexy, len keby tu neboli tie vianočné kilá navyše alebo celulitída. V bezúhonnosti povedané, naozaj veríte, že existujú perfektné postavy? Je možné, že Photoshop a humbuk okolo modeliek nám mení pohľad na realitu. Avšak muži práve v posteli stoja skôr o krivky než superštíhle vešiaky na šaty.

Vyplňte svoj mozog

Stenám hlasno, alebo ste radšej ticho? Ste pre krkolomné sexuálne experimenty? Orálny sex alebo ... V posteli platí pravidlo, čo najmenej myslieť. Veľké premýšľanie by vás len zneistilo. Dobrá milenka by mala vedieť predovšetkým jedno: dokázať sa uvoľniť. To sa vám najlepšie podarí, keď si presne predstavíte, čo sa práve deje. Keď sa necháte unášať svojou túžbou, budete robiť všetko správne.

Dievčenské rozhovory pomáhajú

Čo sa stane v posteli, to tiež v posteli zostane? Áno aj nie. Neuvážené poznámky, napríklad s rozmermi alebo hlúpom Machovi, zaručene skazia atmosféru. Ale keď si občas vypočujete, akými trikmi si vaše kamarátky alebo ich milenci dobrú náladu udržujú, budete oveľa otvorenejší. Spoločný smiech je oslobodzujúci, zmierňuje vážnosť situácie.

Robte to často

Sex vedie k viac sexu, to je staré pravidlo. Začnite hneď: sama so sebou. A to čo najčastejšie.

Začnite pokojne, lenivo a zvoľna

Rýchlejšie, vyššie, ďalej: všetci vieme, že keď usilujte predovšetkým o výkon, zaručene to túžbu umŕtvi. Napriek tomu by sme vždy boli radi bohyňami sexu. Zmiernite svoje vysoké nároky. Sex môže byť, najmä v stresovom období, tiež občas pokojný a lenivý. Ale aj taká rýchlovka len tak "mimochodom" je fajn.

Urobte si pohodlie

Na divokú vášeň sa musíte dokázať uvoľniť. A na to potrebujete dôverovať sama sebe, ale aj partnerovi. Pri tom vám môže pomôcť útulné prostredie: sviečky, obľúbená hudba alebo vlastná posteľ.

Nechajte ho v centre pozornosti

Samozrejme nie vždy. Ale príležitostne môže hrať hlavnú úlohu. Vedci zistili, že neistým ľuďom pomáha, keď sa vcítia do iných ľudí, o to sa postarajú zrkadlové neuróny v mozgu. Tie majú za následok, že partnerovo sebavedomie sa prenesie priamo na vás.

Ženy, masturbujte, ale skúste si k tomu nájsť aj nejakého toho muža zo sex zoznamky, čo za vás vybaví zvyšok.

[ivi]

Varovanie: Tieto stránky obsahujú erotický chat, videá, fotky a iné sexuálne explicitné materiály. Pre vstup musíte byť starší 18 rokov alebo 21 rokov, pokial to vyžaduje zákon. Všetky modelky a modelovia sú starší než 18 rokov. Moderátorské profily sú označené červenou bodkou.