Jedna z najrozšírenejších zoznamovacích stránok pre dospelých v SR - erotická zoznamka flirtkontakt.sk

Análne sólo hrátky: Objavte kúzlo análnej masturbácie

16.január 2024
Análne sólo hrátky: Objavte kúzlo análnej masturbácie

Ako bezpečne začať s análnymi hrátkami a vyhnúť sa nepríjemným prvým chybám? Všetko, čo ste chceli sex hrátkach so zadkom vedieť, sa dozviete v dnešnom článku.

Je prirodzené, že ľudia chcú posunúť svoj sexuálny vzťah o úroveň vyššie. Je tiež prirodzené, že si pre tento krok zvolia análne hrátky. Často ale urobia jednu chybu – neriešia prípravu, techniku, nezistia si informácie, čo môžu očakávať. A nie je potom divu, že zážitok z týchto sexuálnych hier nie je taký, aký si predstavovali, mnohokrát je dokonca o dosť horší.

Ak ste aj vy urobili takú chybu a myslíte si vďaka nej, že hranie s análom nie je pre vás, skúste to ešte prehodnotiť. Zároveň je tento článok aj pre všetkých nováčikov, ktorí by sa radi dozvedeli, na čo sa majú pripraviť. Naša rada znie: vyskúšajte si análne hrátky osamote, bez partnera, bez stresu, bez tlaku na akýkoľvek "výkon". Najprv sami zistite, čo je vám príjemné, zvyknite si na ten pocit, rozvíjajte svoje sebapoznávanie, experimentujte postupne svojou rýchlosťou.

Ale aj pri skúšaní análnych hrátok osamote môžete byť trochu nervózny. Sme tu, aby sme vám pomohli, a prinášame vám sprievodcu pre začiatočníkov: ako sa k análnym hrám postaviť sólo.

Čo je to análna masturbácia?

Análna masturbácia je skutočné sexuálne sebapoznávanie s využitím iba svojho tela alebo erotických hračiek, ale zamerané na okolie ritného otvoru. Môžu ju prevádzkovať muži aj ženy, ale je pravdepodobné, že muži z toho budú mať väčší uspokojujúci úžitok vďaka umiestneniu prostaty. Ale pozor! Hrátky so zadočkom nemusia zahŕňať penetráciu - počíta sa aj dotýkanie na úrovni povrchu.

Prečo by ste to mali robiť?

"Jedným z najväčších lákadiel análnej masturbácie je, že umožňuje jedincovi preskúmať často nedotknutú erotogénnu oblasť vlastným tempom a zistiť, čo sa mu páči a čo nie," hovorí Mia Sabat, interná sexuálna terapeutka spoločnosti Emjoy. „Hoci sa často predpokladá, že análny sex je akt, ktorý sa musí odohrávať medzi dvoma ľuďmi, skutočnosť je taká, že análny sex môžeme často prežívať sami – a užívať si ho. Akákoľvek masturbácia je aktom, pri ktorom si poskytujeme potešenie, takže to prirodzene platí aj pre análne hrátky."

Masturbácia je skvelý spôsob, ako zistiť, čo sa vám páči a čo je vám príjemné. Možno zistíte, že análny sex, možno doposiaľ nepreskúmaná oblasť, je fantastický, a toto poznanie potom môžete preniesť do sexu s partnerom. Alebo to môžete skúsiť sólo, ten pocit sa vám nebude páčiť a rozhodnete sa ho nezahŕňať ani do spoločného, ani do sólo sexu. Aspoň to viete a mohli ste to vyriešiť bez stresu z toho, že by ste sa museli zaoberať pocitmi inej osoby.

Aké sú výhody análnej masturbácie?

Potešenie! Pre mnoho ľudí je análna stimulácia úplne úžasným pocitom, a to vďaka nervovým zakončeniam v celej oblasti. Rovnako ako „bežná“ masturbácia zameraná na vaše genitálie môže análna masturbácia zmierniť stres, zlepšiť náladu, zvýšiť sexuálne sebavedomie a dokonca vám pomôcť zaspať.

"Ak chcete masturbovať a radi by ste zistili viac o sebe a svojej sexualite, potom môže byť masturbácia pre vašu myseľ a telo len prospešná," hovorí Mia. "Je prirodzené zaujímať sa o svoje telo a byť zvedavý na škálu rozkoší, ktoré môžete zažívať, a je načase zbaviť sa hanby, ktorý análnu masturbáciu obklopuje. Masturbácia je nielen príjemná, ale pomáha nám starať sa o našu myseľ a telo a spojiť sa s našou sexualitou tým, že nám pomáha lepšie spoznať naše telo a túžby."

Zvlášť análna masturbácia je mimoriadne príjemná vďaka početným nervovým zakončeniam, ktoré sa nachádzajú v celej oblasti. Pri dostatočnej dilatácii a lubrikácii môže byť análny sex vykonávaný osamote alebo s inou osobou mimoriadne príjemným zážitkom. (pozn.: dilatácia = rozširovanie)

Základom pre úspešné análne hrátky je uvoľnenie

Ako môžete začať so sólo análnymi hrátkami?

Kľúčom k úspechu je uvoľnenie. Ak ste napätí a nemáte náladu, nebudú pre vás análne hrátky akéhokoľvek druhu príjemné už len preto, ako fungujú svaly (nielen) okolo vášho zadočku. Mia vysvetľuje: "Prvou a najdôležitejšou vecou je byť uvoľnený a necítiť sa pod žiadnym tlakom, že túto časť svojej sexuality preskúmala musíte skúmať, ak nechcete. Kým robíte niečo, čo chcete robiť alebo skúšať, máte všetko pod kontrolou."

"Análny sex v akejkoľvek podobe vyžaduje uvoľnenie. Je dôležité, aby to bol radostný zážitok a aby ste sa pri ňom cítili uvoľnene. Než začnete s análnymi hrátkami alebo penetráciou, dajte si na čas a prebuďte svoje vzrušenie erotickými fantáziami, filmami alebo knihami. Fyzicky môžete začať hrátkami so zadkom: hlaďte celú oblasť a položte ruky na záhyby, kde sa nohy a zadok stretávajú."

"Potom prechádzajte prstami pozdĺž záhybu od vnútornej strany stehien k vonkajšej oblasti a tento pohyb opakujte toľkokrát, koľkokrát si vaše telo povie, aby ste sa nažhavili. Potom si pomaly masírujte spodnú časť chrbta, láskajte vonkajšiu stranu konečníka a pohybujte sa tempom, ktoré vám bude príjemné a bude vás vzrušovať. Akonáhle sa vzrušíte, môžete premýšľať o tom, že by ste prešli na preniknutie, ak budete chcieť."

Začnite pomaly – na začiatok bude stačiť jeden prst, ak ste nervózni zo zašpinenia (to rozoberieme ešte ďalej), vezmite si latexové rukavice alebo kondóm – a postupne sa prepracujte k väčším análnym kolíkom a vibrátorom.

Aké sú najlepšie hračky pre análnu masturbáciu?

Dôležitá informácia: Do análneho otvoru by ste mali zasúvať iba veci, ktoré sú na to určené. To preto, že čokoľvek, čo nie je hračkou určenou pre análne hrátky, sa vám môže vcucnúť dovnútra a môže byť pekne pracné to potom dostať von – čo nielen že môže spôsobiť poškodenie, ale navyše vyžadovať aj trochu trápnu (a pravdepodobne bolestivú) návštevu nemocnice.

Potrebujete niečo s rozšírenou základňou (rozšírenou časťou na jednom konci, väčšinou v tvare placky) alebo niečo, čoho sa môžete na konci pridržať (väčšinou očko väčšieho rozmeru), aby ste to mohli ľahko vybrať. Je tiež veľmi dôležité, aby sa hračky nedostali z konečníka do vagíny, takže by sme odporúčali mať pre tieto dve oblasti oddelené hračky.

"Začiatočníkom by som odporučila, aby najskôr skúsili použiť análny kolík alebo niekoľko kolíkov rôznych veľkostí, aby mohli experimentovať s príjemnou, postupnou dilatáciou," hovorí Mia. "Tieto typy kolíkov sú navrhnuté tak, aby ich bolo možné bezpečne ponechať v análnom otvore alebo používať pri análnych hrátkach, čo znamená, že jediné, o čo sa musíte starať, je baviť sa a užívať si."

Aký lubrikant by ste mali používať pri análnych hrátkach?

Zatiaľ čo vagína má prirodzenú lubrikáciu, konečník ju nemá. To znamená, že lubrikant nie je voľbou, ale nutnosťou.

"Ak lubrikant nepoužijete, vaše skúsenosti s análnym potešením pravdepodobne spôsobia malé trhliny (praskliny) v tkanive vystielajúce konečník, čo bude mať za následok bolesť, nepohodlie a dokonca sa môže objaviť aj krvácanie," hovorí Mia. "Nielenže to bude nepríjemný zážitok, ale pravdepodobne vás to v budúcnosti odradí od sexuálnych zážitkov zameraných na análny sex."

Prejdite si obľúbené stránky s erotickými pomôckami a nájdete množstvo lubrikantov určených špeciálne pre análny sex. Ale pozor! Hoci znecitlivujúce gély môžu znieť lákavo tým, ktorí sú z toho trochu nervózni, neodporúčali by sme ich. Je dôležité, aby ste cítili, čo sa tam dole deje, vrátane bolesti – čo je znamenie, že máte prestať s tým, čo robíte.

Dávajte si tiež pozor na typ lubrikantu, ktorý používate. Lubrikant na vodnej báze je bezpečný pre použitie s kondómami aj hračkami, ale nemá takú dlhú výdrž, takže ho budete potrebovať viac, lubrikant na silikónovej báze funguje s kondómami, ale nie so silikónovými hračkami (trenie spôsobuje ich rozpad), a lubrikant na olejovej báze vydrží dlhšie, ale nefunguje s kondómami ani hračkami, pretože opäť môže spôsobiť ich rozpad, čo obzvlášť pri kondóme môže mať neblahé následky.

Pokiaľ zostávate pri stimulácii prstami, je olejová báza dobrým riešením. Ak chcete pridať aj hračky alebo kondómy, zvoľte gél na vodnej báze.

Do análu zavádzajte vždy len hračky na to určené

Musíte si urobiť klystír?

Nie, nemusíte. Je to vaše telo a vy ste ten, kto ho skúma – je naozaj na vás, ako sa pripravíte. Odpovieme vám na dôležitú otázku: Áno, možno uvidíte nejaké hovienko. Je to normálne a dá sa to očakávať, a úprimne povedané, ak je vám hlboko nepríjemná predstava výkalov vo vašej blízkosti, análne hrátky možno nie sú nič pre vás. Exkrementy vychádzajú z vášho konečníka. Zmierte sa s tým a pokračujte v zábave.

Aj keď klystír znie ako lákavý spôsob, ako sa zbaviť všetkého rizika výkalov, môže priniesť viac rizík ako skutočných prínosov. "Dôrazne neodporúčam používať klystíry," hovorí Mia. "Niektorí si síce myslia, že vďaka klystíru sú análne hrátky hygienickejšie, ale to je veľmi zle pochopený koncept. Klystíry prinášajú mnoho negatívnych vedľajších účinkov, pretože môžu poškodiť danú oblasť, podráždiť bunky v konečníku, vytvárať nadmerné množstvo hlienu a spôsobiť suchosť v oblasti, čo môže spôsobiť trhliny a viesť k šíreniu pohlavne prenosných chorôb."

"Nakoniec je dôležité si uvedomiť, že análny sex je análny sex: zbavte sa akejkoľvek stigmy, hanby alebo rozpakov spojených s výkalmi, nezabudnite, že sú prirodzenou súčasťou análnych hrátok, a nenechajte sa nimi zdržiavať od toho, aby ste si užili skutočne príjemný zážitok. "

Ako by ste sa mali na análne hrátky pripraviť?

Už sme to hovorili skôr, ale zopakujeme to znova: najskôr sa uvoľnite a pripravte sa psychicky. Než sa do toho pustíte, uistite sa, že ste v správnom rozpoložení.

Potom príde na rad fyzická časť. Možno sa budete cítiť lepšie, keď si najprv zájdete na záchod a do sprchy, aby ste znížili pravdepodobnosť, že sa stretnete s veľkým množstvom výkalov. Dobre si očistite ruky a prsty, zastrihnite a opilujte nechty, aby ste sa zbavili ostrých rohov alebo hrán, ktoré by mohli spôsobiť zranenie, a pre väčšie pohodlie si ich zakryte kondómom alebo latexovými rukavicami. Pred použitím sa uistite, že sú vaše hračky čisté a že máte dobrú zásobu lubrikantu.

Čo by ste mali urobiť pre následnú starostlivosť po análnych hrách?

"Keď skončíte análny sex, je dobré upratať, rovnako ako po akomkoľvek inom sexe," hovorí Mia. „Napríklad ak boli použité hračky, je dobré ich dôkladne umyť alebo utrieť a uistiť sa, že sú čisté od telesných tekutín aj lubrikantov.

"Pokiaľ ide o samotné telo, stačí bežná očista bez preháňania alebo použitia väčšej sily. Nenechajte sa zastrašiť, ak sa počas pohlavného styku alebo po ňom objavia výkaly - je prirodzené, že sa pri akomkoľvek druhu análneho sexu stretnete s malým množstvom výkalov. Stačí sa zvonka umyť vodou a mydlom a budete čistí ako vždy."

"Po análnom sexe môžete mať pocit, že sa vám chce na záchod, alebo pociťovať pocity podobnej plynatosti - môže to byť mierne otravné alebo trápne, ale nie je sa čoho obávať - kvôli análnemu sexu nehrozí riziko inkontinencie," dodáva.

Ako spoznáte, že sa análne hry zvrtli?

Ak v akomkoľvek okamihu pocítite ostrú bolesť, prestaňte. Nesnažte sa ju „pretlačiť“ a nepredpokladajte, že bolesť je len súčasťou zážitku.

"Ak si predohru užijete, zameriate sa na potešenie a použijete lubrikant, nemali by ste počas análneho sexu ani po ňom pociťovať žiadnu bolesť alebo nepríjemné pocity," hovorí Mia. "Ak sa po análnom sexe cítite citliví alebo nepríjemne, mali by ste sa poradiť so svojím lekárom a zamyslieť sa nad svojou technikou, aby ste zistili, čo môže byť príčinou vašich problémov."

"Pri análnom sexe môže dôjsť k malým trhlinám, rovnako ako pri vaginálnom styku, ale vedzte, že sa rýchlo zahojí, pričom najväčšia hrozba spočíva vo zvýšenom riziku nákazy pohlavne prenosnou chorobou. Veľmi zriedka dochádza pri análnom sexe k fyzickému poraneniu, aj keď nie je nezvyčajné, že sa po análnych hrách objavia hemoroidy, ktoré niekedy vyžadujú voľnopredajnú liečbu alebo vyjadrenie lekára."

"Ak máte neustále bolesti alebo strácate kontrolu nad vyprázdňovaním, môže sa jednať o trhlinu, ktorú by mal ošetriť lekár. Vyvarovať sa extrémnych praktík, ako sú fisting, análny sex s nedostatočnou postupnou dilatáciou alebo análny styk bez lubrikácie, je najlepší spôsob, ako si udržať zdravie na prvom mieste. Pomalý análny sex a tempo, ktoré vedie iba k potešeniu, nie k nepríjemným pocitom alebo bolesti, je tá správna cesta k tomu najlepšiemu zážitku," vysvetľuje Mia.

Aj vy môžete experimentovať s análnym uspokojovaním, či už ste muž alebo žena.

[Lil]

Varovanie: Tieto stránky obsahujú erotický chat, videá, fotky a iné sexuálne explicitné materiály. Pre vstup musíte byť starší 18 rokov alebo 21 rokov, pokial to vyžaduje zákon. Všetky modelky a modelovia sú starší než 18 rokov. Moderátorské profily sú označené červenou bodkou.