Jedna z najrozšírenejších zoznamovacích stránok pre dospelých v SR - erotická zoznamka flirtkontakt.sk

Ako správne vyprstiť ženu?

8.september 2022
Ako správne vyprstiť ženu?

Prstenie môže byť pre ženy veľmi príjemné, či už je súčasťou predohry, alebo hlavného aktu - pokiaľ je dobre vykonané. Zlá stimulácia prstami je nielen naozaj nepríjemná, ale môže byť aj neuveriteľne bolestivá! Našťastie pokiaľ si naštudujete anatómiu vulvy a budete so svojou partnerkou komunikovať, môžete techniku prstenia zlepšiť.

Najprv si ujasnime, čo presne prstovanie je. Prstenie môže znamenať akúkoľvek formu "ručnej" stimulácie partnerkiných genitálií (vnútri aj zvonku), ale keď väčšina ľudí hovorí o prstení, má na mysli vaginálnu stimuláciu pomocou prstov. Existuje množstvo spôsobov, ako môžete stimulovať partnerkinu vagínu, ale podľa sexuálneho pedagóga Tucka Malloya sú prsty tým najlepším nástrojom.

"Mnoho z nás má väčšiu kontrolu nad tým, ako používať prsty, než hračku alebo penis," vysvetľuje Malloy. "Sú plné nervových zakončení, vďaka čomu veľmi dobre cítite, kde sa čo nachádza, a dotýkate sa vulvy špecifickými spôsobmi." Každá vulva je jedinečná a neexistuje žiadna univerzálna metóda. Napriek tomu existuje niekoľko univerzálnych tipov, ktoré by vám mohli pomôcť vziať partnerovo potešenie doslova do vlastných rúk.

Ako hovorí sexuálna pedagogička Luna Matatas: "Prsty sú erotické hračky, ktoré máme vždy pri sebe." A je to tak. Tak ich využite! Prinášame vám návod, ako sa v prstení zlepšiť.

Musíte vedieť, kam mierite

Začnime krátkou lekciou anatómie. Vulvu tvoria pysky ohanbia, vnútorné pysky ohanbia, vonkajšie pysky ohanbia, klitoris, pošvový vchod a perineum. Všetky tieto oblasti sú citlivé na dotyk, ale existuje niekoľko centier rozkoše, ktoré obzvlášť dobre reagujú na stimuláciu rúk: klitoris a bod G.

Klitoris má približne 8 000 nervových zakončení, čo je zhruba dvojnásobok čo v penise, a je pravdepodobne väčšia, než si myslíte. Väčšina ľudí pozná drobný hrbolček v hornej časti vulvy (to je žaluď klitorisu), ale väčšina klitorisu je v skutočnosti pod kožou. Celá štruktúra sa tiahne po stranách vulvy a zasahuje až päť centimetrov dovnútra tela. Klitoris môžete stimulovať zvonka hladením "žaluďa" alebo jemným tlakom na vulvu, alebo ho môžete stimulovať zvnútra pošvy nájdením bodu G.

Podľa úvodníka z roku 2022 publikovaného v časopise Sexual Medicine Reviews Journal je bod G centrom rozkoše, kde sa stretáva päť rôznych štruktúr: klitoridálna krúra, klitoridálny bulbus, periuretrálne žľazy, močová trubica a predná stena pošvy. Táto oblasť sa nachádza asi dva centimetre vo vnútri pošvy na prednej strane pošvovej steny. Bod G svojej partnerky môžete nájsť tak, že v okamihu, keď je vaša partnerka vzrušená, do neho vložíte jeden alebo dva prsty a stočíte ich smerom k prednej časti partnerkinho tela (k brušku). Ak ucítite hrboľ alebo hubovitú štruktúru, ste na správnom mieste!

Klitoris a bod G sú najznámejšími ženskými centrami rozkoše, ale telo každého človeka je jedinečné. Vaša partnerka môže najlepšie reagovať na hlbokú penetráciu, nepriamu stimuláciu klitorisu, stimuláciu bradaviek alebo niečo iné. Najlepší spôsob, ako nájsť jej citlivé miesta, je venovať pozornosť jej fyzickým a slovným signálom.

Teraz, keď už poznáte cestu k partnerkinej vulve a vagíne, ste pripravení začať s prstením!

Naučte sa, ako správne vyprstiť svoju partnerku

Ako priviesť ženu k orgazmu pomocou prstov?

Udržujte čistotu

Nikto nechce mať vo vagíne korenie zo zemiačikov! Než začnete partnerku prstiť, umyte si ruky. "Vagína má svoj vlastný bakteriálny ekosystém," vysvetľuje Matatas. "Chceme čo najlepšie obmedziť výskyt vonkajších baktérií." Uistite sa, že máte ostrihané a zapilované nechty, aby ste jej nespôsobili rezné rany alebo odreniny.

Spýtajte sa partnerky, čo sa jej páči

"Vždy je prospešné začať sexuálny akt tým, že sa porozprávate o svojich špecifických prianiach alebo obmedzeniach," hovorí Malloy. Dokonca aj v kontexte dlhodobého vzťahu môže telo vášho partnera v rôznych dňoch túžiť po rôznych pocitoch.

Nezabúdajte aj na komunikáciu počas sexu. "Povedzte partnerke, že oceníte spätnú väzbu, a dajte najavo svoje nadšenie z toho, že môžete zistiť, ako bude jej telo reagovať," hovorí Matatas.

Je to tiež skvelá príležitosť skontrolovať s partnerkou postupy bezpečného sexu. Pokiaľ je prstenie jediným sexuálnym aktom v ponuke, riziko šírenia alebo nákazy pohlavne prenosnou chorobou je síce nízke, ale nie je nulové. Pokiaľ máte viac partnerov, ak jeden z vás žije s chronickou pohlavne prenosnou chorobou alebo ak už je to nejaký čas, čo bol niektorý z vás testovaný na pohlavne prenosné choroby, používanie latexových alebo nitrilových rukavíc zaistí čo najbezpečnejší zážitok.

Najprv partnerku nažhavte

Keď začnete partnerke ihneď stimulovať klitoris alebo vagínu, môže ju to odradiť. „Pre veľa ľudí je to trochu šok,“ hovorí Malloy. Než sa pustíte do práce, venujte chvíľu bozkávaniu a hladeniu partnerky. Čím viac bude vaša partnerka vzrušená, tým citlivejšia bude jej vulva.

Používajte lubrikant

Partnerkina vagína bude pravdepodobne pri vzrušení vlhká, ale trocha lubrikácie navyše môže prstenie spríjemniť. "Lubrikant vnútri aj zvonku môže znížiť trenie, čo znižuje napätie na koži vulvy a vaginálne tkanivo," hovorí Matatas.

Štúdia z roku 2011 zistila, že okrem toho, že používanie lubrikantu uľahčuje penetráciu, v skutočnosti zvyšuje sexuálne potešenie žien. Len sa pred nanášaním nezabudnite poradiť s partnerkou o jej preferenciách ohľadom lubrikantov a alergiách na konkrétne zložky.

Vnímajte reakcie svojej partnerky a komunikujte

Nezabudnite, že pokiaľ vaša partnerka potrebuje lubrikáciu, neznamená to, že ju vy alebo váš spoločný sex nevzrušujete. Lieky, hormonálna nerovnováha, menopauza, stres a dehydratácia môžu znižovať prirodzenú lubrikáciu pošvy. Ľudia s vulvou, ktorí podstúpili operáciu zmeny pohlavia, môžu produkovať veľmi málo lubrikácie alebo vôbec žiadnu. Ľudia s napätými svalmi panvového dna alebo pošvovými jazvami môžu navyše zistiť, že prienik je bez ďalšej lubrikácie bolestivý. Niektoré telá jednoducho potrebujú trochu pomôcť, aby pre nich boli intímne hrátky príjemné, a na tom nie je nič zlé.

Začnite pomaly

Než zasuniete prsty do partnerkinej vagíny, zamerajte sa na jej klitoris a vulvu. Samozrejme môžete použiť ústa, pokiaľ má vaša partnerka rada orálny sex, ale prsty môžu ponúknuť trochu väčšiu všestrannosť.

"Prsty sú svižné - môžete sa dostať do štrbín, napríklad po stranách klitorisu a pyskov ohanbia, a môžete naozaj ľahko upravovať tlak a rýchlosť," hovorí Matatas.

Jemne hladkať partnerkine pysky ohanbia, krúžiť prstom okolo klitorisu, alebo poskytnúť priamu stimuláciu klitorisu, pokiaľ partnerka túži po intenzívnych pocitoch. Môžete ju tiež nechať trieť o vašu dlaň alebo stehno a zapojiť tak časti klitorisu, ktoré prebiehajú po oboch stranách vulvy.

Stimulujte jej bod G

Akonáhle je vaša partnerka pripravená na vaginálnu penetráciu, buďte jemní a začnite ľahko jedným prstom. Aby ste dosiahli partnerkinho bodu G, stačí zasunúť prst asi na dva centimetre.

"Začnite s pomalým zasúvaním jedného prsta, pričom bruška prstov trite pozdĺž prednej steny pošvy smerom k pupku," hovorí Matatas. Nahmatajte tkanivo, ktoré je hubovité a pevné. Akonáhle ste v správnej oblasti, Malloy odporúča pritlačiť prst smerom k partnerkinej lonovej kosti pohybom "poď sem". Pokiaľ o to partnerka požiada, pridajte väčší tlak, rýchlosť alebo viac prstov, prípadne skúste jemné prirážanie.

Dôsledná stimulácia bodu G by mohla uľahčiť squirting, ku ktorému dochádza, keď ženy uvoľňujú tekutinu močovou trubicou. Pokiaľ už má vaša partnerka so squirtingom skúsenosti alebo ho chce vyskúšať, hoďte pod seba uterák a choďte do toho. A nezabudnite - nie je to moč!

Choďte hlbšie

Niektoré telá dávajú prednosť ľahkej stimulácii, ale ak vaša partnerka túži po plnšom pocite, použite najdlhšie prsty na hlbšie prirážanie. Hlbší prienik by mohol stimulovať partnerkin predný fornix alebo bod A, erotogénnu zónu asi štyri až šesť centimetrov vo vnútri pošvy na prednej strane pošvovej steny.

Priveďte partnerku k orgazmu stimuláciou rúk

Ak chcete nájsť partnerkin bod A, posuňte prsty niekoľko centimetrov za bod G a jemne pritlačte na rôzne časti jej pošvovej steny. Ak vaša partnerka fyzicky alebo slovne reaguje slasťou, keď stimulujete určitú oblasť, zostaňte na mieste a pokračujte! Pokiaľ sa vám nedarí nájsť partnerkine vnútorné centrá rozkoše, Matatas odporúča držať prsty v pokoji, zatiaľ čo partnerka proti nim priráža.

Pokiaľ má vaša partnerka rada veľký tlak a obvod, môžete skúsiť zasunúť celú ruku. "Fisting môže úspešne stimulovať mnoho rôznych citlivých oblastí vaginálneho kanála naraz, čo vedie k intenzívnemu potešeniu celého tela," hovorí Malloy.

Pokiaľ chce vaša partnerka vyskúšať fisting, uistite sa, že je dostatočne nažhavená, a použite veľa lubrikantu. Stlačte všetky prsty k sebe do tvaru "kačičky" a pomaly ich zasuňte do partnerkinej vagíny. Je dôležité, aby ste po celý čas s partnerkou komunikovali a prestali, akonáhle ju niečo zabolí. Pokiaľ sa vám podarí zasunúť iba prsty, je to v poriadku! Partnerkine telo vám ukáže, na čo má, a pridaný obvod štyroch alebo piatich prstov môže byť všetko, čo potrebuje. Ak ste schopní zasunúť ruku za kĺby, môžete ju potom opatrne zaťať v päsť. Nechajte partnerku, aby prirážala proti vašej päste, alebo jemne pohybujte zápästím, aby ste zaistili rytmický tlak proti prednej časti pošvovej steny.

Až bude partnerka pripravená fisting ukončiť, roztiahnite prsty a pomaly ruku vyberte, zatiaľ čo partnerka pomocou svalov panvového dna pomôže vašu ruku vytlačiť.

Kombinácia dráždenia prstami s inými formami stimulácie

Pre mnoho žien je prstenie najlepšie v kombinácii s inými formami stimulácie. Štúdia z roku 2017 publikovaná v časopise Sex and Marital Therapy totiž zistila, že iba 18 % žien dokáže dosiahnuť orgazmus iba vaginálnou penetráciou.

"Mnohým ženám sa počas prstenia páči orálna stimulácia vulvy alebo análneho otvoru," hovorí Matatas. "Zapojenie blízkych citlivých miest môže zvýšiť intenzitu pocitov a úroveň vzrušenia." Matatas tiež odporúča spojiť prstenie s bozkávaním, análnou penetráciou, hrou s bradavkami, sprostou rečou alebo erotickými hračkami, ktoré môžu poskytnúť stimuláciu klitorisu alebo análu.

Pri praktizovaní manuálnej stimulácie nezabudnite, že môže chvíľu trvať, kým nájdete konkrétne formy stimulácie, ktoré vašej partnerke vyhovujú. "Existuje mnoho spôsobov, ako stimulovať vagínu prstami," hovorí Malloy. "Pokračujte v objavovaní a skúšaní nových vecí."

Existuje mnoho techník na stimuláciu erotogénnych zón ženy. Zvoľte tú, ktorá vašej partnerke urobí radosť a prinesie najväčšie uspokojenie.

[Lil]

Varovanie: Tieto stránky obsahujú erotický chat, videá, fotky a iné sexuálne explicitné materiály. Pre vstup musíte byť starší 18 rokov alebo 21 rokov, pokial to vyžaduje zákon. Všetky modelky a modelovia sú starší než 18 rokov. Moderátorské profily sú označené červenou bodkou.