Jedna z najrozšírenejších zoznamovacích stránok pre dospelých v SR - erotická zoznamka flirtkontakt.sk

Ako spolu súvisia vianočné sviatky a problémy s erekciou?

30.december 2023
Ako spolu súvisia vianočné sviatky a problémy s erekciou?

Nemôžete udržať erekciu pri sexe počas Vianoc a okolo Nového roka? Nie ste v tom sami. V dnešnom článku sa pozrieme na príčiny tohto problému, ktorý trápi mužov v priebehu sviatkov na konci roka.

Podľa lekárov so sebou sviatočné obdobie prináša okrem správ o pohode a radosti aj množstvo zmien životného štýlu a psychických zmien, ktoré môžu spôsobiť zvýšené riziko erektilnej dysfunkcie. Doktorka Janine David, špecialistka na mužské zdravie, tvrdí, že nárast tohto ochorenia v období Vianoc je spôsobený dokonalou búrkou stresu a alkoholu, rovnako ako zníženou fyzickou aktivitou a stravou.

Než ale zabredneme do detailov, je na mieste vysvetliť, o akom probléme sa vôbec bavíme.

Čo je to erektilná dysfunkcia?

Podľa britskej Národnej Zdravotníckej Služby je erektilná dysfunkcia stav, kedy:

  • muž nie je schopný dosiahnuť erekciu,
  • muž nie je schopný udržať erekciu dostatočne dlho na to, aby mohol mať sex.

Odborníci dodávajú, že v závislosti od príčiny erektilnej dysfunkcie môžete byť schopní dosiahnuť erekciu inokedy, napríklad po prebudení. Niektorí muži môžu okrem samotnej erektilnej dysfunkcie pociťovať aj nízku sexuálnu túžbu.

Určite musíme spomenúť, že takmer každému mužovi sa občas stane, že nedokáže dosiahnuť erekciu alebo ju udržať a väčšina prípadov erektilnej dysfunkcie je spôsobená stresom, únavou alebo nadmerným pitím alkoholu. Obvykle nejde o nič, čo by vás malo znepokojovať. Môže však byť tiež vedľajším účinkom niektorých liekov (napríklad antidepresív).

Ak sa erektilná dysfunkcia vyskytuje často, môže byť spôsobená ochorením, ako je vysoký krvný tlak alebo vysoká hladina cholesterolu, cukrovka, depresia, úzkosti alebo hormonálne problémy. Ak sa erektilná dysfunkcia opakuje, navštívte praktického lekára alebo kliniku sexuálneho zdravia.

Akú konkrétnu spojitosť má teda erektilná dysfunkcia a vianočné sviatky?

Podľa výskumu spoločnosti Eroxon trpí erektilnou dysfunkciou 40 % mužov starších ako 40 rokov a 26 % mužov mladších ako 40 rokov - zlou správou je, že počas sviatočného obdobia sa môže zhoršiť.

Dokonalá búrka stresu, alkoholu, zníženej fyzickej aktivity a zlej stravy môže viesť k zhoršeniu zdravotného stavu počas tohto obdobia. Nadmerné pitie alkoholu je jednou z najväčších príčin a podľa výskumu si toho je vedomých dokonca 57 % mužov, ale v čase večierkov je ťažké sa prílišnému pitiu alkoholu vyhnúť.

Keď sa k tomu pridá stres z toho, ako všetko stihnúť – vyzdobiť domov, dokončiť nákupy, zohnať tie správne darčeky a zároveň neutratiť viac, než ste zamýšľali – ten tlak je naozaj obrovský. A navyše aj pokiaľ ide o sex, je tu tlak na výkon (keď máme to voľno, tak si MUSÍME užiť...), ktorý môže byť taký ohromujúci, že dôsledkom nebude nič iné ako sviatočné fiasko.

Nenechajte sa na Vianoce problémy s erekciou rozhodiť

Čo teda môžete urobiť, aby ste cez Vianoce porazili erektilnú dysfunkciu?

Nebojte, nemusí to tak byť. Len to bude chcieť trochu snahy a možno, že si tie sviatky lepšie užijete nielen po sexuálnej stránke...

Urobte krok späť a skúste sa zbaviť stresu

Možno, že ste sa práve uchechtli, pretože vám to príde nemožné. Áno, stresu sa v dnešnej dobe (obzvlášť na Vianoce) úplne zbaviť nejde. Ale môžete urobiť pár vecí na to, aby sa s ním vaše telo lepšie vyrovnalo.

Ak si radi doprajete trochu času v posilňovni, zvážte, či si počas sviatkov nepridať do kalendára pár tréningov navyše (ale nie zase veľa!), a ak nie, vydajte sa každý deň na 30 minút na svižnú prechádzku, beh alebo jazdu na bicykli, aby ste sa zbavili stresu a rozprúdili krv. Nezabudnite si tiež urobiť čas na odpočinok a vyškrtnite zo zoznamu úloh pár tých, ktoré jednoducho nie sú nutné.

Skúste si každý deň aspoň chvíľku vyčleniť na nejakú činnosť, ktorá je pokojná a robí vám radosť. Pre niekoho to môže byť meditácia, pre iného napríklad horúca vaňa, maľovanie, vypitie ranného čaju v pokoji osamote... Nemyslite pri týchto činnostiach na to, čo ešte musíte stihnúť, vypnite na chvíľu mozog a len BUĎTE.

Naplánujte si príjem alkoholu

Než sa vydáte na večierok alebo rodinné stretnutie, premyslite si, čo budete na každom z nich piť. Doktorka David odporúča obmedziť sa na každom večierku na dva drinky (za predpokladu, že to nie je viac ako raz denne) a vydržať to.

Odporúča tiež naplánovať si medzi jednotlivými udalosťami aspoň jeden alebo dva dni bez alkoholu, prípadne môžete ísť ešte o krok ďalej a na alkohol sa vykašľať úplne a prejsť počas sviatkov na nealkoholické nápoje. Ale pozor, tie často obsahujú veľa cukru, tak to s nimi tiež nepreháňajte.

Nevyčítajte si to

Doktorka David hovorí, že je až príliš ľahké cítiť sa kvôli náhlej sviatočnej erektilnej dysfunkcii previnilo, ale nemusíte sa kvôli tomu trápiť, pretože je to naozaj veľmi časté a obvykle nie je dôvod sa tým nejako viac zaoberať alebo sa tým zožierať.

Ak sa toho obávate, odporúča sa porozprávať sa o svojich pocitoch s partnerkou. Úprimnosť je vo vzťahoch vždy tá najlepšia politika a to platí aj pre sviatočné fiasko.

Všetko s mierou

Všetci vieme, že Vianoce sú časom pôžitkárstva, a aj keď si sviatočné pochúťky určite môžete dopriať, doktorka David varuje, aby ste to nepreháňali a nezdravé jedlo vyvážili dostatkom zdravších potravín, ktoré Vianoce ponúkajú v hojnom množstve, ako sú orechy, zelenina a ovocie.

Je pravda, že u väčšiny slovenských rodín sa to na Vianoce zdravým jedlom naozaj nehemží. Vyprážaná ryba alebo vyprážaný rezeň, zemiakový šalát s majonézou, mnoho druhov cukroviniek s množstvom cukru, vaječný likér, údeniny a ďalšie... Na Vianoce to patrí, ale ak viete, že to má na vaše telo negatívne účinky, skúste dodržať aspoň tieto dve zásady:

  1. neprejedať sa,
  2. neuzobávať niečo po celý deň.

Keď dodržíte všetky tieto body, je oveľa menšia šanca, že sa tento rok bude konať ďalšie sviatočné fiasko. Krásne prežitie vianočných sviatkov bez erektilnej dysfunkcie vám praje erotická zoznamka Flirtkontakt.sk.

[Lil]

Varovanie: Tieto stránky obsahujú erotický chat, videá, fotky a iné sexuálne explicitné materiály. Pre vstup musíte byť starší 18 rokov alebo 21 rokov, pokial to vyžaduje zákon. Všetky modelky a modelovia sú starší než 18 rokov. Moderátorské profily sú označené červenou bodkou.