Jedna z najrozšírenejších zoznamovacích stránok pre dospelých v SR - erotická zoznamka flirtkontakt.sk

Ako prežívajú sex slepí ľudia?

5.jún 2019
Ako prežívajú sex slepí ľudia?

Mnohí ľudia si nedokážu predstaviť každodenný život bez svojho zraku, nieto ten sexuálny, z tohto dôvodu si ani neuvedomujú, čomu musia slepí ľudia vo svojom živote čeliť. Určite si aspoň viete predstaviť, akú výzvu pre nich pripravuje bežný život, ako je na tom ale ich sexuálna stránka?

Slepí ľudia vnímajú všetko úplne inak než tí, ktorí vidia. Slepota je rôzna pri každom nevidiacom človeku, neexistuje iba tma, ako by si niektorí predstavovali. Takže, čo vidí slepý človek? Niekto vníma svetlo, farby, či obrysy, podobné je to aj so snami. Slepí ľudia, ktorí o zrak prišli neskôr v živote, majú sny, v ktorých môžu vidieť farby a obrazy, pretože si to ich mozog pamätá. Tí, ktorí sa už narodili ako splepí, prežívajú svoje sny prostredníctvom vône, zvuku, dotyku a iných zmyslov. A rovnako to je aj so sexom. Pri neprítomnosti zraku sa spoliehajú na svoje ostatné zmysly, pretože niesú vizuálne stimulované ako ľudia, ktorí vidia. Zrak zároveň rozhoduje o tom, či ich niekto sexuálne priťahuje. Takže ako to vlastne je?

Všetci majú rozdielné túžby a potreby

A tým myslíme naozaj všetky, slepé aj tie, čo vidia. Niektorí nevidiaci majú skúsenosti s tým, že dostali od svojich sexuálnych partnerov komplimenty o ich sexuálnych praktikách, avšak zároveň o nich boli svojimi vidiacimi sexuálnymi partnermi degradovaní ako veľmi prítulní a núdzni. Nie je prekvapením, že nasleduje odpor, pretože sexuálne túžby a potreby nevidiacich sú nepochopené. Vidiaci si neuvedomujú, ako slepí fungujú, čo ich stimuluje, aké sú ich potreby a akým spôsobom stimulujú svojho partnera vo všetkych smeroch. Nie je sa čomu diviť, že to tak je, pretože sa o tom v médiách veľmi nehovorí, a keď to nieje v médiách, nikoho to skoro nenapadne. Viacmenej aj nevidiaci si zalúžia šancu na plnohodnotný sexuálny život a ten začína s poznaním a pochopením. Aby sme to dosiahli, poďme si uviesť dva príklady.

Než sa s niekym vyspíte, alebo naviažete romantický vzťah, musíte sa zoznámiť. A verte, že zoznamovanie prebieha inak pri vidacom a inak pri nevidiacom. Zatiaľčo vidiaci je vizuálne stimulovaný a priťahuje ho z veľkej časti to, čo pred sebou vidia, čím nie je iba vzhľad, ale aj mimika, očný kontakt a reč tela svojho náprotivku pri flirtovaní. Teraz si skúste predstaviť, ako sa zoznamujú a flirtujú nevidiaci. Tí vnímajú reč tela, emócie, výrazy tváre a dispozíciu partnera postojom a hlasom, pomocou svojho sluchu a podľa toho reagujú. A aj keď sa pokúsia udržať očný kontakt, nemá to na nich rovnaký účinok ako na vidiacého, pretože nevidí, ako sa jeho náproivok tvári, akou rečou hovorí jeho telo, aké gestá robí, alebo aké emócie sa skrývajú v jeho očiach. Napriek tomu dokáže vycítiť, keď sa mu niekto pozerá do očí, necíti tú romantickú eufóriu, ktorú človek bežne cíti pri očnom kontakte.

Dotyky jsou pro slepé lidi velmi důležité

Ako slepí ľudia vyjadrujú a príjmajú náklonnosť

K tým najlepším sexuálnym zážitkom dochádza, keď sa obaja partneri navzájom stimulujú všetkými možnými spôsobmi. Pretože nevidiaci nevidia vizuálne podnety, ktorými by partner mohol komunikovať, môžu im k uspokojeniu sebe alebo partnera pomocťou dotyky, chute, vône, potešenie, prípadne bolesť a intuícia. Vľmi prínosná je aj verbálna komunikácia a zpätná väzba. Pokiaľ je váš partner nevidiaci, je dôležité nikam sa neponáhľať a dať mu veľa času na prezkúmanie a stimulovanie vášho tela. Platí to aj naopak a je úplne jedno, či sa jedná o celkom nezáväzný sexuálny alebo romantický vzťah.

A pretože potrebujú toľko fyzického kontaktu, preskúmavať veľa času v intímnej sfére, sú nevidiaci často nepochopení a označení za veľmi prítulnych a núdznych, ako sme sa už zmienili vyššie. Pokiaľ niesú dostatočne stimulovaní, môžu byť frustrovaní či v depresii a stiahnu sa, pretože zmena vo frekvencii náklonnosti rozrušuje ich vnútornú rovnováhu a pocit bezpečia, ktoré im poskytuje intímne zbližovanie.

Ak sa niekedy ocitnete v situácii, keď vás bude priťahovať nevidiaci človek, pristupujte k nadviazaniu kontaktu a sexu s rešpektom a pochopením. Keď pochopíte, čo pre toho človeka znamená intímne zbližovanie a čo všetko obnáša sex, budete si to viac užívať a vážiť si sexuálneho partnera ktorý bude veľmi pozorný a intuitívny. Tým, že budete obja ochotní komunikovať a vzájomne vyjadrovať a príjmať náklonnosť, navzájom oceníte svoju jedinečnosť a puto, ktoré si vytvoríte a budete kultivovať.

Ak chcete zažiť jedinečný sexuálny zážitok, zaregistrujte sa na našej sex zoznamke, kde sa môžete zoznámiť s rôznymi uživateľmi, a nájdete si k sebe sex partnera.

[rox]

Varovanie: Tieto stránky obsahujú erotický chat, videá, fotky a iné sexuálne explicitné materiály. Pre vstup musíte byť starší 18 rokov alebo 21 rokov, pokial to vyžaduje zákon. Všetky modelky a modelovia sú starší než 18 rokov. Moderátorské profily sú označené červenou bodkou.