Jedna z najrozšírenejších zoznamovacích stránok pre dospelých v SR - erotická zoznamka flirtkontakt.sk

Prečo ste v lete nadržanejší?

7.august 2018
Prečo ste v lete nadržanejší?

Leto je v plnom prúde a vy možno pociťujete zvýšenú chuť na sex alebo sexuálne hry. Prečo to tak je, pýtate sa? Dnes sa to dozviete a budete prekvapení, ako veľmi nás toto obdobie ovplyvňuje.

Keď sa nad celou touto "letnou situáciou" zamyslíte, dôjde vám, že je to tak protirečiace si, až je to vtipné. V lete zažívate hneď niekoľko pocitov, ktoré sú(predovšetkým hrozné), ale rozhodne nie sexy. Napríklad také spotené nohy prilepené na koženej sedačke alebo umelohmotnej stoličky, keď sa chcete zdvihnúť. Väčšinou na nich zostane ešte pekný červený fľak. Alebo napríklad spotená horná pera alebo nos pod okuliarmi. Alebo opuchnuté nohy a spálené ramená. Všetko toto má na svedomí neznesiteľné teplo, s ktorým ale nič neurobíme a rovnako tak s jeho následkamy. No a aj napriek tomu sa mnoho ľudí cíti oveľa sexuchtivejší a teplota stúpa druhýkrát...

Čo vyplýva zo štúdií?

Poďme si to trochu objasniť. Nemôžeme úplne s určitosťou povedať, že by ľudia mali v lete viac sexu ako v zime. Výskumy naznačujú, že obyvatelia krajín ležiacich v tropickom a subtropickom páse plodia v letných mesiacoch menej detí. Nie je ale úplne jasné, či je to tým, že by mali v lete menej sexu a menej sa snažili o dieťa, alebo tým, že by v horúcom počasí bola kvalita spermií nejako ovplyvnená. V chladnejšom podnebí sa ale naopak deti rodia najčastejšie na jar, čo je deväť mesiacov po letnom období. Možno to teda nie je tým, že teplo samo by nás robilo nadrženějšími, ale tým, že každý je šťastnejší z toho, čoho má menej. Kým pre obyvateľov chladnejších pásiem je leto niečo "vzácneho" na čo sa tešia celý rok, pre obyvateľov teplých pásiem sú to zase naopak tie chladnejšie dni, ktoré sú pre nich výnimočnejšie. Tým, že chlad je pre nás akousi rutinou, je pre nás teplo niečo, čo nás nadchne, máme vďaka tomu skvelú náladu a tým pádom máme aj chuť na iné veci ako na jeseň a v zime, kedy často trpíme sezónnou afektívnou poruchou, to znamená , že "depkaríme" v posteli. V posteli je síce lepšie v dvoch, ale so zlou náladou chceme byť radšej sami. A tak čakáme, až zasa vyjde slniečko a my sa budeme mať fajn.

Bohužiaľ pravdepodobne ešte nikoho nenapadlo urobiť štúdiu, kde by si ľudia merali frekvenciu sexu v jednotlivých ročných obdobiach. Z vyššie spomínanej štúdie toho nemožno moc odvodiť, pretože sa tam berie do úvahy iba oplodňovanie a nie to, že niektoré ženy sexujú i len pre potešenie, takže s akoukoľvek ochranou proti počatiu. Čo je mimochodom ešte častejšie v lete, kedy počas "letných lások" asi nikto otehotnieť naozaj nechce.

Čo sa teda naozaj v lete deje? Možno, že sa u vás ani nezvýšila frekvencie sexu. Ale zvýšil sa záujem o sex. A keď nad tým popremýšľate, zistíte, že to je pravda.

Štúdia z roku 2013 tvrdia, že sa v lete zvýšil počet ľudí, ktorí na Googlu vyhľadávajú slová so sexuálnou tematikou. Ľudia hľadajú častejšie napríklad porno alebo služby sexuálnych pracovníčok. Rovnako tak nakupujú aj viac erotických hračiek, čo potvrdzuje Adam Lewis, spoluzakladateľ spoločnosti Hot OCTOPUSSY: "Všímame si zvýšenie predajov erotických hračiek každé leto. Týka sa to ako hračiek pre sólo hrátky, tak i hračiek pre páry. Možno je to tým, že sa všade okolo nás pohybujú odhalené tela, možno je to tým, že sa nám v tomto období dvíha libido, ale všeobecne sa zdá, že akonáhle začne svietiť slnko, ľudia sa cítia viac sexi a chcú si užívať."

Čím to je, že sme v lete viac nadržaní a chceme viac sexu?

Prečo v lete máme väčšiu chuť na sex?

Dôvody, prečo sa v letnom období stávame nadrženějšími, sú kombináciou socializacie, psychologických faktorov a psychiky.

Najprv začneme sa socializačnou stránkou veci. V lete začínajú ako prázdniny od školy, tak si mnoho ľudí berie dovolenku v práci. To znamená, že máme veľa voľného času. V tento čas máme v mysli zakódované, že si máme užívať, môžeme trochu popustiť uzdu, čo cez väčšinu zvyšku roka nejde (väčšinou len treba na deň alebo dva). Nemusíme sa starať o prácu, nemáme za ňu zodpovednosť. Môžeme sa zamerať na to, čo nás robí šťastných a uspokojuje nás. Všetko je pohodové, je sa veľa zmrzliny, pijú sa koktaily alebo piva, griluje sa, posedáva sa na krčmových záhradkách alebo leňoší na záhrade. Človek má tak dobrú náladu, že aj v kolóne na D1 nie je nejako extra namosúrený (ak sa niekam neponáhľa), pretože aj tento čas sa dá pekne stráviť.

A pretože sme takto dobre uvoľnení a nič nás netrápi, dávame voľný priechod nášmu sexuálnemu podvedomiu. Stres je najväčší zabijak sexuálneho života a od toho máme teraz pokoj. Navyše nás všade dráždia vizuálne javy. Je horúco, ľudia odhaľujú kožu, ako to len ide, pretože kto by sa chcel v 33 ° C pariť v mikine a nohaviciach. No a keď okolo vás prechádza denne veľa ľudí, ktorí na sebe majú len plavky, tielka, kraťasy alebo šaty ... Naša myseľ už si s tým vždy nejako poradí, aj keď sa tomu budeme brániť.

Naviac tiež vďaka tomu, že sa leto berie ako čas flirtovania a nezáväzných vzťahov, sa môžete oveľa lepšie odviazať. V ostatných, chladnejších mesiacoch máte neustále pocit, že akonáhle si s niekým niečo začnete, hneď to povedie ku vzťahu, zatiaľ čo v lete každý tak nejako počíta, že to bude len na jednu noc. Samozrejme aj tak by bolo dobré, keby si to dvaja najprv ujasnili, aby nevzniklo nejaké nedorozumenie.

Cítite sa v lete viac sexy?

Ale je v tom samozrejme aj niečo viac, než len pohoda, jedenie zmrzliny a (skoro) nahé telá. "Slnečný svit podporuje dodatočné uvoľňovanie serotonínu a dopamínu," hovorí psychológ Dr. Cliff Arnall. "Sú to dve z najviac energizujúcich a pozitívnych neurochemických látok v ľudskom mozgu. Pre zdravý pohlavný styk musia byť obe tieto chemikálie prítomné v dostatočnom množstve, spolu s uvoľnením a trochou chichotania." Vďaka slnečnému žiareniu sa vytvára ešte vitamín D, ktorý tiež dokáže pomôcť vášmu sexuálnemu životu. Zvýši sa totiž uvoľňovanie estrogénu a testosterónu - hormónov, ktoré sú veľmi dôležité pre váš intímny život. Vystavenie sa slnku môže tiež znižovať hladiny melatonínu, čo je veľmi užitočné, pretože ten zabraňuje sexuálnym hormónom v uvoľňovaní. Čo z toho vyplýva? Nebuďte iba zatvorení doma, ale vyrazte von na slnko. Urobí to s vami divy! Len pozor na spálenie, pretože sex sa spálenú pokožkou naozaj nie je nič príjemné.

Určitú úlohu zohráva aj pot, aj keď vám to možno príde trochu nechutné. Ten pomáha šíriť našu jedinečnú, zvodnú vôňu a priťahovať a získavať tak potenciálnych partnerov. Moc na to ale nedajte a rovnako dezodorant použite. Ono keď niekoho stretnete a budete zapáchať potem, tak to zázraky neurobí, možno ten, že dotyčný od vás čo najrýchlejšie zmizne. A to potom nehovoriac o cestovaní verejnou hromadnou dopravou alebo samotná chôdza po meste - pre ostatných budete nočná mora, ako zvodná žena/muž.

Všetko to má ale aj trochu tienisté stránky. Ono keby niečo bolo len pozitívne, tak by to bolo podozrivé. Ide o to, ako veľmi sa týmito letnými nevýhodami necháte ovládnuť. Možno, že keď ich budete poznať dopredu, budete sa na ne môcť pripraviť, pretože s nimi budete počítať. Je to trochu zákerné a príroda si s nami trochu hrá. Kým sa vaše hormóny zvýšia, vaše podvedomie chce sex a vy pociťujete túžbu, už len myšlienka na sex v 30 a viac °C vyvoláva nie úplne uspokojivý pocit. Keď si ho budete v týchto teplotách užívať, môže sa vám stať, že vám bude nevoľno. Navyše sa pred horúčavou nemáte skoro kam schovať, pretože je skrátka všade, okrem klimatizovaných miest, kde ale často mať sex nejde. To môže viesť k frustrácii, ktorá je ešte horšia ako inokedy, pretože je horúco a vy máte "uškvařený" mozog a premýšľanie nie je práve najjednoduchšie.

Rady na záver

Prijmite svoju nadrženosť a neriešte každú hlúposť. Jeden chĺpok alebo soľ vo vlasoch nikomu nevadí, rovnako tak keď vám príde, že dezodorant už nie je tak účinný, tak sa svet nezrúti. Relaxujte a užívajte si toto obdobie, pretože potom už tu zase bude jeseň so svojím sychravým počasím. Zároveň sa veľmi nenamáhajte. Aj keď si chcete užiť sex, radšej si počkajte do večerných hodín alebo choďte niekam, kde je klimatizácia. Rozhodne si to nerozdávejte na popoludňajšom slnku! Nezabudnite dopĺňať tekutiny, a tým nemyslíme alkohol, ktorý všetko akurát zhorší, ale vodu. Tiež nezabudnite trochu premýšľať, aj keď to s nadržaným a prehriatym mozgom nebude ľahké. Nespite s každým, kto sa na vás pekne pozrie, používajte kondóm a nemajte sex na miestach, ktoré nie sú najvhodnejšie (hrozí poštípanie hmyzom, iritácia kože kvetinami alebo insekticídnymi postrekmi a pod.).

Chcete si tiež užiť letný románik? Nemusíte kvôli tomu jazdiť na dovolenku k moru. Zaregistrujte sa na online erotickú zoznamku, kde môžete nájsť partnera, ktorý hľadá presne to isté!

[Lil]

Zdroj:

https://metro.co.uk

Varovanie: Tieto stránky obsahujú erotický chat, videá, fotky a iné sexuálne explicitné materiály. Pre vstup musíte byť starší 18 rokov alebo 21 rokov, pokial to vyžaduje zákon. Všetky modelky a modelovia sú starší než 18 rokov. Moderátorské profily sú označené červenou bodkou.