Jedna z najrozšírenejších zoznamovacích stránok pre dospelých v SR - erotická zoznamka flirtkontakt.sk

4 látky, ktoré by sa nemali vyskytnúť vo vašom lubrikante

16.január 2017
4 látky, ktoré by sa nemali vyskytnúť vo vašom lubrikante

Ľudia sú vynaliezaví. Občas nad takými vynálezami však zostáva rozum stáť. Nie je teda prekvapením, že jedna zo zložiek, ktorú sú ľudia schopní použiť do lubrikantu, sa nachádza napríklad v nemrznúcej zmesi do automobilov...

Vhodným lubrikantom k erotickým pomôckam sme sa venovali už v článku Materiály erotických pomôcok a lubrikačným gélom všeobecne vo článku Druhy sexuálnych pomôcok. V týchto článkoch ste sa prevažne dozvedeli, čo by ste mali robiť, prípadne, že niektoré erotické hračky nie je vhodné používať s niektorými lubrikačnými gélmi. Ktoré látky ale rozhodne ako lubrikant nepoužívať? Čítajte ďalej!

Lubrikanty nám niekedy môžu "zachrániť" náš intímny život. Ale ak vyberiete nevhodný, môže to mať následky na vaše zdravie. Dokonca aj niektoré najpredávanejšie výrobky obsahujú niektoré z ingrediencií, ktoré sú obsiahnuté v nemrznúcej zmesi, brzdovej kvapaline alebo čistidlách na rúry.

Tieto chemikálie narušujú prirodzenú rovnováhu a pH vo vagíne, čo vedie k zvýšenému riziku ochorenia bakteriálnym zápalom (a ak ste niekedy trpeli bakteriálnym zápalom, viete, že ani ten najnádhernejší orgazmus na svete za to nestojí...). Ale nie všetky lubrikanty sú rovnaké, navyše v dnešnej dobe sa už veľa vyhľadávajú veci prírodné, takže ponuka prírodných lubrikantov rastie. Sú rovnako efektívne, ale zdravie nezávadné. Najlepšími lubrikantami sú isoosmotické, ktoré zachovajú správne podmienky vo vagíne. Nepridávajú, ale ani neodvádzajú vodu z buniek a nenarušujú správnu rovnováhu baktérií.

A aké, sú tie štyri zložky, ktorým by ste sa u lubrikantov mali vyhýbať? Tu sú!

Gycerol

Glycerol čiže glycerín je alkohol sladkej chuti, bez zápachu a farby. Takže sa dá použiť prakticky do každého lubrikantu a nebude to v ňom poznať. Pridaním sa zvyšuje osmolalita lubrikantu. Vysoká hodnota glycerínu v lubrikačnom géle nie je pre zdravie priaznivá. Alkohol naruší bakterálnu rovnováhu, čo vedie k zvýšenému rastu baktérií a neblahým vedľajším efektom - kvasinkovým infekciám, infekciám močových ciest a ďalším.

Látky na petrochemickej báze ako sú propylénglykol, polyetylénglykol a ropa

Väčšina lubrikantov, ktoré sú ochutené alebo majú rôzne špeciálne účinky, napríklad hrejivé, sú vyrobené práve z látok na petrochemickej báze, čo znamená prevažne z ropy. Nájdete ich napríklad už vo zmieňovanej nemrznúcej zmesi. Veľa ľudí sa pri používaní hrejivých lubrikantov domnieva, že vysoká teplota u sexu a pálenie je sexy, ale v skutočnosti by dobrý sex nikdy nemal páliť. Pravé vzrušenie totiž spôsobí prekrvenie a prirodzené zahriatie pohlavných orgánov, takže nepotrebujete žiadne chemikálie na to, aby váš sex bol dostatočne hrejivý.

Lubrikačný gél

Konzervanty ako sú parabény, benzylalkohol a kyselina citrónová

Veľa ľudí má pri alebo po použití lubrikantu problémy so svrbením, pálením alebo lepkavosťou. Často sú tieto problémy spôsobené práve týmito konzervačnými látkami. Prírodné produkty sú väčšinou týchto látok zbavené.

Benzokaín

Benzokaín je zneciltivujúca látka, používaná do znecitlivujúcich lubrikantov. Tieto ľudia používajú z niekoľkých dôvodov. Muži kvôli "otupeniu" penisu, stratení jeho citlivosti a tým aj oddialenia ejakulácie. Ženy potom kvôli bolestivému sexu, obe pohlavia pre menej bolestivý análny styk. Od používania tohto lubrikantu mnoho odborníkov ale odrádza. Telo nám bolesťou chce naznačiť, že by sme mali trochu zvoľniť, že niečo nie je v poriadku. Ak budete prekračovať hranicu, u ktorej by ste v normálnom prípade skončili, pretože by bolesť bola neznesiteľná, môže sa vám prihodiť nejaké zranenie, mikrotrhliny v jemnom tkanive a horšie...

Ďalším dôvodom, prečo odborníci lubrikačné gély s benzokaínom (a celkovo aj iné výrobky) považujú za nebezpečné, je riziko srdcovej arytmie, záchvatu alebo dokonca smrti. Ľudia by výrobky s benzokaínom nemali používať bez súhlasu lekára a rozhodne nie nadužívať! Pred niekoľkými rokmi dokonca zomreli dve ženy, ktoré si po epilácii natrela nohy práve lokálne znecitlivujúcim krémom s benzokaínom.

Nielen tieto látky

Náš "zoznam" 4 látok sme síce vyčerpali, ale rozhodne to neznamená, že sa v lubrikačných géloch nemôžu objaviť aj iné látky, ktoré môžu byť nebezpečné pre vaše intímne partie. Aj keď si kúpite čisto prírodný produkt, môže sa u vás prejaviť alergická reakcia na akúkoľvek látku obsiahnutú v lubrikante. Starostlivo ho potom zmyte vlažnou vodou a už ďalej nepoužívajte.

Dávajte si pozor a pamätajte, že lubrikačné gély nie sú antikoncepcie a ani nezabránia pred pohlavnými chorobami!

Už nejakú dobu sa vám doma váľa lubrikant, ale nie je nikto, kto by s vami zdieľal váš sexuálny život? Zaregistrujte sa na sex zoznamke a nájdite si polovičku na pekné noci plné vášne a vzrušenia...

[Lil]

Varovanie: Tieto stránky obsahujú erotický chat, videá, fotky a iné sexuálne explicitné materiály. Pre vstup musíte byť starší 18 rokov alebo 21 rokov, pokial to vyžaduje zákon. Všetky modelky a modelovia sú starší než 18 rokov. Moderátorské profily sú označené červenou bodkou.