Jedna z najrozšírenejších zoznamovacích stránok pre dospelých v SR - erotická zoznamka flirtkontakt.sk

Zdravé benefity sexu

12.júl 2017
Zdravé benefity sexu

Šantenie v posteli nie je len skvelou zábavou, ale je dobré aj pre vaše zdravie. Okrem priaznivých účinkov na kardiovaskulárny systém existuje ešte mnoho ďalších prekvapujúcich výhod, o ktorých ste možno ešte ani nepočulli. V dnešnom článku sa o nich dozviete.

Málo kto potrebuje zámienku pre sex. Každodenný sex sprevádza mnoho zdravotných výhod, ktoré vám potom poskytujú viac dôvodov k tomu sa z niekým zblížiť. Pokiaľ sa páry uspokoja zo svojím vzťahom alebo sú príliš zaujatý inými vecami, mnohokrát si nemusia ani uvedomovať výhody zdravého sexuálneho života. Není sa čomu diviť. Je jednoduché zabudnúť, aký je dôležitý sex, obzvlášť v prípade, že ste sa dostali z fázy “Chem ťa milovať, a chcem aby sa naše tela spojily v jedno.“ do fázy “Mám za sebou dlhý deň, chcem si dať večeru a spať.“

Ale sex je dôležitý z mnohých dôvodov, fyzickýcy i pocitových. Možno ste počuli o tom, že sa pri sexe uvoľňuje oxytocin, tzv. hormón lásky, ktorý vám dává láskyplný pocit a zlepšuje puto s vaším partnerom. Existuje však veľa ďalších prínosov pre vaše zdravie, teraz si ich uvedieme.

Sex posilňuje váš imunitný systém

Je fakt, že ľudia, ktorí majú pravidelný sex, bývajú málokedy chorí. Štúdie na Wilksovci univerzite v Pensylvánii zistily, že je to preto, že pravidelný sex zvyšuje hladinu imunoglobínu, čo je protilátka, ktorá pomáha vášmu telu bojovať proti infekcii baktériami a vírusmi. Dokonca aj tý, ktorý nemali sex tak často, stále mali viac tejto protilátky než ľudia, ktorí sex nemali vôbec. Imunitný systém sa vďaka pravidelnému sexu môže zlepšiť až o 30% .

Pomáha vám sa uvoľniť

Bývate často v strese? I s tým vám môže pomôcťsex. Možno ste si to nikdy nevšimli, že sa vám to stalo, ale nevedeli ste prečo. Dôvodom je, že sa pri sexe uvoľňuje dopamin (hormón šťastia) v mozgu, presne tak ako oxytocin. Po náročnom dni v práci nemusíte mať na sex chuť, zkúste ale túto možnosť aspoň zvážiť. Štúdie ukázali, že po sexe s patrnerom (narozdiel od masturbácie) mali ženy nižšiu hodnotu stresového hormónu kortizolu, nižší krvný tlak a hlásily, že majú oveľa lepšiu náladu. Jedna štúdia dokonca zistila, že ženy, ktoré boly vystavené spermatu, boli menej depresívne ako ženy používajúce kondómy. Lepšie by však bolo pri sexe kondom nevynechať, aby ste sa vyhly nechcenému tehotenstvu či pohlavným chorobám. To by totiž bezpochyby všetky dobré pocity rýchlo zahnalo.

Vedie k pokojnému spánku

Toto pravdepodobne nie je novinka pre mužov, ktorí po sexe rýchlo zaspia. Avšak to isté môže platiť aj pre ženy. Oxytocín, ktorý sa uvoľňuje pri orgazme, podporuje spánok, čo môže vysvetľovať, prečo muži tak rýchlo odpadnú. Ďalšia chemická látka, ktorá sa uvoľňuje je prolaktín. Táto látka sa viaže na spánok aj na sex. Úroveň prolaktínu sa vo vašom tele zvyšuje po sexe, rovnako ako počas spánku. Jedna žeravá chvíľka môže byť presne to, čo by vám naordinoval lekár pri ťažkostiach so spánkom.

Čím viac sexu, tým väčšia chuť na sex

Je to skutočný fakt. Sex zvyšuje vašu túžbu mať viac sexu. Doktorka Lauren Streicher, odborná asistentka na Northwestern University v Chicagu, poukázala na to, že sex je jedným z najlepších spôsobov, ako si zlepšiť sexuálny život. U žien pravidelný, každodenný sex znamená väčšie množstvo lubrikácie a pružnosť vagíny. Sex je vďaka tomu príjemnejší a ženy bývajú viac pri chuti.

Prirodzený liek proti bolesti

Zabudnite na výhovorku o bolesti hlavy. Jedna z najlepších zdravotných výhod sexu je to, že funguje ako prirodzený liek proti bolesti. Nedávna štúdia zistila, že u žien trpiacich migrénou, bol sex schopný znížiť množstvo bolesti. Hoci si nikto nie je vlastne istý, čím to je, väčšina špekulácií sa sústreďuje na uvoľňovanie endorfínov, prirodzené tlmiče bolesti, ktoré pri sexe zaplavujú mozog

Okrem endorfínov sa pri sexe tiež uvoľňujú kortikosteoridy, ktoré sú tiež prirodzenými tlmičmy bolesti. Potláčajú bolesti hlavy, menštruačné kŕče a bolesti chrbta. Váš partner vám toto určite pripomenie, keď sa nabudúce budete vyhovárať na bolesť hlavy, aby ste nemuseli mať sex.

Sex je pre zdravie veľmi prospešný

Omládnete o niekoľko rokov

Tu je ďalší spôsob, ako sex môže viesť k viac sexu. Vďaka sexu totiž budete vyzerať mladšie až o desať rokov. Ak máte sex aspoň trikrát týždenne, určite sa vám to vyplatí. Existuje pre to jeden prostý, ale zásadný dôvod. Zapojenie sa do aktivít, ktoré sú vaše obľúbené, má omladzujúci vplyv na váš vzhľad a pomáha vás udržať mladými.

Posiluje čuch

Po orgazme vaše telo produkuje prolaktin, hormón, ktorý vám umožňuje sa cítiť sexuálne spokojne a zlepšuje spánok. Ale zároveň tiež aktivuje čuchovú žiarovku, časť mozgu, ktorá ovláda váš čuchový zmysel – spojitosť medzi sexuálnou spokojnosťou a vdychovaním vône vášho partnera môže zvýšiť váš partnerský zväzok.

Znižuje riziko rakoviny prostaty u mužov

Jedna štúdia zistila, že muži, ktorí malí v mesiaci viac jako 21 orgazmov, patrili ku šťastlivcom, u ktorých je najmenšia pravdepodovnosť, že dostanu rakovinu prostaty. Možno, že najlepšia časť je, že ani nemusíte mať sex s niekým iným, aby ste získali tieto zdravotné výhody sexu. Bohato stačí, keď budete masturbovať. Vzhľadom k tomu, že rakovina prostaty je jedná z najbežnejších foriem rakoviny mužského pohlavia, je to skvelá správa pre ohrozené mužstvo.

Znižuje krvný tlak

Vysoký krvný tlak je ďalším bežným zdravotným rizikom u mužov, ktorý môže sex pomôcť minimalizovať. U možov, ktorý majú pravidelný sex, existuje menšia pravdepodovnosť kardiovaskulárneho ochorenia jako u možov, ktorý nemajú žiaden sex. Na rozdiel od predchádzajúceho bodu, sú pre tento bod potrebný obaja. Muž potrebuje ženu, pretože z nejakého dôvodu je táto výhoda spojená výhradne s pohlavným stykom. Vedci sa domnievajú, že to súvisí zo zvýšenou intimitou.

Táto výhoda sa neprejavuje len zníženým rizikom ochorenia srdca, znamená to tiež, že existuje výrazne nižšie riziko srdcového infarktu.

Zabraňuje erektilnej dysfunkcii

Na dnešnom trhu neexistuje žiadna tabletka, pumpa alebo liek, ktorý by pomohol zabraniť erektilnej dysfunkcii lepšie jako sex. Ten totiž pomáha udržvať tkanivo vo vašom penise okysličený a zdavý, čo vedie k ľahšej erekcii. A čo viac, veľa lekárov prirovnáva sex k akejkoľvek inej fyzickej aktivite – čím viac budete trénovať, tým lepšiu kondíciu budete mať pre dannú činnosť.

Pomáha otehotnieť

Je zrejmé, že v tomto okamžiku vo vašom živote viete, jako sú počaté deti. Vedeli ste však, že čím viac sexu máte, existuje väčšia pravdepodobnosť, že splodíte potomka? Keď máte sex pravidelne, mužské spermie sú zdravšie a produkuju sa vo väčšom množstve. Pre muža, ktorý chce splodiť deti, je toto ďalším podnetom k tomu, aby dali ešte šancu ďalšiemu pokusu.

Pravidelná menštruacia

Stanfordská štúdia zistila, že ženy, ktoré majú sex niekoľko krát týždne, majú zároveň viac pravidelných cyklov jako ženy, ktoré nemajú sex tak často. Táto výhoda pochádza z intimity a pravidelného sexu.

Budete žiť dlhšie

Všetky body uvedené vyššie prispievajú k jednej věci – sex vám pomôže žiť dlhšie. Okrem všetkých vyššie uvedených zdravotných výhod sexu je tento konečný. Ľudia, ktorý su sexuálne frustrovaný, majú zníženú dĺžku života, niekedy žijú o polovicu kratšiu dobu. Ako spokojní jedinci.

Urobte tiež niečo pre svoje zdravie! Nájdite si stáleho partnera ešte dnes a budte viac sexuálne aktívny!

[rox]

Zdroj: http://thoughtcatalog.com/johnny-dzubak/2014/01/health-benefits-of-sex-the-art-of-charm/

http://thoughtcatalog.com/david-carter/2015/04/9-sexy-health-benefits-of-having-more-sex-only-applies-to-hot-couples/

Varovanie: Tieto stránky obsahujú erotický chat, videá, fotky a iné sexuálne explicitné materiály. Pre vstup musíte byť starší 18 rokov alebo 21 rokov, pokial to vyžaduje zákon. Všetky modelky a modelovia sú starší než 18 rokov. Moderátorské profily sú označené červenou bodkou.