Jedna z najrozšírenejších zoznamovacích stránok pre dospelých v SR - erotická zoznamka flirtkontakt.sk

Sapiosexuál - kto to je?

17.máj 2017
Sapiosexuál - kto to je?

Počuli ste niekedy v poslednej dobe slovo sapiosexuál? Je to pravdepodobné, pretože sa toto slovo stalo celkom obľúbeným výrazom. Pokiaľ ale stále netušíte, čo to znamená, poďte to zistiť!

Ako sme už v úvode naznačili, nejedná sa o nejaké staré slovo, objavilo sa len pred niekoľkými rokmi a do podvedomia ľudí sa dostalo predovšetkým vďaka sociálnym sieťam. Všeobecne označuje človeka, ktorého priťahuje inteligencia partnera. Ale práve vďaka tejto definícii nemá sapiosexualita pevne stanovené hranice. Pre každého totiž tá inteligencia znamená niečo iné. Niekto pod inteligenciu radí veľké bohatstvo, niekto veľkú moc, iný počet vyštudovaných škôl, pohľad na svet, na život alebo prešibanosť. Dalo by sa tak povedať, že každý sapiosexuál je teda úplne iný a môže sa touto "nálepkou" označiť pomerne veľa ľudí, keď budú chcieť.

Niekde nájdete zmienky o tom, že sapiosexualita je sexuálna orientácia. Niet pochýb, že sa jedná o určitú sexuálnu príťažlivosť, ale rozhodne to nemôžete porovnávať so sexuálnou orientáciou typu heterosexuál, homosexuál, bisexuál atď. Aj sapiosexuál sa môže radiť do ktorejkoľvek z týchto vymenovaných skupín.

Slovo sapiosexuál vzniklo z latinských slov sapiens (múdry) a sexualis (sexuálny, pohlavný). To len tak pre informáciu, aby ste sa tiež od svojho kamaráta nedozvedeli (alebo si trebárs sami nemysleli), že to sú ľudia, ktorým sa páčia opice...laughing

Ak by ste radi nahliadli do života sapiosexuálov, čítajte ďalej. Dvaja sapiosexuálovia (jeden muž a jedna žena), ktorí chceli zostať v anonymite, sa vyjadrovali k určitým témam a otázkam ohľadom ich sexuálnych preferencií. Ako to cítia oni sami?

Každá osoba popisuje sapiosexualitu trochu inak

Bolo už spomenuté, že pre každého inteligencia znamená niečo iné a teda je formulácia definície trochu zložitejšia. Nie je najvhodnejšie všetko generalizovať (a to sa týka aj mnohých iných vecí) a ani u sapiosexuality tomu nie je inak.

"Nerandím len s inteligentnými mužmi. Sex môžem mať s kým chcem. Ale ak chcem tvoriť pevnejšie väzby, potrebujem niekoho, kto ma bude intelektuálne stimulovať," hovorí žena, ktorá sa označuje za sapiosexuálku.

Niektorí sapiosexuálovia zasa naopak nedokážu mať sex do tej doby, než sú dostatočne priťahovaní inteligenciou druhého.

Sapiosexualita nemá nič spoločné s pohlavím

Niekto verí, že sapiosexuálovia sú len muži, niektorí zase, že len ženy. Je to ale hlúposť a vyvracia to aj naša anonymná sapiosexuálka:

"Cítim, že ľudia si občas myslia 'To je ako len záležitosť dievčat?'. Taký náznak sexizmu." A je tomu naozaj tak, väčšina ľudí si myslí, že sa jedná predovšetkým o ženy - sapiosexuálky. V skutočnosti ale záleží na tom, čo vás priťahuje a vzrušuje a nie na tom, čo vám visí (alebo nevisí) medzi nohami.

Sapiosexuálov vzrušujú inteligentné ženy alebo muži

Je to o niečom viac, než byť intelektuál

Môžete naraziť na študenta so samými jednotkami, ktorý má ale "len" dobrú pamäť a všetko má iba našprtané. Potom na študenta, ktorý skoro prepadá, ale inteligenčne sa nachádza oveľa ďalej ako prvý prípad. Ak si myslíte, že nie ste "tradične" chytrí, neznamená to, že nebudete sapiosexuálmi priťahovaní! Každý sapiosexuál vyhľadáva iný typ inteligencie, aj emocionálna inteligencia a iné typy, ktoré si možno ani neuvedomujeme, sa počítajú!

"Ja mám rád prirodzene inteligentné ženy. Síce sa hovorí, že inteligentní ľudia sú sčítaní, mňa ale nepriťahujú múdrosti z kníh, ale skôr všeobecný rozhľad a názor," hovorí sapiosexuál v anonymite.

Nejedná sa o výstrednosť alebo zvláštnosť

Rozhodne nie o nič výstrednejší ako iné veci, ktoré bežne uspokojujú a vzrušujú ľudí. Niekomu to možno pripadá zvláštne, ale keď sa to vezme okolo a okolo, tak zvláštne je predsa úplne všetko. Alebo je všetko normálne? Ono to asi výjde rovnako. Každopádne sapiosexuálovia si nevybrali to, že nimi budú, jednoducho takí sú a nie je to dôvod si na nich ukazovať prstom.

"Keď sa v spoločnosti zmienim, že som sapiosexuál, väčšina ľudí ani netuší, čo to znamená a už tak je na nich vidieť, že by so mnou radšej nemali čo do činenia. Akonáhle má niečo koncovku -sexuál, niektorí ľudia sa začnú strániť. Sme ale v 21. storočí, ľudia už nemusia svoje túžby, príťažlivosť a orientáciu skrývať a ostatní by to mali pochopiť a uvedomiť si to."

Rozhodne netrpí nedostatkom sexu

Niekoho môže napadnúť, že sapiosexuálovia spolu nemajú sex. Ale prečo by ho nemali? Naopak mnohokrát si môžu pripraviť pre nich pekne horúcu predohru založenú na inteligencii druhého. To ich perfektne rozrajcuje a užijú si viac, ako páry, ktoré ani nevedia, čo toho druhého vlastne vzrušuje.

"Môjho priateľa neskutočne vzruší, keď prepnem do iných jazykov. Hovorím plynule tromi cudzími jazykmi, takže vždy, keď mám chuť na sex alebo maznanie, stačí začať hovoriť iným jazykom a viem, že som ho perfektne navnadila. K tomu pridám nejakú peknú bielizeň alebo pohyby a plán na dnešný večer je jasný. Veľmi ma to baví a jeho si myslím tiež."

Možno ste práve vďaka nášmu článku prišli na to, že ste sapiosexuálovia a ak nie, tak ste sa aspoň dozvedeli zase niečo nové a až vás nabudúce niekto zoznámi s tým, že sa považuje za sapiosexuála, budete vedieť, o čo sa jedná.

Ak už by ste sa radi zoznámili s kýmkoľvek a vaše požiadavky na druhú osobu sú akékoľvek, porozhliadnite sa na sex zoznamke alebo na online zoznamke...

[Lil]

Varovanie: Tieto stránky obsahujú erotický chat, videá, fotky a iné sexuálne explicitné materiály. Pre vstup musíte byť starší 18 rokov alebo 21 rokov, pokial to vyžaduje zákon. Všetky modelky a modelovia sú starší než 18 rokov. Moderátorské profily sú označené červenou bodkou.