Jedna z najrozšírenejších zoznamovacích stránok pre dospelých v SR - erotická zoznamka flirtkontakt.sk

Prečo sa vysoko postaveným ľuďom páči byť v posteli submisívny?

10.jún 2022
Prečo sa vysoko postaveným ľuďom páči byť v posteli submisívny?

Vo svete BDSM existujú tri rôzne typy ľudí: Dominantní ľudia, submisívni ľudia a ľudia, ktorí radi prežívajú oboje. Tí poslední sa označujú termínom "switch". Najzaujímavejšou skupinou sú asi submisívni ľudia, ktorí majú v každodennom živote ďaleko od nesmelosti.

Predstavte si mocného generálneho riaditeľa, priamočiareho manažéra alebo silného podnikateľa. Jedná sa o sebavedomých, sebaistých jedincov, ktorí obvykle trávia svoje dni vydávaním rozkazov a preberaním kontroly. Asertívne si privlastňujú každú miestnosť, do ktorej vstúpia. Sú to ľudia, ktorí začínajú večierky, inovatívny myslitelia a vodcovia skupiny. Pre vonkajší svet sú nepriestrelní, ale niekde hlboko vo vnútri, za sebavedomým zovňajškom, sa skrýva submisívne volanie o pomoc.

Môže sa vám páčiť, že vám niekto "berie" veľa – najmä ak ste mimo spálňu vo vysokom postavení. Niektorí ľudia skrátka milujú, keď im v posteli niekto vládne, a na tom nie je nič zlé. Ale to celé iba v prípade, ak je to bezpečné a dobrovoľné. Niektorí šéfovia, generálni riaditelia, politici a VIP po celej krajine sa venujú ľahkej dominancii po väčšinu dňa a budú si užívať, keď na chvíľu prevezme vedenie niekto iný. Existuje dôvod, prečo si niektorí ľudia v takých pozíciách tieto hrátky toľko užívajú.

Kate Moyle, sexuálna expertka značky LELO, hovorí: "Vzťah sub/dom sa sústredí na dobrovoľnú výmenu moci. Či sa to niekomu páči, závisí od mnohých faktorov, ako sú životné skúsenosti, kontext, preferencie a túžby." Vysvetľuje: „Jedným z častých dôvodov je, že submisívna rola ponúka pravý opak pre niekoho, kto je v každodennom živote v úlohe, v ktorej má veľkú moc – zbavuje ho to niektorých tlakov a očakávaní každodennej rutiny a ponúka pocit úľavy alebo možnosť plne sa uvoľniť."

Vznikla aj štúdia s názvom Moc a sadomasochizmus (Power and Sadomasochism): Joris Lammers a Roland Imhoff dospeli k výsledkom, ktoré ukazujú, že sociálna moc zvyšuje vzrušenie zo sadomasochizmu. Čím je teda človek mocnejší, tým väčšia je jeho potreba byť ovládaný. Podriadenie sa inej osobe umožňuje dočasne sa vzdať zodpovednosti a kontroly.

Prečo sú vysoko postavení muži radi ovládaní

Vzhľadom na našu všeobecnú spoločenskú nerovnováhu moci medzi mužmi a ženami je myšlienka, že sú muži tí submisívni, zaujímavá aj tabuizovaná zároveň. Muži môžu mať pocit, že táto bežná sexuálna túžba je "nemužná" alebo že by sa jej nemali zúčastniť, ale takmer každý si môže užiť byť submisívny bezpečným spôsobom. Predstava, že je muž submisívny, najmä ten, ktorý je "vysoko postavený", či už v práci alebo v iných oblastiach svojho života, môže byť vzrušujúce práve kvôli tomu, že to nenapĺňa určitú normu.

Louella Alderson, odborníčka na vzťahy zo spoločnosti So Syncd, hovorí, že muži, ktorí by to radi preskúmali, ale cítia sa nesvoji, by mali začať malými krôčikmi. To znamená, aby partnerka udávala tón a rozhodovala o polohách, nie že sa hneď nechá zviazať a zaviazať si oči.

Odporúča: "Nájdite si niekoho, s kým sa cítite dobre a s kým môžete hovoriť o týchto túžbach a o tom, čo vás zaujíma. Hovorte o veciach, ktoré ste videli alebo o ktorých ste počuli a ktoré chcete preskúmať, a začnite pomaly. Komunikácia je kľúčová, takže začnite tým, že si stanovíte 'bezpečné slovo' alebo frázu, ktorú môžete použiť, ak sa v akejkoľvek fáze začnete cítiť nepríjemne. Ide o to, aby ste sa bavili, takže zahoďte zbytočné predstavy o tom, čo sa považuje za "mužské" a čo nie, a namiesto toho sa zamerajte na to, čo je vám príjemné."

Aj vysoko postavené ženy si užívajú submisívnu rolu

So ženami je to ale rovnaké. Prijať túto myšlienku môže byť náročné, keď nás neustále učia usilovať o nepriestrelné vodkyne a priamočiare ženy. Nechceme si pripustiť, že feministka alebo nezničiteľná obchodná riaditeľka si možno potrebuje oddýchnuť od svojho imidžu silnej nezávislej ženy.

A už vôbec si nechceme pripustiť, že tieto silné ženské ikony túžia po tom, aby im muži dominovali. Veď práve proti tomu sme desiatky rokov bojovali. Je to teda krok späť vo feminizme? Alebo je to silný pokrok, kedy máme konečne možnosť voľby? Odpoveďou je, že môžeme byť, kým chceme bez toho, aby sme sa museli ospravedlňovať alebo komukoľvek čokoľvek vysvetľovať. Ako vysvetľuje Pamela Madsen: "Ide o surové sexuálne potešenie... Čo napríklad to brať jednoducho tak, že veľa žien chce byť ovládaných, pretože je to príjemné. Bodka."

Čo je také zlé na tom povoliť kravatu, odhodiť podpätky a dovoliť si byť na chvíľu zraniteľní, či už je naše pohlavie alebo mocenské postavenie akékoľvek? Je to úľava, keď sa zbavíme vysokých očakávaní, ktoré na seba kladieme, prestaneme na chvíľu riadiť ten náš rozbehnutý vlak a jednoducho sa uvoľníme. Nemusíme byť neustále vedúcou osobnosťou. V skutočnosti má prijatie našich najvnútornejších sexuálnych túžob a prizvanie zraniteľnosti do nášho života neobmedzené výhody.

Nemusíte hneď začínať so zväzovaním a zaväzovaním očí, prenechajte partnerovi kontrolu a komunikujte

Submisívni partneri? Ide to

Louella dodáva: „Dvoma kľúčovými zložkami vzťahu sú komunikácia a kompromis. Ak ste obaja radi ovládaní, je dôležité, aby ste si to obaja užili. Dohodnite sa s partnerom, že sa budete v dominancii striedať. Vzdať sa toho môže byť ťažké, ale pravdepodobne budete mať uspokojenie z toho, že si to váš partner užíva - a vy ste na rade nabudúce."

Vzrušenie z toho, že nemusíte prevziať hlavnú úlohu, môže byť sexy, a bez ohľadu na pohlavie je v poriadku to preskúmať.

Zverením svojich najhlbších fantázií druhej osobe môžeme znížiť úzkosť a zvýšiť kreativitu

Štúdie vykonané v rokoch 2009 a 2014 sociálnym psychológom Dr. Bradom Sagarinom ukazujú, že submisívne a dominantné osoby majú po zapojení do BDSM aktu nižšiu hladinu kortizolu, stresového hormónu, než pred ním. Zvlášť viditeľné je to u submisívov, u ktorých počas BDSM dochádza k zvýšeniu stresu, po ktorom nasleduje výrazne nižšia celková hladina kortizolu.

Podobne ako meditácia nám aj BDSM môže pomôcť sústrediť sa na prítomný okamih namiesto obáv z budúcnosti. Koniec koncov je celkom náročné plánovať, čo bude na obed, keď vás niekto pláca koženým jazdeckým bičíkom po zadku.

Článok v časopise The Cut popisuje termín "subpriestor", čo je názov pre zmenený stav vedomia, ktorý človek zažíva, keď je pri sexe zviazaný. Je to stav, keď sa človek cíti úplne oslobodený od stresu a je prítomný v danom okamihu. Tento „zmenený stav vedomia“ tiež zvyšuje kreativitu. Počas subpriestoru mozog prestáva premýšľať a plánovať a namiesto toho umožňuje pracovať iným častiam nášho mozgu.

Toto prepnutie myslenia sa nazýva prechodná hypofrontalita a dochádza k nemu aj pri meditácii, behu alebo dennom snívaní. Health Medicine Network hovorí, že počas prechodnej hypofrontality môžeme zažiť stratu vedomia seba samého, premenu času a pocity vnútornej odmeny.

Pokiaľ vám teda pokojná a kreatívnejšia myseľ znie ako recept na úspech, vysnite si svoju najtajnejšiu sexuálnu fantáziu a požiadajte partnera, aby ste ju spolu vyskúšali. Konieckoncov, zo zníženia úzkosti, voľne plynúceho a kreatívneho myslenia a trochy zábavy v spálni môžeme mať prospech všetci.

Ako zostať v bezpečí, keď ste submisívny

  • Stanovte si vopred prediskutované limity a hranice.
  • Používajte bezpečné slová a signály.
  • Zaistite následnú starostlivosť (vo forme rozhovorov o zážitku a maznaní).
  • Zaistite, aby medzi zúčastnenými panovala dôvera.

Napriek tomu, ako to môže na prvý pohľad vyzerať, môže byť dobré premýšľať o dominancii v posteli ako o posilnení sám seba.

Louella, hovorí: "Aj keď sa môže zdať, že sa vzdávate svojej moci, v skutočnosti je to naopak. Keď sa to praktizuje správne, s jasnými hranicami a súhlasom, je ovládanie v spálni niekým iným úplne kontrolovaným scenárom. Je to vzdanie sa svojej každodennej mocnej osobnosti a jej odovzdanie niekomu inému pod zámienkou, že ste podriadení, zatiaľ čo v skutočnosti ste to vy, kto má všetko pod kontrolou, pretože všetko sa praktizuje v rámci vami stanovených hraníc."

Nájsť partnera, ktorý nám umožní splniť si naše sexuálne sny a priviesť svoje fantázie do reálneho života nie je vždy ľahké. Online sex zoznamka vám to môže ale veľmi uľahčiť.

[Lil]

Varovanie: Tieto stránky obsahujú erotický chat, videá, fotky a iné sexuálne explicitné materiály. Pre vstup musíte byť starší 18 rokov alebo 21 rokov, pokial to vyžaduje zákon. Všetky modelky a modelovia sú starší než 18 rokov. Moderátorské profily sú označené červenou bodkou.