Jedna z najrozšírenejších zoznamovacích stránok pre dospelých v SR - erotická zoznamka flirtkontakt.sk

Môže sa zo sexu na jednu noc stať vážny vzťah?

1.marec 2018
Môže sa zo sexu na jednu noc stať vážny vzťah?

Skúšali ste niekedy sex na jednu noc? Bolo to naozaj úplne bez citov alebo ste s danou osobou zostali v kontakte a chceli ste z toho niečo viac ako len pár minút uspokojenia? Sú vôbec nejaké šance, že by z toho mohlo byť niečo viac?

Jednorázovky čiže sex na jednu noc sa stávajú čím ďalej populárnejšie (alebo sa o nich aspoň viac hovorí). Je pravdou, že skôr ženy aj muži mali svadbu hneď po dosiahnutí 18 rokov a v manželstve žili dlhé roky, aj keď spolu potrebný sex ani nemali. A aj keď sa jeden z nich k nejakému tomu sexu na jednu noc dostal, bola to súkromná záležitosť a nikde sa tým nechválil. Dnes je realita úplne iná. Ľudia svadbu často odkladajú, nevedú vážnejšie vzťahy a užívajú si mladosť. A to napríklad aj tak, že chodia do baru, kde stretnú niekoho, kto im po pár panákoch alebo pivách príde sympatický, a tak si to s ňou rozdajú. Kým sa obaja správajú bezpečne (používajú ochranu), nie je prečo súdiť. Niekedy sa ale stane, že jeden alebo obaja z nich chcú neskôr niečo viac než len jeden sex. A tým nastáva problém.

Zatratené reakcie

Nie vždy musí byť sex na jednu noc výsledkom alkoholu, niekedy sa tak môže stať aj po sexi žeravej konverzácii na online erotickej zoznamke. Existuje nespočetné množstvo ďalších situácií, kedy si s niekým len tak môžete užiť. Avšak výsledok je v podstate stále rovnaký. Buď už sa nikdy neuvidíte, alebo áno. A to si potom budete musieť rozmyslieť, čo ďalej. A vedzte, že málokedy je sex na jednu noc naozaj len na jednu noc alebo je to aspoň ťažké na jednej noci udržať. Prečo? Pretože pre väčšinu ľudí vedie sex ku skutočnej emocionálnej väzbe. Existujú v našom tele určite naprogramované chemické a hormonálne reakcie, ktoré sa spustia, keď prežívame sex. Práve tieto reakcie spôsobujú, že sa vytvorí skutočné puto medzi vami oboma - ako fyzické, tak psychické.

Šťastie, alebo prázdnota?

Najprv by sme sa mali zamyslieť, prečo ľudia do sexu na jednu noc vôbec idú. Keď opomenieme alkohol, kedy nám mozog zrovna dvakrát nemyslí a my sa často necháme druhým zviesť, potom sú tu situácie, kedy ideme do baru vyložene len za tým účelom, aby sme si užili sex, je jedno s kým, skrátka s niekým sympatickým. Prečo? Väčšinou preto, že si chceme spravit náladu, chceme sa baviť, chceme sa cítiť šťastní alebo chcení. A to sa vlastne v podstate vždy podarí, pretože sex všetky tieto pocity navodzuje. A my sa cítime skvele. Ako dlho to ale vydrží? Ráno sa rovnako zasa prebudíte sami (a ak nie to prvé ráno, tak to ďalší áno). Potom sa môžete začať cítiť prázdno. Niektorí ľudia sa takto ocitajú v kolotoči striedania partnerov len preto, že vždy pocítia tú istú prázdnotu, ktorú chcú niekým vyplniť. Nie je asi nutné dodávať, že sex na jednu noc v tomto prípade veľmi nepomáha.

Sex na jednú noc často začína v bare

Ďalší typ prázdnoty, ktorú môžete cítiť, je ten, že sa vám začne cnieť po človeku z predchádzajúceho dňa. Pre neho to bol ale pravdepodobne len práve ten sex na jednu noc, a preto sa môžete začať cítiť ešte horšie. A obzvlášť potom, čo vám to daná osoba potvrdí. Happy end sa v tomto prípade potom koná len v amerických filmoch. Je ale tiež možné, že sa táto osoba cíti rovnako ako vy ... Otázkou zostáva, či sa s týmito pocitmi druhému zveriť, keď viete, aké sú riziká.

Radi by sme ignorovali tieto vedľajšie účinky sexuálneho styku, ale dalo by sa to označiť skoro ako ľudská prirodzenosť, že cítime trochu tejto nepohodlnej prázdnoty.

Vedie sex na jednu noc k dlhodobému vzťahu?

Ak hľadáte dlhodobý vzťah, potom sa musíte spýtať sami seba, či začať sexom je ten najlepší spôsob, ako nájsť niekoho výnimočného, ​​s kým by ste chceli stráviť niekoľko mesiacov, rokov alebo zvyšok života. Môžete tak naozaj získať skutočný vzťah? Áno, môžete byť tými šťastnými, ktorí si užijú náhodný sex a pritom nájdu lásku svojho života. Jedna noc sa môže premeniť vo skvelý víkend, kedy obaja zistíte, že ste kompatibilný - a naraz aj neoddeliteľní (doslova).

Úprimne si ale povedzme, že pre väčšinu ľudí to takto nefunguje a jednorázový sex nevedie k vážnemu vzťahu. Pravdepodobnejšie by bolo, že by sa medzi vami rozvinul milenecký vzťah, ktorý by bol založený na vzájomnej výpomoci sexom. Keď budete mať potom šťastie, môže vďaka strávenému času spolu a vďaka otvorenej, úprimnej komunikácii rásť to, ako sa obaja navzájom poznáte, budete si vyhovovať a rozumieť a potom sa úplne plynule a nenásilne dostanete do vážneho vzťahu. Tiež ale môžete zistiť, že jediné, čo máte s týmto človekom spoločné, je túžba po sexuálnom uspokojení a nie je na čom začať stavať vážny vzťah.

Hľadáte dlhodobý vzťah?

Možno je naozaj niečo na tom, že by sme toho druhého mali pred sexom najprv trochu spoznať. Možno sa vám to bude zdať ako staromódna záležitosť, ale skúste sa nad tým trochu zamyslieť. Vybudujete si najsôr puto na základe vášho priateľstva a emóciách, ale aj chémie. V prípade opakovaného sexu na jednu noc, radi by ste ale dlhodobý vzťah a vidíte, že to nikam nevedie, skúste si najprv s človekom vytvoriť nejaké puto a trochu vyčkať, než s ním hupsnete do postele. Aj keď rozhodne súhlasíme, že sex je veľmi dôležitá súčasť vzťahu, u mnohých ľudí nefunguje, keď s ním vzťah začnú.

Zažili ste niekedy sex na jednu noc?

Koniec koncov emocionálna intimita a čestnosť sú jadro všetkých požiadaviek pre to, aby ste mohli vytvoriť solídne základy, ktoré budú viesť k dôvere a prípadne tiež k láske. Aj keď sa nachádzate na erotickej zoznamke, pokiaľ nehľadáte len vyložene sex na jednu noc, tak by ste si mali s druhou osobou poslať viac než len dve správy a spoznať sa čo najviac. Pokiaľ bude fungovať aj chémia, to sa dozviete pri osobnom stretnutí. Ak si ale chcete len užiť a je vám v podstate jedno s kým, aj sympatie z fotografií a jedna správa vám môžu stačiť na to, aby ste sa zišli a užili si spolu.

Nie je sex na jednu noc ako sex na jednu noc

Asi sa to môže zdať zvláštne, ale naozaj je medzi typmi tohto druhu sexu jemný rozdiel, ktorý môže ovplyvniť práve to, či sa z tohto jednorazového sexu môže stať niečo viac.

Prvý popíšeme typ, v ktorom idete obaja vyložene len po fyzickom uspokojení a nezaujíma vás nič iné. Väčšinou sa dvaja stretnú v bare, do ktorého už išli s týmto úmyslom. Nezáleží na tom, prečo tam sú, skrátka si chcú užiť. Aj pri takomto sexe sa ale dejú chemické a hormonálne reakcie, ktorých vplyv sme spomenuli vyššie.

Ďalším typom je ten, kedy sa dvaja niekde stretnú, dajme tomu opäť v bare. Celý večer sa rozprávajú a majú sa skvele. Chémia funguje a navyše si sú aj sympatickí. Sexu sa začnú oddávať buď preto, že sú trochu opití, alebo preto, že naozaj veľa veľmi chcú. Pod tento typ sa dá zaradiť tiež sex na prvom rande, kedy ide v podstate o identickú situáciu, akurát rande si dvaja museli ešte nejako dopredu dohodnúť. Z tohto type sexu na jednu noc sa môže buď stať niečo dlhodobejšie, alebo nemusí, určite je ale vyššia šanca, že to vyjde, ako u prvého typu. "Niečím dlhodobejším" nemyslíme len vážny vzťah, ale aj vzťah milenecký, kedy ide stále predovšetkým o sex, ale stále s tou istou osobou (čo je mimochodom oveľa bezpečnejšie ako neustále striedanie partnerov pri sexe na jednu noc). A z mileneckého vzťahu už to potom môže byť len krôčik k vážnemu vzťahu - ale tiež nemusí, to záleží len na vás.

Opatrnosť je na mieste

Ak vám vyhovuje si užívať zakaždým s iným partnerom, pamätajte pritom ako prvý na svoje zdravie. To si nekúpite a akonáhle sa nakazíte pohlavne prenosnou chorobou, už s tým nič nenarobíte. Väčšina z nich sa síce dá liečiť, stále tu ale ešte zostáva jedna, ktorá sa vyliečiť nedá. Vždy preto používajte ochranu, a to aj na orálny sex. Ženy si môžu proti počatiu zariadiť dvojitú ochranu - kondóm + antikoncepcia. Istota je istota. Tiež sa snažte vyhýbať podozrivým ľuďom, drinky si vždy kupujte sami a najlepšie od nich neodchádzajte, aby vám do nich nikto nemohol nič hodiť.

Hľadáte niekoho na jednu noc, na milenecký vzťah alebo napríklad aj na dlhodobý s množstvom sexu? Poobzerajte sa na erotickej zoznamke, kde nájdete veľa mužov a žien, ktorí hľadajú práve takéto druhy vzťahov.

[Lil]

Varovanie: Tieto stránky obsahujú erotický chat, videá, fotky a iné sexuálne explicitné materiály. Pre vstup musíte byť starší 18 rokov alebo 21 rokov, pokial to vyžaduje zákon. Všetky modelky a modelovia sú starší než 18 rokov. Moderátorské profily sú označené červenou bodkou.