Jedna z najrozšírenejších zoznamovacích stránok pre dospelých v SR - erotická zoznamka flirtkontakt.sk

Aké následky má sexuálna abstinencia

27.júl 2017
Aké následky má sexuálna abstinencia

Áno, keď nebudete mať sex, bude to na vás mať nejaký dopad. Aký? To sa dozviete v dnešnom článku. Ale rozhodne by ste to nemali podceňovať a pre istotu by ste si mali ísť hneď nejaký užiť... Načo zbytočne riskovať, že?

Dnešná generácia prevádzkuje sex o veľa menej, ako tie predošlé. Už len táto informácia je veľmi smutná a desivá. Ako to bude ďalej? Prečo si ľudia vlastne neužívajú? A ešte k tomu, keď na nás má táto abstinencia jasný vplyv, a to ten negatívny....

Samozrejme, že na nedostatku alebo absencii sexu niekto môže nájsť aj pozitíva. Pri absencii napríklad nehrozia pohlavné prenosné choroby (keď vynecháme aj orálny sex), ani otehotnenie, človek ušetrí za kondómy alebo antikoncepciu. Každá minca má ale dve strany, totiž i za abstinenciu sexu platíme nejakú daň. Čo všetko sa môže stať, keď vyradíme na dlhú dobu sex zo svojho života?

Za zmienku stojí ešte jedná dôležitá vec. Nejde o to, aby sa človek snažil tieto negatíva prijať, ale aby urobil všetko preto, aby opäť naštartoval svoj sexuálny život a uviedol ho do pohybu. Aby znovu pocítil to vzrušenie, keď počuje to slovo sex. Samozrejme, pokiaľ je človek asexuál a daná situácia mu naozaj nevadí, potom je všetko v poriadku (ale niektoré negatívne vplyvy ho neminú).

Následky dlhodobej sexuálnej abstinencie:

Budete sa cítiť bezcenne

Keď nebudete mať sex, pocítite jeden z najhorších pocitov - pocit bezmocnosti. To sa môže dostať až tak ďaleko, že budete trpieť depresiou. Potom to už naozaj nie je sranda. Naviac sex pomáha v boji proti depresii. Skúste si miesto liekov naordinovať pravidelný sex, rozhodne pomôžete ku zlepšeniu vašeho stavu.

Budete mať divné sny

Sex patrí medzi základné pudy a chtíče našeho tela. Tým, že je to pre neho niečo prirodzené a my mu ho nedoprajeme, môže sa nám jeho nedostatok premietať do našich snov. Väčšina ľudí svoje sny nedokáže ovládať, takže potom nemáme na výber a musíme "prežiť" všetky sny, ktoré nám naša myseľ pripravila. Väčšinou sa jedná o sny zo sexuálnym podtextom alebo priamo o sexe s niekým, vrátane orgazmov, ktoré môžu byť reálne. Mnohým ľuďom tieto sny nevadia, ale akonáhle sa vám sexu nedostáva, môžete z toho byť pekne frustrovaní. A to už zase vedie k tej zlej nálade, pocitu bezcennosti apod.

Bude namáhavejšie sa vzrušiť


Možno tomu bude ťažké uveriť, ale je to pravda. Pokiaľ budete dlhodobo bez sexu, bude pre vás namáhavejšie sa vzrušiť. K uspokojujúcemu sexuálnemu životu to potom bude mať veľmi ďaleko. Pokiaľ s tým nezačnete ihneď niečo robiť. Muži môžu mať problém s ejakuláciou pri sexe a pomalším tempom a ženy s orgazmom obecne. Stojí vám to zato? Určite nie, tak prežívajte orgazmus pravidelne.

Budete viac v strese

Stres je celkovo veľký problém celej populácie, ohrozuje doslova každého. Chronický stres potom ohrozuje vaše zdravie oveľa viac a vedie k nežiaducim efektom, ktoré sa odohrávajú vo vašom tele. Existuje veľa spôsobov, ako stres redukovať a sex je jedným z tých najlepších. Je preukázané, že sex znižuje hladinu stresového hormónu vo vašom tele. A samy to určite poznáte, občas na sex nemáte chuť, pretože nemáte dobrú náladu a prežívate stres, ale keď už sa odhodláte, že si užijete sex, aspoň na chvíľu sa vám podarí zabudnúť na to škaredé. Po sexe bude vaša nálada o podstatný kus inde - na ceste k lepšiemu. Tak na to nabudúce myslite, keď budete mať plnú hlavu starostí.

Sila vašej imunity sa zníži

Silná imunita vás dokáže ochrániť pred kadečím, ale akonáhle je na tom vaša imunita blede, poznáte to hneď - neustále nejaká choroba, nachladenie, ... Ako žiť asi z kontextu tušíte, sex vám zlepšuje funkciu imunitného systému. Ale nielen to! Okrem toho vedci prišli nato, že pravidelný sex zvyšuje vďaka zlepšenej imunite i šance na počatie, konkrétne dokonca v neplodných dňoch. Takže ak sa budete snažiť o bábätko, sexujte často nie len kvôli tomu, že si obecne zvýšite šancu, ale tiež pre posilnenie imunity.

Zvýši sa riziko rakoviny

Rakovina prostaty je jedna z najvážnejších druhov rakoviny u mužov. Podľa prebehnutých prieskumov 1 zo 7 mužov bude v jeho živote diagnostikovaná práve rakovina prostaty. Patrí jej tiež tretie miesto v početnosti úmrtí na rakovinu v Spojených štátoch. Dlhodobá sexuálna abstinencia môže riziko rakoviny prostaty zvýšiť. Keď budete svoj nástroj pravidelne používať a nenecháte ho "zhrdzavieť", toto riziko môžete znížiť. Určite to za skúšku stojí, nemyslíte?

Budete mať problém vo vzťahu

Samozrejme sa to nemôže povedať so stopercentnou istotou, ale je veľmi pravdepodobné, že pár, ktorý sa vôbec neoddáva sexuálnym hrám, má nejaký problém (či už sexuálny alebo iný). Dobrá komunikácia a pravidelný sexuálny styk predstavujú základný kameň pre udržanie zdravého vzťahu. Podľa prieskumov je nízka sexuálna aktivita jedným z najčastejších dôvodov pre rozvod. Niet divu, partneri si potom sex snažia nahradiť inde - milenky, milenci, ... Ale je to zbytočné. Navyše, keď spolu nebudete sexovať, budete sa jeden druhému navzájom vzďaľovať a bude sa vytvárať medzi vami priepasť. Postaviť potom cez ňu nejaký most stojí veľa úsilia. Takže radšej myslite na prevenciu a pravidelne si užívajte, aby žiadna priepasť nevznikla.

Začnete strácať túžbu po sexe

To je asi najhorší bod zo všetkých, pretože vďaka tomu sa ocitáte v začarovanom kruhu. Nemáte sex, štve vás to, chceli by ste to napraviť ... Ale prichádzate na to, že už vlastne možno ani žiadny nechcete. Ale dokážete si vôbec predstaviť, ako nudný musí byť život, keď nemáte žiadnu chuť na sex? Bohužiaľ ale absencia sexu práve toto spôsobuje. Za vinu to môžete dať (okrem seba) nedostatku stimulácie pohlavných orgánov, čo vedie k zníženiu produkcie sexuálnych hormónov, čo zabíja akúkoľvek túžbu po sexe.


Tento článok neberte ako posolstvo zlých správ, skôr ako upozornenie, čo sa môže stať, ak si sex budete odopierať príliš dlhú dobu. Pravidelný sex vám síce nemôže priniesť úplne bezchybné zdravie, ale určite vám pomôže ho zlepšiť (ak nechytíte nejakú pohlavne prenosnú chorobu). Navyše podľa štúdie osoby, ktoré si doprajú pravidelného sexu, zarábajú aj viac peňazí. Takže sa dá v podstate povedať, že vďaka sexu môžete zbohatnúť (samozrejme tým nie je myslené si nechať za sex platiť).


Urobte čokoľvek, aby ste svoj sexuálny život zlepšili. V prvom rade potrebujete nejakého človeka, s ktorým si budete tieto intímne chvíľky užívať. Nikto taký nie je? Nájdite ho jednoducho na sex zoznamke!

[Lil]

Varovanie: Tieto stránky obsahujú erotický chat, videá, fotky a iné sexuálne explicitné materiály. Pre vstup musíte byť starší 18 rokov alebo 21 rokov, pokial to vyžaduje zákon. Všetky modelky a modelovia sú starší než 18 rokov. Moderátorské profily sú označené červenou bodkou.