Jedna z najrozšírenejších zoznamovacích stránok pre dospelých v SR - erotická zoznamka flirtkontakt.sk

Láka vás bradavkový orgazmus? Máme návod pre začiatočníkov

25.máj 2023
Láka vás bradavkový orgazmus? Máme návod pre začiatočníkov

Vo svete, ktorý je posadnutý tým, čo máte medzi nohami, je ľahké zabudnúť na hlavnú erotogénnu zónu nad pásom: vaše bradavky. Iste, existuje množstvo ďalších spôsobov, ako zažiť úžasný orgazmus (vlastne viac ako desať), ale dnes nás budú zaujímať práve bradavky.

S výnimkou určitých faktorov (ako je zmenšenie pŕs a operácia hornej časti tela... o tom neskôr) majú prsia každého z nás potenciál uvoľniť silný spôsob vyvrcholenia. Spoznajte bradavkový orgazmus!

Bradavkový orgazmus? Čo je to?

Asi sa teraz pýtate, čo presne je ten bradavkový orgazmus... Doktorka Janet Brito, sexuologička a klinická psychologička z Honolulu, definuje ho definujte takto: "Príjemné uvoľnenie sexuálneho vzrušenia, ktoré sa sústredí na stimuláciu bradaviek a nie je spôsobené priamou stimuláciou klitorisu alebo penisu." "Schopnosť prežívať bradavkový orgazmus je daná mnohými nervovými zakončeniami na bradavkách a v ich okolí," dodáva doktorka Holly Richmond, somatická psychologička a certifikovaná sexuálna terapeutka.

Ste pripravení to vyskúšať? V nasledujúcich riadkoch vám odborníci priblížia, aký je pocit bradavkového orgazmu, ako ho zažiť a prečo by ste svojim bradavkám mali pravidelne prejavovať lásku.

Aký je pocit bradavkového orgazmu?

Pocit bradavkového orgazmu sa u každého človeka líši. Môže byť jemný, silný alebo pomaly narastajúci.

"Bradavky sú erotogénne zóny s tisíckami nervových zakončení. Pre mnohých sú veľmi citlivé a pre iných môže byť ich stimulácia bolestivá," hovorí doktorka Debra Laino, certifikovaná sexuálna pedagogička, certifikovaná klinická sexuologička a vzťahová terapeutka. "Bradavky môžu vysielať správy do zmyslovej kôry v mozgu, čo je rovnaká oblasť, ktorá je stimulovaná genitálnou stimuláciou."

"Niektorí jedinci navyše môžu pociťovať orgazmus zo stimulácie bradaviek výhradne v oblasti hrudníka," hovorí Shadeen Francis, certifikovaná sexuálna terapeutka a manželská a rodinná terapeutka.

Ako dosiahnuť bradavkový orgazmus?

Cvičiť, cvičiť, cvičiť. Všetky telá reagujú na stimuláciu po svojom, takže je dôležité experimentovať, počúvať svoje telo a sústrediť sa na aspekt potešenia - nie nutne na cieľ orgazmu. "Aby ste zistili, čo vám najlepšie vyhovuje, rozhodne začnite so sebauspokojovaním (čiže masturbáciou)", hovorí Richmond. Tak prídete na to, čo by ste chceli, aby robil niekto iný. Navyše možno zistíte, že jedna z vašich bradaviek je citlivejšia ako druhá.

Na začiatku Brito odporúča experimentovať s rôznymi dotykmi. Vyskúšajte napríklad ľahký až stredne silný dotyk bradaviek pomocou prstov alebo môžete skúsiť masírovať celý prsník a potom prejsť na štiepanie, krútenie a stláčanie celej oblasti. Ďalej môžete prejsť na ťahanie za bradavku, než sa zameriate priamo na bradavku samotnú.

"Pomaly budujte očakávania, potom použite viac priamej rozkoše na bradavku a nechajte sa premôcť rozkošou," hovorí Brito. "Napriek tomu niektorí ľudia nebudú schopní dosiahnuť orgazmus iba z hrátok s bradavkami, takže akonáhle sa priblížite k vyvrcholeniu, pokojne do toho zapojte aj vaginálnu stimuláciu," hovorí Richmond. (Áno, to sa stále počíta ako orgazmus zo stimulácie bradaviek!)

Môže mať orgazmus zo stimulácie bradaviek ktokoľvek?

Stručne povedané, áno! Bez ohľadu na pohlavie je to možné. Ale to, že je to možné, ešte neznamená, že ho zažijete. "Nie každý si príjemný pocit pri hrátkach s bradavkami a nie každý má bradavky dostatočne citlivé na to, aby ho priviedli do stavu slastného uvoľnenia," vysvetľuje Francis.

Priveďte partnera k orgazmu pomocou stimulácie bradaviek

Dodáva, že šanca na dosiahnutie orgazmu pri hraní s bradavkami závisí od viacerých faktorov, vrátane druhu sexu, ktorý práve prevádzkujete, toho, ako ste uvoľnení, aké citlivé sú vaše bradavky a či vás bavia hrátky s bradavkami všeobecne.

Čo keď moje bradavky nie sú také citlivé?

"To je úplne reálna možnosť," hovorí doktorka Alyssa Dweck, gynekologička z Westchesteru v štáte New York a odborná asistentka na lekárskej fakulte Mt. Sinai. "Ženy aj muži majú rôznu mieru citlivosti bradaviek v závislosti od mnohých faktorov," hovorí.

Prvá je celkom jednoduchá: genetika. Niekedy sa vaše bradavky jednoducho nedajú stimulovať tak ľahko ako bradavky niekoho iného. V iných prípadoch mohli byť nervy na bradavkách ovplyvnené operáciou pŕs, napríklad zväčšením, zmenšením, nadvihnutím, lumpektómiou, biopsiou alebo inými zákrokmi v hornej časti tela.

A niekedy môže citlivosť bradaviek narušiť psychickú alebo emocionálnu traumu, vrátane sexuálneho zneužívania a rakoviny prsníka. To je v poriadku – nikdy sa nemusíte hanbiť.

Ako môžem maximalizovať citlivosť alebo vnímanie bradaviek?

"V rôznych obdobiach mesiaca, napríklad keď máte menštruáciu, môžu byť vaše bradavky citlivejšie. Pokiaľ teda nejde o bolestivý pocit, môžete svoju zvýšenú citlivosť v tomto období mesiaca využiť," hovorí Richmond.

Pokiaľ skúšate hrátky s bradavkami s partnerom, nechajte ho hladkať alebo krútiť bradavkami podľa vašich predstáv. Potom nech do toho zapoji svoje ústa - pomalé prevaľovanie jazyka a sanie okolo vašej areoly a bradaviek môže byť veľmi príjemné. Máte radi malé okusovanie? Nech sa do toho pustí.

Pokiaľ ani táto stimulácia nestačí na to, aby vás priviedla na pokraj vyvrcholenie, môžete skúsiť zapojiť nejaké erotické hračky. Začnite s hračkou, ktorú už máte, napríklad s verným vibrátorom. Najlepšie urobíte, keď použijete taký, ktorý má poriadnu silu (rozumejte: intenzívne nastavenie vibrácií), pretože niektoré bradavky potrebujú na dosiahnutie orgazmu väčšiu stimuláciu ako klitoris.

"Ak sa chcete uspokojovať hračkou špecifickou pre bradavky, vyskúšajte prísavky na bradavky," navrhuje Amy Boyajian, zakladateľka a generálna riaditeľka sexshopu Wild Flower. "Tie vytvárajú sací tlak okolo bradavky a areoly, podobne ako pri stimulácii pomocou úst".

Alebo pokiaľ chcete ešte väčší tlak, môžete vyskúšať svorky na bradavky. Možno to znie ako niečo, čo je vyhradené výhradne pre BDSM, ale v skutočnosti ich môžete zapojiť do akéhokoľvek druhu hry. Fungujú tak, že prerušia krvný obeh v bradavkách, takže keď svorku uvoľníte, príval krvi vyvolá vlnu rozkoše.

Čo keď nemám hračky určené pre bradavky?

"Žiadny problém! Ak je vaša zbierka hračiek trochu strohá, môžete improvizovať s bežnými domácimi predmetmi," hovorí Richmond. Nalepte si na bradavky lepiacu pásku a potom ju rýchlo odlepte. Alebo experimentujte s teplotnými hrátkami, kedy si bradavky potrite ľadom, aby sa vám viac vztýčili, a potom na ne aplikujte teplo (skúste ich potrieť teplým masážnym olejom), aby ste všetkým tým nervom dodali vzpruhu. A pre tých, ktorí majú supercitlivé bradavky, môžete namiesto intenzívnej hračky vyskúšať štekliatka z pierok, alebo sa dokonca len potrieť nejakým lubrikantom, olejom či pleťovým mliekom. Na bradavky taktiež neuveriteľne dobre fungujú sacie hračky, ktoré simulujú orálny sex.

Nakoniec, hrátky s bradavkami a bradavkové orgazmy sú o učení – o pokusoch a omyloch. Dovoľte teda sebe a/alebo svojmu partnerovi preskúmať schopnosti svojho tela bez odsudzovania a očakávania. "Orgazmus zo stimulácie bradaviek, rovnako ako klitorálny orgazmus, vyžaduje trpezlivosť a zvedavosť," hovorí Brito. "Nebojte sa vyskúšať rôzne prístupy, aby ste zistili, čo je vám príjemné."

Polovica zábavy spočíva v experimentovaní... nemôžete urobiť chybu. Ak ale radšej experimentujete vo dvojici a chýba vám ten druhý, skúste ho nájsť na sex zoznamke, či už ste z BratislavyKošíc alebo inej časti Slovenskej republiky.

[Lil]

Varovanie: Tieto stránky obsahujú erotický chat, videá, fotky a iné sexuálne explicitné materiály. Pre vstup musíte byť starší 18 rokov alebo 21 rokov, pokial to vyžaduje zákon. Všetky modelky a modelovia sú starší než 18 rokov. Moderátorské profily sú označené červenou bodkou.