Jedna z najrozšírenejších zoznamovacích stránok pre dospelých v SR - erotická zoznamka flirtkontakt.sk

Historický pôvod erotických pomôcok

17.máj 2018
Historický pôvod erotických pomôcok

Viete, že tá malá hračka na baterky alebo dildo, ktoré máte schované vo svojom nočnom stolíku, neboli vždy tak dokonalé? Bolo potrebné veľa práce, aby sa tieto pomôcky vyvinuli do podoby, ktorú dnes poznáme. Aké ale boli pomôcky v minulosti?

Možno si myslíte, že erotické pomôcky sa stali populárnymi počas liberálneho hnutia v 60. a 70. rokoch, ale v skutočnosti sa sexuálne hračky používajú už tisíce rokov. V skutočnosti sa jeden z najstarších modelov erotických hračiek používa dodnes. Ben-wa gule čiže Gejša gule, ako sa im niekedy hovorí, sa používajú už viac ako 1000 rokov. Viac si o nich a ďalších pomôckach následne povieme.

Análne kolíky - rok 1892

Frank E. Young bol muž s víziou a táto vízia zahŕňala veci, ktoré sa ľuďom pchali do konečníka. Jeho "Rektálny dilator" bol vynájdený v roku 1892, nebol však predávaný až do prelomu storočia. Jedenásťcentimetrová pomôcka sa predávala ako liek na hemoroidy, bola roznášaná lekárom, a dokonca inzerovaná v uznávaných časopisoch.

Ľudia v pokoji mohli veriť, že sa jedná o zdravotnú pomôcku, keby neboli smiešne sugestívne príručky, ktorá bola súčasťou každej objednávky. Po dobu 40 rokov boli tieto viktoriánske análne kolíky predávané po celých Spojených štátoch, kým nespadli pod federálny zákon o potravinách, liekoch a kozmetických výrobkoch z roku 1938 a nakoniec boli zakázané za "falošnú reklamu".

Vibrátor - v roku 1869

Viktoriánska éra bolo odlišná. Británia ovládala svet, stroje boli poháňané parou a lekári predpisovali hysterickým ženám masturbáciu. Je pravda, že "ženská hystéria" bola uznávanou chorobou a jej liečba zahŕňala kvalifikovaného lekára, ktorý sa dotýkal a hladkal intímne partie pacientky, kým nedosiahla orgazmus. Lekári si často sťažovali na nudu a bolesť zápästia, čo viedlo George Taylora k novému vynálezu - prvému parnému vibrátoru.

Hoci sa táto verzia nikdy neuchytila, J. Granvillemu sa to o pár rokov neskôr v roku 1880 podarilo s elektrochemickým dizajnom. Ženy v domácnosti sa mohli zblázniť, dokonca aj časopis Good Housekeeping začal vykonávať mesačné hodnotenie. Čo sa vlastne stalo? Spoločnosť skrátka prijala pomôcku za podmienky, že bola považovaná skôr za liečebnú než sexuálnu pomôcku. Keď sa začali objavovať v prvých pornofilmoch, muži týchto žien si čoskoro uvedomili, čo ich ženy skutočne robili a uťal to.

Kondómy - okolo roku 1560

Používali kedysi ľudia kondómy? Možno: existujú dôkazy, ktoré naznačujú, že ľudia niečo nosili, ale či sa jednalo o spôsob antikoncepcie, sa nikdy nedozvieme. Podľa modernej definície, prvý spoľahlivý záznam ich použitia sa objavil až niekedy v roku 1564. Po období Čiernej smrti (morová epidémia) sa stredoveký muž stretával s epidémiou syfilisu. Nie bezdôvodne začali ľudia túžiť po spôsobe sexu bez hrozby smrti.

Vynález Gabriela Falloppia bol plátený plášť namočený v chemikáliách, ktorý sa následne pred použitím nechal uschnúť. Možno to neznie ako moc, ale fungovalo to. V štúdii, ktorá zahŕňala 1 100 dobrovoľníkov, Falloppio nezaznamenal žiadny prípad "francúzskej choroby". Čo urobila Európa, aby mu poďakovala za jeho záchranný vynález? Pomenovala po ňom časť ženských reprodukčných orgánov (vajcovody).

Plátený kondóm

Krúžok na penis - rok 1200

Nebolo ľahké byť dávnym čínskym šľachticom. Nielen, že sa museli šľachtici vysporiadať s vražednými atentátmi a mongolskými útočníkmi, ale tiež sa museli pravidelne venovať svojim ženám, milenkám a konkubínam. Skrýval sa za tým naliehavý dôvod: splodenie dediča. Ak sa tak nestalo, mohlo sa pokojne stať, že nejaký obskurní princ povstane. Za takýchto stresových okolností sa výkon môže stať vskutku obtiažny. Preto bol vynájdený krúžok na penis, vyrobený z kozích očných viečok, s riasami stále neporušenými, ktorý pomohol nositeľmi pokračovať vo svojej úlohe oplodňovania celé hodiny.

Geisha gule - rok 500

Pôvod Geisha gulí je neistý. Jediné, čo sa o nich vie, je, že sa objavili v Oriente niekedy okolo roku 500 a boli pôvodne používané pre potešenie mužov. Ženy skoro pochopili prínosy tohto predmetu a popularita Geisha gúľ vzrástla. Vo väčšine ázijských kultúr bolo zaznamenané, že Geisha gule (tiež známe ako Ben Wa Balls, Rin No Tama alebo Barmské gule) boli vo svojej dobe erotickou hračkou, ktorá mohla počas sexu zvýšiť potešenie, alebo jednoducho uľahčiť staromódne sebauspokojovanie.

Lubrikant - Staroveké Grécko

Vzhľadom na ich povesti, že k sexu využívajú análny otvor, ktorý prirodzene neprodukuje lubrikant, by nemalo byť prekvapením, že Gréci prišli s niečím inovatívnym. Kým neexistuje žiadny záznam o jeho ranom použití, vieme, že okolo roku 350 pr. N. L. Mal olivový olej veľký význam. V Aristotelovej histórii zvierat autor naznačuje, že bezproblémový sex spôsobuje menšiu pravdepodobnosť otehotnenia. O 2 storočie neskôr lekár Soranus zopakoval jeho názory; zatiaľ čo Herodotus, Plutarch a Ovid sa všetci domnievali, že Atény dostali svoje meno, keď Aténa venovala zakladateľom mesta olivový strom - tak moc milujú olivový olej.

Kamenné dildo

Dildo - 23 000 rokov pr. N. L.

Dildo môže dosť pravdepodobne byť najtrvanlivejším vynálezom ľudstva. Aj keď oheň, zbrane, odevy a korálky pravdepodobne existujú dlhšie. Dokonca aj poľnohospodárstvo je mladšie v porovnaní s umelo vytvorenými kusmi kameňa a dreva, ktoré boli vymodelované podľa penisu. A to len s prihliadnutím k tým, ktoré sme našli: najstaršie známe dildo (dvadsaťcentimetrové kamenné monštrum objavené v Nemecku) sa datuje 26 000 rokov späť, ale nie je dôvod predpokladať, že neexistovali ešte iné staršie modely. Archeológovia často nachádzajú také predmety. Je to skoro ako keby ľudia už v prehistorickej dobe považovali sex za prirodzenú, príjemnú vec, za ktorú sa nemuseli hanbiť.

Erotické sošky - približne 33 000 rokov pr. N. L.

Pred niekoľkými rokmi objavili archeológovia perverznú prehistorickú sošku. Bola vyrezaná z mamutieho klu a predstavovala ženský trup s prehnane veľkými intímnymi partiami. Hoci nie je isté, ako je stará, najlepší odhad je viac ako 35 000 rokov, čo znamená, že môže dokonca predchádzať náboženstvo. História náboženstva je do značnej miery sporná a niektorí argumentujú, že je oveľa staršia, než sa o nej hovorí, však myšlienka na to, že sme sa začali premýšľať o zmysle života až potom, čo sme prvýkrát prišli na to, ako sa uspokojiť, môže byť tým nejsmiešnejším prípadom uprednostňovanie, aký vesmír kedy videl.

Vedeli ste, že korene erotických pomôcok siahajú až tak ďaleko do histórie? Ak vám príde téma zaujímavá, využite ho pri zoznamovaní na sex zoznamke, aby ste sa vyhli klasickým, zoznamovacím hláškam.

[rox]

Zdroj obrázků: https://listverse.com

Varovanie: Tieto stránky obsahujú erotický chat, videá, fotky a iné sexuálne explicitné materiály. Pre vstup musíte byť starší 18 rokov alebo 21 rokov, pokial to vyžaduje zákon. Všetky modelky a modelovia sú starší než 18 rokov. Moderátorské profily sú označené červenou bodkou.