Jedna z najrozšírenejších zoznamovacích stránok pre dospelých v SR - erotická zoznamka flirtkontakt.sk

Prečo ľudia podvádzajú?

6.september 2018
Prečo ľudia podvádzajú?

Za svoj život sa s tým stretne asi každý - buď bude mať partnera, ktorý ho bude podvádzať, alebo on sám bude tým, kto podvádza. V extrémnom prípade oboje naraz. Viete, prečo sa to deje?

Podviedli ste už svojho partnera? Čo vás k tomu viedlo? A ak nie, urobili by ste to? Pravdepodobne si hovoríte, že by ste to nikdy neurobili. Ale kto vie, čo sa môže stať, keď sa naskytne príležitosť, zmenia sa okolnosti alebo sa stane veľa ďalších vecí. Ako sa hovorí nikdy nehovor nikdy, a preto by aj vás mohlo zaujímať, prečo vlastne ľudia svojich partnerov podvádzajú. Je to jedna z otázok, na ktorú sa neraz vo svojom živote človek spýta sám seba, a to už po celé stáročia. V dnešnej dobe je vážny vzťah a predovšetkým potom sobáš jasným znakom dospelosti, a ak začnete svojho manžela alebo manželku (alebo skrátka partnera alebo partnerku) podvádzať a ľudia sa to dozvedia, budú vám to neustále vyčítať a často predovšetkým tí vám najbližší.

Svoje skúsenosti s podvádzaním nám v dnešnom článku popíše žena, ktorá nechcela byť menovaná, však sama o sebe hovorí, že svojich partnerov podvádzala naozaj veľa a často.

"Podvádzala som svojich partnerov. 3 z nich. Jeden z nich vedel, že som mala nejakú "aférku", ale ostatní sa to nikdy nedozvedeli. Keď som sa bavila o mojom podvádzaní s mojimi kamarátmi a priateľmi, často z toho vyplynulo, že som si už užila svoje a už to nikdy neurobím. Tiež som ale vedela, že ľahko podľahnem pokušeniu. Je to asi niečo, čo som mala prediskutovať s terapeutom a aj so svojím partnerom, keď tá situácia bola aktuálna. Popravde nemôžem sľúbiť, že nepodvediem znova. Tiež sa nedá presne povedať, či vás váš partner niekedy podvedie alebo aké boli dôvody na to, že už to urobil. Jediné, s čím sa vám môžem zveriť, je to, čo sa mne osobne dialo v hlave a prečo sa to neustále deje aj naďalej."

Môže to byť jednoduchý spôsob, ako ukončiť vzťah

Možno vám to bude pripadať ako zvláštny spôsob, ale možno už ste zažili ten vzťah, v ktorom ste sa necítili tak nejako dobre a chceli ste sa s partnerom rozísť, ale vlastne ste ani nevedeli prečo, nemohli ste nájsť ten správny dôvod. Začať si s niekým iným, aj keby to bolo len o sexe, môžete za dôvod už považovať. Nie je to síce od vás najkrajšie a najmilšie, ale človek nevie, čo v takej situácii robiť a mesiace plynú ... Možno vás táto osoba bude do konca života neznášať, ale s tým musíte počítať. Zo vzťahu vás to rozhodne dostane rýchlo.

"Ja som toto skúsila u jedného vzťahu. Chodili sme spolu 6 mesiacov a ja som vedela, že by to jednoducho nefungovalo. Začala som teda randiť s inými mužmi, zatiaľ čo sme boli stále spolu. Ukončila som ten vzťah tým, že som mu dala vedieť, že som stretla niekoho iného. Toto podvádzanie sa stalo len preto, že som vo vnútri seba vedela, že ten vzťah už je ukončený."

k podvádzaniu sa často ľudia uchýlia so svojím kolegom alebo nadriadeným

Je ťažké odolať pokušeniu

Nezačnete si nevšímať iných atraktívnych ľudí len preto, že ste vo vzťahu s niekým iným. Keď prežívate nádhernú a úžasnú lásku, tak ste možno prvých pár mesiacov trochu "oslepení", ale to sa rýchlo zase spraví a vy koľkokrát vidíte aj to, čo by ste radšej nemali, alebo sami nechcete vidieť, pretože viete, že nebudete môcť odolať...

"Nepodvádzam úplne stále, ale rozhodne k tomu mám väčší sklon než ostatné moje kamarátky. Možno je to znak zvýšeného libida alebo možno ide o môj strach z vážneho vzťahu, z nejakého záväzku. Či už sa jedná o čokoľvek, skrátka som neustále priťahovaná k mužom, s ktorými momentálne nerandím. Experti na vzťahy by pravdepodobne povedali niečo v štýle, že je dôležité si o tom pohovoriť so svojím parterom a potom treba skúsiť hrať role play, aby ste do vášho nudného a stereotypného sexu dostali trochu adrenalínu, to všetko ale vyžaduje porozumenie a uvážlivosť, ktorá ale väčšinou schádza, keď jeden druhého podvádza."

Niekedy je to naozaj len o sexe

Nie vždy musí ísť o podvádzanie, pretože by ste svojho partnera nemilovali alebo mu chceli ublížiť. Možno len túžite po niečom viac v sexe, po niečom novom (a to nemusí byť iba nové polohy alebo techniky, ale napríklad aj iný penis/vagína, telo, vášeň a veľa ďalšieho).

"Najlepší sex, ktorý som kedy zažila, som prežila s náhodnou známosťou pred niekoľkými rokmi. Práve sa presťahoval do Londýna. Svojím spôsobom sa tak nejako objavil v mojom živote vo chvíli, keď som ešte nemala vážny vzťah, ale potom som už mala a neprestala som sa s ním vídať. Vedela som, že spolu nikdy nebudeme môcť mať vzťah, pretože nás delila veľká vzdialenosť. Navyše som si bola celkom istá, že so mnou podvádza svoju partnerku. Takže aj keď viem, že to znie nerozumne, hovorím, že to, že som bola s ním, sa nepočítalo. Okrem toho sa mi sotva páčil ako osoba, jeho osobnosť. A vzhľadom k tomu, že som k nemu nesprávala vôbec žiadne city okrem fyzickej príťažlivosti, to, že som s ním bola, som nebrala ako nejakú zradu, ako keby som k nemu správala aj ozajstné emocionálne city."

Podviedli by ste niekedy svojho partnera?

Je rozdiel medzi túžbou a láskou

S týmto tvrdením bude súhlasiť veľa ľudí. Ale čo s tým ďalším, čo píše žena, ktorá má s podvádzaním veľa skúseností?

"Nikdy som nemala žiadnu emocionálnu aféru, a aj keď so mnou teraz treba veľa ľudí nebude súhlasiť, nemyslím si, že by sex sám o sebe bol nejaký veľký problém. Poznám pár párov, ktoré to majú nastavené tak, že keď je jeden dlhší čas na služobnej ceste alebo z nejakého iného dôvodu preč z domova, majú povolené sa stýkať s niekým iným. A naozaj si viem predstaviť, že takéto usporiadanie dosť dobre funguje. Ale pretože si väčšina ľudí myslí, že sex je naozaj veľký problém, snažím sa to nejako udržať v tajnosti, a tým pádom sa samozrejme uchýlime k podvádzaniu, rovnako ako vo vyššie popísaných prípadoch."

Naozaj sa to môže len tak z ničoho nič "jednoducho stať" alebo si to zvládnete dobre odôvodniť

Sú dva typy "jednoducho sa to stalo". Buď sa to stane tak rýchlo a z ničoho nič, že si ani nestíhate uvedomiť, čo a prečo sa stalo. Je to väčšinou vecou túžby, ktorá bola opísaná vyššie (alebo tiež alkoholom a inými drogami). A potom je tu druhý typ "jednoducho sa to stalo", ktorý je taký trochu laxnější, pretože vy si dokážete rozumne (alebo pre vás rozumne) odôvodniť, prečo ste do toho išli, a že sa o nič vlastne nejde.

"Keď som prvýkrát podvádzala svojho partnera, bola som na služobnej ceste a mala som aférku s mužom, ktorý bol ženatý. Pili sme spolu v hotelovom bare, začali sme spolu flirtovať a dala som mu pekne zabrať, keď som upozornila na jeho snubný prsteň. Potom som mu ale povedala, že mám tiež partnera. A pretože sme obaja svojich partnerov podvádzali, bolo to pre nás skoro akceptovateľné. Už nikdy sme sa znovu nevideli, použili sme ochranu a boli sme v tej chvíli obaja osamelí a stovky kilometrov od domova."

Ľudia sa ale môžu meniť

"Viem, že som povedala, že možno ešte niekedy budem podvádzať a tiež tomu verím, ale tiež verím tomu, že moje podvádzanie bolo aj tak trochu obranným mechanizmom, pretože vždy ten partner, s ktorým som v tú dobu bola, nebol pre mňa ten správny človek. Predtým, keď som bola mladšia, som chcela mať istotu nejakého vzťahu a byť jeho súčasťou, ale zároveň som si chcela užívať zábavu ako slobodné dievča. Ale teraz, keď som staršia, som si uvedomila, že naozaj chcem vážny vzťah. Možno aj vďaka tomu, že sa väčšina mojich priateľov žení a vydáva, začala som trochu premýšľať a prehodnotila som môj pohľad na vzťahy a chcem popracovať na mojom probléme so záväzkami.

Aj tak by som ale chcela svojmu budúcemu partnerovi povedať o svojej minulosti. Viem, že bude veľmi ťažké si získať dôveru, pokiaľ mu odhalím úplne všetko, ale podľa mňa to, že sa mu so všetkým zverím, bude pre neho veľkým znamením, že tentoraz to chcem inak a že tentoraz budem iná. Takže ak narazíte na osobu, ktorá to mala v minulosti rovnako ako ja ... dajte jej šancu. Dajte jej šancu začať znovu s čistým štítom alebo možnosť free passu. "(Free pass znamená, keď sú dvaja ľudia vo vzťahu a jeden dovolí druhému mať niečo s niekým ďalším, či už na služobnej ceste, dovolenke alebo napríklad na rozlúčke so slobodou.)

Porozmýšľajte o svojom názore na podvádzanie a možno ho aj vďaka dnešnému článku prehodnotíte. Či už na to máte názor akýkoľvek, ak hľadáte partnera, ktorý bude mať rád sexuálne hryzaregistrujte sa na sex zoznamku a tam si budete môcť vyberať, pretože svoj účet si založilo už tisíce mužov a žien.

[Lil]

Varovanie: Tieto stránky obsahujú erotický chat, videá, fotky a iné sexuálne explicitné materiály. Pre vstup musíte byť starší 18 rokov alebo 21 rokov, pokial to vyžaduje zákon. Všetky modelky a modelovia sú starší než 18 rokov. Moderátorské profily sú označené červenou bodkou.