Jedna z najrozšírenejších zoznamovacích stránok pre dospelých v SR - erotická zoznamka flirtkontakt.sk

Poznáte tieto zvláštne typy fetišov?

15.máj 2018
Poznáte tieto zvláštne typy fetišov?

Určite ste počuli o foot fetiši a bondage. Ale čo tak vzrušenie pádom zo schodov? Bábikami? Alebo hmyzom? V podstate existuje veľa vecí, ktoré ľudí vzrušujú, v mnohých prípadoch by ste sa možno aj čudovali.

Psychológovia majú vo zvyku hovoriť o "poruche voľby sexuálneho objektu" alebo o "neobvyklých sexuálnych záujmoch" ako o širokom zastrešujúcom výraze, pričom "fetiš" je špecifickým typom neobvyklého záujmu, v ktorom daný predmet alebo časť tela či telesná tekutina sú silne spájané so sexuálnym vzrušením. Niekedy to zájde až do takej miery, že vzrušenie a orgazmus sú nemožné v neprítomnosti daného objektu.

Fetiše a nezvyčajné sexuálne záujmy sa často postupne rozvíjajú. Keď niekto uvidí napríklad topánku, zatiaľ čo je vzrušený, môže si sexuálne vzrušenie spojiť s topánkami. Alebo spojenie predmetu či časti tela spoločne s orgazmom by mohlo viesť k tomu, že daná osoba bude vyhľadávať rovnaký predmet alebo časť tela v budúcnosti, pretože mozog očakáva rovnakú odmenu - orgazmus. Pri orgazme je mozog zaplavený dopamínom, čiže hormónom šťastia, ktorý reguluje motiváciu a potešenie.

Fetiše sú stigmatizované, pretože sú pomerne vzácne. Je to hlavne preto, že v kultúre existuje veľa sexuálna hanba, často sa totiž jedná o impulzy, ktoré uvádza ľudí do rozpakov: Včely na genitáliách? Nesmierna príťažlivosť k zvracaniu? Mozog však chce to, čo chce. Názorným príkladom sú nasledujúce fetiše.

Parafilní infantilizmus (autonepiofília)

Autonepiofília čiže parafilní infantilizmus znamená, že niekto čerpá sexuálne vzrušenie z obliekania alebo správania sa ako malé dieťa. Často sa jedná o scenár matky alebo otca a jedinca, ktorý hrá rolu dieťaťa. Je možné, že sa necháva kŕmiť alebo inak hladkať, nosí plienky alebo si prisvojí iné infantilné správanie.

Výskum naznačuje, že sa často jedná o prvok BDSM, ktorý sa prekrýva s parafilním infantilizmom, pretože človek prijíma veľmi submisívny úlohu. Môžete ľahko vidieť, ako môže vzťah rodiča a dieťaťa v tomto zmysle viesť k dominantnej a submisívnej úlohe, a tiež ako niektoré prvky (najmä plienky) môžu prispieť k sexuálnemu poníženiu.

Laktofília

Autonepiofilovia by tiež mohol mať veľký záujem o detskú fľaštičku, ktorá by mohla byť plná skutočného materského mlieka - a to môže byť tiež fetiš. Laktofilovia sú ľudia, ktorí buď chcú sledovať ženu, ktorá dojčí, alebo konzumovať materské mlieko. Psychology Today uvádza, že muži sú častejšie laktofilní ako ženy, ale laktofilní vzťah môže zahŕňať ako mužov, tak ženu, ktorá poskytuje materské mlieko.

Urofília

Urofília je úchylkou ľudí, ktorí sú sexuálne vzrušení tým, že na nich ich sexuálny partner močí. Aj tu môže byť BDSM prvok: osoba, ktorá je pomočená, je jasne submisívna, navyše stekajúca moč po tele tejto osoby môže vyvolať pocity poníženia. Sexuálna terapeutka Gloria Bram však prezradila časopisu Vice, že pre niektorých ľudí je tzv. zlatá sprcha niečo divokého, nespútaného a tabu bez toho, aby to bolo nebezpečné.

Nekrofília

Takmer každý snáď o tejto úchylke niekedy počul. Nekrofília je sexuálne vzrušenie zo sexuálneho kontaktu s mŕtvolou. Podľa výskumu sa často stáva, že ľudia, ktorí sa zaujímajú o túto sexuálnu aktivitu, majú problémy so sexuálnym prispôsobením. Je pre nich ťažké sa zoznamovať so živými partnermi, z toho dôvodu môžu mať záujem o mŕtvych.

Môže sa však opäť jednať o extrémny aspekt BDSM zviazaný s nekrofília a to tak, že vzrušenie vyplýva zo skutočnosti, že mŕtvola sa nemôže brániť alebo súhlasiť so sexuálnou aktivitou.

Nekrofilovia si môžu najať sexuálnych pracovníkov, ktorým zaplatí, aby počas sexu nehybne ležali a bezpečne napodobňovali mŕtve telo, alebo môžu preskúmať svet erotických pomôcok navrhnutých tak, aby simulovali sexuálnu skúsenosť s mŕtvymi (prípadne s nemŕtvymi, pretože niektoré produkty boli navrhnuté podľa tém týkajúcich sa zombie alebo upírov).

Jedným z neobvyklých fetišov je nekrofília.

Vorarefília

Tento sexuálny záujem ovplyvnený kanibalizmom znamená, že človek s touto úchylkou fantazíruje o tom byť zjedený zaživa zvieraťom alebo väčšiu osobou. K tomuto záujmu sa často tiež spája prvok BDSM, pretože ide o scenár predátora a koristi, čo zahŕňa dominanciu a submisivitu.

Vorarefília sa často skracuje na "Vore" a môže tiež zahŕňať fantázie o jedení niekoho alebo sledovanie niekoho, kto by bol zjedený, žuvaný alebo pohltený vcelku (aj keď prvý z nich je údajne viac populárny).

Ľudia si túto úchylku môžu bezpečne vychutnávať skrz hrania rolí alebo sledovaním (simulovaného) live-action alebo animovaného vore porna, ktoré sa stáva čoraz viac populárnym podžánru.

Makrofília

Makrofília je sexuálna príťažlivosť k obryniam. Táto úchylka predstavuje rastúci sektor v pornopriemysle. Podľa Psychology Today tvoria väčšinu makrofilov heterosexuálni muži, ktorí sú priťahovaní k veľmi vysokým ženám. Vzrušujúce výklenky v rámci tohto sexuálneho záujmu zahŕňajú: byť namáčknuty na prsia obryne, byť roztlačený, byť ovládaný alebo fyzicky zranený. To všetko sa javí ako veľmi pravdepodobné scenario obryňa a priemerne veľkého človeka.

Emetofília

Aj keď je tento fetiš veľmi vzácny, emetofília, čiže príťažlivosť k zvracaniu, je skutočná. To môže znamenať, že vás vzrušujú vaše vlastné alebo zvratky niekoho iného. To zahŕňa sledovanie a počúvanie vracania alebo samotné zvracanie. V roku 1982 došlo len k jednému vedeckému výskumu "erotického zvracania". To znamená, že poznatkov o emetofílii nie je veľa, nič menej témy dominancie, submisivity a ponižovanie sú v tejto úchylke evidentné.

Zoofília

Okrem nekrofílie patrí aj zoofília medzi úchylky, o ktorých ste pravdepodobne počuli. Možno ste aj začuli alebo sa dočítali príbehy o ľuďoch, ktorí mali nejaký vzťah s delfínmi, alebo ako sa niektorí rozhodli realizovať bláznivý nápad zahŕňajúci sex s koňom, za čo niesli vskutku nepríjemné následky. Nejedná sa náhodou o beštialitu, keď sa povie zoofília? Z časti áno, ale nie tak úplne. Vedci z The Science of Us vysvetlili, že zoofília sa spolieha na emocionálne investície a často na myšlienku, že vzťah človeka so zvieraťom je vzájomne milujúci.

Zoofília býva častejšie medzi ľuďmi, ktorí vyrastali na farmách, a je to tiež častejšia u ľudí, ktorí majú problémy so sociálnou interakciou. Môžu viac ťažiť ku zvieraciemu partnerovi ako k ľudskému partnerovi.

Formikofília

Niektorí túto úchylku považujú za podskupinu zoofílie, lebo formikofília zahŕňa vzrušenie závislé na malom hmyze alebo stvoreniach, plaziacich sa po tele, najmä v oblasti genitálií, ktoré niekedy tiež hryzú alebo bodajú. Na túto tému nebolo vykonaných veľa výskumov, podľa dostupných informácií sa často jedná o mravce, šváby, slimáky a včely ako možné zdroje erotického potešenia.

Zaujala vás téma? Podeľte sa o svoje poznatky s niekým zo sex zoznamky a preberte aj svoje vlastné fantázie! Kto vie, možno narazíte na svojho nového sex partnera, s ktorým môžete svoje fantázie realizovať.

[rox]

Varovanie: Tieto stránky obsahujú erotický chat, videá, fotky a iné sexuálne explicitné materiály. Pre vstup musíte byť starší 18 rokov alebo 21 rokov, pokial to vyžaduje zákon. Všetky modelky a modelovia sú starší než 18 rokov. Moderátorské profily sú označené červenou bodkou.