Jedna z najrozšírenejších zoznamovacích stránok pre dospelých v SR - erotická zoznamka flirtkontakt.sk

Populárne sexuálne polohy v rôznych krajinách

7.február 2017
Populárne sexuálne polohy v rôznych krajinách

Iný kraj - iný mrav, vraví sa. Funguje to tak aj v sexe? Samozrejme! A preto je tu nový článok o tom, aké sexuálne polohy sú najpopulárnejšie v Poľsku, Brazílii, Belgicku, Austrálii, Kanade a nezabudneme ani na Slovenskú republiku.

Zaujíma vás, v akých polohách si užívajú obyvatelia štátov po celom svete? A ako sú na tom Slováci? Kde sú upätý a kde to dokážu poriadne rozbaliť? Čítajte ďalej!

Začneme cudzími krajinami, aby sme s nimi potom mohli porovnať najobľúbenejšie polohy Slovákov. Pamätajte ale, že uvedené polohy nemusia korešpondovať práve s vašim rebríčkom, každý má iný vkus a iné sexuálne chute...

Poľsko - Cválajúci kôň

Ako na to

Muž sedí na stoličke s roztiahnutými nohami. Žena sedí na mužovi čelom k nemu, ruky má na jeho ramenách alebo stoličke a nohy obkročmo. Ramená sa žena snaží smerovať dozadu, aby si držala balans a udržala svoj pas tam, kde má byť, aby si obaja čo najviac užili.

Prečo je to sexy

Na vysvetlenie doktor Daniel Cysarz, ktorý pracuje ako sexuológ a psychoterapeut, hovorí: "Poľská kultúra je veľmi tradičná, to ale neznamená, že budeme upätí v sexe. Začíname sa stavať viac otvorene k objavovaniu a skúšaniu nového." Samotný názov tejto polohy vyjadruje slobodu, a tak to aj v skutočnosti je - existuje totiž veľa rôznych variant, ako túto polohu vyskúšať. Navyše sa môže praktizovať skoro kdekoľvek a nie len v posteli v spálni. Žena môže skúsiť zdvihnúť nohy do vzduchu a alebo naopak si môže obročmo stúpnuť (nechá nohy na zemi). Len pozor na krehké stoličky, žena môže byť tak zapálená a vášnivá, že vás môže oboch prevrátiť...

Brazília - Amazonka

Ako na to

Muž si ľahne na posteľ a kolená dá k hrudi. Žena si čupne na mužov penis a muž ju objíme svojimi kolenami.

Prečo je to sexy

"Ľudia v Brazílii sú veľmi nábožensky založení a teda vyrastajú vo viere, že sex je zlý," hovorí Olivia Barbosa, brazílska sexuálna trénerka. "Ale v poslednej dobe vídam viac a viac žien, ktoré sa sústredia na svoje vlastné uspokojenie a prelamujú tak miestne sexuálne tabu." Muž v tejto pozícii nemá veľmi možnosť pohybu, a tak si všetko riadi sama žena - hĺbku, rýchlosť i smer. Pre obmenu sa môže žena pridržať partnerových kolien a mužovi sa tak naskytne nielen pekný pohľad, ale aj možnosť dráždiť žene klitoris alebo hladiť a skúmať jej telo.

Belgicko - Misionár

Ako na to

Klasická a celosvetovo známa poloha - žena leží na chrbte a muž na nej, obaja tvárou k sebe. Pre obmenu môže byť muž opretý rukami o posteľ (alebo to, na čom práve ležíte), aby sa trochu oddialil.

Prečo je to sexy

Misionár je veľmi obľúbený v Belgicku pre svoju romantickú atmosféru. "Misionárska pozícia ponúka mnoho pocitov," hovorí doktorka Agnes Jacquerye, klinická sexuologička v Bruseli. "To, že sme si pri tejto polohe tak blízko, očný kontakt a možnosť sa počas sexu bozkávať, jej dodáva vášeň, nehu a zmyselnosť." Keď sa muž trochu nadvihne a oprie sa rukami, zvýši sa priestor pre dýchanie a navyše ženy budú môcť obdivovať mužove svaly, čo každú bezpochyby rozpáli... Navyše si ženy veľmi vychvaľujú uhol prieniku penisu a trenie sa partnerovho tela o klitoris, čo nejednej privedie orgazmus.

Misionárska poloha je celosvetovo veľmi obľúbená

Austrália - Na psíka, ale poležiačky

Ako na to

Žena si ľahne na brucho a muž do nej vstupuje zozadu. Je lepšie si vyvýšiť hrudník vankúšom, aby žena mohla dýchať alebo sa žena musí ľahko zaprieť o lakte.

Prečo je to sexy

Táto poloha disponuje výhodou - kombinuje totiž dominanciu z polohy na psíka a blízkosť a zmyselnosť z polohy lyžice. "V našej spoločnosti je stále jasná mužská sila, ale už tiež prijíma rovné postavenie oboch pohlaví, a preto je táto poloha tak obľúbená. Kontrolu nad touto polohou má stále prevažne muž, ale zroveň je pre oboch partnerov veľmi uvoľňujúca a zmyselná," hovorí Elaine George, riaditeľka spoločnosti Sexuology Australia.

Kanada - Na psíka, ale v stoji

Ako na to

Žena sa postaví chrbtom pred svojho partnera, predkloní sa a muž do nej zozadu vstúpi. Pre udržanie rovnováhy sa buď musí žena niečoho chytiť alebo si ju muž musí přizdržiavať (za ramená alebo hrudník).

Prečo je to sexy

Rovnako ako klasická poloha na psíka, tak aj táto umožňuje partnerom stimulovať bod G. Výhodou ale je to, že vo "stojacej verzii" sa dá praktizovať viacmenej všade. Mnoho Kanaďanov priznalo, že má rado sex v prírode a teda je táto poloha pre nich ako stvorená. Sexuologička z Toronta Jessica O'Reilly hovorí: "Kanaďania všeobecne sú veľmi otvorení k sexu a jeho praktikám. Sex, pri ktorom sa stojí, je veľmi bežný, pretože sa môže prevádzkovať kdekoľvek a ak je to v prírode, nehrozí riziko dobodaním hmyzom v dôsledku ľahnutia si na neho, neušpiníte sa a nedotknete sa sumachu." Sumach je v Kanade veľmi bežná rastlina a kontakt s ňou vyvoláva veľmi svrbivé a bolestivé pľuzgiere.

Ako sú na tom Slováci?

Slováci vo svojej najobľúbenejšej polohe nijako nevynikajú. Najradšej praktizujú misionársku polohu, rovnako ako Belgičania. Dôvody sú zrejmé - úplne rovnaké ako v Belgicku.

Ďalšou obľúbenou polohou je poloha na psíka čiže ľudovo "zozadu". Žena kľačí na všetkých štyroch a muž do nej zozadu vstupuje. Mužom sa táto pozícia páči, pretože majú všetko pod kontrolou a navyše môžu žene uštedriť pár rán na zadok alebo sa hrať s pohupujícími sa prsiami. Ženám sa potom páči predovšetkým hĺbka prieniku.

Ani poloha na koníčka nie je zanedbávaná a to predovšetkým u mužov. Muži túto polohu majú veľmi radi, pretože táto chvíľka pre nich znamená relax a pekný pohľad na ženské telo. Navyše ich môžu vzrušovať sťahmi svalov vnútri vagíny.

Na pomyselný rebríček ďalej môžeme zaradiť polohu lyžice. Partneri ležia vedľa seba na boku, žena má za chrbtom muža, ktorý do nej vstupuje. Aj táto pozícia je obľúbená pre svoju intimitu a je to najčastejšia poloha, ktorou sa začína sex pred spaním, pretože mnoho párov práve takto zaspáva.

Poloha 69 (čiže vzájomný orálny sex) medzi Slovákmi až zas tak obľúbená nie je, na rozdiel napríklad od Ameriky, kde sa drží na horných priečkach. To ale neznamená, že by sme ju nemali radi, alebo že by sa nám pôžitok z tejto polohy nepáčil! Len skrátka dávame prednosť iným (a možno aj fyzicky a skúsenostné menej náročným?) Polohám.

A akú máte vy najobľúbenejšie sexuálnu polohu? V ktorej si najviac užijete?

[Lil]

Varovanie: Tieto stránky obsahujú erotický chat, videá, fotky a iné sexuálne explicitné materiály. Pre vstup musíte byť starší 18 rokov alebo 21 rokov, pokial to vyžaduje zákon. Všetky modelky a modelovia sú starší než 18 rokov. Moderátorské profily sú označené červenou bodkou.