Jedna z najrozšírenejších zoznamovacích stránok pre dospelých v SR - erotická zoznamka flirtkontakt.sk

Najčastejšie chyby, ktoré páry robia v posteli

20.január 2017
Najčastejšie chyby, ktoré páry robia v posteli

Nie vždy nám to s našimi partnermi klape tak, ako by malo, alebo ako by sme si predstavovali. Aj v sexuálnej stránke vzťahu sa to môže stať. Potom je na čase hľadať príčinu a nabudúce sa jej vyvarovať. Na čo si dať pozor?

Pravdepodobne nikto nepotrebuje štúdiu na to, aby súhlasil s tým, že sex je jedna z najdôležitejších zložiek potrebných pre správne a predovšetkým dlhodobé fungovanie vzťahu. Z počiatku vzťahu nie je ťažké cítiť túžbu a cítiť sa sexy, ale postupom času, ako roky plynú, stáva sa to ťažšie.

Dúfate, že sa vyhnete tomuto ťažkému obdobiu, kedy sa sex zo vzťahu takmer vytratí? Nedúfajte, ale niečo pre to konajte. Ako prvý by ste sa asi mali vyvarovať týmto bežným chybám, ktoré trápia veľa párov.

Myslíte si, že potrebujete romantický večer na to, aby ste sa "spojili"

Ak ste ako väčšina párov, prvé, čo urobíte, keď sa budete chcieť opätovne zblížiť so svojim partnerom, bude, že si naplánujete spoločný romantický večer. Hlavný dôvod, prečo toto robíte, je predstava, že po fantastickej večeri pri sviečkach a skvelom víne na seba doma skočíte a budete si užívať ako kedysi. Ale čo sa naozaj stane po množstve jedla, niekoľkých pohárikoch vína a neskorom príchode domov? Väčšina ľudí potom už nechce nič viac, než sa uložiť čo najskôr k spánku. Príjemne strávený večer to iste bol, ale k sexu táto cesta nevedie.

Ako to robiť správne: Pošlite deti, aby sa išli hrať ku kamarátom a užite si tento posvätný čas sami. Nesmiete to ale veľmi plánovať dopredu, spontánna akcia väčšinou vychádza oveľa lepšie. Navyše si potom nestihnete "naplánovať" ešte ďalšie veci, čo potrebujete urobiť - upratovanie, dať vyprať bielizeň, uvariť večeru a veľa iných aktivít. Takto spontánne si oveľa viac užijete svoju erotickú chvíľku a hlavne bez pocitu plného brucha a zajtrajšej kocoviny.

Vzdávate sa sexu, pretože nemáte náladu

Žiť "dospelácky život" je vyčerpávajúce. Stres a únava môžu vašu túžbu znížiť. Ale ak budete neustále čakať, až budete mať voľnú chvíľu a zároveň prekypovať nekonečnou energiou, načekáte sa asi pekne dlho. A tak to presne u mnohých párov naozaj funguje. Alebo skôr nefunguje.

A navyše, u ženského pohlavia túžba len prichádza, nikdy len tak neodchádza. To znamená, že stačí telo dostatočne vzrušiť a pravdepodobne zistíte, že sex chcete viac, než ste si ešte pred pár minútami mysleli.

Ako to robiť správne: Proste to urobte a pravdepodobne nakoniec budete veľmi radi, že ste to skúsili. Šaliete z tej spústy veci, ktoré ešte musíte stihnúť a máte málo času, skúste aspoň rýchlovku. Vďaka sexuálnemu styku sa budete cítiť prepojení so svojím partnerom a to môže výrazne znížiť stres vo vašom vzťahu. Sex navyše vyplavuje endorfíny, dopamín, serotonín a iné látky, ktoré znižujú stres počas dňa a pomáhajú lepšie zaspať v noci.

Upadáte do rutiny

Pri dlhších vzťahov sa stáva, že dopredu viete, čo príde. A to sa týka aj sexu. Poznáte na tom druhom všetky miesta a viete, čo urobiť, aby ich dráždenie vyvolalo tie správne pocity. Ako by sa ľudovo povedalo - "viete, kam siahnuť". A opakujete to stále dookola, bez náznakov akejkoľvek snahy to zmeniť. Niekedy sa ale môžete mýliť, aj keď si myslíte, že to sú rozhodne tie pravé miesta, správne pohyby, a pod. Druhý sa o tom ale bojí hovoriť, aby neranil vaše city.

Ako to robiť správne: Vyberte si jeden deň v týždni, kedy budete robiť niečo iné ako zvyčajne. Nejaký deň a hodinu, kedy budete mať najviac voľného času na zlepšovanie vášho sexuálneho prepojenia. Môžete začať napríklad tým, že partnerovi poviete tri veci, ktoré si na ňom ceníte v sexuálnej rovine, plus jednu polohu, ktorú by ste radi skúsili. Potom sa váš partner pokúsi o to isté. Rozprávanie o sexe medzi vami upevňuje sexuálne napätie a vo finále vás môže oboch aj pekne vzrušiť...

Chybujete v posteli?

Bojíte sa, že vás bude partner porovnávať

Či už sa jedná o omylom natočené sexuálne hry alebo snáď všetky epizódy Hry o tróny, jedno majú spoločné - kopa sexu a erotiky. Poslednou dobou sme rôznymi erotickými obrázkami obklopení doslova na každom kroku (alebo tiež každom kliknutí myšou). Asi každý sa rád pozrie na peknú ženu alebo pekného muža a nie je na tom nič zlé. Zlé ale je, ak si myslíme, že nás náš partner porovnáva s ostatnými, či už vzhľadovo alebo našimi zručnosťami v posteli. Začnete sa teda správať podľa týchto "vzorov", ktoré vídate. Sex ale nemá vyzerať ako porno, raz za čas možno, pre spestrenie, ale rozhodne nie stále. Sex je intímna záležitosť a tak by sme sa k tomu mali tiež stavať.

Ako to robiť správne: Buďte otvorení. Buďte sami sebou, nikoho nenapodobňujte, komunikujte s partnerom o svojich chtíčoch a túžbach, len vy sami dokážete najlepšie posúdiť, čo sa vám naozaj páči.

Považujete vaše emocionálne prepojenie za samozrejmosť

Kedy ste naposledy hovorili so svojim partnerom? Ale naozaj hovorili, teraz nemyslím odpoveď na otázku, čo je na večeru. Vďaka hektickému a povinnosťami preplnenému životu trávime so svojím partnerom najviac času v posteli, keď spíme. Smutné, že? Ale kvalitné vzťahy vyžadujú predovšetkým intímne emocionálne prepojenie, keď sme hore.

Ako to robiť správne: Vybojujte si u svojho partnera aspoň 30 minút rozprávania sa pred spaním na nadviazanie emocionálneho spojenia. Vypnite všetku elektroniku, pritúľte sa a povedzte si o udalostiach dňa, vašich plánoch a všetkým, čo vás napadne. A aj keď svoje deti máte radi (alebo domáceho maznáčika), priznajte si, že v tejto situácii trochu narúšajú romantickú a pokojnú atmosféru, ktorú je potreba. Stanovte si pevné hranice a dodržte ich.

Nehovoríte o sexe

Bola o tom už reč v predchádzajúcich odsekoch. Ľudia sa skrátka boja povedať, čo sa im páči, pretože sa boja reakcie toho druhého alebo nie sú zvyknutí o sexe hovoriť. Nie je to ale tak ťažké. Váš partner nevie čítať myšlienky, rovnako ako vy.

Ako to robiť správne: Chcete niečo? Povedzte to! Rovnako ako vzťah postupom času rastie a vyvíja sa, rovnako tak vaša sexualita. Samozrejme aj vy sami môžete sledovať signály, ktoré vám partner môže prejavovať, hoci u toho nemusí povedať jediné slovo.

Použite rady vo svojom partnerskom živote a osviežte tak svoj sexuálny vzťah!

[Lil]

Varovanie: Tieto stránky obsahujú erotický chat, videá, fotky a iné sexuálne explicitné materiály. Pre vstup musíte byť starší 18 rokov alebo 21 rokov, pokial to vyžaduje zákon. Všetky modelky a modelovia sú starší než 18 rokov. Moderátorské profily sú označené červenou bodkou.