Jedna z najrozšírenejších zoznamovacích stránok pre dospelých v SR - erotická zoznamka flirtkontakt.sk

Môžu byť erotické pomôcky nebezpečné?

15.február 2018
Môžu byť erotické pomôcky nebezpečné?

Ak vás inšpirovala sága Päťdesiatich odtieňov šedi či čokoľvek iné k tomu, aby ste oživili svoj sexuálny život, mali by ste si dať pozor pri výbere a následnom použití erotických pomôcok. Popularita erotických pomôcok stúpla s príchodom slávnej ságy, avšak spolu s ňou vzrástlo aj množstvo zranenia spojených s erotickými pomôckami.

Erotické pomôcky sa za posledné roky stali populárnejšie. Predajcovia po celom svete zaznamenali väčší záujem a dopyt po pomôckach. Zároveň však začalo dochádzať k viac zraneniam a prekérnym situáciám. Toho si predovšetkým všimli pohotovostný lekári, keď do ordinácií prichádzalo stále viac a viac ľudí s podobnými zážitkami, ktoré miesto potešenia priniesli bolesť.

Údaje o úrazoch z Komisie pre bezpečnosť spotrebných výrobkov svedčí, že úrazov zapríčinených použitím erotických hračiek pribudlo potom, čo v roku 2011 v kinách vyšiel prvý diel Päťdesiatich odtieňov šedi. Nemocnicu navštívilo dvakrát viac ľudí, než tomu bolo v roku 2007. Podľa jednej štúdie bolo medzi rokom 1995 a 2006 v Spojených štátoch ošetrených zhruba 6800 osôb zo zranení zapríčinených erotickými hračkami. Je však pravdepodobné, že skutočný počet môže byť oveľa vyšší.

To ale neznamená, že by ste mali zrušiť svoje plány ohľadom vylepšenia svojich erotických hrátok. Je dôležité, aby ste si boli vedomí nasledujúcich rizík vrátane spôsobov, ako im predchádzať.

Môžu sa zaseknúť

Približne k 83% zranení spôsobených hračkami došlo preto, že pomôcky boli zaseknuté v alebo na genitáliách. Zvyčajne sa jedná o dildo alebo vibrátor, ale došlo aj k prípadom, kedy lekári a zdravotné sestry vytiahli diaľkové ovládanie k televízii, mobilné telefóny a iné predmety. Rýchla prehliadka databázy Komisie pre bezpečnosť spotrebných výrobkov naznačuje, že vo väčšine týchto prípadov ide skôr o konečník než o vagínu, pravdepodobne preto, že maternicové hrdlo pôsobí ako bariéra, zatiaľ čo rektálne svaly môžu v skutočnosti vťahovať predmety hlbšie dovnútra. Ak si chcete užiť bezpečné hrátky, použite sexuálnu hračku, ktorú možno ľahko vybrať.

Všetkého veľa škodí

Nadmerné používanie zariadenia ako je vibrátor, môže v citlivých oblastiach vášho tela spôsobiť chronickú necitlivosť. Jedna štúdia vykonaná na Kinseyovom inštitúte na univerzite v Indiane zistila, že viac ako polovica všetkých zapojených žien používa vibrátor a takmer 1 z 5 týchto žien má nepríjemné skúsenosti s vedľajšími účinkami, ktorými boli napríklad necitlivosť a bolesť. Pri použití pohybujte vibrátorom a nezameriavajte sa príliš dlho na jedno miesto. Tiež striedajte rôzne štýly a rýchlosti vibrácií, ktoré sa dajú ľahko nastaviť.

Pokiaľ zažívate vedľajšie účinky používaním erotických pomôcok, navštívte lékara

Pri používaní krúžkov na penis buďte opatrní

Krúžky na penis sa typicky nosia okolo spodnej časti penisu a používajú sa na predĺženie erekcie (krúžok obmedzuje prietok krvi z penisu). Zranenie s krúžkami na penis sú pomerne vzácne, čo predstavuje asi len 2% zranení spôsobených erotickými pomôckami. Môžu však byť obzvlášť nepríjemné a môžu spôsobiť gangrénu, ak budú okolo penisu obtiahnuté príliš dlho. V prípade, že sa ho rozhodnete použiť, udržte si jasnú hlavu a použite len jeden. Vyhýbajte sa drogám, alkoholu a maratónom - nepoužívajte krúžok viac ako 1 až 2 hodiny.

Udržujte pomôcky čisté

Štúdia Kinseyho inštitútu zistila, že asi 18% žien, ktoré používajú vibrátory, svoje pomôcky vôbec nečistia. To by mohlo byť problematické, ak sú vibrátory alebo iné sexuálne hračky medzi partnermi zdieľané. Štúdia zameraná na lesbické páry, zverejnená v časopise Sexually transmitted Diseases (Sexuálne prenosné choroby), ukázala, že zdieľanie vaginálnych erotických hračiek zvyšuje riziko vaginálnych infekcií. Sexuálne hračky by mohli tiež šíriť HIV a hepatitídu B a C. Zvážte toto riziko. Aby ste sa vyhli prípadným infekciám, všetky svoje hračky po každom použití umyte mydlom a teplou vodou alebo použite leštiaci alkohol, ak pomôcka nie je vodeodolná. Skontrolujte pokyny výrobcu ohľadom konkrétnych údajov.

Chemická romanca

Chemikálie na a v niektorých sexuálnych hračkách môžu uniknúť z plastu, vinylu alebo gumy priamo do ľudskej kože, čo môže spôsobiť svrbenie a vyrážky. Mnoho pomôcok často obsahuje ftaláty, ktoré agentúra pre ochranu životného prostredia označila za možný ľudský karcinogén. Silikón a tvrdý plast sú dobrou voľbou pre netoxické erotické hračky. Pri výbere a nákupe v kamenných sexshopoch buďte preto vždy opatrní a pre istotu pomôcku skontrolujte. Privoňajte si či nie je cítiť chemikáliami ako napríklad nový záves do kúpeľne.

Až nabudúce budete mať chuť si zašpásovať, pamätajte, že si môžete užívať a zároveň sa vyhnúť riziku. Používajte pomôcky podľa návodu, umyte ich po každom použití (obzvlášť, keď je zdieľate s partnerom) a vyvarujte sa používaniu pomôcok príliš dlho na jednom mieste.

Radi by ste experimentovali s erotickými pomôckami v dvoch, ale chýba vám niekto do dvojice? Nezúfajte a pozrite sa na sex zoznamku, či sa neskrýva práve tam.

[rox]

Varovanie: Tieto stránky obsahujú erotický chat, videá, fotky a iné sexuálne explicitné materiály. Pre vstup musíte byť starší 18 rokov alebo 21 rokov, pokial to vyžaduje zákon. Všetky modelky a modelovia sú starší než 18 rokov. Moderátorské profily sú označené červenou bodkou.