Jedna z najrozšírenejších zoznamovacích stránok pre dospelých v SR - erotická zoznamka flirtkontakt.sk

Je zahýbať ľudské?

27.august 2020
Je zahýbať ľudské?

Každý vo svojom živote niekedy rieši záležitosť zahýbania, aj keby sa malo jednať len o počúvanie nárekov kamarátky či kamaráta. Nikoho táto téma neminie. Preto je celkom prekvapujúce, že ho zas tak veěmi článkov nerieši. Každý vďaka internetu vie, ako sa čo najlepšie starať o vlasy, ale čo robiť, keď zistíte, že vám partner zahýba? A čo si počať, keď ste svojmu partnerovi neverní vy?

Téma nevery je veľmi rozsiahla. Pre každého človeka znamená to slovo niečo trochu iné a je pomerne ťažké sa občas zhodnúť. Niekedy sa dokonca človek nemôže zhodnúť ani sám so sebou, nieto ešte s partnerom. Sú to samozrejme veci, ktoré v základe nejako máte "nastavené", ale keď sa do tej situácie dostanete, zrazu všetko funguje úplne inak. Názory sa zmenia, čo by ste predtým dokázali prekonať, je zrazu hrozný problém. Alebo naopak zisťujete, že čo by ste nikdy neurobili (aspoň ste si to hovorili), zrazu nie je taký problém urobiť. A tiež to, že čo by ste dokázali odpustiť, je teraz neodpustiteľné - alebo práve naopak. Komplikovanosť týchto tém je viac než zjavná a nám občas nezostane nič iné, než sa do ich ponoriť a popremýšľať o nich.

Čo je to nevera?

Nie je úplne jednoduché jedným alebo pár slovami špecifikovať, čo to je nevera, pretože pre každého to môže znamenať niečo iné. Všeobecne by sa dalo povedať, že je to čin, ktorý má väčšinou za následok psychické a emočné zranenia druhej osoby (partnera). Ale ani to nemusí stopercentne platiť. Už práve kvôli absencii jednoznačného výkladu, ktorý by platil pre všetkých, neexistuje jedna jediná rada, ktorá by všetko záhadne vyriešila.

Partner nám môže byť neverný po sexuálnej stránke - existencia tejto nevery nikoho určite neprekvapí. Je najznámejšia a veľmi nebezpečná, pretože intimitu niektorí ľudia berú ako posvätnú vec a nechcú preto svojho partnera nikomu "požičiavať". Určite to ale neznamená, že by všetky páry museli byť nutne monogamné. Dnes aj v dávnych dobách nájdeme ľudí, ktorí nemajú problém s tým, že si ich náprotivok sexuálne užíva ešte s niekým iným.

Zahýbanie sa ale môže objaviť aj v citovej rovine. Táto romantická nevera je oveľa zákernejšia. Hoci nemusí vôbec obsahovať sexuálnu zložku a druhým partnerom môže byť lepšie akceptovaná (obzvlášť preto, že sa nikdy nedozvie úplnú pravdu), je o dosť zákernejšia než prvý typ. Zatiaľ čo pri sexe ide väčšinou len o sex, tu sa do toho pletú city, ktoré... sú skrátka zákerné. Človek má ešte väčšie výčitky voči svojmu partnerovi, niekedy zatúži po tejto "zakázanej" osobe viac, než by mal a môže ho to doviesť až do depresívnych stavov.

Ešte sa môže objaviť nevera, ktorá pre niekoho ani neverou nie je. Väčšinou sa to stáva na rôznych akciách, večierkoch, párty, kedy sa človek moc opije a potom v tomto opojení urobí niečo, čoho neskôr ľutuje. Väčšinou sa kvôli tomu vzťah nerozpadne, asi budú nejaké menšie nezhody, ale ak sa to nedeje pravidelne, vzťah sa rýchlo spraví.

Víte, co je to nevěra?

Nevinné hrátky, alebo niečo viac?

Človek väčšinou neplánuje, že začne svojho partnera podvádzať. Ale existujú partneri, ktorých (poväčšine sexuálny) spoločný život im nevyhovuje a chcú si užívať alebo sa odreagovať niekde inde, a tak trebárs hľadajú partnera na internete. Ak je to práve váš prípad, máte čas si to dobre premyslieť. Preto by ste sa mali najskôr rozhodnúť, či sa bude jednať len o nevinné sexuálne hry alebo úplne nevinný flirt, alebo či chcete niečo viac. Chcete do toho zaťahovať aj city? Aj keď sa vám to môže zdať nedoležité, naozaj to pre svoje vlastné dobro musíte mať premyslené a nesmiete túto hranicu prekročiť. Dajte svojmu milencovi alebo milenke vedieť, ako sa veci majú, aby s tým počítali a nedošlo k nedorozumeniam. Keď to budete mať takto pripravené, nevzniknú ani zmätky vo vašej hlave. Budete vedieť, za akým účelom do toho idete.

Zamyslieť by ste sa mali tiež nad následkami, ktoré môžu prísť. Dokážete preniesť cez srdce, že sa váš vzťah rozpadne kvôli vášmu zahýbaniu? Ak aj tak cítite, že chyba by bola na strane vášho dlhodobého partnera, skúste sa pred neverou naozaj poriadne porozprávať. Správnou komunikáciou možno predísť mnohým nepríjemnostiam.

Ako sme však spomenuli, niektorí ľudia zahýbanie nepredpokladajú a nedostanú sa do tejto situácie úmyselne. Nemôžu predsa za to, že si s niekým úplne znenazdania začali rozumieť viac, než by mali, alebo áno? Táto situácia väčšinou vedie k romantickej nevere. Niekedy zase stačí, aby preskočila sexuálna iskra, obaja si užili skvelý sex a túžba po ďalšom je na svete. Takýto vzťah väčšinou zostáva založený na sexe. Čo ale robiť v týchto situáciách? Aké otázky si má klásť človek teraz, keď to neočakával a celé ho to tak nejako premohlo a pomotalo mu to hlavu? Je to o niečo ťažšie ako v prvom prípade. Vlastne čo si budeme hovoriť, je to o dosť ťažšie.

Kým v prvom prípade je človek pevne rozhodnutý svojho partnera podvádzať v podstate s kýmkoľvek, potože mu to pravdepodobne v nejakej oblasti vzťahu neklape, v tomto prípade človek kľudne môže mať úplne fungujúci vzťah, ale zároveň túži po spoločnosti iného človeka (či už s ním robí čokoľvek). Môže vás to tak poblázniť, že si tento chtíč môžete pomýliť s láskou, opustiť svoj dobrý vzťah a... do pár mesiacov zase prosiť u pôvodného partnera, aby vás vzal späť, pretože zistíte, že zatiaľ čo úlet s inou osobou bol fajn, v dlhodobom vzťahu vám to spolu vôbec neklape.

Záletník se svou nevěru většinou snaží utajit

V oboch prípadoch si uvedomte, aké následky budú mať vaše činy na vášho partnera a ako moc stojíte o vzťah, v ktorom sa momentálne nachádzate - máme na mysli ten dlhodobý. Ste si istí, že by nad tým váš partner mávol rukou? Dobre, potom sa asi nemusíte moc stresovať, samozrejme vy svojho partnera poznáte najlepšie. Viete, že by ho to ranilo? A chcete to aj napriek tomu pokúšať? Týchto prípadov je úplne najviac. Chtíč a túžba sú silnejšie ako rozum a budúcnosť je tak vzdialená... Ale väčšina dlhodobo trvajúcich nevier nakoniec praskne, tak s tým počítajte.

Nedostanete od nás presný návod na to, čo robiť, nerobiť, či zahýbať, alebo nie, prípadne ako na to, aby sa to partner nedozvedel. Každý človek je iný, takže nad tým skrátka sami musíte poriadne popremýšľať.

Bol/a neverný/á. Čo teraz? Čas nevrátite

Klasická otázka, ktorú neverník, ktorý (väčšinou iba raz) zahol, nemôže dostať z hlavy. Vŕta mu hlavou, či sa partnerovi zveriť, alebo či radšej robiť, že sa nič nestalo. Tak čo s tým? Opäť neostane nič iné, než premýšľať. Teraz konkrétne nad tým, aká by bola reakcia vášho partnera. Jednorazové zahnutie väčšinou znáša oveľa lepšie, čo je dobré predovšetkým pre ľudí, ktorí majú čierne svedomie a vedia, že sa s tým nedokážu zrovnať po dobu niekoľkých týždňov alebo dokonca mesiacov. Partner je väčšinou naštvaný, ale rozchod z toho nie je.

Ak viete, že by váš partner zúril viac, ako je zdravé, alebo čierne svedomie moc nemáte, hovoriť mu to nemusíte. Viete, čo sa hovorí - niekedy je lepšie nevedieť. Takže sa zamyslite nad tým, či vás pri tom niekto videl, predovšetkým známi ľudia alebo ľudia, ktorí by mohli byť v kontakte s vaším partnerom. Nikomu neverte, že to neprezradí! Ľuďom sa nedá veriť, čo napokon viete asi sami najlepšie. A ako posledná vec - veríte svojmu (aj keď napríklad len jednorazovému) milencovi? Nevyzradí to? Nepovie to niekomu inému? Alebo v najhoršom prípade - nebude vás vydierať?

Necháte se svést, nebo budete mít pevnou vůli?

Existuje nejaké iné riešenie?

Ak ste boli neverní, iné riešenie než rozhodnúť sa "povedať, alebo nepovedať" neexistuje. Ale ak máte v sebe vnútorne nastavené to, že nechcete byť po celý život iba s jednou osobou, môžete urobiť jednu vec. Nájdite si partnera, ktorý to bude rešpektovať, prípadne žite v trojke. Nie je to zas tak nezvyčajné, ako sa môže na prvý pohľad zdať, len sa s tým ľudia verejne nechvália, pretože sa jedná o ich súkromný život, do ktorého nikomu nič nie je. Takže sa nemusíte hanbiť, až budete niekoho takého hľadať. Aké pravidlá si v takomto vzťahu nastavíte, to už bude záležať len na vás dvoch/troch (ale pokojne aj viac ľuďoch). Len sa vždy uistite, že to vyhovuje naozaj všetkým, aby ste predišli budúcim problémom.

Dokážete odpustiť?

Ešte taká vsuvka. Je jedno, či teraz podvádzate vy, váš partner, alebo ani jeden. Raz za čas totiž neuškodí zamyslieť sa nad tým, či by ste neveru dokázali odpustiť. Ale v skutočnosti, nie len vo vašich myšlienkach, kedy realita nakoniec vyzerá úplne inak. Docela ťažké premýšľanie, že? A obzvlášť pre tých, ktorí svojich partnerov podvádzajú, či o tom uvažujú. Bolo by totiž veľmi, veľmi sebecké, chcieť od partnera odpustenie alebo aspoň pochopenie, ak by to v opačnej situácii on od vás nemohol čakať.

Odpoveď na otázku, či je zahýbať ľudské, necháme na vedcoch. Tí sa napokon budú rovnako donekonečna prieť o odpoveď. Nechajme to tak a radšej sa správajme podľa seba, podľa toho, čo urobiť chceme, premýšľajme nad svojimi činmi o trochu viac a predovšetkým nad ich dôsledkami. Nezabúdajme na správnu komunikáciu v partnerskom vzťahu, bez ktorej by nemohol existovať.

A ak z akéhokoľvek dôvodu partnera alebo partnerku na sex nemáte, zaregistrujte sa na erotickej zoznamke.

[Lil]

Varovanie: Tieto stránky obsahujú erotický chat, videá, fotky a iné sexuálne explicitné materiály. Pre vstup musíte byť starší 18 rokov alebo 21 rokov, pokial to vyžaduje zákon. Všetky modelky a modelovia sú starší než 18 rokov. Moderátorské profily sú označené červenou bodkou.