Jedna z najrozšírenejších zoznamovacích stránok pre dospelých v SR - erotická zoznamka flirtkontakt.sk

História erotických hračiek

10.január 2017
História erotických hračiek

Erotické pomôcky sú v dnešnej dobe súčasťou mnohých domácností. Ako to ale bolo kedysi?

História sexuálnych hračiek siaha tak ďaleko, ako by sme možno ani nečakali... Drsnejšie chvíle prečkali a sú tu s nami stále a dokonca snáď viac, ako inokedy. Ľudia si skrátka vždy radi robili rozkoš a skúmali svoje telá...

Keď sa povie história erotických pomôcok, ako prvé sa mi vybavý film Vrtieť ženou (v origináli Hysteria) z roku 2011. V ňom je priblížené viktoriánske Anglicko. Ale to nie je všetko. Ide totiž o film, ktorý, občas aj ľahko vtipnou formou, vyobrazuje vznik vibrátora podľa skutočnej udalosti. Doktor Joseph Mortimer Granville si naozaj v roku 1880 nechal patentovať prvý elektronický vibrátor. Ale to sme preskočili trochu dopredu... Prvé zmienky o obšťastňovaní siahajú až do doby kamennej...

Bol aj kamenný vibrátor?

Doklad o tom, že aj za doby kamennej ľudia používali rôzne veci na to, aby prežili chvíľky vzrušenia a rozkoše, sú nástenné maľby v jaskyniach zo staršej doby kamennej. Sú na nich vyobrazené vibrátori v tvare penisu. Nájdené boli i kamenné "penisy" ​​alebo kamene s dierami veľkosti vagíny.

Grécky rozkvet

Prvé "dôvoryhodnejšie" zmienky sú ale z obdobia starovekého Grécka, počas 3. a 4. storočia pred naším letopočtom. "Olisbos" čiže dildo preniklo do tamojšieho umenia a literatúry, a to v celkom veľkej miere. Gréci totiž takéto hračky považovali za samozrejmosť a prirodzenosť. Dokazuje to napríklad obraz vázy s dvoma robertkami.

Orgie v Ríme

Rím a doba jeho najväčšej slávy sú známe orgiami, ktoré boli na dennom poriadku. Aj v Ríme je veľa dochovaných dôkazov z literatúry i umenia. Rimania boli v tomto ohľade veľmi inovatívni. Však aj egyptská kráľovná Kleopatra, ktorá patrila do tejto doby, zdieľala lôžko s mnohými a mnohými mužmi.

Vdovské topánky

V množstve východných krajín, a predovšetkým v Japonsku, vyrábali obuvníci pre vdovy topánky, ktorých podpätok sa mohol predlžovať nástavcami v tvare penisu. Každý si iste domyslí, čo s takými topánkami robili...

Milenka z dreva

Naopak v starovekej Číne si bohatí jedinci objednávali drevené sochy s tromi telesnými otvormi. Boli to predchodcovia dnešných nafukovacích panien, ktorých predaj v dnešnej dobe už trochu stagnuje. V Číne navyše vznikli aj venušine guličky (ktoré sa spočiatku plnili ortuťou, nie práve šikovný nápad). Ďalšie sexuálna hračka, ktorá vznikla v Číne je škrtiaci krúžok na penis. Neuhádnete z čoho sa ale tieto krúžky vyrábali! Boli z očných viečok kôz, pričom na nich boli ponechané aj riasy k stimulácii ženy pri sexe...

Krutý stredovek

Časy orgií boli preč a moc získavala cirkev, ktorá označila všetky uspokojovania ako "dielo diablovo". Hriešnici sa kruto trestali. Európski muži v tom čase navyše trpeli na nadmernú kontrolu svojich partneriek. Dávali im teda pásy cudnosti, ktoré boli vyrobené z pevnej kože alebo kovu a zamknuté minimálne jedným zámkom. Na druhú stranu - zaujímavým výmyslom tej doby bol tiež "sexykolovrat". Obvod dreveného kolesa bol polepený perím a stačilo iba vsunúť nohy do pripevnených čižiem, obkročmo sa posadiť, rozpohybovať kolovrat a nechať sa príjemne podpichovať perím v intímnych partiách.

História erotických pomôcok

Talianske vylepšenia

Taliani dodali robertka, ktorému hovorili "diletto" (od slova rozškoš) lepšie tvary a zmenili materiál. Renesančný robertko sa začal vyrábať z dreva alebo z kože, a pretože Taliani by bez olivového oleja nedali ani ranu, používali ho namiesto lubrikantu.

BDSM

Okrem bežných praktík sa v 18. storočí začalo presadzovať aj BDSM. Klienti v nevestincoch začali vyžadovať zväzovanie, bičovanie a iné druhy mučenia od dominantných prostitútok. K tomu boli potrebné aj špecifické pomôcky - bičíky atď.

Prvý vibrátor

Ako už bolo spomenuté, prvý vibrátor vznikol vo viktoriánskom Anglicku. Tam sa snažili hystériu, ktorá sa prejavovala predovšetkým podráždenosťou, úzkosťou a výskytom erotických fantázií, liečiť masážou vagíny až k dosiahnutiu orgazmu. Vibrátory boli od roku 1880 zapojené do elektrickej siete, neskôr ale vznikol aj vibrátor poháňaný batériou. Verejné kúpele v Anglicku ponúkali vo svojej ponuke aj elegantnejšiu alternatívu - masáž vodnou tryskou a špeciálne vibračné prístroje poháňané parou.

Drevené vajíčka alebo análne zátky

V tejto dobe lekári predpisovali zaujímavé veci aj mužom. Aby semeno muža bolo správne nasmerované k ženským reprodukčným orgánom, predpísal doktor mužovi análne drevené vajíčko.

Minulé storočie

V 10. rokoch minulého storočia sa ešte mohlo naraziť na vibrátor ako liečebný prostriedok. V nasledujúcej dekáde ale vzrástol počet erotických filmov, a s tým súvisí aj uznanie sexuálnych hračiek ako "bežných vecí". V tridsiatych rokoch im navyše výrazne pomohla reklama. V šesťdesiatych rokoch - hippies ére - sa všetko uvoľnilo ešte viac. Rástla výroba, dopyt, menili sa tvary a vznikali nové druhy. Sexuálne pomôcky boli k videniu v maloobchodoch (vznikali sex shopy) aj inzercie v magazínoch.

Slovenský názov robertko

Ako mohlo niekoho napadnúť hovoriť vibrátoru robertko? Vcelku ľahko. V Čechách žil istý Nemec menom Robert a ten vo svojej vile so svojou ženou predávali a požičiavali vibrátory. Jeho sused to vyzradil a urobil ho tak slávnym, že sa vibrátorom dodnes hovorí robertko.

Súčasná doba

Dnes sa stále ľudia hanbia nakupovať v kamenných sexshopoch, rovnako ako tomu viacmenej bolo aj v minulom storočí. Svetu ale vládne internet - výborné riešenie pre ľudí ktorý sa hanbia nakupovať sexuálne pomôcky v sexshopoch osobne. Preto tiež internetové sexshopy zaznamenali obrovský boom. Súčasne sa tiež veľmi rozvinuli funkcie a vzhľad pomôcok, nehľadiac o neprebernom výbere. V budúcnosti nás určite čakajú pokroky v cybersexe (sex cez počítač). Už teraz sú rôzne vymoženosti, vďaka ktorým sa môžete bozkávať s človekom na druhej strane zemegule. Dokonca sa vymyslela aj mobilná aplikácia, vďaka ktorej môžete ovládať vibrátor ženy a masírovať jej vagínu na diaľku...

Ako sa budú ďalej sexuálne hračky vyvíjať je vo hviezdach, už teraz je ale obrovský výber a nie je dôvod ich nevyskúšať!

A ak nemáte s kým svoje obľúbené erotické hračky vyskúšať a pekne si užiť, zaregistrujte sa na erotickej zoznamke a nájdite partnera pre spoločné sexuálne hry.

[Lil]

Varovanie: Tieto stránky obsahujú erotický chat, videá, fotky a iné sexuálne explicitné materiály. Pre vstup musíte byť starší 18 rokov alebo 21 rokov, pokial to vyžaduje zákon. Všetky modelky a modelovia sú starší než 18 rokov. Moderátorské profily sú označené červenou bodkou.