Jedna z najrozšírenejších zoznamovacích stránok pre dospelých v SR - erotická zoznamka flirtkontakt.sk

Ako si udržať kamarátstvo s výhodami

14.november 2017
Ako si udržať kamarátstvo s výhodami

Veľmi diskutovaná téma poslednej doby - dá sa kamarátstvo s výhodami vôbec udržať? To záleží len na vás, preto vám dnes dáme niekoľko rad, ako nato.

Kamarátstvu s výhodami sme venovali už niekoľko článkov, a to preto, že veľa ľudí stále tápe, či je dobré sa do neho pustiť. Nemajú v tom jasno. Jasno si v tom budete musieť urobiť sami, my vám ale môžeme priniesť nápovedi, ktoré vám pomôžu sa rozhodnúť. Možno ste to už zažili, ale nedopadlo to tak, ako ste si predstavovali. Pravdepodobne ste niekde urobili chybu alebo bola vaša predstava skreslená.

Udržanie kamarátstva s výhodami po dlhšiu dobu je asi na celej tejto veci najťažšie. Často sa totiž stáva, že si títo kamaráti nestanovia určité hranice a potom už je to len krôčik k tomu, aby sa jeden do druhého zamiloval alebo to celé skrachovalo na rôznych výčitkách a pod. To vám zato nestojí, radšej si pred tým prečítajte, na čo by ste sa mali zamerať - a práve preto vám prinášame tento článok.

Pokiaľ chcete, aby váš kamarátky vzťah fungoval, mali by ste sa držať týchto 6 pravidiel:

Čo najskôr si pohovorte o základných pravidlách

To je pravidlo všetkých pravidiel. Raz a navždy si budete musieť zapamätať, že kamarátstvo s výhodami bez pravidiel nefunguje! Aj keď sa niekomu tento typ vzťahu môže zdať ako krásna spontánna vec, ktorá funguje bez záväzkov a bez pravidiel, bohužiaľ to tak nie je a ak je, po chvíli sa táto zábava často premení skôr na nočnú moru. Ta na to myslite, ak vás nabudúce napadne si užívať so svojím kamarátom alebo kamarátkou. A aké pravidla by ste si mali stanoviť? Predovšetkým by ste sa mali zamerať na to, že to pre oboch bude nezáväzné. Ani jeden nejdete do toho s tým, že s toho bude vzťah na celý život a ani plnohodnotný vzťah. Každý z vás si môže nájsť svojho partnera na vážny vzťah a ten druhý to musí rešpektovať. Zapremýšľajte nad tým, prečo to robíte, prečo do tohto typu vzťahu chcete ísť. Pravdepodobne prídete nato, že si chcete užiť, bude to zábava, nechcete sa vzdať sexu, aj keď ste single, ale zároveň nechcete byť promiskuitný a veľa ďalších podobných dôvodov. Pohovorme si o nich.

Záleží len na vás, aké pravidla vašemu kamarátstvu s výhodami dáte. Ešte sa budeme niektorým v nasledujúcich odsekoch venovať.

Uistite sa, že dávate a prijímate rovnakou mierou

Aj keď sa nejedná o plnohodnotný vzťah, v ktorom by mala kvitnúť láska, i tak by ste nemali opomínať svoj náprotivku i dávať - a nie len brať. Rovnako by to malo byť aj naopak. Pokiaľ tieto časti nie sú vyvážené, jeden začne byť nespokojný a kamarátstvo s výhodami sa rozpadne. Bohužiaľ, často sa stáva, že neodídu len výhody, ale aj celé kamarátstvo. Nič menej tam sú väčšinou dôvody závažnejšie "previnenie", väčšinou neopätovaná láska. Nemalo by to fungovať iba tak, že to budete vždy vy, kto bude volať, či sa stretnete, kto bude všetko zariaďovať a kto bude mať záujem. Od druhého musíte chcieť to samé, už ste sa raz dohodli na nejakých pravidlách, tak by ste ich mali dodržiavať. A záujem obidvoch strán by určite v pravidlách mal byť.

Chcete, aby vám kamarádství s výhodami vydrželo? Následujte naše rady

Odviažte sa

Pokiaľ chcete, aby vaše kamarátstvo s výhodami fungovalo tak, ako by malo, budete sa musieť prispôsobiť i inak nie len pravidlami. Tie teraz hoďte na chvíľu za hlavu, musíte sa tiež sústrediť na to, aby ste si užívali a poriadne odviazali. Kvôli tomu ste tiež do toho vzťahu išli, alebo nie? O nič nejde, môžete skúšať experimentovať, hlavne sa uvoľnite a nič neriešte. Nemusíte totiž riešiť žiadnu spoločnú budúcnosť, pretože už dopredu viete, že v podstate žiadna nebude (okrem trvajúceho kamarátstva). Musíte sa sústrediť iba na tú chvíľu, na prítomnosť a nič iné. Vďaka tomu človek tiež môže nabrať určité sexuálne skúsenosti, ktoré sa mu potom neskôr vo vzťahu môžu hodiť...

Na nič sa nepýtajte, nič nehovorte

Anglicky hovoriaci národ pre to ma krásne spojenie " Don´t ask, don´t tell", ktoré v slovenčine znie síce hlúpo, ale podstata je rovnaká. Ide o to, že musíte rešpektovať súkromie toho druhého a rovnako tak on musí rešpektovať to vaše. Vy si mu nebudete sťažovať, nebudete mu nič hovoriť o svojom súkromí alebo milostnom živote a on sa vás nebude pýtať. Rovnako to funguje aj naopak. Pokiaľ ste pred tým boli najlepšími kamarátmi, asi ťažko toto dodržíte a budete si rovnako o všetkom rozprávať i tak, aj keby nie, tak vás to bude časom mrzieť. Vôbec najlepšie je s týmto vzťahom s najlepším kamarátom si vôbec nezačínať, pretože sa to väčšinou nedá dosť dobre ustáť. Pokiaľ ste ale obaja dosť silný a stopercentne viete, že vám to vaše kamarátstvo nenaruší, tak to skúsiť môžete.

Neklamte o vašich motívoch

Obaja do kamarátstva s výhodami s niečím vstupujete, máte nejaký zámer, ktorý by ste chceli, aby sa podaril splniť. Bolo už zmienené, že sa väčšinou jedná o to, že si človek chce užívať sex, celkový život atď. Dôvody, prečo začať, sú rôzne. Ide o to, aby ste na rovinu všetko povedali, aby si ten druhý nerobil nádeje. Pokiaľ máte obavy, že by to mohlo dopadnúť zle (neopätovaná láska), radšej ani nezačínajte. Niektorý ľudia sa boja na rovinu priznať, že si chcú užívať sex. Myslia si: " Čo si o mne asi pomyslí," a podobné veci. Ale verte, že ten druhý to tiež robí minimálne z veľkej časti z tohto dôvodu. Mali by ste byť naozaj úprimný a pokiaľ s tomu druhému nebude páčiť, tak to vzdajte, pretože by to nemalo cenu.

Buďte milí, rešpektujte sa navzájom a stanovte si hranice

Rovnako tak, ako si musíte stanoviť pravidlá, musíte si stanoviť aj hranice. V podstate sa tieto dve veci veľmi prelínajú. Nie je to o obmedzovaní toho druhého alebo vás, že by ste si navzájom zakazovali, kto s kým môže hovoriť, mať sex a podobne. Ale môžete sa dohodnúť, že po tú dobu, čo si budete užívať spolu, nebudete mať sex s nikým iným (hlavne kvôli prenosným chorobám) alebo naopak, že sa o tom nebudete rozprávať, kto s kým spí. Alebo sa vaše výhody vo vzťahu môžu vzťahovať trebarz len na orálny sex a to budú vaše hranice, za nie už nepôjdete.

Rešpektovať by ste mali rovnako ako v každom inom vzťahu, dokonca aj v tom čistom kamarátskom musí fungovať rešpektovanie sa navzájom. Takže to pre vás nebude asi žiadna novinka.

A milí, ako píšeme v nadpise, by ste mali byť rozhodne na všetkých, nie len na svojich kamarátov s výhodami. Nikdy neviete, kam až sa môžete dostať vďaka jednému úsmevu na neznámeho človeka, ktorého stretnete na ulici. Trebrz s ním prežijete vášnivú noc. A pokiaľ by ste sa radšej s niekým zoznámili cez online erotickú zoznamku, usmejte sa do fotoaparátu a fotku si vložte ako profilovku. Potom už bude iba na vás, či budete odvážnejší a pridáte i nejakú erotickú... Veľa šťastia pri zoznamovaní!

[Lil]

Varovanie: Tieto stránky obsahujú erotický chat, videá, fotky a iné sexuálne explicitné materiály. Pre vstup musíte byť starší 18 rokov alebo 21 rokov, pokial to vyžaduje zákon. Všetky modelky a modelovia sú starší než 18 rokov. Moderátorské profily sú označené červenou bodkou.